Προς το περιεχόμενο

Η Google αποχωρεί από τη Ρωσία


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, killerx3 είπε

"Αποχωρεί και ο Πούτιν από την Ρωσία." Επόμενη είδηση…

"Αποχωρεί και η Ρωσία από την Ρωσία." 

αποχωρεί η Ρω από τη Ρωσία, άρα πλέον σκέτο Σία. 😛

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, AtiX είπε

Στην Αυστραλία ήξερε να αντιδράσει αμέσως και να απειλήσει με αποχώρηση, εδώ της πήρε τρεις μήνες…

μια στιγμή όμως…

 

Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχε γινει στην Αυστραλια. Μια λεξι κλειδι? :P

1 ώρα πριν, nchatz είπε

για τη δημοσίευση προπαγάνδας σχετικά με την εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία στο YouTube και τα αποτελέσματα αναζήτησης.

fixed. Δεν ειναι κακο να τα γραφουμε οπως ειναι

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, SabotazNic said:

Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχε γινει στην Αυστραλια. Μια λεξι κλειδι? :P

Στην Αυστραλία η Google απειλούσε να αποχωρίσει εξαιτίας ενός νέου νόμου που προέβλεπε πως η Google θα έπρεπε να πληρώνει τους παρόχους ειδησεογραφικού περιεχομένου το οποίο φιλοξενούσε στα αποτελέσματα αναζήτησης.

Στην περίπτωση της Ρωσίας, απλά το Κρεμλίνο δέσμευσε όλα τα περιουσιακά τους στοιχεία στη χώρα με αποτέλεσμα να μη μπορεί πλεον να λειτουργήσει. Τα ίδια έκανε και με το εργοστάσιο της Renault (νομίζω) που πλεον θέλει να το χρησιμοποιήσει (τεχνογνωσία, εξοπλισμό, κλπ) για την παραγωγή ενός τοπικού μοντέλου... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχε γινει στην Αυστραλια. Μια λεξι κλειδι? :P

Google it!

Είναι και επίκαιρο με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, user2163 είπε

Google it!

Είναι και επίκαιρο με το θέμα.

Προφανως το googlαρα, αλλα παλι δεν εβγαζε κατι αφου δεν ηξερα τι ψαχνω :P

6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην Αυστραλία η Google απειλούσε να αποχωρίσει εξαιτίας ενός νέου νόμου που προέβλεπε πως η Google θα έπρεπε να πληρώνει τους παρόχους ειδησεογραφικού περιεχομένου το οποίο φιλοξενούσε στα αποτελέσματα αναζήτησης.

Ναι σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να καταλάβω.. χαζός ειναι αυτος ο Πούτιν ; Εγω νόμιζα οτι είναι έξυπνος. Είναι δυνατόν να ειναι θετικά όλα αυτα για τη ρωσσία; Ειναι δυνατόν να βγάλει τα σπασμενα (τα οποία δεν ειναι λίγα) απο τον πόλεμο ; Μπορει και να ειμαι εγώ χαζός πολυ πιθανό. Αλλα ή αυτός είναι ή εγώ που δεν καταλαβαίνω.

21 λεπτά πριν, damoclesword είπε

Σοβιετική Ένωση 2.0 beta, ενδέχεται να μην είναι πολύ σταθερή :P

καλό !!

Επεξ/σία από xubuntu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xubuntu είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω.. χαζός ειναι αυτος ο Πούτιν ; Εγω νόμιζα οτι είναι έξυπνος. Είναι δυνατόν να ειναι θετικά όλα αυτα για τη ρωσσία; Ειναι δυνατόν να βγάλει τα σπασμενα (τα οποία δεν ειναι λίγα) απο τον πόλεμο ; Μπορει και να ειμαι εγώ χαζός πολυ πιθανό. Αλλα ή αυτός είναι ή εγώ που δεν καταλαβαίνω.

καλό !!

Η εμπειρία έχει δείξει ότι μόνο χαζός δεν είναι, πιθανότατα να διάλεξε μεταξύ 2 κακών το λιγότερο αρνητικό για την χώρα του, λέω εγώ τώρα.. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

"το Κρεμλίνο της έχει επιβάλλει φέτος πρόστιμα που φτάνουν τα ₽7,22 δισ. ή €107 εκατ. για τη δημοσίευση «απαγορευμένου» περιεχομένου σχετικά με την εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία στο YouTube και τα αποτελέσματα αναζήτησης"

Αχ τι καλά! Θεάρεστο έργο του Κρεμλίνου σχετικά με την ελεύθερη πρόσβαση στην πληροφορία! Κιμ εδώ, Κιμ εκεί, Κιμ παραπέρα και στη μέση οι υποστηρικτές με το σύνδρομο της Στοκχόλμης! 😛 

Δεν πειράζει, τώρα θα φτιάξει ο Βλαδίμηρός νέα υπηρεσία Ruuugle που θα σερβίρει στο λαό του πραγματικά αληθινές ειδήσεις και πληροφορίες. Oh wait! 

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός όμως από όσο ξέρω υπήρχε λογοκρισία και τα βίντεο που ανεβαίνουν ήταν μόνο υπέρ Ουκρανίας. Δεν υπήρχε η ελευθερία λόγου που λες αλλά μονόπλευρη διαχείριση. 

  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, xubuntu είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω.. χαζός ειναι αυτος ο Πούτιν ; Εγω νόμιζα οτι είναι έξυπνος. Είναι δυνατόν να ειναι θετικά όλα αυτα για τη ρωσσία; Ειναι δυνατόν να βγάλει τα σπασμενα (τα οποία δεν ειναι λίγα) απο τον πόλεμο ; Μπορει και να ειμαι εγώ χαζός πολυ πιθανό. Αλλα ή αυτός είναι ή εγώ που δεν καταλαβαίνω.

καλό !!

κραταει την ενεργεια του μισου ανεπτυγμένου κοσμου στα χερια του. οταν ερθει ο χειμώνας θα δεις αν ειναι χαζος η οχι. εε και ηπα κάνουν ακροβατικα σε τεντωμένο σχοινι λες και ο καπιταλισμος δεν εδειξε μια φορά (2008) ποσο ευθραυστος ειναι σε τοσο μεγάλα σοκ, πρεπει να τον ξαναδοκιμάσουμε...

σιγουρα δεν εχει ασσους στα χερια αλλα εχει καλα χαρτια και δεν μπλοφάρει, θα παιξει all in και οποιος αντεξει "τα βλέπει".

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...