Προς το περιεχόμενο

Πέθανε ο συνιδρυτής της Razer, Robert Krakoff


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Τον επιβεβαιώνεις απόλυτα. Όπως και οι ηλικίες των χρηστών στο παρακάτω(εκτός φυσικά των πληρωμένων promoters):

https://www.youtube.com/results?search_query=Razer+ακουστικά

υ.γ.: Είμαι σίγουρος ότι το λες σοβαρά. Αν κρίνω από τον συνδυασμό AE-5 με Blackshark και το ποντίκι "πρωταθλητή" του ακούσιου double clicking(Razer Deathadder).

 

Ναι για τα ακουστικα εχεις δικιο. Για τα αλλα ε ναι τι θα ειμαι κανας ξενερωτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Zergoulini είπε

 

Ναι για τα ακουστικα εχεις δικιο. Για τα αλλα ε ναι τι θα ειμαι κανας ξενερωτος...

Το πρόβλημα δεν είναι τα RGB, οι αχρείαστα υψηλής ανάλυσης αιθητήρες και όλα αυτά. Το πρόβλημα είναι ότι στα πουλάνε σε τιμές πολλαπλάσιες του κόστους κατασκευής και δεν αντέχουν όσο άντεχαν κάτι microsoft mouses π.χ. των 10€. Μέχρι πρότινος τουλάχιστον που τα περισσότερα μοντέλα τους δεν είχαν optical switches. Ενώ τα πιο προσιτά τους προϊόντα(π.χ. Razer Kraken) είναι μετριότατης ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Το πρόβλημα δεν είναι τα RGB, οι αχρείαστα υψηλής ανάλυσης αιθητήρες και όλα αυτά. Το πρόβλημα είναι ότι στα πουλάνε σε τιμές πολλαπλάσιες του κόστους κατασκευής και δεν αντέχουν όσο άντεχαν κάτι microsoft mouses π.χ. των 10€. Μέχρι πρότινος τουλάχιστον που τα περισσότερα μοντέλα τους δεν είχαν optical switches. Ενώ τα πιο προσιτά τους προϊόντα(π.χ. Razer Kraken) είναι μετριότατης ποιότητας.

 

Αδερφε δεν εχει καταλαβει κατι. Στο προιον πληρωνεις και τη διαφιμηση και την καμπανια που κανουν για αυτο. Αφου τοσο πολυ τα εχεις με τα razer για πες μου ποια εταιρια αξιζει να δωσεις ενα 60αρι για ποντικι και να πεις ααα αυτο τοσο θα εκανε.

Επισης εχω deathadder πανω απο 7 χρονια χωρις να εχει παθει κατι, αμαν επιτελους με αυτη τη γκινια με τα razer προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zergoulini είπε

 

Αδερφε δεν εχει καταλαβει κατι. Στο προιον πληρωνεις και τη διαφιμηση και την καμπανια που κανουν για αυτο. Αφου τοσο πολυ τα εχεις με τα razer για πες μου ποια εταιρια αξιζει να δωσεις ενα 60αρι για ποντικι και να πεις ααα αυτο τοσο θα εκανε.

Επισης εχω deathadder πανω απο 7 χρονια χωρις να εχει παθει κατι, αμαν επιτελους με αυτη τη γκινια με τα razer προιοντα.

Είχα παλιά Razer death adder και το σούταρα από τα νεύρα μου, μετά από 2 χρόνια χρήσης, λόγω double-ckicking. Δεν μπήκα καν στον κόπο να σκίζω τα λαστιχένια ποδαράκια και να τα ανοίγω για να καθαρίζω τις επαφές στους διακόπτες. Επίσης, λίγδωνε πολύ εύκολα στα πλαϊνά.

Εκείνη την περίοδο από καθαρή τύχη έπεσα στην άγνωστη A4tech που ήταν πρωτοπόρος σε ποντίκια οπτικών διακοπτών(σειρά Bloody). Το πρώτο ποντίκι που πήρα από αυτούς έχει παραδοσιακούς διακόπτες και ακόμα να χαλάσει μετά από >6 χρόνια με κόστος ~25€ τότε. Τώρα έχω και το Bloody A90 που έχει ακριβώς την ίδια με DeathAdder ή και ανώτερη αίσθηση άνεσης/υφής στο χέρι, υλικά που δεν λιγδιάζουν εύκολα, μεταλλικά ποδαράκια υψηλής αντοχής, "αθάνατα" optical switches και τιμή Ελλάδας μέχρι και 18€ στο παρελθόν.

Η συγκεκριμένη εταιρεία μου άνοιξε τα μάτια για το πραγματικό κόστος κατασκευής των mouses και οι τεχνολογίες της είναι μάλλον από τους λόγους που βρίσκεις σήμερα, Ελλάδα, Razer με οπτικούς διακόπτες ακόμα και κάτω από τα 40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Είχα παλιά Razer death adder και το σούταρα από τα νεύρα μου, μετά από 2 χρόνια χρήσης, λόγω double-ckicking. Δεν μπήκα καν στον κόπο να σκίζω τα λαστιχένια ποδαράκια και να τα ανοίγω για να καθαρίζω τις επαφές στους διακόπτες. Επίσης, λίγδωνε πολύ εύκολα στα πλαϊνά.

Εκείνη την περίοδο από καθαρή τύχη έπεσα στην άγνωστη A4tech που ήταν πρωτοπόρος σε ποντίκια οπτικών διακοπτών(σειρά Bloody). Το πρώτο ποντίκι που πήρα από αυτούς έχει παραδοσιακούς διακόπτες και ακόμα να χαλάσει μετά από >6 χρόνια με κόστος ~25€ τότε. Τώρα έχω και το Bloody A90 που έχει ακριβώς την ίδια με DeathAdder ή και ανώτερη αίσθηση άνεσης/υφής στο χέρι, υλικά που δεν λιγδιάζουν εύκολα, μεταλλικά ποδαράκια υψηλής αντοχής, "αθάνατα" optical switches και τιμή Ελλάδας μέχρι και 18€ στο παρελθόν.

Η συγκεκριμένη εταιρεία μου άνοιξε τα μάτια για το πραγματικό κόστος κατασκευής των mouses και οι τεχνολογίες της είναι μάλλον από τους λόγους που βρίσκεις σήμερα, Ελλάδα, Razer με οπτικούς διακόπτες ακόμα και κάτω από τα 40€.

Δε ξερω μαν μου τι να πω. Εγω παντως δεν μπορω αλλο ποντικι εκτος απο Razer

Α επι τις ευκαιριας, μιας και που εθιξες το θεμα που εχω AE-5 και blackshark. Ποιο θα μου προτεινες να αγοραζα γιατι οντως με αυτα τρωει τρελο bottleneck η καρτα ηχου.

Επεξ/σία από Zergoulini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, pirmen56 said:

Είχα παλιά Razer death adder και το σούταρα από τα νεύρα μου, μετά από 2 χρόνια χρήσης, λόγω double-ckicking.

Σχεδόν όλα τα ποντίκια από Logitech τα έχω αλλάξει λόγω double-clicking. Μόνο το τελευταίο G502 έχει αντέξει, ευτυχώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Είχα παλιά Razer death adder και το σούταρα από τα νεύρα μου, μετά από 2 χρόνια χρήσης, λόγω double-ckicking. Δεν μπήκα καν στον κόπο να σκίζω τα λαστιχένια ποδαράκια και να τα ανοίγω για να καθαρίζω τις επαφές στους διακόπτες. Επίσης, λίγδωνε πολύ εύκολα στα πλαϊνά.

Εκείνη την περίοδο από καθαρή τύχη έπεσα στην άγνωστη A4tech που ήταν πρωτοπόρος σε ποντίκια οπτικών διακοπτών(σειρά Bloody). Το πρώτο ποντίκι που πήρα από αυτούς έχει παραδοσιακούς διακόπτες και ακόμα να χαλάσει μετά από >6 χρόνια με κόστος ~25€ τότε. Τώρα έχω και το Bloody A90 που έχει ακριβώς την ίδια με DeathAdder ή και ανώτερη αίσθηση άνεσης/υφής στο χέρι, υλικά που δεν λιγδιάζουν εύκολα, μεταλλικά ποδαράκια υψηλής αντοχής, "αθάνατα" optical switches και τιμή Ελλάδας μέχρι και 18€ στο παρελθόν.

Η συγκεκριμένη εταιρεία μου άνοιξε τα μάτια για το πραγματικό κόστος κατασκευής των mouses και οι τεχνολογίες της είναι μάλλον από τους λόγους που βρίσκεις σήμερα, Ελλάδα, Razer με οπτικούς διακόπτες ακόμα και κάτω από τα 40€.

Προσωπικά απεχθάνομαι την razer αλλά - αναγκαστικά λόγω βάρους, πήγα στο viper ultimate. Στην ηλικία μου η dota και τα fps προκαλούν πόνους στον καρπό. Mέχρι στιγμής ευχαριστήμενος, και πανάλαφρο το ρημάδι σε σχέση με το rival 710 που είχα πρίν το οποίο απλά μου κατέστρεφε τον καρπό

Όσον αφορά το doubleclicking, έχω ένα logitech G9 από το 2006 (2007?) , το είχα μέχρι το 2018 που πήρα το rival, κανένα θέμα με double clicking. Ακόμα δουλεύει το ρημάδι, απλά έχω τεντώσει το καλώδιο και έχει ξεκολλήσει ουσιαστικά απο την βάση του, χάνει την επαφή καμιά φορά. 

Στις 4/5/2022 στις 7:52 ΜΜ, pirmen56 είπε

Αν κρίνω από τον συνδυασμό AE-5 με Blackshark 

 

Δυνατό combo :P 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Το πρόβλημα δεν είναι τα RGB, οι αχρείαστα υψηλής ανάλυσης αιθητήρες και όλα αυτά. Το πρόβλημα είναι ότι στα πουλάνε σε τιμές πολλαπλάσιες του κόστους κατασκευής και δεν αντέχουν όσο άντεχαν κάτι microsoft mouses π.χ. των 10€. Μέχρι πρότινος τουλάχιστον που τα περισσότερα μοντέλα τους δεν είχαν optical switches. Ενώ τα πιο προσιτά τους προϊόντα(π.χ. Razer Kraken) είναι μετριότατης ποιότητας.

Έχεις κάνει evaluation failure design σε κάθε Razer product ε;

Ε ρε μερικοί λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Zergoulini είπε

Δε ξερω μαν μου τι να πω. Εγω παντως δεν μπορω αλλο ποντικι εκτος απο Razer

Α επι τις ευκαιριας, μιας και που εθιξες το θεμα που εχω AE-5 και blackshark. Ποιο θα μου προτεινες να αγοραζα γιατι οντως με αυτα τρωει τρελο bottleneck η καρτα ηχου.

Για κλειστού τύπου τα DT770 pro με ισοστάθμιση sonarworks/oratory1990 είναι από τις καλύτερες επιλογές στα λεφτά τους και όχι μόνο. Πολύ καλό soundstage και άνεση/δροσιά για closed back. Κλασική αξία εδώ και δεκαετίες. Σε ανοικτού τύπου ξεκινάς από AKG K612pro ή DT990pro(για ισχυρότερο μπάσο) και για πραγματικά καθηλωτικό ήχο από sennheiser HD600 EQed και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...