Προς το περιεχόμενο

Με νέο σχεδιασμό και Apple M2 SoC, το MacBook Air κλέβει καρδιές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Εγώ θα έπαιρνα τον πρώτο μου mac αν κάνανε το ipad pro συμβατό με macos θέλω την ευελιξία του τάμπλετ (ή του να γυρνάει η οθόνη και να γίνεται σαν ταμπλετ αλλά δεν πρόκειται ποτέ να το κάνουν για να μην χτυπήσουν σε πωλήσεις τα ipad ) για να μπορώ να κάνω μαθήματα με γραφίδα και δικά μου σχέδια αλλά και να διαβάζω βιβλία με την άνεση μου, στον βαθμό που σχεδόν θα έπαιρνα ipad pro με εκεινο το ψεύτικο μαγνητικό πληκτρολόγιο που γίνεται σαν λαπτοπ αλλά να δώσω τόσα χρήματα και να έχει τέτοιο perfomance και να χαραμίζεται λόγω του λειτουργικού ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. 

Καλύτερα χώριζε την παράγραφό σου σε περιόδους - προτάσεις χρησιμοποιώντας τελείες. Αλλιώς δε βγάζει εύκολα νόημα το γραπτό σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, chncynic είπε

Πόσοι παρακαλάνε να τους βάλεις hackintosh? Εγώ επαγγελματίας στο χώρο είμαι αλλα δεν έχω δεί ΚΑΝΕΝΑΝ με hackintosh. Το ανάποδο αρκετά συχνά.

Λαρώστε με τις καραμέλες - That said, ωραίο το μηχάνημα για τους λάτρεις.

Και εγώ Τεχνικός είμαι και είχα πελάτες που ήθελαν Windows στα Macbooks τους. 

Ποτέ δεν μου έτυχε ένας για hackintosh.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, camor είπε

Και εγώ στην δια φάση είμαι και περίμενα Mac mini M2 αλλά μάταια.

Παντως και να παρουσιαστεί τον Σεπτέμβρη, δεν θα υποστηρίζει την αγορά με voucher. 

Ναι ισχύει, αν παρουσιάσουν Σεπτέμβρη δεν θα είναι διαθέσιμο πριν το τέλος Οκτώβρη στην Ελλάδα οπότε voucher δεν γίνεται. Αν παρουσίαζαν χτες όμως με διαθέσιμο Αύγουστο δεν βλέπω γιατί να μην το δίνανε και με voucher. Θεωρώ σε isquare, istorm θα δώσουν τα m2 MacBook και με voucher... Οπότε ειδικά όποιος έχει 2 voucher και ψάχνει laptop, θα μπορούσε να το κοιτάξει, ανάλογα και με την τιμή φυσικά ε.

6 ώρες πριν, camor είπε

 

 

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, mants118 said:

αυτά τα μηχανήματα αξίζουν 1000% για τον μέσο χρήστη που αντί για μια πλαστικούρα των 500-700 ευρώ επιλέξει αυτό! :)

Πάντως το δικό μου στα 550€ ήταν μεταλλικό. 

Επίσης όταν ψάχνεις laptop στα 500€ το πιθανότερο είναι να μην έχεις να δώσεις τα διπλά και κάτι ακόμα. 

10 hours ago, mouziko said:

αν φτάνεις το χιλιάρικο+ για λάπτοπ είναι χαζομάρα να μην πάρεις macbook air,

Ξεκάθαρα όχι. 

Δεν θέλουν όλοι τα ίδια πράγματα. 

10 hours ago, atheatos said:

Να ήξερες πόσοι παρακαλάνε να τους βάλω hackintosh….

Λιώνει και η τελευταία καραμέλα. Να δούμε τι άλλο θα βρείτε να γλείφετε μετά….

Και τι ακριβώς μας λέει το ότι κάποιοι στο ζητάνε? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

1300/1400 θα έχει ελλάδα ... και ακόμα με το απαράδεκτο 8γιγα ραμ. ΕΛΕΟΣ. Με 1100 παίρνεις εναν ωραίο amd 5800u or 6800u και εισαι σε ιδιες και καλύτερες επιδόσεις (αναλογως το τασκ) και ιδια διάρκεια μπαταρίας 1ΤΒ  (με συμβατότητα στον ουρανό και specs/λαπτοπ επιλογής, πχ οθονη πληκτρολ σκληρο κτλ). Ωραίο ηταν το 2020 αλλά σημερα, έχει μείνει πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, basilis5 είπε

Οποιος ξερει να δωσει τον ορισμο του λειτπυργικου συστηματος μπορει να ξερει και αν ειναι ή δεν ειναι καταλληλο.

οι 9/10 που δεν ξερουν τι θα πει λειτουργικο, μια χαρα βολευονται, ειδικα οταν καθε mainstream εφαμρογη υπαρχει και εδω.

Ειμαι στον χωρο τον υπολογιστων 25 χρονια. Για αυτους που εχουν μαθει με windows οχι δεν ειναι ευκολη η μεταβαση. 
Δεν μιλαω προσωπικα αλλα απο συζητησεις με φιλους που δοκιμασαν και δεν τους εκατσε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, georgewww είπε

1300/1400 θα έχει ελλάδα ... και ακόμα με το απαράδεκτο 8γιγα ραμ. ΕΛΕΟΣ. Με 1100 παίρνεις εναν ωραίο amd 5800u or 6800u και εισαι σε ιδιες και καλύτερες επιδόσεις (αναλογως το τασκ) και ιδια διάρκεια μπαταρίας 1ΤΒ  (με συμβατότητα στον ουρανό και specs/λαπτοπ επιλογής, πχ οθονη πληκτρολ σκληρο κτλ). Ωραίο ηταν το 2020 αλλά σημερα, έχει μείνει πίσω.

Και μονο που εχει καταφερει η apple ολα της τα προιοντα να ειναι vs all, ειναι απο μονο του μεγαλη νικη.

Κατι που σιγουρα μεταφραζεται σε λεφτα στο ταμειο.

Επεξ/σία από Bullrich
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mants118 είπε

αυτά τα μηχανήματα αξίζουν 1000% για τον μέσο χρήστη που αντί για μια πλαστικούρα των 500-700 ευρώ επιλέξει αυτό! :)

καλα το 700 απο το 1200 απεχει σχεδον διπλη τιμη το 500 με το 1200 ειναι σαν να λες σκεφτομαι να παρω ή το polo η το bmw οποτε απλα οχι.

Αλλα για καποιον που θελει να δωσει χιλιαρικακι για ενα medium laptop(χωρις να εχεις τρελες απαιτησεις σε σπεκς) ειναι ωραιοτατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...