Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 11 Review


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Xiaomi φέτος θέλει να μισήσουμε τη σειρά redmi και poco xx. Όχι ότι οι ναυαρχίδες τις έχουν κάτι το σπουδαίο, κάτι το ξεχωριστό... Εκτός του όντως ψήνουν καφέ με τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σχολιάσω για το 11 γιατί ούτε καν θα μπω στο κόπο να το πιάσω στα χέρια μου μετά το 10 pro που κατέχω.... με κάτι " διθυραβμικά " σχόλια και review πέρυσι το αγόρασα και κλαίω τα χρήματα μου... να μην αναφέρω τα χίλια μύρια ελαττώματα  αλλά θα σταθώ στο γεγονός ότι η xiaomi άρχισε και το χάνει το παιχνίδι.

Ενδεικτικά να αναφέρω πως έχω στην κατοχή μου ακόμα το MI5 και δεν έχει πάθει τίποτε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω εδώ και αρκετα χρόνια εχω ένα mi mix 2s χωρίς κάποιο σημαντικό παράπονο εκτός του λογισμικού και της όχι και τόσο καλής οθόνης για τα δεδομένα της εποχής μας.εχω να δηλώσω ότι η χιαομι έχει πάρει έναν δρόμο που δεν θα της βγει σε καλό τι θέλω να πω με αυτό.,εχει αρχίσει και μειώνει επικίνδυνα τα χαρακτηριστικά των κινητών της από προηγούμενες γενιές κρατώντας την τιμή σταθερή και πολλές φορές ανεβασμένη σε σχέση με τα περσινά μοντέλα σε σημείο να μιλάμε για υποβάθμιση του σε σχέση με το περσινό, τώρα να εξηγήσουμε για πιο λόγο γίνεται αυτό η κάθε εταιρεία προσπαθεί με το λιγότερο κόστος να έχει το μεγαλύτερο κέρδος. Βάζοντας τα πράγματα σε μια σειρά η χιαομι και μετά από εκατοντάδες συμβούλια με το τμήμα μάρκετινγκ τον διευθυντή οικονομικών και τα υπόλοιπα διοικητικά στελέχη της εταιρείας απόφασησαν ότι πλέον το αγοραστικό κοινό τους είναι περιορισμένη ευθύνης και δεν θα καταλάβουν τη διαφορά στα νέα (υποβαθμισμενα) μοντέλα, εκείνη τη στιγμή επεμβαινει ένα στέλεχος και λέει και αν ο κόσμος αρχίζει και παραπονιέται και καταλάβει αυτό που κάνουμε τι θα κάνουμε χάνοντας την αξιοπιστία μας και τη δύναμη μας στη παγκόσμια αγορά.,πριν προλάβει να ολοκλήρωσει τον συλλογισμό του τον διακόπτει ένας από το τμήμα μάρκετινγκ λογοντας του τα εξής : Για να αποφύγουμε αυτό το ενδεχόμενο θα ακολουθήσουμε τον παρακάτω σχεδιασμό, θα διαθέσουμε σχεδον σε όλους τους  reviewers και influencers δίνοντας τους σε άλλους δωρεάν συσκευές δώρο  μαζί με μια μιζουλα, σε άλλους μόνο τις συσκευές και στους πιο μικρούς τις συσκευές απλά για δοκιμή για να μαζέψουν  views μπας και γίνουν και αυτοί μεγαλοι reviews, παράλληλα θα τους δώσουμε και ενα κείμενο με ατάκες που θα χρησιμοποιούν για να παραπλανησουν το αγοραστικό κοινό πχ. Ο επεξεργαστής είναι πιο αδύναμος από πέρσι αλλά το κινητό πάει σφαίρα δεν κολλάει πουθενά η το κινητό είναι πλαστικό και δεν γλιστράει και αυτό είναι θετικό σε σχέση με τη γυάλινη πλάτη και πάει λέγοντας και με αυτό το τρόπο βλέπουμε σχεδόν τους πάντες να μιλάνε με διθυραμβικά σχόλια για τα φετινά μοντέλα της  xiaomi. Μπορώ να συνεχίσω να γράφω ολόκληρες σελίδες απλά θα κούραζα και το κείμενο μου είναι αρκετά μεγάλο, απλά θα πρέπει να προσέχουμε που δίνουμε τα λεφτά μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το απλό το 11 να είναι χαλιά.

Εγώ με το 11 Pro 5G είμαι ευχαριστημένος.

Ανώτερο του Mi9T σε όλα.

Σιγά να μην ασχοληθώ που δεν τραβάει 4k βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο αν εξαιρέσουμε το διαχρονικό πρόβλημα της xiaomi με την έλλειψη στην γκάμα της μιας συσκευής με μικρότερες διαστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ψαχνοντας να αλλαξω το τιμιο Note 4 που το εχω 4 χρονια, εψαξα αρκετα αλλα δυστυχως οσα εχει το Note 11 στα λεφτα του (180 παραεισαγωγη απο εξω, απο σκρουτζ, ή 230 απο αντιπροσωπεια) δεν τα βρηκα αλλου. 

1. Nfc (βασικο που θελω)

2.Amoled (γερναω και ειπα να παω σε καλυτερη οθονη) 

3. Υπερυθρες (ναι ξερω μονο η Xiaomi εχει αλλα τις θελω)

4. 2 sim και ξεχωριστη sd

5. Μεγαλη μπαταρια και 33w φορτιση ΜΕ φορτιστη μεσα

6. Ακουστικα και ραδιο (ποδοσφαιροφιλος γαρ) 

Μα θα πει καποιος δεν εχει καλο επεξεργαστη και καμερες.

1. snapdragon στα 6nm, που σημαινει αυτονομια κι ας ειναι λιγο αργος (θεωρητικα, αναλογα γιατι τον θες) 

2. Για απλες φωτο (να πιανεις τη στιγμη και οχι να κανεις αφισα) μια χαρα ειναι. 

Συμπερασμα δικο μου. 

Για τα λεφτα που (θα) διαθεσω ειναι λουκουμι και αν με βγαλει μια 4ετια οπως το παλιο μου θα ειμαι σουπερ. 

Επεξ/σία από HAS1972
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η παρουσίαση-αξιολόγηση.

Οι τομείς της κάμερας και του gaming δεν με ενδιαφέρουν.

Για κινητό με καλή οθόνη, μεγάλη μπαταρία και αποθηκευτικό χώρο τεχνολογίας ufs 2.2, κάτι που δεν είδα να αναφέρεται, συγχωρέστε με αν δεν το παρατήρησα απλώς, δε νομίζω ότι τα τόσο αυστηρά σχόλια δικαιολογούνται.

Θα ήθελα να συμφωνήσω με τον από πάνω ότι αποτελεί μια vfm πρόταση.

Το miui είναι όντως bloated αλλά ας είναι καλά τα Xiaomi ADB/Fastboot Tools που το κάνει πιο ανεκτό.

Σίγουρα δεν είναι ios κι ούτε πρόκειται να το φτάσει αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η συσκευή δεν κοστίζει χίλια ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σκεφτομαι να το αγορασω ειναι 100% σιγουρο οτι υποστηριζει nfc? ,ρωταω γιατι σε διαφορα review και σε χαρακτηριστικα σε διαφορα site εμφανιζονται καποια μοντελα που δεν υποστηριζει.  να υποθεσω αν στο κουτι του πανω εχει το λογοτυπο nfc το υποστηριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, absolom είπε

επειδη σκεφτομαι να το αγορασω ειναι 100% σιγουρο οτι υποστηριζει nfc? ,ρωταω γιατι σε διαφορα review και σε χαρακτηριστικα σε διαφορα site εμφανιζονται καποια μοντελα που δεν υποστηριζει.  να υποθεσω αν στο κουτι του πανω εχει το λογοτυπο nfc το υποστηριζει

Τα μοντελα που κυκλοφορουν απο τα επισημα καναλια υποστηριζουν σιγουρα. Παραεισαγωγες μπορει καποια κομματια να μην εχουν. Οπότε, ναι, κοιτας το κουτι για σιγουρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια , σε κινητο με nfc  που εχει μπει η καρτα fuel pass μεσω viva wallet  χρειαζεται να γινει add to google pay για να γινει πληρωμη σε βενζιναδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Βάζοντας τα πράγματα σε μια σειρά η χιαομι και μετά από εκατοντάδες συμβούλια με το τμήμα μάρκετινγκ τον διευθυντή οικονομικών και τα υπόλοιπα διοικητικά στελέχη της εταιρείας απόφασησαν ότι πλέον το αγοραστικό κοινό τους είναι περιορισμένη ευθύνης και δεν θα καταλάβουν τη διαφορά στα νέα

retro bowl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 6/5/2022 στις 5:11 ΜΜ, Jedi35 είπε

Καλησπερα υπαρχει τροπος το always on display να κραταει πανω απ 10 δευτερολεπτα ??

Υπάρχει αλλά δε συστήνεται για αποφυγή burn in.

Στις 6/5/2022 στις 4:55 ΜΜ, GamingMaster424 είπε

Η κάμερα στο 11 είναι σαφέστατο downgrade από το 10, όχι μόνο στο χαρτί, αλλά και στην πράξη. Άρχισε να απογοητεύει τον τελευταίο καιρό η Xiaomi, ας ελπίσουμε να μην συνεχίσει αυτή την πορεία.

Gcam + config

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Μια ερώτηση ρε παιδιά!!! Ξέρετε αν μπορώ να προσθέσω features στην camera του redmi note 11 pro. Συγκεκριμένα θέλω το feature vblog το οποίο υπάρχει ήδη στο redmi note 10 και στο 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...