Προς το περιεχόμενο

Τέρας επιδόσεων σε άκρως φορητές διαστάσεις το gaming laptop ROG Flow X16 της ASUS


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
16 minutes ago, forgotten said:

και δεν παιρνω το legion 7 pro με 3080 16gb 165w  οθονη 2k και στα 2000 ευρω οσο το πηρα απο αμαζον.??

Alder-Lake ή Ryzen 6000?

4 hours ago, poulinos said:

2000 με εκπτωση 50 %

 

4 hours ago, Retromaniac said:

Αισιόδοξο σε βλέπω σήμερα :) :D

 

Εννοώ το base model. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salamandra021 είπε

παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, απλά μπορεί να μην ταιριάζει στο συγκεκριμένο άρθρο... για κάποιον που εργάζεται ως αρχιτέκτονας και χειρίζεται βαριά προγράμματα σχεδιαστικά, ένα τέτοιο laptop θα είναι χρήσιμο ή θα πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

θα ήταν τέλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, salamandra021 είπε

παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, απλά μπορεί να μην ταιριάζει στο συγκεκριμένο άρθρο... για κάποιον που εργάζεται ως αρχιτέκτονας και χειρίζεται βαριά προγράμματα σχεδιαστικά, ένα τέτοιο laptop θα είναι χρήσιμο ή θα πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

Αναλόγως την τιμή του, μπορεί να συμφέρει. Αγοράζεις πολλές βλακίες έξτρα που δεν θα χρειαστείς αλλα ο ανταγωνισμός του σαν workstation (αν θές τέτοια κάρτα) ειναι τα Thinkpad P1, που θα χρειαστείς 3 χιλιάδες +. 

Γενικά αν δεν δεις ακριβώς πόσο βαρία ειναι τα προγράμματα που θες και τι υπολογιστική δύναμη θέλουν, μην πάρεις κάτι τόσο ακριβό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Skrobo said:

αλλα ο ανταγωνισμός του σαν workstation (αν θές τέτοια κάρτα) ειναι τα Thinkpad P1, που θα χρειαστείς 3 χιλιάδες +. 

Αν δεν κάνω λάθος τα P1 είναι με 11th ?

Ανακοινώθηκαν χθες τα P16, Alder-Lake, μέχρι RTX A5500, 128GB DDR5 και 8ΤΒ ΝVME.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Αν δεν κάνω λάθος τα P1 είναι με 11th ?

Ανακοινώθηκαν χθες τα P16, Alder-Lake, μέχρι RTX A5500, 128GB DDR5 και 8ΤΒ ΝVME.

Ναι, με τις 11ης ειναι τα P1.

Δεν ηξερα καν για τα P16. Οχι οτι αλλάζει το προγραμμά μου σε τίποτα, μόνο 2 νεφρά έχω, δεν φτάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Skrobo said:

Ναι, με τις 11ης ειναι τα P1.

Δεν ηξερα καν για τα P16. Οχι οτι αλλάζει το προγραμμά μου σε τίποτα, μόνο 2 νεφρά έχω, δεν φτάνουν.

Αρχική τιμή 1979$ πήρε το μάτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, salamandra021 είπε

παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, απλά μπορεί να μην ταιριάζει στο συγκεκριμένο άρθρο... για κάποιον που εργάζεται ως αρχιτέκτονας και χειρίζεται βαριά προγράμματα σχεδιαστικά, ένα τέτοιο laptop θα είναι χρήσιμο ή θα πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

Συνήθως αυτα που διαφημιζονται ως gaming δεν έχουν την στιβαρότητα και επαγγελματική ποιότητα που περιμένεις  μακροχρόνια. Μπορεί στα καλά καθούμενα πχ να ξεκολλήσει η οθόνη ή να φουσκώσει η μπαταρία και το πλαστικό του λαπτοπ μαζί όπως έγινε με ένα HP Omen που το είχα πάρει 1700 ευρώ και το φούσκωμα άφησε χαρακιά στην οθονη. Παλιότερα τα κάναν πιο ανθεκτικά τουλάχιστον, τώρα σπάνε σα φύλλο. 

Θα συνιστούσα από άλλες εταιρίες 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησα και πήρα εχθές το MSI GE76 12UHS (3080 Τi 16GB)να αντικαταστήσει μετά από 7 χρόνια το MSI GE62 μου. Πολύ ευχαριστημένος από την MSI το παραμικρό πρόβλημα δεν έβγαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, MariosX είπε

Αυτό το πράγμα που όλοι ακολουθούν τον μοντέρνο σχεδιασμό των πληκτρολογίων με ξεπερνάει, ρε 16" βάλτε το Numpad και βάλτε άλλου τα ηχεία, έλεος δλδ.

Εν το μεταξύ λόγο δουλειάς έχω ένα MacBook Pro και δεν έχει ούτε Home, End κτλ. 

Το backspace το έχει ονομάσει delete, και όλα γίνονται σε συνδυασμό με cmd/alt.

Έλεος ανταποδιες και appleδιες

Που ζεις ρε φίλε; Στο 2000; Shortcuts .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Που ζεις ρε φίλε; Στο 2000; Shortcuts .

Λες να μην τα ξερω τα shortcuts?

Αφου τα αναφερω στο post που εκανες και παραθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 ώρες πριν, petran79 είπε

Συνήθως αυτα που διαφημιζονται ως gaming δεν έχουν την στιβαρότητα και επαγγελματική ποιότητα που περιμένεις  μακροχρόνια. Μπορεί στα καλά καθούμενα πχ να ξεκολλήσει η οθόνη ή να φουσκώσει η μπαταρία και το πλαστικό του λαπτοπ μαζί όπως έγινε με ένα HP Omen που το είχα πάρει 1700 ευρώ και το φούσκωμα άφησε χαρακιά στην οθονη. Παλιότερα τα κάναν πιο ανθεκτικά τουλάχιστον, τώρα σπάνε σα φύλλο. 

Θα συνιστούσα από άλλες εταιρίες 

 

 

 

σ' ευχαριστώ για το σχόλιο, πολύ χρήσιμη παρατηρήσω. απλά κυρίως το ρωτάω από θέμα hardware κι όχι από ποιότητα υλικών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...