Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση internet από την κύρια κατοικία στο υπόγειο


Jim D. Ace

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

λοιπόν οι γονείς μου μένουν στον τρίτο όροφο μιας πολυκατοικίας και έχουν σύνδεση Internet. Πρόσφατα φτιάξαν το υπόγειο και θέλουν να συνδέσουν και εκεί Internet. Με ποιον τρόπο προτείνετε να γίνει κάτι τέτοιο; Ποιος είναι ο πιο οικονομικός ή/και ο καλύτερος τρόπος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Μακράν οικονομικότερος, καλύτερος και πλέον αξιόπιστος τρόπος, ενσύρματα με καλώδιο δικτύου.

επειδη δεν ειμαι και τερμα σχετικός εννοεις να τραβηξω καλωδιο ethernet απο το router του σπιτιου κατω στο υπόγειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jim D. Ace είπε

επειδη δεν ειμαι και τερμα σχετικός εννοεις να τραβηξω καλωδιο ethernet απο το router του σπιτιου κατω στο υπόγειο;

ναι αυτο εννοει. ειναι ο πιο οικονομικος τροπος ΑΝ υπαρχει η δυνατοτητα να φτασει καλώδιο μεχρι κάτω. Ρευμα απο που παιρνει το υπογειο; ειναι κοινό με το διαμερισμα στον 3ο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν υπαρχει δυνατοτητα να περασεις καλωδιο ethernet ειναι η καλυτερη λυση

2. Αν το υπογειο παιρνει ρευμα απο την ιδια παροχη/ρολοι  τοτε μπορεις με ενα σετ  powerline να κανεις δουλεια (οσο καλυτερης ποιοτητας ειναι η ηλεκτρικη εγκατασταση τοσο καλυτερα θα δουλευουν τα powerline ). Αυτη τη λυση εχω κανει κι εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να συνδεθούν μόνο ασύρματες συσκευές, σου κάνει οποιοδήποτε ΑΡ. Αν θέλεις και ενσύρματες, χρειάζεσαι Router ή ΑΡ με πολλαπλές θύρες LAN.

Αξίζει 1000% το Xiaomi Mi 4A Gigabit, που παίζει είτε ως Router είτε ως ΑΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...