Προς το περιεχόμενο

Account restricted : Withdraw your funds


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,
Είμαι πάνω απο 5 χρόνια χρήστης της Revolut και γενικά ευχαριστημένος.
Μου ήρθε πρόσφατα ένα μύνημα για μεταφορά-συγχώνευση* κάτι και δεν πολυ έδωσα σημασία.
Σήμερα μου έβγαλε η επιλογή αίτημα να ξαναστείλω τα χαρτιά μου. Περίεργο μου φάνηκε αλλά τα έστειλα, οκ λέω ίσως έχει κάποια σχέση με τη μεταφορά-συγχώνευση που προανέφερα.
Μετά απο λίγο μου βγάζει μύνημα:
Account restricted
Withdraw your funds
After reviewing your account, we're sorry to say that we're no longer able to offer you our services. Please liquidate and transfer all remaining funds from your account by 29/6/2022.

!!! Έμεινα κάγκελο! Τι έγινε ρε παιδιά;

Έχω στείλει μύνημα στο chat και περιμένω να μου απαντήσουν

*edit: We’re transferring you to Revolut Bank είναι το μύνημα που αναφέρομαι, είχε έρθει σε email

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση ρε σεις θα τρελαθώ!
Εκεί που μιλάγαμε μια χαρά με την κοπέλα στο chat και μέσα στη ευγένια μου λέει το κοιτάζω το θέμα σας κλπ, ξαφνηκά σκάει τιποποιημένη απάντηση copy paste, όντως προχωράμε στο κλείσιμο του λογαριασμού σας, είναι οριστικό και αμετάκλειτο και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι αυτό, παρακαλούμε πάρτε τα χρήματα σας!

Το πρόβλημα μου είναι το εξής, για τον ίδιο το λογαριασμό αυτό καθε αυτό χέστηκα αλλά είχα αρκετά χρήματα μέσα τοποθετημένα σε bitcoin τα οποία είναι αρκετά πεσμένα αυτή τη στιγμή και θεορώ ότι δεν ήταν η καλύτερη εποχή να τα αποσείρω.
Επιπλέον απ ότι είχα συζητήσει οι περισσότεροι μου έλεγαν ότι καλύτερα ότι έχεις στη Revolut να τα ξοδεύεις απευθείας με την κάρτα.
Ποια είναι η λιγότερο επώδυνη εναλακτική για να επιστρέψουν τα χρήματα σε Ελληνικό λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλες τίποτα στοίχημα τιμές ή κάτι άλλο περίεργο; 
Για να τα βάλεις σε ελληνική τράπεζα μεταφορά και αν δεν θες να πληρώσεις τίποτα κοιτάς ποιο είναι το μέγιστο ποσό εισερχομένου εμβάσματος χωρίς χρέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τίποτα απολύτως φιλε.

Είμαι πελάτης πάνω από πενταετία εξίμισι χρόνια (ημερομηνία εγγραφής από 11/2015) και πέρσι έχοντας πλέον αποκτήσει εμπιστοσύνη στην αξιοπιστία και τη σταθερότητα των υπηρεσιών της Revolut, μετέφερα ένα ποσό για να παρω crypto από την πλατφόρμα τους.

Το κεφάλαιο τώρα είναι σε 4 crypto και θα πρέπει να το μετατρέψω σε € πριν μου το στείλω.

Μιλάμε για διπλή χασούρα δηλαδή γι αυτό και με χαλάει το άμεσα. Για να μην υπάρχει παρανόηση, αυτή τη στιγμή θα τραβήξω λιγότερα χρήματα απ ότι τους είχα στείλει με το έμβασμα δεν υπάρχει κερδοφορία δηλαδή.

Εντωμεταξύ χθες χαιρόμουνα που αποκτήσαμε 11,5€ σε Dot και σήμερα μου έσκασε αυτό και παω να σκάσω.

Από που το βλέπω ποιο είναι το μέγιστο ποσό εμβάσματος χωρίς χρεωση;

Στη revolut ή στην Εθνική που θέλω να καταληξουν; Λάθος μου γράφεις εισερχόμενου οπότε εννοείς την τοπική τράπεζα στην περίπτωση μας Εθνική

Υπάρχει καμία άλλη πατέντα να πάνε πχ στο Paypal με λιγότερα έξοδα;

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ενεργά ποσό τόσα χρόνια ή απλά καθόταν; Έκανες συναλλαγές; 
Οπως και να έχει αν τα θέλεις σε ελληνικό λογαριασμό θα πληρώσεις εισερχόμενο έμβασμα στην εθνική πχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναλλαγές δεν έκανα τα τελευταία 1-2 χρονια χρησιμοποιώντας την κάρτα. (Μάλιστα πριν κανένα δίμηνο-τριμηνο μου είχαν στείλει μόνοι του και καινούργια).

Έκανα μόνο συναλαγες από € σε crypto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...