Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ξεκινά ο δωρεάν διπλασιασμός της ταχύτητας σταθερού ευρυζωνικού Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Οσοι λετε μπραβο στην Cosmote, θυμηθειτε αυτο.

Η Cosmote κινειται γρηγορα προς τις υψηλες ταχυτητες και τις οπτικες ινες για να προλαβει τον (α)θεμιτο ανταγωνισμο, απο εκει που δεν το περιμενε (απο μια ημι-κρατικη εταιρια).

Ο πόλεμος ΔΕΗ - ΟΤΕ για το ίντερνετ προβληματίζει και το Μαξίμου | Business Daily

Όταν μπει η ΔΕΗ, αν μπει εν τέλη, στο παιχνίδι, ξαναμιλάμε. Προς το παρόν μόνο λόγια είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Περιοχή Θησείο, ξενοδοχείο έχει ADSL και εδώ και χρόνια παρακαλάει να πάει τουλάχιστον VDSL για να εξυπηρετήσει τους πελάτες του. Προς το παρόν έχουν 2 γραμμές ADSL .... 20Mbps συνολικά για 15 δωμάτια...

Θα διαβασουν την είδηση και θα τραβάνε τα μαλλιά τους ....

Η μόνη λύση είναι μία μισθωμένη.Εάν το μπάτζετ του ξενοδοχείου αντέχει τα 450 (για 50/50) το μήνα να πάει με κλειστά μάτια,δεν θα έρθει ποτέ που λέει ο λόγος εκεί πάνω.Με τις μισθωμένες μπαίνουν σε πρόγραμμα επιχορήγησης οι εταιρίες και στο έχουν έτοιμο σε ένα δίμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bimmermeister είπε

Εμείς με 200ρα και πάγιο 52 ευρώ δε θα δούμε κάποια έκπτωση ?

Τι είμαστε ? Κορόιδα ?

Δεν νομίζω να κάνουν έκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Bimmermeister said:

Εμείς με 200ρα και πάγιο 52 ευρώ δε θα δούμε κάποια έκπτωση ?

Τι είμαστε ? Κορόιδα ?

 

"Early" adopters. :(

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BadBoy είπε

Βάζω καφέ και περιμένω τα σχόλια.

Αναφορά σε κείμενο

Την προσφορά δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν όσοι διαθέτουν FTTH σύνδεση ή παρέχεται δυνατότητα σχετικής σύνδεσης στην περιοχή τους.

Ρε Κοροιδία !!!! Κάτσαμε βάλαμε FTTH γιατι μας είπαν οτι θα έχουμε 200 και τώρα μας πετανε σε στημενα λεμόνια . Μπραβο ρε Cosmote τα πας περίφημα ... Πετα μας και λίγο κουτοχορτο μην μασ αφηνεις ετσι ....

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bimmermeister είπε

Εμείς με 200ρα και πάγιο 52 ευρώ δε θα δούμε κάποια έκπτωση ?

Τι είμαστε ? Κορόιδα ?

 

Βάλε κάτω τους μήνες και δεν εάν συμφέρει να κάνει πρόωρα διακοπή γιατί έχει ποινές 
άμα από αυτά που θα γλιτώσει είναι πολλά κάνε αίτηση διακοπής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Πλάκα θα έχει αυτό.

Με το καφάο στα 20 μέτρα ακριβώς δεν καταφέρνει καλά καλά ούτε τα 100 να μου δώσει η cosmote (στον wizard για κάποιο περίεργο λόγο το καφάο αυτό δίνει μέχρι 100) και όταν πιάσω καμιά φορά 95mbps κάνω πάρτυ.

το ιδιο προβλημα ειχα με πολλες αποσυνδεσεις

αγορασα το AVM Fritz 7590 κ σωθηκα

πλεον δν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα κ η γραμμη τερματιζει στα 109

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bimmermeister είπε

Εμείς με 200ρα και πάγιο 52 ευρώ δε θα δούμε κάποια έκπτωση ?

Τι είμαστε ? Κορόιδα ?

 

Δηλαδή εμεις που πληρώνουμε γύρο στο 30άρι και δεν πιάνουμε ούτε καν 18 (επαρχία) τι να πουμε ρε man ! 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μια χαρά το έχουμε δει εδώ και 2 χρόνια.

42 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Εγώ και πιστεύω πολλοί άλλοι δεν το έχουν δει ακόμη και βασικά επίσημη ανακοίνωση δεν βρίσκω και τέλος εντελώς τυχαία σήμερα πήρα τηλέφωνο το τεχνικό τμήμα για άσχετο λόγο και τον ρώτησα για το 10% και μου είπε δεν γνωρίζει τιποτα τον έβαλα να ρωτήσει και συνάδελφο και πάλι τιποτα... όχι δεν γνώριζε τιποτα για το πότε θα πάρω εγώ αλλά γενικά δεν γνώριζε την ύπαρξη... 

Μου φαίνεται πάλι κάνα ρουσφέτη κάνανε σε γνωστούς και κοντά στον βασιλικό ποτίστηκε και η γλάστρα όσων μένουν τριγύρω τους :P  (και σίγουρα δεν ειναι ότι δεν μπήκε σε εμένα επειδή δεν το αντέχει η γραμμή ειδικά το σπίτι ειναι 10 μέτρα απο την καμπίνα και attainable γράφει 90000Kbps ή κάπου εκει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Dr_Pepper said:

Εγώ και πιστεύω πολλοί άλλοι δεν το έχουν δει ακόμη και βασικά επίσημη ανακοίνωση δεν βρίσκω και τέλος εντελώς τυχαία σήμερα πήρα τηλέφωνο το τεχνικό τμήμα για άσχετο λόγο και τον ρώτησα για το 10% και μου είπε δεν γνωρίζει τιποτα τον έβαλα να ρωτήσει και συνάδελφο και πάλι τιποτα... όχι δεν γνώριζε τιποτα για το πότε θα πάρω εγώ αλλά γενικά δεν γνώριζε την ύπαρξη... 

Μου φαίνεται πάλι κάνα ρουσφέτη κάνανε σε γνωστούς και κοντά στον βασιλικό ποτίστηκε και η γλάστρα όσων μένουν τριγύρω τους :P  (και σίγουρα δεν ειναι ότι δεν μπήκε σε εμένα επειδή δεν το αντέχει η γραμμή ειδικά το σπίτι ειναι 10 μέτρα απο την καμπίνα και attainable γράφει 90000Kbps ή κάπου εκει) 

Έχουν φάει κάποια κολλήματα κάποιες καμπίνες σίγουρα, πχ ξάδερφος μου σε 50αρα άργησε αρκετά να το πάρει, αλλά οι περισσότεροι που συγχρονίζει "τέρμα", πιστεύω ότι το έχουν πάρει.

Γι' αυτό βλέπουμε πχ 24αρες που τις έχουν σε καμπίνα με VDSL modulation, να έχουν πάει από τα 24/1 σε 27/2.7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Έχουν φάει κάποια κολλήματα κάποιες καμπίνες σίγουρα, πχ ξάδερφος μου σε 50αρα άργησε αρκετά να το πάρει, αλλά οι περισσότεροι που συγχρονίζει "τέρμα", πιστεύω ότι το έχουν πάρει.

Γι' αυτό βλέπουμε πχ 24αρες που τις έχουν σε καμπίνα με VDSL modulation, να έχουν πάει από τα 24/1 σε 27/2.7.

μιας και σε βλέπω διαχρονικά ασχολείσαι ενεργά με το θέμα ISP κτλ έχεις και καμιά επίσημη ανακοίνωση γιατί εγώ ψάχνω και δεν βρίσκω τουλάχιστον αν μου παίζουν τρελίτσα ότι δεν ξέρουν για κάτι τέτοιο να τους πω "να η ανακοίνωση" :P 

Εμένα ειδικά στο σπίτι συγχρονίζει τέρμα (άσχετα αν κατεβάζει λίγο λιγότερο) και έχει attainable 90mbps είναι σχεδόν κυριολεκτικά δίπλα στην καμπίνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...