Προς το περιεχόμενο

VOUCHER “Ψηφιακή Μέριμνα II”


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, μια ερώτηση παρακαλώ αν γνωρίζει καποιος, αν χρησιμοποιήσω κουπόνι γνωστού μου η απόδειξη κ εγγύηση θα είναι στο ΑΦΜ και όνομα του κατόχου;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pp6210 είπε

καλησπέρα, μια ερώτηση παρακαλώ αν γνωρίζει καποιος, αν χρησιμοποιήσω κουπόνι γνωστού μου η απόδειξη κ εγγύηση θα είναι στο ΑΦΜ και όνομα του κατόχου;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σε περίπτωση ελέγχου, λέμε τώρα, πρέπει να παρουσιαστεί η συσκευή.  Ο έλεγχος γίνεται ονομαστικά σε εκπαιδευτικούς. Αν είναι γνωστός την δινεις, την δείχνει και πάλι πίσω. Το πρόβλημα θα έχουν μερικοί έξυπνοι που έβαλαν προς πώληση voucher ή θέλουν να πουλήσουν συσκευές σε αγνώστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2022 στις 10:42 ΜΜ, Mute_ είπε

Σε περίπτωση ελέγχου, λέμε τώρα, πρέπει να παρουσιαστεί η συσκευή.  Ο έλεγχος γίνεται ονομαστικά σε εκπαιδευτικούς. Αν είναι γνωστός την δινεις, την δείχνει και πάλι πίσω. Το πρόβλημα θα έχουν μερικοί έξυπνοι που έβαλαν προς πώληση voucher ή θέλουν να πουλήσουν συσκευές σε αγνώστους.

αυτο ειναι γνωστό και βασίζονται στο οτι δεν θα γίνει έλεγχος, άλλωστε και το παραθυράκι του να χρησιμοποιηθούν περισσοτερα απο 1 voucher για μια συσκευή μάλλον προς τα εκει δείχνει (οτι δεν θα γινει έλεγχος). Η απόδειξη και η εγγύηση όμως σε ποιό όνομα θα βγεί, στου κατόχου του κουπονιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2022 στις 6:56 ΜΜ, pp6210 είπε

αυτο ειναι γνωστό και βασίζονται στο οτι δεν θα γίνει έλεγχος, άλλωστε και το παραθυράκι του να χρησιμοποιηθούν περισσοτερα απο 1 voucher για μια συσκευή μάλλον προς τα εκει δείχνει (οτι δεν θα γινει έλεγχος). Η απόδειξη και η εγγύηση όμως σε ποιό όνομα θα βγεί, στου κατόχου του κουπονιού;

Σε έναν από τους κατόχους λογικά. Μπορεί και να εχει και τους τρεις μέσα. Αν κάποιος έκανε το κούμπωμα με τα δυο-τρια κουπόνια θα μας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτρέπετε να μεταπουλήσεις το voucher  ή έχεις πρόβλημα αν κάποιος σε καρφώσει ?

χρειάζεται η ταυτοποίηση του ατόμου στο κατάστημα ?

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makis269 είπε

επιτρέπετε να μεταπουλήσεις το voucher  ή έχεις πρόβλημα αν κάποιος σε καρφώσει ?

χρειάζεται η ταυτοποίηση του ατόμου στο κατάστημα ?

1. Με τη συμμετοχή τους οι δικαιούχοι δεσμεύονται να αξιοποιήσουν τον εξοπλισμό για τον επιδιωκόμενο σκοπό της ψηφιακής εκπαίδευσης.

2. Με τη συμμετοχή τους οι δικαιούχοι δεσμεύονται να διαθέσουν τον εξοπλισμό στα ωφελούμενα μέλη.

3. Καθ’ όλο το διάστημα ισχύος της διετούς εγγύησης, υποχρεούνται να διατηρούν τον εξοπλισμό έτοιμο προς επίδειξη σε τυχόν ελέγχους που θα διενεργηθούν. Επίσης, υποχρεούνται να διατηρήσουν προς επίδειξη το παραστατικό αγοράς.

4. Σε περίπτωση βλάβης ή ατυχήματος που καθιστά τον εξοπλισμό μη επισκευάσιμο / μη λειτουργικό, οι Δικαιούχοι θα πρέπει να διατηρήσουν τα αναγκαία αποδεικτικά στοιχεία που επιβεβαιώνουν την αγορά του ή την αντικατάστασή του.

5. Απαγορεύεται ρητά η μεταπώληση του εξοπλισμού κατά τη διάρκεια της διετούς εγγύησης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εμένα μου ήρθε χθες SMS που μου έλεγε ότι έχω επιλεγεί προς έλεγχο ως δικαιούχος της πράξης. Στην πλατφόρμα μου ζήτησαν και ανέβασα 3 πράγματα: την απόδειξη αγοράς, φωτογραφία του laptop, όπου αναγράφεται το serial number (το πίσω μέρος δηλαδή με το αυτοκόλλητο) και screenshot όπου θα αναγράφονται οι προδιαγραφές του εξοπλισμού και το serial number.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2022 στις 8:55 ΜΜ, vsk είπε

Εμένα μου ήρθε χθες SMS που μου έλεγε ότι έχω επιλεγεί προς έλεγχο ως δικαιούχος της πράξης. Στην πλατφόρμα μου ζήτησαν και ανέβασα 3 πράγματα: την απόδειξη αγοράς, φωτογραφία του laptop, όπου αναγράφεται το serial number (το πίσω μέρος δηλαδή με το αυτοκόλλητο) και screenshot όπου θα αναγράφονται οι προδιαγραφές του εξοπλισμού και το serial number.

Τοσος ηταν ο ελεγχος δλδ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Τοσος ηταν ο ελεγχος δλδ..

Ναι, απλά θέλουν να δουν ότι αυτός που πήρε το κουπόνι και αγόρασε εξοπλισμό, εξακολουθεί να τον κατέχει.

Έλεγχος πάντως έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...