Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από μένα, για όσους έκαναν κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό με ενημέρωσαν από την Πειραιώς ότι μπορούμε να κάνουμε αίτηση για ακύρωση αλλά δεν υπάρχει κάποια εγγύηση ότι θα πάρουμε τα λεφτά μας πίσω (στην ουσία η αίτηση γίνεται προς την τράπεζα του και η τράπεζα του επικοινωνεί μαζί του και χρειάζεται την έγκριση του για να μας κάνει την επιστροφή). Η διαδικασία απαιτεί να έχει γίνει κάποια καταγγελία σε Δημόσια αρχή πρώτα και μετά κάνουμε την αίτηση συμπληρώνοντας και μία φόρμα όπου εξηγούμε το γιατί). Η όλη διαδικασία έχει και ένα κόστος (15 ευρώ στην Πειραιώς) και πιθανότατα δεν θα έχει αποτέλεσμα, αλλά θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί λογικά από δικηγόρο για όποιον αποφασίσει να συνεχίσει με μήνυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Δεν φαινονται οι κινησεις της καρτας σου μεσα απο την εφαρμογη της τραπεζας σου;

Ειμαι στην Alpha, οπου δεν ειναι και καμια διαστιμικη τραπεζα και βλεπω τα παντα απο τις δοσοληψιες μου.

Τι στο καλο θελουν;

Ότι φαίνεται τους το έχω στείλει και μου λέει η υπάλληλος ΟΧΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΩΡΑ , πηγαίνετε σε κατάστημα και ζητήστε το, πραγματικά νομίζω ότι με δουλεύουν και αυτοί σε αυτό το σημείο τι μπ@@@λο είμαστε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, natts said:

Ότι φαίνεται τους το έχω στείλει και μου λέει η υπάλληλος ΟΧΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΩΡΑ , πηγαίνετε σε κατάστημα και ζητήστε το, πραγματικά νομίζω ότι με δουλεύουν και αυτοί σε αυτό το σημείο τι μπ@@@λο είμαστε ...

Περιμενε απαντησει απο καποιον που τα γνωριζει καλυτερα, ευτυχως εκλεισα το λογαριασμο μου στην eurobank και δεν ξερω τι αλλαγες εχουν γινει, αλλα στην Alpha μπορω να δω κυριολεκτικα τα παντα -οπως και αυτοι αλλωστε- και μαλλον απο δολο στα λενε ολα αυτα.

Ζητα εγγραφως τις απαιτησεις τους, ειναι πατημα για καταγγελια εαν και εφοσων χρειαστει.

https://www.bankingsupervision.europa.eu/banking/breach/html/index.el.html

Επεξ/σία από Getta Robo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nat10 είπε

Οι τιμές καπέλο που έχουν οι αλυσίδες είναι γτ έχουν το προσωπικό, τα καταστήματα αλλά κ επειδή θέλουν να βγάλουν το συγκεκριμένο κέρδος ακόμη..

 

Αφήνεις να εννοηθεί ότι το μαγαζάκι αγοράζει στην ίδια τιμή που αγοράζει και η αλυσίδα ; Είτε πάρει 1 , είτε 1000 τεμάχια η τιμή είναι ίδια ; Το καπέλο είναι εκεί και μεγάλο κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james9tito είπε

Δεν αντεχω θα το πω μιας και ειναι το 1000στο θεμα με τετοιο καταστημα που δαγκωσε αφελεις καταναλωτες. 

86 σελιδες μετα εχουμε καταληξει οτι φταιει:

  • O απατεωνας που σας εξαπατησε
  • Οι τραπεζες που δεν κανουν τιποτα για να προστατευσουν τους καταναλωτες
  • Το υπουργειο που δεν κανει τιποτα για να προστατευσουν τους καταναλωτες
  • "Καποιοι ισχυροι" που του κανουν πλατες και δεν τον αγγιζει τιποτα
  • Το best price που δεν φροντισε να προστατευσει τους καταναλωτες
  • Οι πλατφορμες που του επιτρεπουν να ανοιγει πολλαπλα site με αλλο ονομα
  • Η αστυνομια που δεν του εχει περασει ακομα βραχιολακια
  • Οι εισαγγελεις που βαζουν στη φυλακη μικροοφειλετες αλλα κατι τετοιους τους αφηνουν και κυκλοφορουν

Η πραγματικοτητα ειναι οτι οσο υπαρχουν κοροιδα θα υπαρχουν απατεωνες. Οχι δεν ειμαι εγω ο εξυπνος προφανως την εχω πατησει και εγω οχι με τον ιδιο τροπο αλλα σαν καταναλωτης την εχω πατησει. Απλα εγω ειπα "ειμαι μ@@@ς με πιασανε κωτσο" και προσπαθησα να ενημερωθω για να μην την ξαναπατησω.

Μακαρι να παρετε ολοι πισω τα λεφτα σας.

Το ερώτημα που πρέπει να μας απασχολεί αυτή την στιγμή είναι οχι το τι έφταιξε και πήγαν στραβά τα πράγματα,αλλά γιατί δεν αντιδρά ο μηχανισμός (τράπεζες-δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος-αστυνομία-εισαγγελία-κρατικοί φορείς).Ενώ έχουν χτυπήσει τα καμπανάκια του συναγερμού,ενώ ο ίδιος ο Σκρέκας ξέρει για το μέγεθος της υπόθεσης και έχει επιβάλει ένα μεγάλο πρόστιμο,ενώ η δίωξη γνωρίζει για τα κεφάλια της "Λερναίας Υδρας" (ένα site του κατεβάζουν,δυο καινούργια ανοίγει),ενώ,ενώ....παρ' όλα αυτά δεν κουνιέται φύλλο.

Γιατί η δίωξη εγκλήματος δεν λειτουργεί αυτεπάγγελτα; Απορώ τι περιμένουν και δεν τον έχουν τσουβαλιάσει ακόμα; Αν κάποιος απο τους χιλιάδες εξαπατηθέντες,τα πάρει στο κρανίο γιατί δεν βρίσκει άκρη με την επιστροφή των χρημάτων απο τις τράπεζες και ψάξει να βρει τον ίδιο τον Περηφάνη και αφού τον βρει π.χ. σε μια καφετέρια της Λάρισας να πίνει αμέριμνος το καφεδάκι του,τον πιάσει απο τον λαιμό και του ζητήσει να του επιστρέψει τα χρήματα και αφού εκείνος του αρνηθεί,τότε αν βγάλει το πιστόλι και τον γεμίσει με κουμπότρυπες,ποιος θα φταίει; Ο φονιάς;

Μήπως θα πρέπει να αρχίσουν να πέφτουν μηνύσεις στην ίδια την δίωξη και στους υπόλοιπους εμπλεκόμενους φορείς για παράβαση καθήκοντος; Εδώ δεν μιλάμε για 5-10 άτομα που εξαπατήθηκαν.Εδω μιλάμε για χιλιάδες παραγγελίες,άρα για μαζική υπεξαίρεση ενός μεγάλου χρηματικού ποσού.Το μέγεθος της απάτης του Περηφάνη δεν είναι ικανό απο μόνο του να προκαλέσει αυτεπάγγελτη δράση της αστυνομίας και της δικαιοσύνης;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, natts είπε

Ότι φαίνεται τους το έχω στείλει και μου λέει η υπάλληλος ΟΧΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΩΡΑ , πηγαίνετε σε κατάστημα και ζητήστε το, πραγματικά νομίζω ότι με δουλεύουν και αυτοί σε αυτό το σημείο τι μπ@@@λο είμαστε ...

Έφτιαξες αυτήν την φόρμα  https://www.eurobank.gr/-/media/eurobank/footer/pdf/forma-amfisbitisis-sunallagis-erb.pdf , την έστειλες στο  [email protected] και σου ζητάνε όλα αυτά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, bill987 είπε

Έφτιαξες αυτήν την φόρμα  https://www.eurobank.gr/-/media/eurobank/footer/pdf/forma-amfisbitisis-sunallagis-erb.pdf , την έστειλες στο  [email protected] και σου ζητάνε όλα αυτά ???

Ακριβώς .

*Edit 

Μόλις το σκέφτηκα ... γτ Μ το ζητάνε εφόσον έχουν πρόσβαση οι ίδιοι στο έγγραφο ; Δλδ αν το βγάλουν στο κατάστημα και το σκαναρω εγώ απευθείας και το στείλω θα έχει κάποια διαφορά ; Αλήθεια παράνοια ...

Επεξ/σία από natts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, natts είπε

Ακριβώς .

*Edit 

Μόλις το σκέφτηκα ... γτ Μ το ζητάνε εφόσον έχουν πρόσβαση οι ίδιοι στο έγγραφο ; Δλδ αν το βγάλουν στο κατάστημα και το σκαναρω εγώ απευθείας και το στείλω θα έχει κάποια διαφορά ; Αλήθεια παράνοια ...

Τι να πω... Κυριολεκτικά παράνοια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, TSUKI said:

Το ερώτημα που πρέπει να μας απασχολεί αυτή την στιγμή είναι οχι το τι έφταιξε και πήγαν στραβά τα πράγματα,αλλά γιατί δεν αντιδρά ο μηχανισμός (τράπεζες-δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος-αστυνομία-εισαγγελία-κρατικοί φορείς).Ενώ έχουν χτυπήσει τα καμπανάκια του συναγερμού,ενώ ο ίδιος ο Σκρέκας ξέρει για το μέγεθος της υπόθεσης και έχει επιβάλει ένα μεγάλο πρόστιμο,ενώ η δίωξη γνωρίζει για τα κεφάλια της "Λερναίας Υδρας" (ένα site του κατεβάζουν,δυο καινούργια ανοίγει),ενώ,ενώ....παρ' όλα αυτά δεν κουνιέται φύλλο.

Γιατί η δίωξη εγκλήματος δεν λειτουργεί αυτεπάγγελτα; Απορώ τι περιμένουν και δεν τον έχουν τσουβαλιάσει ακόμα; Αν κάποιος απο τους χιλιάδες εξαπατηθέντες,τα πάρει στο κρανίο γιατί δεν βρίσκει άκρη με την επιστροφή των χρημάτων απο τις τράπεζες και ψάξει να βρει τον ίδιο τον Περηφάνη και αφού τον βρει π.χ. σε μια καφετέρια της Λάρισας να πίνει αμέριμνος το καφεδάκι του,τον πιάσει απο τον λαιμό και του ζητήσει να του επιστρέψει τα χρήματα και αφού εκείνος του αρνηθεί,τότε αν βγάλει το πιστόλι και τον γεμίσει με κουμπότρυπες,ποιος θα φταίει; Ο φονιάς;

Μήπως θα πρέπει να αρχίσουν να πέφτουν μηνύσεις στην ίδια την δίωξη και στους υπόλοιπους εμπλεκόμενους φορείς για παράβαση καθήκοντος; Εδώ δεν μιλάμε για 5-10 άτομα που εξαπατήθηκαν.Εδω μιλάμε για χιλιάδες παραγγελίες,άρα για μαζική υπεξαίρεση ενός μεγάλου χρηματικού ποσού.Το μέγεθος της απάτης του Περηφάνη δεν είναι ικανό απο μόνο του να προκαλέσει αυτεπάγγελτη δράση της αστυνομίας και της δικαιοσύνης;

άμα ήταν να σκοτώνουμε όποιον κάνει απάτη χωρίς να φταίει ο θύτης τότε η Ελλάδα θα είχε μείνει με 2-3 μύρια πληθυσμό

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω μακάρι να βρείτε όλοι το δίκιο σας, κανονικά αν μπορείτε και κάνετε ομαδικά μία μήνυση θα είναι καλύτερα πιστεύω.

Έχουν υπάρξει πολλά τέτοια κανόνια στο παρελθόν αλλά εδώ νομίζω τα ποσά είναι πολύ μεγαλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, natts είπε

Ότι φαίνεται τους το έχω στείλει και μου λέει η υπάλληλος ΟΧΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΩΡΑ , πηγαίνετε σε κατάστημα και ζητήστε το, πραγματικά νομίζω ότι με δουλεύουν και αυτοί σε αυτό το σημείο τι μπ@@@λο είμαστε ...

είπαμε... ellada 2.0         ηγούμαστε στην 4η (ή στη 14η - δε θυμάμαι) βιομηχανική επανάσταση.

2 ώρες πριν, aipnos είπε

(στην ουσία η αίτηση γίνεται προς την τράπεζα του και η τράπεζα του επικοινωνεί μαζί του και χρειάζεται την έγκριση του για να μας κάνει την επιστροφή).

έχει roaming για νότια Αμερική? 

Επεξ/σία από mitsos_z
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδη το νημα ουσιαστικά πλεον κανιβαλιζεται, φλερτάρει πολυ με το να βγει εντελως εκτος θεματος και δεν εχει να προσφέρει κατι παραπάνω, ας το κλείσουμε εδω, μεχρι νεοτέρας. 

Συνοψίζοντας, ασκηστε καθε νόμιμο σας δικαίωμα, υπάρχουν και ανάλογα group στο Facebook οπως ενημερώθηκα για οσους εχου  προβλημα με το Perishop, ακολουθήστε τις διαδικασίες που έχουν προαναφερθει οσοι εχετε πληρώσει με πιστωτικες/χρεωστικες και κάντε τις καταγγελίες σας εκει που πρέπει. 

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...