Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

τα ελεγα εγω να περιμενε 4-5 updates

Πιο game πια δεν θέλει τουλάχιστον μερικά patches για να στρώσει? Ελάχιστα έχουν άψογο launch, ειδικά open-world.

Μήπως παίζεται χωρίς το day1 patch, που ίσως βγει στο launch? Περίεργο που οι reviewers δεν ανέφεραν προβλήματα, αλλα από την άλλη οι περισσότεροι νομίζω παίζαν στο PS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 4/2/2023 στις 9:27 ΜΜ, john2gr είπε

Θα εκπλαγειτε θετικα απο την PC εκδοση, αυτο μπορω να πω μονο μεχρι στιγμης :P

Πήγε καλά αυτό!

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

αλλα από την άλλη οι περισσότεροι νομίζω παίζαν στο PS.

Πες το ψέματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Πήγε καλά αυτό!

Πες το ψέματα!

Ριξτε Textures settings για να μην βαρατε VRAM, το παιχνιδι σε 4K+DLSS 3 Quality+Ultra (και χωρις RT) ζηταει αρκετες φορες 14-15GB VRAM. Φαντασου δλδ να μην υπηρχαν και Textures settings οπως στο Forspoken :P . Στην παρουσα φαση, ειναι ενα απο τα ομορφοτερα παιχνιδια που υπαρχουν στο PC (και σιγουρα ξεπερναει το A Plague Tale: Requiem).

PR9L4xO.jpg

AixAat7.jpg

C0fxfOa.jpg

X1VL2FJ.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/2/2023 στις 9:27 ΜΜ, john2gr είπε

Θα εκπλαγειτε θετικα απο την PC εκδοση, αυτο μπορω να πω μονο μεχρι στιγμης :P

This didn't age well. 

Σίγουρα αυτό το comment έγινε κατά την διάρκεια του tutorial, μιας και για μετά εχει βουίξει ο τόπος για θέματα 

 

 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο σχεδον 5 ωρες gameplay εχω να πω πως σπαει πουτσες με τα fps drops

δεν ειναι μονιμο παλι καλα αλλα αρκετα συχνο

ειδικα σε εξωτερικους χωρους ειναι γαμησε τα

κατα τα αλλα φαινεται πολυ ενδιαφερον παιχνιδι

πολλες λιστες με collectibles για οσους εχουν ocd θα το ευχαριστηθουν πιστευω :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, john2gr είπε

Ριξτε Textures settings για να μην βαρατε VRAM, το παιχνιδι σε 4K+DLSS 3 Quality+Ultra (και χωρις RT) ζηταει αρκετες φορες 14-15GB VRAM. Φαντασου δλδ να μην υπηρχαν και Textures settings οπως στο Forspoken :P . Στην παρουσα φαση, ειναι ενα απο τα ομορφοτερα παιχνιδια που υπαρχουν στο PC (και σιγουρα ξεπερναει το A Plague Tale: Requiem).

PR9L4xO.jpg

AixAat7.jpg

C0fxfOa.jpg

X1VL2FJ.jpg

Δεν είναι κάπως πολύ αυτό που ζητάει? Δηλαδή πόσο κακό port παίζει να είναι, αν οι κονσόλες με τρέλα υποδεέστερο hardware την παλεύουν άνετα?

Είναι όμορφο πάντως ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν είναι κάπως πολύ αυτό που ζητάει? Δηλαδή πόσο κακό port παίζει να είναι, αν οι κονσόλες με τρέλα υποδεέστερο hardware την παλεύουν άνετα?

Είναι όμορφο πάντως ναι!

Θα πρεπει να περιμενουμε console analyses (μιας και δεν το εχω σε καμια κονσολα), αλλα εγγυημενα η PC εκδοση ειναι αρκετα σκαλια πανω απο τις κονσολες (1440p/30fps/High Settings καποιοι λενε οτι ειναι στις κονσολες). Επισης μονο RT Shadows & Reflections στις κονσολες, δεν εχουν RTAO. Επισης, ΚΑΙ οι κονσολες εχουν stuttering μεσα στο καστρο. Αυτο για να μην λενε καποιοι οτι ειναι μονο στην PC εκδοση.

Και μιας και μιλαμε για το RT, εδω μερικοι τροποι να το κανετε καλυτερο (υπαρχει performance hit εννοειται)

https://www.dsogaming.com/articles/here-is-how-you-can-significantly-improve-the-quality-of-ray-tracing-shadows-ambient-occlusion-reflections-in-hogwarts-legacy/

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνιδι πρεπει να εχει σοβαρο memory leak , πριν καν μπω in game , στο main menu  εχω 90%+ ram usage. 

Καιρο ειχα να παιξω game με τοσο κακο performance, πολυ κριμα και φαινεται πολυ ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω και 2 μερες σας το λεω, ελπιζω κι αλλοι να κανουν report το VRAM usage και να ξεκινησετε να κατεβαζετε τα Texture settings :P 

 

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john2gr είπε

Εδω και 2 μερες σας το λεω, ελπιζω κι αλλοι να κανουν report το VRAM usage και να ξεκινησετε να κατεβαζετε τα Texture settings :P 

 

RTX 4090 εχω, τι πρεπει να παρω την Α6000 με 48gb ; :P Ετσι και αλλιως δεν εχω θεμα με την vrma , εχω δει μεχρι 15 gb. 

Το πιο πιθανο να ειναι λογο ram η οτι αλλο εχει παει στραβα στον κωδικα τους . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, john2gr είπε

Εδω και 2 μερες σας το λεω, ελπιζω κι αλλοι να κανουν report το VRAM usage και να ξεκινησετε να κατεβαζετε τα Texture settings :P 

 

εμενα ολα ultra στα 1440p (με RT off) ειναι στα 8 με 9,2gb vram usage 

γενικα οσο το προχωραω τοσο λιγοτερα fps drops εχει μου φαινεται, ακομα και σε εξωτερικους χωρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...