Προς το περιεχόμενο

Το ηλεκτρικό mountain bike της Harley-Davidson δεν έχει ανάρτηση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 hours ago, jojo738 said:

Και με τους κραδασμους στα χερια τι θα κανεις, μπρατσα??

Ότι κάναμε πριν 30 χρόνια. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους ποδηλάτες... :

Παιδιά, σκέφτομαι ν'ασχοληθώ με το ποδήλατο - για λόγους φυσικής κατάστασης - αλλά με 2 προυποθέσεις... α) ποδήλατο ανθεκτικό στα 100 κιλά μου (1.82 ύψος), ρόδα που δεν τρυπάει στην πρώτη μυτερή πετρούλα που θα συναντήσει  σε off-road διαδρομή και το βασικότερο β) να έχει ΚΟΝΤΡΑ (ασχετα αν θα έχει ΚΑΙ κάποιο φρένο)...  Οταν ήμουν παιδί, δεν είχα ποτέ ποδήλατο με φρένα (έτυχε) αλλά με κόντρα (δεν ξέρω πως το λένε στην σύγχρονη ποδηλατική ορολογία)... Εχει κανείς κάποιο προιόν υπόψιν του ?  Σημειωτέον οτι ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά της "κόντρας" μιας και μεγάλωσα με αυτήν...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Δεν ξέρω για τα ποδήλατα, πάντως οι μηχανές της εταιρείας είναι ένα κόσμημα. 

Η αλλιώς "ζήλια επειδή δεν έχω τα φράγκα να τα αποκτήσω". 

Παλι η καραμέλα με τα χρήματα? Δηλαδή σε όποιον δεν αρσουν τα iPhone και τα Harley αυτόματα δεν μπορεί να τα πάρει και ζηλεύει?

6 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Δεν βλέπω που διαφωνουμε. Το ίδιο λέμε. 

Έχει και πιο φθηνες  σπορτστερ πριν λίγα χρόνια είχε γεμίσει ο κόσμος...

3 ώρες πριν, lost2 είπε

χα χα , τι θυμήθηκα , κάτι φίλους που πήγαν να αγοράσουν harley  και τους είχαν ψήσει κάτι κακά παιδιά χαρλεαδες να αγοράσουν hardtail, σε λίγους μήνες τις είχαν βγάλει προς πώληση γιατί τους είχε φύγει ο πάτος , κάτι τέτοιο βλέπω και με αυτό 

Κακά παιδιά στις Harley και την μερα γιατροί και δάσκαλοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα. Το ότι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο κοστίζει όσο ένα μεταχειρισμένο αμάξι και ένα ηλετρικό αμάξι πόλεως όσο ένα διαμέρισμα τους φαίνεται φυσιολογικό; Καλά θα πάει κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ducatista είπε

Παλι η καραμέλα με τα χρήματα? Δηλαδή σε όποιον δεν αρσουν τα iPhone και τα Harley αυτόματα δεν μπορεί να τα πάρει και ζηλεύει?

Μάλλον δεν καταλάβατε το point μου μερικοί. 

Το να μην προτιμάς και να μην σου αρέσει κάτι από θεμα γούστου έως να το κράζεις με βερεσέ επιχειρήματα επειδή ζηλεύεις, δεν έχεις φράγκα για να το πάρεις επειδή το έχουν άλλοι κτλ, έχει μια μεγάλη διαφορά. 

Εγώ ήμουν "καυστικός" με τους δεύτερους οι τοποθετήσεις των οποίων σπάνε μάτι κατευθείαν και όχι με τους πρώτους που σεβομαι την άποψη τους. 

Εαν δεν σου αρέσει ένα προϊόν το προσπερνάς και ασχολείσαι με αυτό που σου αρέσει, αν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου τότε διατυπώνεις μια γνώμη με επιχειρήματα. Αν κάθεσαι να το κράζεις με νοοτροπίες παρόμοιες με των haters που υπάρχουν σε οτιδήποτε, τότε ζηλεύεις. 

 

2 ώρες πριν, atrigane είπε

Ωραία πράγματα. Το ότι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο κοστίζει όσο ένα μεταχειρισμένο αμάξι και ένα ηλετρικό αμάξι πόλεως όσο ένα διαμέρισμα τους φαίνεται φυσιολογικό; Καλά θα πάει κι αυτό.

Εσύ μην τα αγοράζεις, θα τα αγοράσουν άλλοι. Οπότε κέρδος θα έχουν έτσι κι αλλιώς οι βιομηχανίες παραγωγής. Αν πάλι δεν τα αγοράσει κανένας, θα τους μείνουν να τα βλέπουν η ρίξουν τις τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Μάλλον δεν καταλάβατε το point μου μερικοί. 

Το να μην προτιμάς και να μην σου αρέσει κάτι από θεμα γούστου έως να το κράζεις με βερεσέ επιχειρήματα επειδή ζηλεύεις, δεν έχεις φράγκα για να το πάρεις επειδή το έχουν άλλοι κτλ, έχει μια μεγάλη διαφορά. 

Εγώ ήμουν "καυστικός" με τους δεύτερους οι τοποθετήσεις των οποίων σπάνε μάτι κατευθείαν και όχι με τους πρώτους που σεβομαι την άποψη τους. 

Εαν δεν σου αρέσει ένα προϊόν το προσπερνάς και ασχολείσαι με αυτό που σου αρέσει, αν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου τότε διατυπώνεις μια γνώμη με επιχειρήματα. Αν κάθεσαι να το κράζεις με νοοτροπίες παρόμοιες με των haters που υπάρχουν σε οτιδήποτε, τότε ζηλεύεις. 

 

Εσύ μην τα αγοράζεις, θα τα αγοράσουν άλλοι. Οπότε κέρδος θα έχουν έτσι κι αλλιώς οι βιομηχανίες παραγωγής. Αν πάλι δεν τα αγοράσει κανένας, θα τους μείνουν να τα βλέπουν η ρίξουν τις τιμές. 

Δεν πρόκειται να τους μείνει τίποτα, η παραγωγή είναι ανάλογη της ζήτησης. Προφανώς και αγοράζει όποιος θέλει. Το ερώτημα είναι αν θα επικρατήσει αυτή η τάση που τόσο βλακωδώς προσπαθούν να μας επιβάλλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atrigane είπε

Δεν πρόκειται να τους μείνει τίποτα, η παραγωγή είναι ανάλογη της ζήτησης. Προφανώς και αγοράζει όποιος θέλει. Το ερώτημα είναι αν θα επικρατήσει αυτή η τάση που τόσο βλακωδώς προσπαθούν να μας επιβάλλουν.

Δεν νομίζω ότι μας επιβάλλει κανένας τίποτα. Σε κάθε κατηγορία υπάρχουν προϊόντα για αγορά σε διάφορες τιμές, απευθύνονται από πολύ φτωχούς ως πολύ πλούσιους. Το τι θα αγοράσεις και πόσα θα δώσεις αφορά τον καταναλωτή, η αγορά κρίνει τις τιμές και την παραγωγή με βάση την ζήτηση των καταναλωτών και όσων ζητάνε όπως και έγραψες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τη μακροχρόνια εμπειρία της σε καθαρόαιμες eduro μηχανές, η harley αποφάσισε να μεταφέρει την σχετική της τεχνογνωσία και να προσφέρει στους πιστούς πελάτες της, λάτρεις του βουνού, την εμπειρία ενός ποδηλάτου ειδικά για το βουνό.

Επεξ/σία από dchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μωρε, μια ευκολη αρπαχτη με φτηνα υλικα και ελαχιστο r&d, οπως κατα καιρους κανουν διαφορες εταιρειες.. οι φαν και οσοι φραγκατοι απλα το θελουν για display θα τα σκασουν και η HD θα βγαλει ξεκουραστα χρηματα. end of story

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, efo355 είπε

Γιατί λίγοι είναι αυτοί που έχουν πχ ένα Nissan qashqai για πρώτο και ένα πχ yaris για δεύτερο;

Δεν θα μπορούσαν λες να πάρουν μια Harley αντί να έχουν δύο αυτοκίνητα;

Κατά τη γνώμη μου η μηχανή είναι ο εύκολος τρόπος για να πουλήσεις μούρη, γιατί για αμάξια θες πολλά φράγκα.

Παράδειγμα το πολύ γυμνασίου .

 Επειδή κάποιος λόγο αναγκών έχει δυο αυτοκίνητα με την συνολική τους αξια να φτάνει τα 20-25 Κ δεν σημαίνει πως μπορεί να έχει μια μηχανή αντίστοιχης αξίας αντί για αυτά που του είναι χρήσιμα .

 Η ακριβή μηχανή είναι πολυτέλεια τελεία και παύλα.

 Με το σκεπτικό σου αντίστοιχα μπορεί κάποιος να έχει σκάφος• και αν το πάμε παραπέρα ,αντί να αγοράσει Σπιτι με 150Κ που μπορεί να έχει, να πάρει Porsche.

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κράζετε την Harley στρίβετε τον λαιμό σας και κοιτάτε με θαυμασμό σαν χάνοι όταν βλέπετε καμιά.

(Πολύ σπάνια βέβαια διότι δεν είναι σαν τα μηχανάκια της σειράς να τις βλέπετε σε κάθε γωνία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tz3s είπε

Δεν ξερω τι παιζει με την αγορα ηλεκτρικου στην Ελλαδα... Αλλα την προηγουμενη εβδομαδα που ειπαμε να παρουμε ηλεκτρικο ποδηλατο (για την δεσποινίδα της οικιας), η πιο φθηνη επιλογη για ενα πολης ηταν στα 3 χιλιαρικα.. 

Τελικα καταλήξαμε (εγω κατεληξα σχεδον κυριολεκτικα) στην φθηνοτερη (!!!) επιλογη της Reise Muller .. λογω χρωματος.....
Οποτε 4 και κατι χιλιαρικακια εκαναν φτερα.. 

Περιοχη, πρωτευουσα ΕΕ.

Ωραία επιλογή αν και αρκετά υπερτιμημένη η εταιρεία. Καλά χλμ να κάνετε, εύχομαι να το απολαύσει.

15 ώρες πριν, Eloy είπε

Για τους ποδηλάτες... :

Παιδιά, σκέφτομαι ν'ασχοληθώ με το ποδήλατο - για λόγους φυσικής κατάστασης - αλλά με 2 προυποθέσεις... α) ποδήλατο ανθεκτικό στα 100 κιλά μου (1.82 ύψος), ρόδα που δεν τρυπάει στην πρώτη μυτερή πετρούλα που θα συναντήσει  σε off-road διαδρομή και το βασικότερο β) να έχει ΚΟΝΤΡΑ (ασχετα αν θα έχει ΚΑΙ κάποιο φρένο)...  Οταν ήμουν παιδί, δεν είχα ποτέ ποδήλατο με φρένα (έτυχε) αλλά με κόντρα (δεν ξέρω πως το λένε στην σύγχρονη ποδηλατική ορολογία)... Εχει κανείς κάποιο προιόν υπόψιν του ?  Σημειωτέον οτι ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά της "κόντρας" μιας και μεγάλωσα με αυτήν...

Θέλει ψάξιμο, δεν είναι κάτι mainstream αυτό που ζητάς. Με επιλογή χωριστών parts φτιάχνεις ότι θέλεις. Διάθεση για έρευνα και τα σχετικά χρήματα να έχεις κι όλα γίνονται.

 

13 ώρες πριν, atrigane είπε

Ωραία πράγματα. Το ότι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο κοστίζει όσο ένα μεταχειρισμένο αμάξι και ένα ηλετρικό αμάξι πόλεως όσο ένα διαμέρισμα τους φαίνεται φυσιολογικό; Καλά θα πάει κι αυτό.

Υπάρχουν αρκετά σοβαρά e-bike με περίπου 2000. Και μπορείς να φτάσεις άνετα ακόμη και τα 10000+ αν το επιθυμείς.

Ίδια αγορά με όλα τα υπόλοιπα, αυτοκίνητα, μοτοσυκλέτες, hi-fi, κτλ κτλ κτλ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Glikos said:

Όσοι κράζετε την Harley στρίβετε τον λαιμό σας και κοιτάτε με θαυμασμό σαν χάνοι όταν βλέπετε καμιά.

(Πολύ σπάνια βέβαια διότι δεν είναι σαν τα μηχανάκια της σειράς να τις βλέπετε σε κάθε γωνία).

Νταξει, ας ηρεμήσουμε λίγο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...