Προς το περιεχόμενο

11400f 83 ευρω Σκρούτζ [ΤΕΛΟΣ κ ΑΚΥΡΑ]


zafitolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, mikegad είπε

Από ότι κατάλαβες, επάγγελμα το έχει κάνει και αυτός

Ξέρεις ποια θα ήταν η πλάκα; Αν του στέλνανε όλοι το προϊον και δεν ήξερε τι να κάνει. Να το επιστρέψει; Να μην παραλάβει; Να το πουλήσει στις αγγελίες του ινσόμνια;😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, hln3 είπε

Όταν έχεις χρόνο για χάσιμο, πρήζεις αυτούς που δουλεύουν και δεν έχουν.

Ο καθενας οπως το βλεπει. Παντα υπαρχουν 2 μεριες σε καθε θεμα. Εαν εσενα δεν σε νοιαζει να σε κοροιδευουν καθε 10 μερες σε παραγγελιες για πραγματα που χρειαζεσαι οκ κομπλε. Δεν εχεις καν λογο να μπεις να παραγγειλεις.

 

17 λεπτά πριν, mikegad είπε

Από ότι κατάλαβες, επάγγελμα το έχει κάνει και αυτός

Ειναι το επαγγελμα μου μιας και ασχολουμαι με Η/Υ και δικτυα. Προφανως οτι φθηνοτερο βρω θα το αγορασω, θα μετακυλισω το κοστος στον αγοραστη μου και θα βγαλω κερδος. Λιγο περιεργο εχει γινει που στην εποχη μας που η προσπαθεια αποκτησης " πλούτου " εχει δαιμονοποιηθει ετσι.

12 λεπτά πριν, hln3 είπε

Ξέρεις ποια θα ήταν η πλάκα; Αν του στέλνανε όλοι το προϊον και δεν ήξερε τι να κάνει. Να το επιστρέψει; Να μην παραλάβει; Να το πουλήσει στις αγγελίες του ινσόμνια;😄

Σιγα παιδια, 6 επεξεργαστες ηταν και 3 κιτ μνημων. Εγω θα τα σπρωξω σε συνθεσεις στην δουλεια μου μεσα στην βδομαδα.

Για καποιους φαινονται υπερογκα τα ποσα αλλα δεν ειναι για ολους ετσι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, cosmo21 είπε

Ο καθενας οπως το βλεπει. Παντα υπαρχουν 2 μεριες σε καθε θεμα. Εαν εσενα δεν σε νοιαζει να σε κοροιδευουν καθε 10 μερες σε παραγγελιες για πραγματα που χρειαζεσαι οκ κομπλε. Δεν εχεις καν λογο να μπεις να παραγγειλεις.

 

Ειναι το επαγγελμα μου μιας και ασχολουμαι με Η/Υ και δικτυα. Προφανως οτι φθηνοτερο βρω θα το αγορασω, θα μετακυλισω το κοστος στον αγοραστη μου και θα βγαλω κερδος. Λιγο περιεργο εχει γινει που στην εποχη μας που η προσπαθεια αποκτησης " πλούτου " εχει δαιμονοποιηθει ετσι.

Μόλις έκανες δεκάδες καταγγελίες επειδή δεν θέλουν να σου πουλήσουν με χασούρα. Και μετά μιλας για δαιμονοποίηση...

Εσύ έχεις δηλωμένη επιχείρηση; Κόβεις τιμολόγια όταν πουλάς;

Επεξ/σία από hln3
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, cosmo21 είπε

Ειναι το επαγγελμα μου μιας και ασχολουμαι με Η/Υ και δικτυα. Προφανως οτι φθηνοτερο βρω θα το αγορασω, θα μετακυλισω το κοστος στον αγοραστη μου και θα βγαλω κερδος. Λιγο περιεργο εχει γινει που στην εποχη μας που η προσπαθεια αποκτησης " πλούτου " εχει δαιμονοποιηθει ετσι.

Δηλαδή εσύ άμα κάνεις κανένα λάθος στη δουλειά σου, είσαι εντάξει με το να σου κάνουν οι πελάτες καταγγελία, αρνητικές κριτικές κλπ.

Δεν μιλάω για τα καταστήματα που σε δουλεύουν κανονικά, του τύπου "εξαντλήθηκαν γιατί έγινε ανάρπαστη η προσφορά"
Εκεί μαζί σου. Τέτοιες γελοίες και προκλητικές δικαιολογίες καλό είναι να τιμωρούνται.

Αλλά εσύ το λές μόνος σου, πως έκανες ένα σκασμό παραγγελίες για να πάρεις τα κουπόνια και να καταγγειλεις τα καταστήματα. Ότι κάτσει

Επεξ/σία από mikegad
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μόλις έκανες δεκάδες καταγγελίες επειδή δεν θέλουν να σου πουλήσουν με χασούρα. Και μετά μιλας για δαιμονοποίηση...

Εσύ έχεις δηλωμένη επιχείρηση; Κόβεις τιμολόγια όταν πουλάς;

Φυσικα και κοβω τιμολογια. Δεν εχω ιδεα σε τι αναφερεσαι. Δεν δουλευω σε μαγαζακι γειτονιας. Καλυπτω πολλαπλες εταιριες σε erp και υποστηριξη hardware, software και network solutions.

19 λεπτά πριν, mikegad είπε

Δηλαδή εσύ άμα κάνεις κανένα λάθος στη δουλειά σου, είσαι εντάξει με το να σου κάνουν οι πελάτες καταγγελία, αρνητικές κριτικές κλπ.

Δεν μιλάω για τα καταστήματα που σε δουλεύουν κανονικά, του τύπου "εξαντλήθηκαν γιατί έγινε ανάρπαστη η προσφορά"
Εκεί μαζί σου. Τέτοιες γελοίες και προκλητικές δικαιολογίες καλό είναι να τιμωρούνται.

Αλλά εσύ το λές μόνος σου, πως έκανες ένα σκασμό παραγγελίες για να πάρεις τα κουπόνια και να καταλήγεις τα καταστήματα. Ότι κάτσει

Εγω οταν κανω λαθος στην δουλεια μου και σε πελατη μου στοιχιζω χρονο και χρημα το πληρωνω απο την τσεπη μου. Και τον χρονο μου και το οτιδηποτε χαλασε. Λεγεται after sales support. Οσο για τα κουπονια δεν αναφερω οτι το εκανα για τα κουπονια οπως μπορεις να δεις. Το αναφερω οτι ειχαν σαν φυσικο επακολουθο τα κουπουνια οι ακυρωσεις.

Και δεν ειναι ανθρωπινο λαθος. Μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας. Τετοιο price match  απο ανθρωπο σε τοσα μαγαζια δεν γινεται. Αυτα ειναι ξεθαρα αυτοματοποιημενα script που εχουν αυτοσκοπο την επισκεψιμοτητα, την παραπλανηση και το τουπε της πρωτης θεσης στις μηχανες αναζητησης. Οποιος πιστευει το αντιθετο μαλλον τα συμφεροντα του δεν ειναι με την μερια του καταναλωτη αλλα οκ. Επισης οταν σου λενε στο τηλ οτι δεν δουλευουν Σαββατο γι'αυτο δεν μπορεσαν να ενημερωσουν νωριτερα, τοτε ποιος αλλαξε τις τιμες Σαββατο πρωι;

35 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μόλις έκανες δεκάδες καταγγελίες επειδή δεν θέλουν να σου πουλήσουν με χασούρα. Και μετά μιλας για δαιμονοποίηση...

Εσύ έχεις δηλωμένη επιχείρηση; Κόβεις τιμολόγια όταν πουλάς;

Δεκάδες; Chill, δεν ασχολήθηκα με ολα τα μαγαζιά της Ελλάδας. Οι παραγγελίες μου ηταν απο 3 καταστήματα και 2 μεσω skroutz. Οποτε κυριολεκτικα ηταν 3 αναφορες. Μια ζωη υπερβολικοι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Το ότι κάνεις αυτό

39 λεπτά πριν, cosmo21 είπε

Δεν δουλευω σε μαγαζακι γειτονιας. Καλυπτω πολλαπλες εταιριες σε erp και υποστηριξη hardware, software και network solutions.

αλλά κάθεσαι και ασχολείσαι στα σκρουτζομάγαζα με αυτό

16 ώρες πριν, cosmo21 είπε

Εκανα πολλαπλές παραγγελίες και μεσω καλαθιού και σε καταστήματα. Πηρα ολα τα κουπονια απο skroutz και ολα τα ακυρωτικα απο τα καταστηματα και μετα χαράμισα 2 ωριτσες για να στειλω καταγγελίες σε προστασία καταναλωτή, συνήγορο του πολίτη και αρνητικές αξιολογήσεις σε ολα τα μεσα πώλησης που βρήκα οπως best buy, skroutz και google reviews.

εμένα με ξεπερνάει και σταματάω την συζήτηση (που έτσι και αλλιώς έχει ξεφύγει) 

Επεξ/σία από mikegad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mikegad είπε

 Το ότι κάνεις αυτό

αλλά κάθεσαι και ασχολείσαι στα σκρουτζομάγαζα με αυτό

Ειμαι μπροστα σε υπολογιστη 14 ωρες την ημερα. I might as well κανω οτιδηποτε δεν με ξεβολευει για επιπλεον εισοδημα. Επισης γιατι μαλλον το εχετε ισως μπερδεψει. Τα πραγματα και τα ηθελα και τα θελω και θα τα ειχα ηδη πουλησει εαν ειχα παραλαβει. Δεν το εκανα ουτε γτ ειμαι μαζοχιστης και θελω να σπαταλαω τον χρονο μου με καταγγελιες ουτε γιατι δεν ξυπνησα καλα το Σαββατο το πρωι και λεω κατσε να μαυρισω 3 καταστηματα σε ολες τις πλατφορμες. Ειναι η ενοτητα των προσφορων. Καταληξαμε να κατηγορουμε καποιον που εκανε το αυτονοητο, μπηκε εδω, βρηκε προσφορα, περιμενε να παραλαβει προσφορα. Και καπως μαγικα φταει αυτος. Αυτος ο ωχαδελφισμος ειναι ξεκαθαρα οτι παει στραβα με το Ελληνικο κρατος. Ελα ρε αδερφε, ετυχε, ποιος ασχολειται, τι θα τους κανουν κλπ κλπ. Ο καθενας κανει οτι νομιζει αλλα οταν εχεις καταστημα εχεις και υποχρεωσεις και ευθυνες. Να ηταν μονο μια φορα ή μονο σε ενα μαγαζι, οκ φιλε λαθος. Τα παραπανω παιζουν τουλαχιστον απο τοτε που ξεκινησε η καραντινα με την καθε καημενη να νομιζει οτι μπορει να τρεξει μαγαζι και να χτυπησει τιμες και προσφορες που δεν μπορουν αλλοι και αλλοι. Κακο του κεφαλιου τους.

Επεξ/σία από cosmo21
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις παρέλαβα ,δεν το πίστευα, περίμενε ο courier να ανοίξω το κουτί πριν φύγει.

Η πλάκα είναι ότι μου στείλαν και mail για άκυρο λόγω λάθους προμηθευτή κλπ😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris1964 είπε

Mόλις παρέλαβα ,δεν το πίστευα, περίμενε ο courier να ανοίξω το κουτί πριν φύγει.

Η πλάκα είναι ότι μου στείλαν και mail για άκυρο λόγω λάθους προμηθευτή κλπ😂

αυτό ήταν μια ικανοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris1964 είπε

Mόλις παρέλαβα ,δεν το πίστευα, περίμενε ο courier να ανοίξω το κουτί πριν φύγει.

Η πλάκα είναι ότι μου στείλαν και mail για άκυρο λόγω λάθους προμηθευτή κλπ😂

Μεγεια σου φιλε μου,

Εαν το ειχες αντικαταβολη κομπλε. Εαν το ειχες με καρτα και στα επεστρεψαν για εμενα για να εισαι κομπλε απεναντι τους πληρωσε τον στην τιμη της προσφορας γιατι αυτον καποιος θα τον βαλει απο την τσεπη του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cosmo21 είπε

Μεγεια σου φιλε μου,

Εαν το ειχες αντικαταβολη κομπλε. Εαν το ειχες με καρτα και στα επεστρεψαν για εμενα για να εισαι κομπλε απεναντι τους πληρωσε τον στην τιμη της προσφορας γιατι αυτον καποιος θα τον βαλει απο την τσεπη του. 

πολλοί δεν θα το κάνουν αυτό και το ξέρεις. (Ελλάδα είσαι) .

Δεν λέω ότι θα το κάνει κάποιος εδώ ή το παλικάρι προς θεού.

Απλά το λέω γιατί αυτή η πολιτική υπάρχει και στο eBay (παρέλαβα ή δεν παρέλαβα ,ανοίγω case παίρνω refund και μετά δεν τα ξανά δίνω τα λεφτά εφόσων το παρέλαβα και πληρώθηκα, και το σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη)

/OFFTOPIC.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cosmo21 είπε

Φυσικα και κοβω τιμολογια. Δεν εχω ιδεα σε τι αναφερεσαι. Δεν δουλευω σε μαγαζακι γειτονιας. Καλυπτω πολλαπλες εταιριες σε erp και υποστηριξη hardware, software και network solutions.

Εγω οταν κανω λαθος στην δουλεια μου και σε πελατη μου στοιχιζω χρονο και χρημα το πληρωνω απο την τσεπη μου. Και τον χρονο μου και το οτιδηποτε χαλασε. Λεγεται after sales support. Οσο για τα κουπονια δεν αναφερω οτι το εκανα για τα κουπονια οπως μπορεις να δεις. Το αναφερω οτι ειχαν σαν φυσικο επακολουθο τα κουπουνια οι ακυρωσεις.

Και δεν ειναι ανθρωπινο λαθος. Μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας. Τετοιο price match  απο ανθρωπο σε τοσα μαγαζια δεν γινεται. Αυτα ειναι ξεθαρα αυτοματοποιημενα script που εχουν αυτοσκοπο την επισκεψιμοτητα, την παραπλανηση και το τουπε της πρωτης θεσης στις μηχανες αναζητησης. Οποιος πιστευει το αντιθετο μαλλον τα συμφεροντα του δεν ειναι με την μερια του καταναλωτη αλλα οκ. Επισης οταν σου λενε στο τηλ οτι δεν δουλευουν Σαββατο γι'αυτο δεν μπορεσαν να ενημερωσουν νωριτερα, τοτε ποιος αλλαξε τις τιμες Σαββατο πρωι;

Δεκάδες; Chill, δεν ασχολήθηκα με ολα τα μαγαζιά της Ελλάδας. Οι παραγγελίες μου ηταν απο 3 καταστήματα και 2 μεσω skroutz. Οποτε κυριολεκτικα ηταν 3 αναφορες. Μια ζωη υπερβολικοι.

Μ'αρέσει που βρήκες και πως έγινε το λάθος, και έβγαλες και το πόρισμα. Έχεις ακούσει ποτέ την λέξη dropshipping;

Κατα τα άλλα εσύ έγραψες κατά λέξη

 

Αναφορά σε κείμενο

Εκανα πολλαπλές παραγγελίες και μεσω καλαθιού και σε καταστήματα. Πηρα ολα τα κουπονια απο skroutz και ολα τα ακυρωτικα απο τα καταστηματα και μετα χαράμισα 2 ωριτσες για να στειλω καταγγελίες σε προστασία καταναλωτή, συνήγορο του πολίτη και αρνητικές αξιολογήσεις σε ολα τα μεσα πώλησης που βρήκα οπως best buy, skroutz και google reviews.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μ'αρέσει που βρήκες και πως έγινε το λάθος, και έβγαλες και το πόρισμα. Έχεις ακούσει ποτέ την λέξη dropshipping;

Εαν δουλευουν ετσι τοτε ας αλλαξουν προμηθευτη γιατι προφανως και δεν ειναι αξιοπιστος. Διαφορετικα ας εχουν 2 ενδιαμεσους για διασταυρωση τιμων.

Μπαινεις στην διαδικασια του dropshipping για να γλυτωσεις χιλια δυο αλλα οπως logistics, warehouses και stock. Αυτο δεν σημαινει οτι αραζεις σπιτι και το αφηνεις να τρεχει μονο του.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cosmo21 είπε

Εαν δουλευουν ετσι τοτε ας αλλαξουν προμηθευτη γιατι προφανως και δεν ειναι αξιοπιστος. Διαφορετικα ας εχουν 2 ενδιαμεσους για διασταυρωση τιμων.

Μπαινεις στην διαδικασια του dropshipping για να γλυτωσεις χιλια δυο αλλα οπως logistics, warehouses και stock. Αυτο δεν σημαινει οτι αραζεις σπιτι και το αφηνεις να τρεχει μονο του.

Ναι, γιατί προφανώς η διαδικασία του Dropshipping γίνεται με διασταύρωση τιμών απο 2-3 προμηθευτές και μάλιστα με το χέρι. 

Στο Dropshipping κρέμεσαι από την αποθήκη και τις τιμές του προμηθευτή σου, και αναλαμβάνεις τη διάθεση. Το οτι ΤΟΣΑ προϊόντα είχαν το ίδιο θέμα με τις τιμές στο ίδιο χρόνο, κάνει κρά ότι ήταν θέμα του προμηθευτή, και μάλιστα Σ/Κ, που οι αποθήκες του ήταν κλειστές, οπότε όσοι τραβάνε δεδομένα από τη δική του βάση, βρέθηκαν με 50 προϊόντα στα 5000 που είχαν εξευτελιστική τιμή, και ξαφνικά βρέθηκαν με 100 παραγγελίες από το πουθενά.

Έχω ξαναγράψει, οτι είναι ξεκάθαρη επιλογή να μη θέλετε να βγάλει λεφτά ο "τάδες" με τις πλάτες του "δείνα" χωρίς να έχει αποθήκες, και ρίσκο και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, αλλα ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ, δουλεύει του 70-80% του σκρούτζ, ποσοστό αρκετά πιο μεγάλο όσο βλέπετε μόνο τα πρώτα 10 καταστήματα της λίστας με βάση τις τιμές.

Αν δε σας αρέσει αυτή η διαδικασία προσπεράστε το Skroutz, και το κάθε Skroutz, γιατί με κάθε σας αγορά από εκεί την επιβραβεύετε.

Εσύ ολόκληρος επαγγελματίας, και κυνήγησες ξεκάθαρο λάθος, και αφού σου πήραν το γλυφιτζούρι πίσω, άρχισες τα μούτρα, για να πάρεις 2 κουπόνια δίευρα ξέρω γώ, και να την πεις στο "συστημα".

Αυτοί οι πελάτες είμαστε, αυτά τα καταστήματα μας αξίζουν, δεν ξέρω γιατί παραπονιέστε.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ναι, γιατί προφανώς η διαδικασία του Dropshipping γίνεται με διασταύρωση τιμών απο 2-3 προμηθευτές και μάλιστα με το χέρι. 

Στο Dropshipping κρέμεσαι από την αποθήκη και τις τιμές του προμηθευτή σου, και αναλαμβάνεις τη διάθεση. Το οτι ΤΟΣΑ προϊόντα είχαν το ίδιο θέμα με τις τιμές στο ίδιο χρόνο, κάνει κρά ότι ήταν θέμα του προμηθευτή, και μάλιστα Σ/Κ, που οι αποθήκες του ήταν κλειστές, οπότε όσοι τραβάνε δεδομένα από τη δική του βάση, βρέθηκαν με 50 προϊόντα στα 5000 που είχαν εξευτελιστική τιμή, και ξαφνικά βρέθηκαν με 100 παραγγελίες από το πουθενά.

Έχω ξαναγράψει, οτι είναι ξεκάθαρη επιλογή να μη θέλετε να βγάλει λεφτά ο "τάδες" με τις πλάτες του "δείνα" χωρίς να έχει αποθήκες, και ρίσκο και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, αλλα ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ, δουλεύει του 70-80% του σκρούτζ, ποσοστό αρκετά πιο μεγάλο όσο βλέπετε μόνο τα πρώτα 10 καταστήματα της λίστας με βάση τις τιμές.

Αν δε σας αρέσει αυτή η διαδικασία προσπεράστε το Skroutz, και το κάθε Skroutz, γιατί με κάθε σας αγορά από εκεί την επιβραβεύετε.

Εσύ ολόκληρος επαγγελματίας, και κυνήγησες ξεκάθαρο λάθος, και αφού σου πήραν το γλυφιτζούρι πίσω, άρχισες τα μούτρα, για να πάρεις 2 κουπόνια δίευρα ξέρω γώ, και να την πεις στο "συστημα".

Αυτοί οι πελάτες είμαστε, αυτά τα καταστήματα μας αξίζουν, δεν ξέρω γιατί παραπονιέστε.

Καταλαβαινω φυσικα την θεση σου. Και δεν εγραψα πουθενα ουτε οτι γκρινιαξα, ουτε οτι παραπονεθηκα ουτε τπτ. Το ξερω οτι δουλευουν ετσι. Το γεγονος οτι αγοραζω απο εκει ειναι εντελως ασχετο με το εαν υποστηριζω ή οχι την ολη διαδικασια. Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι δικαιωμα μου να διεκδικησω τα δικαιωματα μου σαν καταναλωτης. Ειχα και πολλαπλες αψογες εμπειριες απο skroutzoμαγαζα και εκει μπηκα να αφησω την θετικη μου αξιολογηση. Μακαρι να δουλευαν ολα κομπλε να καναμε ολοι τις δουλειες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...