Προς το περιεχόμενο

Ray Liotta (1954-2022)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λες τώρα... Κρίμα πραγματικά. Πολύ αγαπημένος και ταλαντούχος ηθοποιός.

R.I.P.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Είχε και μίνι πέρασμα από Hannibal ρε παιδιά ή γέρασε η μνήμη μου;  Εγώ μόνο τα Καλά Παιδιά θυμάμαι.

Είσαι πολύ τυχερός που το έχεις ξεχάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Είχε και μίνι πέρασμα από Hannibal ρε παιδιά ή γέρασε η μνήμη μου;  Εγώ μόνο τα Καλά Παιδιά θυμάμαι.

Καλά θυμάσαι βέβαια ήταν λίγο χάλια 

Spoiler

hannibal-brains.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που το Hollywood σκοτώνει τα άλογα μόλις γεράσουν. Τέτοιοι ηθοποιοί είχαν να προσφέρουν περισσότερα, αν τους δινόταν η ευκαιρία.

RIP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ήμαστε ειλικρινείς και όχι επειδή πέθανε ο άνθρωπος να λέμε μόνο τα καλά, δεν έκανε την καριέρα ούτε ανέδειξε το ταλέντο που όντως είχε στο βαθμό που θα του άξιζε. Οκ στο Goodfellas ήταν πολύ καλός μετά όμως 🤔 

Συμπαθής ναι πάντα ήταν για τους περισσότερους αλλά άλλο συμπαθής και άλλο καλός ηθοποιός σε καλές ταινίες. Μόνο το Cop Land μου έρχεται στο μυαλό αλλά δεν ήταν πρωταγωνιστής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, liakinen είπε

Για να ήμαστε ειλικρινείς και όχι επειδή πέθανε ο άνθρωπος να λέμε μόνο τα καλά, δεν έκανε την καριέρα ούτε ανέδειξε το ταλέντο που όντως είχε στο βαθμό που θα του άξιζε. Οκ στο Goodfellas ήταν πολύ καλός μετά όμως 🤔 

Συμπαθής ναι πάντα ήταν για τους περισσότερους αλλά άλλο συμπαθής και άλλο καλός ηθοποιός σε καλές ταινίες. Μόνο το Cop Land μου έρχεται στο μυαλό αλλά δεν ήταν πρωταγωνιστής.

Δυστυχώς δεν είχε την καριέρα που θα του άξιζε. Κυρίως έπαιζε supportive ρόλους. Αλλά είχε παίξει και σε καλές ταινίες. Κάποιες ταινίες που μου έρχονται στο μυαλό είναι : Blow, The Place Beyond the Pines, No Sudden Move, Narc, Revolver.

Πάντως σε ότι και αν έπαιζε φαινόταν το ταλέντο του. Δεν είχε δώσει ποτέ κακή ερμηνεία. Στο Goodfellas πάντως θα μείνει αξέχαστος. Κατ'εμέ έπρεπε να πάρει τουλάχιστον oscar nomination για τον συγκεκριμένο ρόλο.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

RIP ηταν απο τους ηθοποιους που μου αρεσαν.

ειχε παιξει και σε μια απο τις καλες, υποτιμημενες 90ς ταινιες περιπετειας:

 

Στις 28/5/2022 στις 1:08 ΠΜ, liakinen είπε

Για να ήμαστε ειλικρινείς και όχι επειδή πέθανε ο άνθρωπος να λέμε μόνο τα καλά, δεν έκανε την καριέρα ούτε ανέδειξε το ταλέντο που όντως είχε στο βαθμό που θα του άξιζε. Οκ στο Goodfellas ήταν πολύ καλός μετά όμως 🤔 

Συμπαθής ναι πάντα ήταν για τους περισσότερους αλλά άλλο συμπαθής και άλλο καλός ηθοποιός σε καλές ταινίες. Μόνο το Cop Land μου έρχεται στο μυαλό αλλά δεν ήταν πρωταγωνιστής.

ισχυει. καλος ηθοποιος, αλλα δεν ειχε το κατι παραπανω για να γινει a-lister. υποψιν οτι το Hollywood τον προωθουσε ως τον επομενο Tony Curtis. Kαι παρολο το Goodefellas ηταν ο breakthrough ρολος του, τον υποσκιασαν τα αλλα δυο ιερα τερατα του κινηματογραφου. εξου και δεν πηρε ουτε υποψηφιοτητα για οσκαρ.

 

Στις 26/5/2022 στις 10:19 ΜΜ, CONAN_ είπε

Κρίμα.... Πολυ καλος ! Είχε κάνει και voice over στο GTA Vice city.   

R.I.P. 

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...