Προς το περιεχόμενο

Το remake του Dead Space έρχεται αρχές του 2023


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το dead space 2 μου άρεσε περισσότερο στο gameplay αλλά όντως από story το 1 ήταν καλύτερο. Δεν θα ξεχάσω μια πίστα όπου έμπαινες και λόγω διαρροής είχε κενό αέρα οπότε πήγαινες αργά αργά και σου την έπεφταν μερικά τέρατα, οι ήχοι από το όπλο σου ακούγονταν υπόκωφα λόγω έλλειψης ατμόσφαιρας! Τρομερή εμπειρία όταν κυκλοφόρησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Remake και παλι Remake! Εστω HD remaster!

Βγαινουν καινουργια παιχνιδια με τη σεσουλα και 9,8 στα 10 ειναι για πεταμα!

Τουλαχιστον τα παλια που ηταν παιχνιδαρες με λιγο νεο content και γραφικαρες είναι όνειρο!

Χώρια εκατοντάδες τιτλους δεκαετίας 90' αρχες 00' που δε μπορουμε καν πια να παιξουμε λογω OS/4Κ κτλ

Καλα αν εισαι πιτσιρικας δε και ολα αυτα τα βλεπεις πρωτη φορα ουτως ή άλλως τοτε εισαι απιστευτα τυχερος!

Και αυτο που μολις ανεφερα για τους πιτσιρικαδες να το σκεφτεστε μερικοι, καποιοι δεν βιωσαν ποτε αυτα τα παιχνιδια και θα τα δουν τωρα πρωτη φορα.

Ας δουν οι νεοι οτι καποτε το gaming ειχε σενάριο και νόημα μπας και ξεφυγουν λιγο απο την νοοτροπια fortnite 😣 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, EzioMorte είπε

Εξαιρετικο παιχνιδι, το επαιξα οταν πρωτοβγηκε και πραγματικα το απολαυσα οσο λιγα ΑΛΛΑ ΦΤΑΝΕΙ με τα remake ρε παιδια. ΦΤΑΝΕΙ. Και μαλιστα για ενα παιχνιδι που δεν ειναι και Final Fantasy 7 να πεις γερασε πολυ ασχημα ας το δουν και οι νεες γενιες (ασχετα με το τελικο αποτελεσμα που εχει τοση σχεση με το FF7 οση εχει με το Dark Souls), μια χαρα βλεπεται ακομα. Πραγματικα, μια From Software μας εμεινε και η indie σκηνη.

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι κακά τα remakes, ίσα ίσα που κάποιος που δεν το έχει παίξει μπορεί να το παίξει με σύγχρονα γραφικά. 

Προφανώς ΔΕΝ απευθύνεται σε όσους το έχουν παίξει, και δεν θα "έπρεπε" και να το κρίνουν κιόλας αυτοί. 

Όσοι έχουμε παίξει τα original, απλά προσπερνάμε. Προσωπικά το μοναδικό remake που έχω αγοράσει είναι το Diablo 2, και αυτό μόνο και μόνο επειδή ήταν πριν 20+ χρόνια. Έπαιξα 3-4 ώρες, έβαλα Diablo 3 να ξεπονέσει η καρδιά μου από αυτό που έζησα (ωραία γραφικά, ΧΑΛΙΑ σύστημα παιχνιδιού, στα όρια του unplayable για μένα προσωπικά), και η ζωή συνεχίστηκε. 

Οπότε απλά τα αγνοούμε και πάμε παρακάτω. 

41 λεπτά πριν, rus είπε

και πρεπει να συζηταμε απο τωρα για κατι που θα ρθει του χρονου?

Να ήταν του χρόνου καλά θα ήταν. Ούτε θυμάμαι να "ανακοινώνεται" game και να κυκλοφορεί την επόμενη χρονια... Ειδικά με τους μισούς να είναι πλέον remote? 2024 και βάλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, polaki said:

Να ήταν του χρόνου καλά θα ήταν. Ούτε θυμάμαι να "ανακοινώνεται" game και να κυκλοφορεί την επόμενη χρονια... Ειδικά με τους μισούς να είναι πλέον remote? 2024 και βάλε!

Το 2021 έγινε η ανακοίνωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε σκέφτηκαν να κάνουν κανένα port σε VR; Μετά από το πέρασμα στο κελάρι με τον Jeff (half life alyx) τίποτα δεν με τρομάζει πια (κάτι νευρολογικά τικ μου έχουν μείνει, χαλάλι, ήταν εμπειρία ζωής!!!).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...