Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13 Μαρτίου έκανα αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή και μου έστειλαν σήμερα αυτό το αρχείο όπως το προώθησαν στο perishop.

Κάτω αριστερά βλέπετε ότι προστέθηκαν άλλες 38 αναφορές.

Screenshot_20240319_235354_Microsoft 365 (Office).jpg

Επεξ/σία από Vassilkki_Tsogka
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το απλά να ανεβαίνει ο αριθμός των καταγγελιών και των αναφορών όμως δεν γίνεται τίποτα, εσείς που κάνατε την καταγγελία θα πρέπει να απευθυνθείτε στους φορείς που σας βοήθησαν και να τους πείτε και τώρα τι ;  Θα συνεχίσει να κελαηδά ανενόχλητος και όλα καλά μετά από 150 αναφορές πχ ;

Χρειάζεται να προστεθούν και άλλα επίδοξα θύματα για να κάνουν κινήσεις ή τι ;; Η όλη ουσία του θέματος είναι ότι συνεχίζει ανενόχλητος και ανοίγει το μαγαζάκι του καθημερινά σα να μην τρέχει τίποτα, 0 κυρώσεις 0 επίσημες αποφάσεις, όχι σφράγισμα όχι να μπει μέσα για πιθανά τετελεσμένα αδικήματα.

Δηλαδή ας πούμε τι είναι όλα αυτά νομικά πταίσματα και δεν συμβαίνει τίποτα μετά από τόσο καιρό ; Τι στα κομμάτια πια.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, yahoostidis είπε

Τελικά μετά από 3,5 μήνες και αφού έστειλα κάποιον από εκεί 2 φορές μου επέστρεψε τα χρήματα. 

Τόσα αλάνια μαζεμένα εδώ και δεν υπάρχουν  εκεί κοντά στην Λάρισα καμία 10ρια να πάνε από το κατάστημα να του μιλήσουν ευγενικά και να τους επιστρέψει τα χρήματα; Εδώ μετά από τόσο χαμό το κατάστημα του δουλεύει κανονικά είναι για να τρελαθείς!  Α και επειδή μάλλον βλέπεις τι γράφουμε κ.perishop και το διασκεδάζεις σίγουρα θέλω να πω οτι με τέτοια φάτσα απορώ πως κοροϊδέψες και συνεχίζεις να κοροϊδεύεις τον κόσμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηκωστε τα τηλέφωνα και κάντε τις καταγγελίες και τηλεφωνικά.

Εμένα η δουλειά μου έγινε πάνω στον μήνα,μου έστειλε pm "λεφτά η κινητό" και έδωσε και 200€ δωροεπιταγη,δεν έχω θέμα προσωπικά πλέον αλλά λύνετε με πολλούς τρόπους όταν υπάρχει μάζα.

Πέρασα αυτό που περνάτε αν και δεν σκοτιστηκα για τα λεφτά όσο για την κοροϊδία, γιατί κάτι τέτοιους στην αλάνα τους τσιμπουσαμε τα μαγουλακια.

Ένα άλλο που μπορείτε να κάνετε είναι καταγγελία στην Περιφέρεια στην Λάρισα, είναι ο κος Κουρέτας εκεί, καθηγητής πανεπιστημίου,τον γνωρίζω, κάντε δέκα άτομα καταγγελία και θα φτάσει στα αυτιά του , εκεί θα σταματήσει το γέλιο και η ανεμελιά του.

Καλημέρα και σηκωστε τα τηλέφωνα,να ακούσουν την οργή σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος έχει πραγματοποιήσει  παραγγελία από το εν λόγω κατάστημα και έχει λάβει δωροεπιταγή (συνήθως 200€), εάν επιθυμεί ας μου στείλει το qr code της απόδειξης από την πρώτη παραγγελία του μέχρι την Παρακευή μέσω προσωπικού μηνύματος (δεν περιέχει προσωπικά στοιχεία). Έχω συλλέξει ήδη κάποιες αποδείξεις που δεν είναι έγκυρες. Ανάλογα και με τον αριθμό των καταγγελλομένων αποδείξεων ελέγχεται και συντομότερα από την ΑΑΔΕ η επιχείρηση.  Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vklon είπε

Οποίος έχει πραγματοποιήσει  παραγγελία από το εν λόγω κατάστημα και έχει λάβει δωροεπιταγή (συνήθως 200€), εάν επιθυμεί ας μου στείλει το qr code της απόδειξης από την πρώτη παραγγελία του μέχρι την Παρακευή μέσω προσωπικού μηνύματος (δεν περιέχει προσωπικά στοιχεία). Έχω συλλέξει ήδη κάποιες αποδείξεις που δεν είναι έγκυρες. Ανάλογα και με τον αριθμό των καταγγελλομένων αποδείξεων ελέγχεται και συντομότερα από την ΑΑΔΕ η επιχείρηση.  Ευχαριστώ 

Είμαι από τους τυχερούς που έχουν παραλάβει το προϊόν που παρήγγειλα. Θα σε εξυπηρετήσει να σου στείλω και τη δική μου απόδειξη; (Τιμολόγιο βασικά, το πήρα με αποφορολογηση).

Παρόλο που παρέλαβα εφόσον τόσα άτομα έχουν πρόβλημα επιθυμώ να βοηθήσω αν μπορώ στο να τιμωρηθεί όπως του αξίζει του τύπου... (αν και αυτό που του αξίζει είναι κάτι πολύ χειρότερο από το να του σφραγίσουν απλά το μαγαζάκι)...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, MaryJen said:

Έχουν ανέβει πάρα πολλές νέες καλές κριτικές στο Google μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες. 😂 Σχεδόν όλες από accounts με 1-2 reviews.

Φτου, και η δική μου έχει μόνο 34 upvotes. Δεν είναι αρκετά να τραβήξουν την προσοχή του κυρίου Peri 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MaryJen είπε

Έχουν ανέβει πάρα πολλές νέες καλές κριτικές στο Google μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες. 😂 Σχεδόν όλες από accounts με 1-2 reviews.

Όπως έγραψα εδώ, κάνει αυτές τις μέρες καμπάνια μοιράζοντας 50ευρες δωροεπιταγές για θετικές κριτικές με φωτό από παραληφθέντα κινητά.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, shape είπε

Όσοι έχετε κάνει αρνητική κριτική για το συγκεκριμένο κατάστημα στο Google και σας την έχει απορρίψει, ζητήστε αίτημα επανεξέτασης και θα την εγκρίνουν.

Η απόρριψη γίνεται αυτόματα για προστασία του καταστήματος, λόγω των μαζικών αρνητικών κριτικών.

 

review_apporved.jpg

Πόσες μέρες σου πήρε για να στο ανεβασουν; εγώ από την Κυριακή κ δεν μου το ανέβασαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aXer είπε

Χτες την έκανα, σήμερα μου την κατέβασαν και έκανα αίτημα επανεξέτασης.

 

IMG_6830.jpeg

Εμένα αυτό μου βγάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο!!!!!!!! Καλά που έστειλα άτομο από το κατάστημα και βρήκε τον ίδιο.

36 εργάσιμες μετά μου έστειλαν το tracking number (το checkara το έχουν παραλάβει στην ACS Λάρισας) και το Τ.Π.Υ. με mail! Επίσης λέει έστειλαν μοντέλο 256GB αντί για 128 GB.

Θα κάνω αύριο UPDATE μετά την παραλαβή να δω αν όλα είναι κομπλέ.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jac είπε

36 εργάσιμες μετά μου έστειλαν το tracking number (το checkara το έχουν παραλάβει στην ACS Λάρισας) και το Τ.Π.Υ. με mail!

Υποθέτω γράφοντας ΤΠΥ εννοείς ΤΔΑ, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...