Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Air Fryer


Antonis709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγώ είχα πάρει αυτό https://sea.banggood.com/BlitzWolfBW-AF1-Smart-Air-Fryer-with-APP-Control,6L-Large-Capacity,Air-Fryer-Recipes,Temperature-Control,Removable-Basket,Smart-Recipe-and-Non-stick-Coating-p-1684285.html?cur_warehouse=CN σε flash deal μαζί με τα μεταφορικά 84Ε. τώρα βλέπω πήρε την ανιούσα. πολύ ευχαριστημένος ως τώρα. αυτό που πήρα έχει πολύ μεγάλο κάδο, αναλόγως τι σε ενδιαφέρει κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις εχουμε αυτην πανω απο χρονο τωρα https://www.skroutz.gr/s/23065382/HomeVero-HV-AF3-3-Φριτέζα-Αέρος-με-Αποσπώμενο-Κάδο-2-5lt-Μαύρη.html

την εχουμε καταευχαριστηθει! ειναι απλη επιλογη, αλλα μας εχει βολεψει παρα πολυ και ας την φοβομασταν στην αρχη! μαγειρευει τα παντα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα πολύ πρόσφατα τον Air Fryer της xiaomi. Εχει βολέψει άπειρα. Βάζω μεσα κυρίως μπιφτέκια η φιλετάκια κοτόπουλο και σε 15- 20 λεπτα (ανάλογα πόσο στεγνα τα θες) είναι έτοιμα. Όποιον και να πάρεις, να κοιτάξεις να μπαίνει στο πλυντήριο πιάτων γιατι στο χέρι το πλύσιμο είναι λίγο ζόρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, lyda94 είπε

εμεις εχουμε αυτην πανω απο χρονο τωρα https://www.skroutz.gr/s/23065382/HomeVero-HV-AF3-3-Φριτέζα-Αέρος-με-Αποσπώμενο-Κάδο-2-5lt-Μαύρη.html

την εχουμε καταευχαριστηθει! ειναι απλη επιλογη, αλλα μας εχει βολεψει παρα πολυ και ας την φοβομασταν στην αρχη! μαγειρευει τα παντα!

Δεν ειναι μικρός ο κάδος ?? Τι χωράει το 2,5λτ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω το Philips HD9220/20 (παρότι γράφει το Σκρουτζ 0,8 λίτρα δεν ισχύει. Χωράει 800 γραμμάρια προϊόντος άρα πρακτικά με δυο φουρνιές πατάτες πχ τρώνε 4 ατομα) . Το έχω ευχαριστηθεί ΑΠΕΙΡΑ

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Basilhs23___ said:

Αυτά πως δουλεύουν; "Τηγανιζουν" το φαγητό με αέρα; 

Προσωπικα δεν θέλω να φτιάξω οχ πατάτες εντελώς χωρίς λάδι παρότι γίνεται. Η ουσία είναι καθαρίζεις πχ 4-5 πατάτες τις κόβεις σαν τηγανητές και βάζεις 1-2 κουταλια της σούπας λάδι συνολικά και αυτές (αν συνηθίσει κάποιος τον σωστό χρόνο ψησίματος και ανακατέματος) βγαίνουν πολύ πολύ κοντά στις τηγανητές. Επίσης γίνονται πολύ καλά τα ψητά λαχανικά έτσι, με ελάχιστο λάδι και σαφώς πιο ελαφριά  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ αυτήν(https://www.skroutz.gr/s/23065382/HomeVero-HV-AF3-3-Φριτέζα-Αέρος-με-Αποσπώμενο-Κάδο-2-5lt-Μαύρη.html) , έχει πολλές καλές κριτικές, αλλά με προβλημάτισαν τα σχόλια για την χωρητικότητα του κάδου, είμαστε 4 άτομα στο σπίτι δεν ξέρω κατα πόσο θα μας καλύψει. Επίσης είδα και το air fryer της Xiaomi, πολύ εύχρηστο φάνηκε ειδικά με την εφαρμογή για το κινητό και είναι και 3.5lt σε σχέση με το homevero που είναι 2.5lt. Δεν ξέρω όμως αμα έχει μεγάλη διαφορά στην ποσότητα που παίρνει μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, Antonis709 είπε

Την είδα και εγώ αυτήν(https://www.skroutz.gr/s/23065382/HomeVero-HV-AF3-3-Φριτέζα-Αέρος-με-Αποσπώμενο-Κάδο-2-5lt-Μαύρη.html) , έχει πολλές καλές κριτικές, αλλά με προβλημάτισαν τα σχόλια για την χωρητικότητα του κάδου, είμαστε 4 άτομα στο σπίτι δεν ξέρω κατα πόσο θα μας καλύψει. Επίσης είδα και το air fryer της Xiaomi, πολύ εύχρηστο φάνηκε ειδικά με την εφαρμογή για το κινητό και είναι και 3.5lt σε σχέση με το homevero που είναι 2.5lt. Δεν ξέρω όμως αμα έχει μεγάλη διαφορά στην ποσότητα που παίρνει μέσα. 

Aυτήν ακριβώς έχουμε στο σπίτι.

Τη χρησιμοποιούμε σχεδόν αποκλειστικά για "τηγανητές" πατάτες (δηλαδή κομμένες σε σχήμα τηγανητής, αλειμένες με ελάχιστο λάδι ή και καθόλου). Για 1-2 άτομα, είναι εντάξει, για παραπάνω θέλουν ανακάτεμα, άλλες αρπάζουν και άλλες μένουν άψητες. Και από πάνω πρέπει να είσαι (δεν τις βάζεις και ξενοιάζεις, δηλαδή) και το αποτέλεσμα είναι μέτριο.

Την είχα βρει σε προσφορά κάποια στιγμή, για τα λίγα λεφτά που έδωσα θα πω "εντάξει", αλλά για το χώρο που πιάνει στον πάγκο και τη χρήση που της κάνουμε, είναι πάρα πολύ οριακό το αν θα δήλωνα ευχαριστημένος.

Κρέας δεν έχουμε ψήσει ποτέ, πατάτες, γλυκοπατάτες, καρότα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Aυτήν ακριβώς έχουμε στο σπίτι.

Τη χρησιμοποιούμε σχεδόν αποκλειστικά για "τηγανητές" πατάτες (δηλαδή κομμένες σε σχήμα τηγανητής, αλειμένες με ελάχιστο λάδι ή και καθόλου). Για 1-2 άτομα, είναι εντάξει, για παραπάνω θέλουν ανακάτεμα, άλλες αρπάζουν και άλλες μένουν άψητες. Και από πάνω πρέπει να είσαι (δεν τις βάζεις και ξενοιάζεις, δηλαδή) και το αποτέλεσμα είναι μέτριο.

Την είχα βρει σε προσφορά κάποια στιγμή, για τα λίγα λεφτά που έδωσα θα πω "εντάξει", αλλά για το χώρο που πιάνει στον πάγκο και τη χρήση που της κάνουμε, είναι πάρα πολύ οριακό το αν θα δήλωνα ευχαριστημένος.

Κρέας δεν έχουμε ψήσει ποτέ, πατάτες, γλυκοπατάτες, καρότα.

Στην HomeVero αναφέρεσαι η της Xiaomi ;   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτήν την Xiaomi. Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Ψήνω σχεδόν τα πάντα, μπροζόλες, κοτόπουλο, πατάτες...Ισχύει ότι ο κάδος είναι σχετικά μικρός και αν τον τιγκάρεις, τα πάνω πάνω θα "καούν" και αυτά που είναι θαμένα προς τα κάτω θα μείνουν ωμά. Οπότε πρέπει ανα διαστήματα να ανακατεύεις το φαγητό. Για 4 μελή οικογένεια δεν ξέρω αν συμφέρει. Λογικά θα πρέπει να μαγειρεύεις σε δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...