Προς το περιεχόμενο

Linuxomeeting στην θεσσαλονικη ;


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, mphxths είπε

Μονο με ρητορα παροντα ερχομαι. Οτιδηποτε αλλο ειναι καταδικασμενο να αποτυχει !!

Ναι , με γκομενες εχει καποιο νοημα αυτο που περιγραφεις. 

χαχα ο ρητορας ακουει jemadux και αλλάζει δρόμο !! σιγά να μην έρθει ... γιατι είναι κοτα λιράτη .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, mphxths είπε

Περα απο την πλακα , ενα λειτουργικο δεν ειναι αρκετο για να φερει ατομα σε επαφη και να κανουν παρεα. Δηλαδη θα μαζευτουν καποιοι αγνωστοι και θα μιλανε για ... λινουξ ? Σοβαρα τωρα ? Αυτο δεν κανουμε στο φορουμ εδω ? Θες και να κουβαλησουμε και λαπτοπς μαζι ε ? Πιο nerd φαση δεν πρεπει να υπαρχει. Θα μας φτυνουν οι περαστικοι ρε. Οι γκομενες θα αλλαζουν πεζοδρομιο.

Τι παραπανω θα κερδισεις δηλ με μια τετοια συναντηση ? Ποτε δεν καταλαβα το νοημα τετοιων συναντησεων. Δηλαδη εχουμε κοινο ενδιαφερον το λινουξ , ειναι αρκετο για να γινουμε φιλοι ? Στο δημοτικο ειμαστε ?

Προσωπικα ειμαι σε μια ηλικια που δεν κανω φιλους ... Ο,τι ηταν να κανω , το εκανα. Τωρα ειναι χαπια , μαγκουρα και τηλεοραση. Εκτος και αν φερεις μερικα "μωρα" και γινει κανα τρελο σκηνικο. Εκτος και αν οργανωσεις κανα οργιο. Ελπιζω να πιανεις το νοημα ... ;) 

Με αυτό το ποστ τιμάς το  username σου! Μπήχτης όνομα και πράγμα!  :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Με αυτό το ποστ τιμάς το  username σου! Μπήχτης όνομα και πράγμα!  :)

H ζωη ειναι μια παλη για μ**νι και για κρεπαλη. Ή κατι τετοιο. Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, IgnoreThem είπε

jema αν κανονισεις rhtoras + mphxths ερχομαι αεροπορικως απο μυτιληνη ,τετοιον γελωτα δεν τον χανω με τπτ

εε δεν θελει το τρολλακι  ο ρητορας της φαπας ... αλλιως θα εμφανιζονταν .... με εχει πλοκαρει απο παντου !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κατι @jemadux, μπορεί ο @rhtoras να μην είναι της συμπάθειας σου αλλά νομίζω ότι έχει φτάσει σε επίπεδο bullying η παρενόχληση που του κάνεις. Προσωπικά δε με ενοχλεί να υποστηρίζει ότι θέλει αλλά όχι να εκφοβίζεται να μην ποστάρει εδώ μέσα. Το λέω καθαρά ανθρώπινα γιατί πάνω από όλα άνθρωποι είμαστε. Το software είναι εργαλείο και όχι αυτό που θα έπρεπε να μας διχάζει (ειδικά με αυτόν τον τρόπο). 

Σε ότι αφορά τα της συνάντησης πέφτω λίγο μακρία (Αθήνα) και αν είναι να γίνει επ ουδενί δεν πρέπει να γίνει με όρους να σπάσουμε πλάκα με κάποιον που απλά εχει επιλέξει ενα γαμημένο διαφορετικό init από οτι εγώ ή εσύ ή ο οποιοσδήποτε. 

ΥΓ. Διαχειριστές σβήστε το αν η λέξη "γαμημένο" προσβάλει το ήθος του forum.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, becoming_I είπε

Να σου πω κατι @jemadux, μπορεί ο @rhtoras να μην είναι της συμπάθειας σου αλλά νομίζω ότι έχει φτάσει σε επίπεδο bullying η παρενόχληση που του κάνεις. Προσωπικά δε με ενοχλεί να υποστηρίζει ότι θέλει αλλά όχι να εκφοβίζεται να μην ποστάρει εδώ μέσα. Το λέω καθαρά ανθρώπινα γιατί πάνω από όλα άνθρωποι είμαστε. Το software είναι εργαλείο και όχι αυτό που θα έπρεπε να μας διχάζει (ειδικά με αυτόν τον τρόπο). 

Σε ότι αφορά τα της συνάντησης πέφτω λίγο μακρία (Αθήνα) και αν είναι να γίνει επ ουδενί δεν πρέπει να γίνει με όρους να σπάσουμε πλάκα με κάποιον που απλά εχει επιλέξει ενα γαμημένο διαφορετικό init από οτι εγώ ή εσύ ή ο οποιοσδήποτε. 

ΥΓ. Διαχειριστές σβήστε το αν η λέξη "γαμημένο" προσβάλει το ήθος του forum.

δεν έχω θέμα με το init system... ενα αστειο εκανα και ο ιδιος με επικυρηξε στο twitter .... με το twitter δεν ασχολουμαι σχεδον καθολου ενα μυνημα να βρω μαζι του εστειλα ... και η απαντήση του ηταν το πλοκ .... τιποτα αλλο ... 

κανεις μια πλακα και βγαινεις φταιχτης .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, becoming_I είπε

Να σου πω κατι @jemadux, μπορεί ο @rhtoras να μην είναι της συμπάθειας σου αλλά νομίζω ότι έχει φτάσει σε επίπεδο bullying η παρενόχληση που του κάνεις. Προσωπικά δε με ενοχλεί να υποστηρίζει ότι θέλει αλλά όχι να εκφοβίζεται να μην ποστάρει εδώ μέσα. Το λέω καθαρά ανθρώπινα γιατί πάνω από όλα άνθρωποι είμαστε. Το software είναι εργαλείο και όχι αυτό που θα έπρεπε να μας διχάζει (ειδικά με αυτόν τον τρόπο). 

Σε ότι αφορά τα της συνάντησης πέφτω λίγο μακρία (Αθήνα) και αν είναι να γίνει επ ουδενί δεν πρέπει να γίνει με όρους να σπάσουμε πλάκα με κάποιον που απλά εχει επιλέξει ενα γαμημένο διαφορετικό init από οτι εγώ ή εσύ ή ο οποιοσδήποτε. 

ΥΓ. Διαχειριστές σβήστε το αν η λέξη "γαμημένο" προσβάλει το ήθος του forum.

Όχι δεν μπορεί να υποστηρίζει ό,τι θέλει, όταν αυτά είναι ασύστολα και επικίνδυνα ψέματα, τα οποία διώχνουν κόσμο από το Linux. 

Κάποιος πρέπει να βάζει στη θέση τους τέτοια δόλια άτομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Όχι δεν μπορεί να υποστηρίζει ό,τι θέλει, όταν αυτά είναι ασύστολα και επικίνδυνα ψέματα, τα οποία διώχνουν κόσμο από το Linux. 

Το γεγονός ότι δε συμφωνείς/συμφωνώ με κάτι δε σημαίνει ότι αυτός που το λέει θα πρέπει να μην έχει το βήμα να το πει. Όλοι μας κρινόμαστε από τη στάση μας και τα επιχειρήματα μας. Αν βγω και εγώ να πω ότι το AntiX είναι διανομή με spyware θα το καταπιειτε αμάσητο ή θα ζητήσετε αποδείξεις;

22 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Κάποιος πρέπει να βάζει στη θέση τους τέτοια δόλια άτομα. 

Υπάρχουν τα ορθά επιχειρήματα. Τα υπόλοιπα είναι για τη φασαρία.

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, becoming_I είπε

Το γεγονός ότι δε συμφωνείς/συμφωνώ με κάτι δε σημαίνει ότι αυτός που το λέει θα πρέπει να μην έχει το βήμα να το πει.

Kανεις δεν του αφαιρεσε το βημα να μιλαει. Απο κει και περα οταν μπαινει (σε δημοσιο φορουμ) και παραπλανει και παραπληροφορει χρηστες που δεν γνωριζουν πολλα απο λινουξ , θα ακουσει και τον αντιλογο. Ειναι χρεος μας να εκφρασουμε αυτον τον αντιλογο. Και τον εχουμε εκφρασει πολλακις με ωραιο τροπο και επιχειρηματα. Αλλα δεν νοιωθει ... προφανως το κανει επιτηδες για να μας τρολαρει και να μας φερει στα ορια μας. Να παιξει με την ψυχολογια μας. Δεν μπορω να δεχτω οτι απλα δεν καταλαβαινει τι του γινεται. Ακομα και στον σκυλο μου , ενα πραγμα αν του το πω 2-3 φορες μετα θα το πιασει με την μια.

Οσο για το bullying , εχει καταντησει καραμελα στην εποχη μας. Εμεις οι 40+ , μεγαλωσαμε σε εποχες που στα σχολεια η αλητεια (και απο εξωσχολικους) πηγαινε συννεφο. Το ξυλο και το "bullying" ηταν σε ημερησια διαταξη. Βγαιναμε εξω στον δρομο να παιξουμε και δεν ηταν λιγες οι φορες που το παιχνιδι κατεληγε σε ξυλο , πετροπολεμο και δεν ξερωγω τι αλλο. Δεν κλαφτηκαμε πουθενα και σε κανενα , απλα "σκληρυναμε" και επιβιωσαμε. Τωρα η νεα γενια εχει γινει μαλακισμενη και φλωροι και κανουν ο,τι μαλακια και τρολια κατεβασει η κουτρα τους και οταν καποιος τους την λεει ... ωωωω μου κανουν bullying. Περπατανε , σπρωχνονται κατα λαθος ξερωγω , bullying. Βριζονται , bullying. Δεν λεω οτι δεν υπαρχει και πραγματικο bullying , αλλα καπου εχει γινει καταχρηση του ορου... καπου εχει φλωρεψει η νεα γενια και δεν εχει "αντοχες" , κυριως ψυχολογικες. Ειναι κοινωνικο φαινομενο και κατι γινεται λαθος στην ανατροφη της γενιας αυτης... Ειδικα οταν οδηγουνται , δυστυχως , και σε αυτοκτονιες για μαλακιες λογους. Ας το ψαξουν οι ψυχολογοι λιγο αυτο το φαινομενο ...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, becoming_I είπε

Το γεγονός ότι δε συμφωνείς/συμφωνώ με κάτι δε σημαίνει ότι αυτός που το λέει θα πρέπει να μην έχει το βήμα να το πει. Όλοι μας κρινόμαστε από τη στάση μας και τα επιχειρήματα μας. Αν βγω και εγώ να πω ότι το AntiX είναι διανομή με spyware θα το καταπιειτε αμάσητο ή θα ζητήσετε αποδείξεις;

Υπάρχουν τα ορθά επιχειρήματα. Τα υπόλοιπα είναι για τη φασαρία.

 

 

Ο αρχάριος που δεν ξέρει και ρωτάει, ναι, μπορεί να το πιστέψει.

Ελπίζω να κατανοείς το πρόβλημα. Ήδη το έχω αναφέρει δύο φορές. 

7 ώρες πριν, mphxths είπε

Kανεις δεν του αφαιρεσε το βημα να μιλαει. Απο κει και περα οταν μπαινει (σε δημοσιο φορουμ) και παραπλανει και παραπληροφορει χρηστες που δεν γνωριζουν πολλα απο λινουξ , θα ακουσει και τον αντιλογο. Ειναι χρεος μας να εκφρασουμε αυτον τον αντιλογο. Και τον εχουμε εκφρασει πολλακις με ωραιο τροπο και επιχειρηματα. Αλλα δεν νοιωθει ... προφανως το κανει επιτηδες για να μας τρολαρει και να μας φερει στα ορια μας. Να παιξει με την ψυχολογια μας. Δεν μπορω να δεχτω οτι απλα δεν καταλαβαινει τι του γινεται. Ακομα και στον σκυλο μου , ενα πραγμα αν του το πω 2-3 φορες μετα το πιασει με την μια.

Οσο για το bullying , εχει καταντησει καραμελα στην εποχη μας. Εμεις οι 40+ , μεγαλωσαμε σε εποχες που στα σχολεια η αλητεια (και απο εξωσχολικους) πηγαινε συννεφο. Το ξυλο και το "bullying" ηταν σε ημερησια διαταξη. Βγαιναμε εξω στον δρομο να παιξουμε και δεν ηταν λιγες οι φορες που το παιχνιδι κατεληγε σε ξυλο , πετροπολεμο και δεν ξερωγω τι αλλο. Δεν κλαφτηκαμε πουθενα και σε κανενα , απλα "σκληρυναμε" και επιβιωσαμε. Τωρα η νεα γενια εχει γινει μαλακισμενη και φλωροι και κανουν ο,τι μαλακια και τρολια κατεβασει η κουτρα τους και οταν καποιος τους την λεει ... ωωωω μου κανουν bullying. Περπατανε , σπρωχνονται κατα λαθος ξερωγω , bullying. Βριζονται , bullying. Δεν λεω οτι δεν υπαρχει και πραγματικο bullying , αλλα καπου εχει γινει καταχρηση του ορου... καπου εχει φλωρεψει η νεα γενια και δεν εχει "αντοχες" , κυριως ψυχολογικες. Ειναι κοινωνικο φαινομενο και κατι γινεται λαθος στην ανατροφη της γενιας αυτης... Ειδικα οταν οδηγουνται , δυστυχως , και σε αυτοκτονιες για μαλακιες λογους. Ας το ψαξουν οι ψυχολογοι λιγο αυτο το φαινομενο ...

Θα σου πω εγώ τι γίνεται λάθος, επιγραμματικά. Λείπει η μάνα από το σπίτι. Και δεν εννοώ ότι δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2022 στις 12:44 ΠΜ, RTW4ever είπε

Όχι δεν μπορεί να υποστηρίζει ό,τι θέλει,

Ο καθενας μπορει να υποστηριζει οτι θελει. Να μην μας ζαλιζει τα @@ ομως. Και αν το κανει να ειναι ετοιμος να δεχθει τον αντιλογο.

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, rearshooter είπε

ώπα

έχασα σκηνικό?

πως και πότε? Το γιατί το ξέρουμε...!Να κανονίσω

αυτο κανονιζούμε ...αλλα βλέπω οτι δεν θα γινει ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...