Προς το περιεχόμενο

Επίδομα βενζίνης. Πότε? Και πληροφορίες


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, bluemoon85gr είπε

 

Σε συνέχεια αυτού του μηνύματος για το πρόβλημα με τα 50αρια μηχανάκια που τους έχει αποδοθεί ίδια πινακίδα με ΙΧ και για αυτό το λόγο δεν προχωράει η αίτηση, η λύση έχει ως εξής:

Επικοινωνείτε με το 2107000800 , πατάτε μία φορά το 2, λέει άλλες 5 επιλογές και δεν πατάτε τίποτα, περιμένετε και μπαίνετε στην αναμονή για να μιλήσετε με υπάλληλο.

Τους δίνετε ΑΦΜ όνομα και τον αριθμό πινακίδας του δίκυκλου και σας λένε να ξαναμπείτε μετά από 5 μέρες να υποβάλλετε ξανά την αίτηση. Λογικά μέσα σε αυτές τις 5 μέρες καθαρίζουν την βάση δεδομένων από την αίτηση του ιδιοκτήτη του ΙΧ που έχει την ίδια πινακίδα και επιτρέπει να την ξαναπεράσουμε πλέον για το δικό μας μηχανάκι.

Αυτά τα ωραία στο επιτελικό κράτος της Ελλάδας 2.0

Και ετσι το πρόβλημα λύνεται, μεχρι την επομενη φορα που θα μας βαλουν να κανουμε κάποιου είδους αιτηση δυο οχήματα με την ιδια πινακιδα.

  

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Εγώ κατάφερα να πιάσω γραμμή χθες μετά από κανένα μισάωρο προσπαθειών κ αναμονής και δεν μου ζήτησαν στοιχεία κτλ είπαν απλώς ότι να κάνω ξανά αίτηση την άλλη εβδομάδα για να διορθωθεί το σύστημα. 

Θα σας πω νέα από Δευτέρα αν τελικά λύθηκε το θέμα.  Είναι γελοίο όλο αυτό με τις πινακίδες που έχει συμβεί και δείχνει την έλλειψη βασικής οργάνωσης που υπάρχει στο δημόσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά κατάφερε κάποιος  να ακυρώσει την αίτηση για αϋλη και να κάνει καινούρια για τραπεζικό λογαριασμό - μέσω ΚΕΠ, email, τηλεφώνου ή οποιονδήποτε άλλο τρόπο;
Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσω και εγώ το feedback μου. Σε iphone η άυλη της alphabank λειτουργεί κανονικά. Απλούστατη διαδικασία τόσο για την αίτηση όσο και για την ενεργοποίηση, αν και είχα ήδη ebanking στην τράπεζα.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οι σελιδες ειναι παρα πολλες και δεν ξερω αν απαντηθηκε, στα Leasing, ποιο ΑΦΜ βαζουμε?? Της εταιριας που ανηκει το αυτοκινητο (AVIS) ή της εταιριας που εργαζομαι και μου παρεχει το αυτοκινητο??

*Το αυτοκινητο μου το παρεχουν και για προσωπικη χρηση αλλα με δικα μου καυσιμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Εχω κανει αιτηση για το οχημα της μητερας μου "αλα" με ibank του αδερφου μου.Email δεν ηρθε ποτέ και ας ξανα εκανα αποστολη.Τωρα εχει μπλοκαρει η αιτηση και μου βγαζει πως ο αριθμος κυκλοφοριας χρησιμοποιειται ηδη.Πως μπορω να κανω ακυρωση της αιτησης;Στο τηλεφωνο που εχουν καλεσα αλα δεν μπορεσαν να μου βρουν λυση.Τι κανω τωρα εχει καποιος παρομοι προβλημα;

1 ώρα πριν, kanari είπε

Τελικά κατάφερε κάποιος  να ακυρώσει την αίτηση για αϋλη και να κάνει καινούρια για τραπεζικό λογαριασμό - μέσω ΚΕΠ, email, τηλεφώνου ή οποιονδήποτε άλλο τρόπο;
Ευχαριστώ. 

Καλημερα.Εγω που προσπαθω να ακυρωσω αιτηση που εκανα σε λαθος ibank δεν το καταφερα ουτε μεσω Κεπ αλα ουτε με τηλεφωνο αν και μου απαντησαν...δεν μου εδωσαν λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω στο apple pay την viva του fuell pass και στο βενζιναδικο την αποριπτει 2 φορες που προσπαθησα ενω ολες οι αλλεσ καρτες παιζουν κομπλε.κατι γινεται με την viva κανεις δεν μπορει να πληρωσει με το fuell pass μου ειπε ο βενζινας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, lampisd είπε

παιδια καλησπερα εχω στο apple pay την viva του fuell pass και στο βενζιναδικο την αποριπτει 2 φορες που προσπαθησα ενω ολες οι αλλεσ καρτες παιζουν κομπλε.κατι γινεται με την viva κανεις δεν μπορει να πληρωσει με το fuell pass μου ειπε ο βενζινας.

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Την σύνδεσα στο google pay και την εξαργύρωση κανονικά. Μήπως δεν έχει nfc το κινητό σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, grip είπε

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Την σύνδεσα στο google pay και την εξαργύρωση κανονικά. Μήπως δεν έχει nfc το κινητό σου; 

Έχει φίλε μου δεν χρησιμοποιώ πρώτη φορά Apple Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lampisd είπε

Έχει φίλε μου δεν χρησιμοποιώ πρώτη φορά Apple Pay

Μηπως δεν είναι συμβατό με το aplle pay μετά η πληρωμή, για κάποιον λόγο που ευθύνεται το επιτελικό κράτος 2.0 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 1comment είπε

Δοκίμασες και σε δεύτερο πρατήριο;

Viva wallet + google pay Χθες με galaxy s9+ δεν δουλεψε σημερα με xiaomi redmi note 8 pro πληρωσα κανονικα. Δεν ξερω αν ηταν θεμα κινητου γιατι δοκιμασα σε αλλο πρατηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vlad27 είπε

Να δώσω και εγώ το feedback μου. Σε iphone η άυλη της alphabank λειτουργεί κανονικά. Απλούστατη διαδικασία τόσο για την αίτηση όσο και για την ενεργοποίηση, αν και είχα ήδη ebanking στην τράπεζα.

Εγώ που δεν είχα e-banking, μέσα σε 5 λεπτά το είχα φτιαξει. Αρκετα απλή διαδικασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Muchacho είπε

Τέλη κυκλοφορίας [******] : Δεν υπάρχει ο αρ.κυκλ στα δεδομένα της ΑΑΔΕ

Τι μπορεί να πηγαίνει λάθος?

σχετικά νέο αμάξι (ίσως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...