Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη από σήμερα η υποστήριξη VRR στο PlayStation 5


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, nikchris said:

Τεχνοφοβια στο μαξιμουμ, σε απωθει που προσθετουν features με updates? 0_o

Ή ειναι καμια επιστημη να δουλεψεις τις καινουργιες κοσολες; Γιατι βαζεις το 'εξελιχθει' σε αποστροφο; Δεν εχουν εξελιχθει;

Για απαντησε σε παρακαλω, αποψεις σαν και αυτες μου κινουντην περιεργεια 

Εγώ το καταλαβαίνω του στυλ πως πλέον ο τρόπος που βγαίνουν οι κονσόλες είναι σαν τα παιχνίδια. Πάρε την beta κονσόλα τώρα και σε κανα 2 χρόνια (αν θέλουμε) θα σου δώσουμε και αυτά που λέμε πως μπορεί να κάνει η κονσόλα. Κάποτε έπαιρνες μια κονσόλα και ήξερες ότι αυτά που λέει τα προσφέρει με το που την αγοράσεις.

Καλά τα updates και σε όλους μας αρέσουν αλλά έχει πάει λίγο προς το άλλο άκρο. 

Επεξ/σία από Xvipes
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Εγώ το καταλαβαίνω του στυλ πως πλέον ο τρόπος που βγαίνουν οι κονσόλες είναι σαν τα παιχνίδια. Πάρε την beta κονσόλα τώρα και σε κανα 2 χρόνια (αν θέλουμε) θα σου δώσουμε και αυτά που λέμε πως μπορεί να κάνει η κονσόλα. Κάποτε έπαιρνες μια κονσόλα και ήξερες ότι αυτά που λέει τα προσφέρει με το που την αγοράσεις.

Καλά τα updates και σε όλους μας αρέσουν αλλά έχει πάει στο λίγο προς το άλλο άκρο. 

Και άλλα πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Νωρίς το θυμήθηκε η Sony.

Μετά από 1 μισή χρόνο κυκλοφορίας της κονσόλας.

Ναι και είμαι σίγουρος πως η δική σου ή τηλεόραση έχει VRR και δε μπορούσες καημένο να παίξεις με τίποτα τα παιχνίδια σου στο PS5 έως τώρα! Μα δε βλέπονται με τίποτα τα άτιμα χωρίς αυτό το VRR!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Izorai said:

Ναι και είμαι σίγουρος πως η δική σου ή τηλεόραση έχει VRR και δε μπορούσες καημένο να παίξεις με τίποτα τα παιχνίδια σου στο PS5 έως τώρα! Μα δε βλέπονται με τίποτα τα άτιμα χωρίς αυτό το VRR!

Ειναι μαστ σε οτι εχει uncapped fps. Ειδικα κανει τεραστια διαφορα σε high fps modes. Ειναι απο τα ποιο συμαντικα σε ενα μονιτορ. Πρεπει να μην εχεις δει ποτε στην ζωη σου freesync και 120+fps για να διφωνεις.

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα γενικα το καθυστερησε αρκετα, οπως και την υποστηριξη 1440p( που δεν φαινεται στον οριζοντα). Αλλα γενικα, τουλαχιστον σε αυτο το φορουμ, εχει γινει λιγο τρεντ να την κραζουμε τη σονυ, απο οτι εχω  παρατηρησει. Σε φαση αν δεν εβγαζε VRR θα λεγαμε που ειναι ρε γαμωτο με τους αχρηστους, τωρα που εβγαλε παλι λεμε εε μπραβο ρε νωρις το θυμηθηκατε αχρηστοι. Δεν προσπαθω να κανω το δικηγορο του διαβολου και ισχυει οτι σε αρκετους τομεις ειναι οντως απαραδεκτοι, αλλα νομιζω οτι τρωει παραπανω χειτ απο οτι θα επρεπε να τρωει. Γνωμη μου παντα και οποιαδηποτε αλλη αποψη σεβαστη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Giorgos1151 είπε

Καλα γενικα το καθυστερησε αρκετα, οπως και την υποστηριξη 1440p( που δεν φαινεται στον οριζοντα). Αλλα γενικα, τουλαχιστον σε αυτο το φορουμ, εχει γινει λιγο τρεντ να την κραζουμε τη σονυ, απο οτι εχω  παρατηρησει. Σε φαση αν δεν εβγαζε VRR θα λεγαμε που ειναι ρε γαμωτο με τους αχρηστους, τωρα που εβγαλε παλι λεμε εε μπραβο ρε νωρις το θυμηθηκατε αχρηστοι. Δεν προσπαθω να κανω το δικηγορο του διαβολου και ισχυει οτι σε αρκετους τομεις ειναι οντως απαραδεκτοι, αλλα νομιζω οτι τρωει παραπανω χειτ απο οτι θα επρεπε να τρωει. Γνωμη μου παντα και οποιαδηποτε αλλη αποψη σεβαστη.

Έχεις δίκιο, δε λέω κάνει λάθη η Sony αλλά δεν είναι και για τόσο Hate. Έχει δώσει ως τώρα και ωραία παιχνίδια αποκλειστικά. 
Έγινε μόδα τελευταία να τη κράζουν για τα πάντα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλιο αργα παρα ποτε, εφόσον οι τηλεοράσεις μας το υποστηρίζουν σαν λειτουργία, το VRR θα μπορεί να προσαρμόσει δυναμικά τον ρυθμό ανανέωσης της οθόνης μας, κάτι που πιστεύω μαζί με τα  60fps στα ps5 (λέμε τώρα όσοι τα έχουμε :D ) θα μπορεί να κάνει τα παιχνίδια να αισθάνονται ακόμα πιο ομαλά.  Μπορεί τώρα να το έχουμε σαν δυνατότητα σε  ορισμένα παιχνίδια αλλά στο μέλλον θα το έχουμε σαν δυνατότητα σύμφωνα με την Sony σε παλιότερους τίτλους και γιατί όχι μελλοντικά  και σε όλους θέλω να πιστεύω. 

Απλά επειδή ανέκαθεν ήμουν κονσολάς και δεν έπαιζα ποτέ σε PC και η XBOX το έχει ήδη σαν feature, δεν ξέρω αντικειμενικά πόσο καλό η πόσο ευδιάκριτη θα είναι η διαφορά, μου ακούγεται πολύ ωραίο πάντως.

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BALABANIS είπε

Έχεις δίκιο, δε λέω κάνει λάθη η Sony αλλά δεν είναι και για τόσο Hate. Έχει δώσει ως τώρα και ωραία παιχνίδια αποκλειστικά. 
Έγινε μόδα τελευταία να τη κράζουν για τα πάντα. 

Αρκεί ένας και οι άλλοι ακολουθούν σαν κοπάδι.

Νομίζεις ότι έχουν όλοι προσωπική άποψη ή εμπειρία για αυτά τα θέματα?

Ούτε καν, οι πιο πολλοι δεν έχουν δει PS5 ούτε σε βιτρίνα.

Είναι το ίδιο δημογραφικό που εκραζε τιμές για τις κάρτες γραφικών με πάθος αλλά οι ίδιοι προσωπικά ανεξάρτητος τιμής με Gtx 1030 παραμένουν.

Εδώ το παιδί παραπάνω νομίζει ότι VRR άνοιξε σε 14 παιχνίδια.

Μην τους πιέζεις γενικά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...