Προς το περιεχόμενο

Praktiker Όλα τα είδη χωρίς ΦΠΑ


Cris_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ψαχνετε τωρα το συγκεκριμενο καταστημα ειναι τραγελαφος, εχω πετυχει προιοντα που εχουν τριπλασια τιμη απο ανταγωνιστη χωρις καποιο εμφανες πλεονεκτημα. Πχ σε ειδη ξυλειας και κατι βεργες σιδερα που εψαχνα. Αρχισα να γελαω (και να κλαιω σιωπηλα για την ακριβη βενζινη που εκαψα για να παω στο μιζερο καταστημα τους).
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μερικά προιόντα οι τιμές τους είναι γελοίες. κοιτούσα κάτι λάδια για το αυτοκίνητο παλιά και κάτι μπαταρίες....

σε άλλα προϊόντα όμως έχουν καλές τιμές. δε το θεωρώ φθηνό κατάστημα, το αντίθετο, αλλά μπορεί να πετύχεις κάτι σε καλή τιμή.

στα + ότι έχουν πολλές άτοκες (48) με πιστωτική αν και παλαιότερα νομίζω ακόμα και για 50€ είχες 24, τώρα το μειώσανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, beamex είπε

Έτυχε και πήγα σήμερα σε κατάστημα και έβγαλα μια φωτογραφία..

Φαίνεται να είναι το ίδιο..

Το κορυφαίο είναι που ακόμα και να αφαιρέσεις το ΦΠΑ είναι 1€ ακριβότερο.

Το χουν πάει σε άλλο επιπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμένουν από "σκρουτζαδες" το μόνο σίγουρο. Μιλάμε για ένα μεγάλο κατάστημα με αρκετά έξοδα και όχι 20τ.μ. μαγαζί. Προχθές που πήγα πάντως είχε αρκετό κόσμο οπότε μάλλον κάτι κάνουν καλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beamex είπε

Έτυχε και πήγα σήμερα σε κατάστημα και έβγαλα μια φωτογραφία..

Φαίνεται να είναι το ίδιο..

IMG_20220423_231311.jpg.189d6e8950a1ea7369953e54531b39a6.jpg

Screenshot_2022-04-23-23-12-07-896_com.miui.gallery.jpg

Η φωτογραφια που εχεις τραβηξει ειτε ειναι παλια ειτε δεν αλλαχτει στο καταστημα απο λαθος των πωλητων. Φαινεται απο την ημερομηνια της τιμης κατω δεξια (04/2021).

Αποκλειεται να μην εχει γινει ανατιμηση του προιοντος απο τοτε καθως ανηκει στα προιοντα που χρειαζονται φουρνο - αρα και φυσικο αεριο (βλεπε θερμοσιφωνες, πλακακια κτλπ)

οποτε μου φαινεται λογικη η ανατιμηση και απιθανη να εγινε τωρα λογω της προσφορας του ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, beamex είπε

Έτυχε και πήγα σήμερα σε κατάστημα και έβγαλα μια φωτογραφία..

Φαίνεται να είναι το ίδιο..

IMG_20220423_231311.jpg.189d6e8950a1ea7369953e54531b39a6.jpg

Screenshot_2022-04-23-23-12-07-896_com.miui.gallery.jpg

Νομίζω παραπληροφορείς λιγάκι...γιατί αν βλέπω καλά το ταμπελάκι της φωτογραφίας σου έχει κωδικό 385267, οπότε είναι το παρακάτω:

https://www.praktiker.gr/m/p/doxeio-anokseidoto-anoixto-me-kapaki-100l-125404?ref=reccodo-search

Επεξ/σία από George!
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikegad είπε

Το κορυφαίο είναι που ακόμα και να αφαιρέσεις το ΦΠΑ είναι 1€ ακριβότερο.

Το χουν πάει σε άλλο επιπεδο

Και τελικα στο λινκ ειναι λαθος προιον. Στο να σχολιαζουμε, πρωτοι ειμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και τελικα στο λινκ ειναι λαθος προιον. Στο να σχολιαζουμε, πρωτοι ειμαστε...

δεν μας βάζεις και το σωστό να το δούμε, γιατί εγώ στις φώτο βλέπω 2 δοχεια μάρκας Sansone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikegad είπε

δεν μας βάζεις και το σωστό να το δούμε, γιατί εγώ στις φώτο βλέπω 2 δοχεια μάρκας Sansone

Βλέπε από πάνω. Και αν κάνεις ζοομ την φώτο από το ράφι, φαίνεται ότι έχει άλλο κωδικό προϊόντος από την φώτο του λινκ του 1ου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή δεν βλέπεις ολόκληρο σχέδιο που έχει πάνω το προϊον + την ίδια μάρκα, αλλά είδες τον κωδικό που φαίνεται "πεντακάθαρα"

Μία πιθανότητα να ισχύει αυτό που λες, είναι να αντιστοιχεί το προϊον στο κάτω ράφι, κάτι το οποίο δεν παίζει καθώς φαίνεται να είναι κάτι με κίτρινο καπάκι.

ή εναλλακτικά να έκανε μ@λ@κι@ ο υπάλληλος, κάτι που παίζει.

Σε καμία περίπτωση πάντως δεν παραπληροφορεί ο φίλος που έβαλε τις φώτο και όπως λες και εσύ

26 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στο να σχολιαζουμε, πρωτοι ειμαστε...

εύγε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...