Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ξεκινά ο δωρεάν διπλασιασμός της ταχύτητας σταθερού ευρυζωνικού Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/3/2022 στις 4:54 ΠΜ, Efi_K είπε

Ένα είναι το σίγουρο. Εδώ στην Κάτω Τούμπα θα μείνουμε με 24άρα που στην πραγματικότητα είναι 10. Παιδιά ενός κατώτερου θεού

Συμπάσχω φίλε μου. Μου έχουν δώσει vdsl 30αρα πιάνω βία 25 πληρώνω τιμη 24αρας.   Καλά είναι. Έχει και χειρότερα. 

Στις 17/3/2022 στις 10:15 ΠΜ, BeSt_ είπε

Στην οπτική δεν υπάρχουν απώλειες στο bandwidth με 100ρα κατεβάζεις 12,5mb/sec. Επίσης επειδή υπάρχει σύγχυση με το τι ισχύει θα αναβαθμιστούν και οι fiber to the home γραμμές ενημέρωση από ανώτατο στέλεχος του ΟΤΕ φίλος.

Αυτά τα ανώτατα στελέχη μας φούντωσαν τα μυαλά τον Δεκέμβριο ότι αφορά και μας η αναβάθμιση αλλά η καινούργια ανακοίνωση της εταιρίας αλλά λέει και το διευκρινίζει σαφώς. Εγώ πλέον δεν πιστεύω ότι αφορά FTTH ούτε και γραμμές όπου υπάρχει δυνατότητα για FTTH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Choulio said:

Εγώ πλέον δεν πιστεύω ότι αφορά FTTH ούτε και γραμμές όπου υπάρχει δυνατότητα για FTTH

Δεν αφορά ftth και η διοικήση δεν είχε πει ποτέ κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, l337 είπε

Δεν αφορά ftth και η διοικήση δεν είχε πει ποτέ κάτι τέτοιο.

κι όμως θυμάμαι στέλεχος που βγήκε στους 3 στον αέρα επιβεβαίωσε ότι αφορά όλους. Και το FTTH. Μιλάω για τότε τον Δεκέμβριο. Από τότε είχα αμφιβολίες αφού η επίσημη ανακοίνωση το απέκλεισε σαφώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Choulio said:

κι όμως θυμάμαι στέλεχος που βγήκε στους 3 στον αέρα επιβεβαίωσε ότι αφορά όλους. Και το FTTH. Μιλάω για τότε τον Δεκέμβριο. Από τότε είχα αμφιβολίες αφού η επίσημη ανακοίνωση το απέκλεισε σαφώς

Θυμάσαι όνομα;
Σ' ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, l337 είπε

Θυμάσαι όνομα;
Σ' ευχαριστώ.

 

Βρες το αντίστοιχο επεισόδιο της εκπομπής αμέσως μετά την ανακοίνωση. Δεν θυμάμαι όνομα όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Choulio said:

Βρες το αντίστοιχο επεισόδιο της εκπομπής αμέσως μετά την ανακοίνωση. Δεν θυμάμαι όνομα όχι 

Σ' ευχαριστώ. Έψαξα τα βίντεο αλλά δεν βρήκα κάποιο στέλεχος να έχει πει κάτι.
Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα μπορεί να μου πει. Με ενδιαφέρει κυρίως, αν πράγματι το είπε κάποιος, να δω ποιος είναι αυτός που το είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με πηραν τηλεφωνο σημερα και μου προσφερουν αναβαθμιση της γραμμης απο 50αρα σε 100αρα, απο 31 ευρω που δινω τωρα σε 28. Με νεο συμβολαιο 2 ετων. Τι παιζει με αυτο παιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, StumbledOnThis said:

Εμενα με πηραν τηλεφωνο σημερα και μου προσφερουν αναβαθμιση της γραμμης απο 50αρα σε 100αρα, απο 31 ευρω που δινω τωρα σε 28. Με νεο συμβολαιο 2 ετων. Τι παιζει με αυτο παιδες?

Προωθητική καμπάνια απλά. Μία από τις πολλές.
Αν σηκώνει 200, μετά θα πας και στα 200 στο ίδιο κόστος.

Επεξ/σία από l337
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, l337 είπε

Προωθητική καμπάνια απλά. Μία από τις πολλές.
Αν σηκώνει 200, μετά θα πας και στα 200 στο ίδιο κόστος.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος τετοιας προσφορας και να πω την αληθεια δεν την δεχτηκα απο δυσπιστια. Δλδ αν δεχτω την προσφορα μεχρι τελους του ετους θα μου την κανουν 200αρα? Too good to be true στα αυτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, StumbledOnThis said:

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος τετοιας προσφορας και να πω την αληθεια δεν την δεχτηκα απο δυσπιστια. Δλδ αν δεχτω την προσφορα μεχρι τελους του ετους θα μου την κανουν 200αρα? Too good to be true στα αυτια μου.

Παίζουν διάφορες προωθητικές καμπάνιες από διάφορα τμήματα για συγκεκριμένες κάστες πελατών. Ναι, αν δεχτείς την προσφορά, θα αναβαθμιστείς με το ίδιο κόστος (αυτό που σου είπανε) στα 200 mbps αργότερα, εφόσον είναι συμβατή η γραμμή σου με τα 200. Αυτό τσέκαρε το και στον έλεγχο εφικτότητας (βάζοντας αρ. τηλεφώνου).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Asratio said:

Καλά ας πιάσει πάνω απο 22 Ακρόπολη και γύρω γειτονιές πρώτα. Έρχονται οι τουρίστες και γελάνε...

Αρχαία και στις συνδέσεις, στο theme της περιοχής. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bandwidth δεν φτάνει για όλους, στους περισσότερους θα μείνει στα ίδια επίπεδα ,μιλάω για  συνδέσεις 100/11 και άνω, γι'αυτό έχουμε κόφτες ακόμη μέχρι 20 upload , welcome to reality ,το κράτος βάζει πλάτες πάντα ανεξαρτήτως εταιρείας να μην προχωράνε οι εργασίες αναβάθμισης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, ICE-T said:

Το Bandwidth δεν φτάνει για όλους, στους περισσότερους θα μείνει στα ίδια επίπεδα ,μιλάω για  συνδέσεις 100/11 και άνω, γι'αυτό έχουμε κόφτες ακόμη μέχρι 20 upload , welcome to reality ,το κράτος βάζει πλάτες πάντα ανεξαρτήτως εταιρείας να μην προχωράνε οι εργασίες αναβάθμισης .

Έχουμε κόφτες μέχρι 20Mbps upload επειδή δεν φτάνει το bandwidth των υποδομών ("backbone") των παρόχων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Έχουμε κόφτες μέχρι 20Mbps upload επειδή δεν φτάνει το bandwidth των υποδομών ("backbone") των παρόχων?

ναι , αρκετοί τεχνικοί της Cosmote το έχουν επισημάνει πολλές φορές,αλλά δεν ακούγονται και φαίνεται το πρόβλημα και στις FTHH που αρχίζει και κρεμάει συγκεκριμένες ώρες και υπάρχουν πάρα πολλά παράπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...