Προς το περιεχόμενο

πτωση τιμων σε GPUs ;


μαστερ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πλεον βρισκεις 970,1060 στα 150ευρω 

τελικα η 6500 στα 190ε κανει καλη δουλιτσα 

εκανε τα μεταχειρισμενα 100ευρω φτηνοτερα,χαχα

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Μήπως γιατι τα 650 εινα περισσότερα απο τα 450 και δεν του χρειαζεται η 6700 χτ ουτε του περισσευουν φραγκα..Τελος παντων επι της ουσιας συμφωνουμε.Αυτη την στιγμη υπαρχουν προσιτες επιλογες για ολα τα βαλαντια και διαθεσιμοτητα ειδικα σε καποιες AMD καρτες και μακαρι να δουμε τις τιμες που λες συντομα.

Εγω παντως θα αγοραζα καρτα αυτη τη στιγμη 5700xt  αντι για 6600xt και ο λογος εκτος απο την αρχικη τιμη ειναι οτι ηταν καρταρες , η τεχνογωσια αλλαζει στις καινουριες , αυτο πληρωνουν ολοι , οι πρωτες ηταν στα 256bit και οι δευτερες στα 128bit

3 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

πλεον βρισκεις 970,1060 στα 150ευρω 

τελικα η 6500 στα 190ε κανει καλη δουλιτσα 

εκανε τα μεταχειρισμενα 100ευρω φτηνοτερα,χαχα

ξεκολλα ρε Στεφαναρα  με τις 6500 , για απελπισμενους ειναι αυτες οι καρτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Εγω παντως θα αγοραζα καρτα αυτη τη στιγμη 5700xt  αντι για 6600xt και ο λογος εκτος απο την αρχικη τιμη ειναι οτι ηταν καρταρες , η τεχνογωσια αλλαζει στις καινουριες , αυτο πληρωνουν ολοι , οι πρωτες ηταν στα 256bit και οι δευτερες στα 128bit

ξεκολλα ρε Στεφαναρα  με τις 6500 , για απελπισμενους ειναι αυτες οι καρτες

με 190ε ,2 ετη εγγυηση, γλιτωνεις τον κροκοδειλο,οπως  1650 στα 300 που ειχε παει, 1660 στα 450 κλπ

κ περιμενεις την ιντελ για φρεσκα ψαρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stefanos683 είπε

με 190ε ,2 ετη εγγυηση, γλιτωνεις τον κροκοδειλο,οπως  1650 στα 300 που ειχε παει, 1660 στα 450 κλπ

κ περιμενεις την ιντελ για φρεσκα ψαρια

 

Μολις περπατησει η ιντελ θα φανει αν γινει κατι με τις τιμες , μεχρι τωρα δεν εχει γινει τιποτα , κοροιδευουν τον κοσμο ολοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Εγω παντως θα αγοραζα καρτα αυτη τη στιγμη 5700xt

Αμα βρεις καμια ξεχασμενη πουθενα................παρτηνε.Μας δουλευεις μου φενεται.Εκτος αν μιλας για μεταχειρισμένη που "δεν εκανε μινινγκ ποτε".Εκει και αν μας δουλευεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPY_oo7 είπε

Αμα βρεις καμια ξεχασμενη πουθενα................παρτηνε.Μας δουλευεις μου φενεται.Εκτος αν μιλας για μεταχειρισμένη που "δεν εκανε μινινγκ ποτε".Εκει και αν μας δουλευεις

για καινουρια μιλαω ρε συ και στην κανονικη τιμη της αν υπηρχε , μεταχ/νη ερπετο θα ειναι τι να την κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμ δεν υπαρχει αρα τη νοημα εχει η κουβεντα σου. Ασε που 6600χτ εχει και προσθετα χαρακτηριστηκα που δεν θα παρει ποτε η 5700.Αυτα για σημερα αυριο παλι............

Επεξ/σία από SPY_oo7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για έναν που απλά θέλει μια καρτούλα να παίζει με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα, βλέπω κάτι 1070 στα ~250 στις αγγελίες..Οτιδήποτε νέο είναι και χειρότερο και πιο ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, umbrella co. είπε

Ποσο να τις ανεβασουν αλλο τις νεες σειρες gpu βρε παιδια?

Θα βρουν οντως τοσα θυματα να αγορασουν ή θα κανει το μεγαλο comeback το mining? 

Ειλικρινα μου φαινεται πολυ δυσκολο το σεναριο κι αλλης αυξησης στις τιμες. Προσωπικη αποψη παντα.

εφόσον η 3090ti ανέβηκε σε msrp από την 3090 +500$ φαντάσου στις νέες......και γενικά πάντα δίνουν τα τελευταία χρόνια προς τα πάνω οι τιμές ανεξαρτήτου mining.....

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί θα παίξει και την 4090, στα 1999$. Η 3090Ti βγήκε για 2 λόγους. Ο πρώτος είναι να ανεβάσει το MSRP επίσημα στις 2 χήνες και ο δεύτερος λόγος να μπούμε στο νόημα της αυξημένης κατανάλωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας που πάει για 4090 δεν κοιτάει κατανάλωση....αλλά τα msrp τα ξεχιλώνουν γενιά με γενιά.....προσωπικά την έχω 2200-2300 msrp το νέο τόπι του θείου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την κοιτάνε οι πιο κάτω όμως και αν ισχύουν τα 400W της 4070 θα είναι για γέλια ακόμα κι αν είναι πιο γρήγορη από μια 3090Ti.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

16Κ gaming για την 4090 μπλα μπλα μπλα.....τα ξέρουμε πια

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Την κοιτάνε οι πιο κάτω όμως και αν ισχύουν τα 400W της 4070 θα είναι για γέλια ακόμα κι αν είναι πιο γρήγορη από μια 3090Ti.

5-10% max....πάντα έτσι γίνεται με το Χ70

4080/4080ti/4090 θα πουσάρουν τέρμα

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...