Προς το περιεχόμενο

Αγορά macbook


Dpan.9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγγνώμη αλλά για 

Αναφορά σε κείμενο

αρκετές καρτέλες σε φυλλομετρητη΄,  αρχεία word και αρχεία pdf

για ποιο λόγο προτάθηκε το pro... δηλαδή ακόμα και να μην τα έχεις τι να τα κάνεις δεν υπάρχει λόγος να πας σε αυτά τα μοντέλα.

air με M1 μια χαρά είναι που και πάλι overkill θα μπορούσε να θεωρηθεί.

3 ώρες πριν, Dpan.9 είπε

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Άρα Καταλήγω ότι για την δουλειά που το θέλω ένα macbook air 16 g είναι οκ ετσι;

θεωρητικά και με 8GB ram θα είσαι καλυμένος για τις ανάγκες σου.

Επεξ/σία από KiriosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και με το 8 GB ram θα είναι οκ. εμένα με 6 tabs browser ανοιχτά, combine 2 video, combine 2 μεγάλα αρχεία pdf, office ανοιχτό και visual studio το μηχάνημα ήταν κομπλέ. Επεξεργαστή χρήση στο 35% και μνήμη όση χρειάστηκε παραπάνω την πήρε από τον ssd. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αυτό το μηχάνημα στα χρήματα που είναι δεν έχει αντίπαλο. Τα 16 gb θεωρώ ότι είναι για όποιον θα κάνει πολλές και δύσκολες εργασίες μαζι. Οπότε μετά καλύτερα σε pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2022 στις 10:31 ΜΜ, KiriosD είπε

συγγνώμη αλλά για 

για ποιο λόγο προτάθηκε το pro... δηλαδή ακόμα και να μην τα έχεις τι να τα κάνεις δεν υπάρχει λόγος να πας σε αυτά τα μοντέλα.

air με M1 μια χαρά είναι που και πάλι overkill θα μπορούσε να θεωρηθεί.

θεωρητικά και με 8GB ram θα είσαι καλυμένος για τις ανάγκες σου.

Αν πιστεύεις ότι κάποιος θα είναι καλυμμένος για χρόνια με 8gb, πάω πάσο :D

8 ώρες πριν, @ris είπε

ακόμα και με το 8 GB ram θα είναι οκ. εμένα με 6 tabs browser ανοιχτά, combine 2 video, combine 2 μεγάλα αρχεία pdf, office ανοιχτό και visual studio το μηχάνημα ήταν κομπλέ. Επεξεργαστή χρήση στο 35% και μνήμη όση χρειάστηκε παραπάνω την πήρε από τον ssd. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αυτό το μηχάνημα στα χρήματα που είναι δεν έχει αντίπαλο. Τα 16 gb θεωρώ ότι είναι για όποιον θα κάνει πολλές και δύσκολες εργασίες μαζι. Οπότε μετά καλύτερα σε pro.

Αυτό που αναφέρεις, είναι ότι χειρότερο για το device σου. Το ότι μπορείς να το ξεχειλώσεις, δε σημαίνει ότι είναι και το ιδανικό καθώς μελλοντικά θα δεις το performance να πέφτει έτσι 📉📉📉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2022 στις 8:21 ΠΜ, M A T R I X είπε

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάει σε intel. 

Αν θέλει να τρέχει και windows? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...