Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ξεκινά ο δωρεάν διπλασιασμός της ταχύτητας σταθερού ευρυζωνικού Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που δεν μας λενε όμως και αφορα πολυ κόσμο, ειναι τι γίνεται αν οι καμπίνες της περιοχής είναι αλλού παρόχου και όχι του οτε.

Αναπάντητο το ερώτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, user2163 είπε

Αν ο ΤΚ στο sfbb υπάρχει αλλά όχι η οδός;

ο ΤΚ είναι μια μεγάλη περιοχή οπότε δεν σημαίνει κάτι, δεν αρκεί ούτε η οδός αλλά και ο αριθμός

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αυτο που δεν μας λενε όμως και αφορα πολυ κόσμο, ειναι τι γίνεται αν οι καμπίνες της περιοχής είναι αλλού παρόχου και όχι του οτε.

Αναπάντητο το ερώτημα

Να και κάτι που δεν είναι γκρίνια ή ερώτηση που απαντάει ήδη το άρθρο. Υποψιάζομαι πως θα πέσουν στις περιπτώσεις που "δεν είναι τεχνολογικά εφικτό"¨αλλά θα έχει σίγουρα ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι πληρώνουμε ήδη κατοστάρα, θα δούμε μείωση τιμής ώστε να είναι ίδια με αυτούς που έχουν 50ρα και θα τους αυξηθεί;

Εδώ που μένω δεν υπάρχει υποδομή για 200ρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αυτο που δεν μας λενε όμως και αφορα πολυ κόσμο, ειναι τι γίνεται αν οι καμπίνες της περιοχής είναι αλλού παρόχου και όχι του οτε.

Αναπάντητο το ερώτημα

Αυτο νομιζω πως ειναι ασχετο. Εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει ρολο απο ποια εταιρεια εχεις καμπινα. Απλα και οι τρεις παροχοι ειχαν μοιραστει περιοχες και εκαναν τις τοτε αναβαθμισεις

Αυτην την στιγμη εγω ειμαι με 24αρα και η κοντινοτερη καμπινα που εχω ειναι της Wind. Αν μπω στο site της Cosmote υπαρχει διαθεσιμοτητα για τον αριθμο μου εως 200mbps. Τι θα μου πουνε, "ειναι της Wind και δεν αναβαθμιζεσαι"?

 

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, N3M3SiS είπε

Εγω σαν κατοχος ηδη FTTH 100mbps δεν εχω καταλαβει αν θα παω στα 200 ή οχι. Και απο την Cosmote, με 3 υπαλληλους που εχω κατα καιρους συνομιλησει, οι 2 μου ειπαν οτι θα παρω αναβαθμιση κανονικα και ενας οτι δεν δικαιουμαι. Ξερει κανεις με βεβαιοτητα; 

Αναφερεται στην ανακοίνωση. Είναι μόνο για όσους δεν χουν οπτική μέχρι το σπίτι. Άρα οποίος έχει FTTH δεν θα αναβαθμιστεί.

Αυτό το κάνουν μέχρι να αποκτήσουν όλοι FTTH. Αυτός είναι ο μόνος λόγος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, skiabox είπε

Πλάκα θα έχει αυτό.

Με το καφάο στα 20 μέτρα ακριβώς δεν καταφέρνει καλά καλά ούτε τα 100 να μου δώσει η cosmote (στον wizard για κάποιο περίεργο λόγο το καφάο αυτό δίνει μέχρι 100) και όταν πιάσω καμιά φορά 95mbps κάνω πάρτυ.

Ετσι ήμουν  και εγώ ακριβώς με το καφάο δίπλα σχεδόν στο σπίτι μου και δεν έβγαζε η γραμμή ούτε 30. Με το που ήρθαν οι οπτικές έβαλα με την μια και πλέον όχι φοβερές ταχύτητες στα ίδια χρήματα αλλά εξαφανίστηκαν και προβλήματα όπως αποσυνδέσεις και τέτοια που είχα πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, N3M3SiS είπε

Εγω σαν κατοχος ηδη FTTH 100mbps δεν εχω καταλαβει αν θα παω στα 200 ή οχι. Και απο την Cosmote, με 3 υπαλληλους που εχω κατα καιρους συνομιλησει, οι 2 μου ειπαν οτι θα παρω αναβαθμιση κανονικα και ενας οτι δεν δικαιουμαι. Ξερει κανεις με βεβαιοτητα; 

Ναι! Ξέρω με απόλυτη βεβαιότητα ότι αν συνεχίσεις να ρωτάς την cosmote, θα πάρεις κ άλλες απαντήσεις που δεν είχαν σκεφτεί μέχρι τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Αυτο νομιζω πως ειναι ασχετο. Εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει ρολο απο ποια εταιρεια εχεις καμπινα. Απλα και οι τρεις παροχοι ειχαν μοιραστει περιοχες και εκαναν τις τοτε αναβαθμισεις

Αυτην την στιγμη εγω ειμαι με 24αρα και η κοντινοτερη καμπινα που εχω ειναι της Wind. Αν μπω στο site της Cosmote υπαρχει διαθεσιμοτητα για τον αριθμο μου εως 200mbps. Τι θα μου πουνε, "ειναι της Wind και δεν αναβαθμιζεσαι"?

 

Πολυ φοβάμαι οτι αυτο θα μας πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Πες μας τώρα και ότι φταίει που έχω το 7530 ενώ εσύ το 7590.

Οι 50άρες μια χαρά είναι.

Στις 100άρες και πάνω βγήκαν όλα τα προβλήματα του χαλκού.

ε οχι δν νομιζω

προφανως τοτε σε εσενα ειναι τελειως διαφορετικο το προβλημα π δν λυθηκε με καλο ρουτερ 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...