Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, mesagala είπε

Ευχαριστώ για το λογαριασμό που έστειλες φίλε, έβαλα και εγώ δοκιμαστικά για 1 μήνα disney και δουλεύει άψογα, μέσω κάρτας revolut, για ένα μήνα 2,88 ευρώ.

Anytime! :)

Ετήσια έβαλα με 14.5€ και πληρωμή Ν26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς VPN βγάζει CZK.

*Edit: Κατάφερα να δω τα TR χωρίς VPN αλλά στην πορεία δεν δέχεται την πληρωμή με την κάρτα..

 

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και μένα την πληρωμή δεν δέχεται και προσπαθώ με χρεωστική. Με revolut πληρώνουν μια χαρά διαβάζω. 

Ωραία, κάνε την πληρωμή με Revolut, Curve, etc 🙂

Δεν νομίζω πως με ελληνική μπορείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Revolut πέρασε..Πάντως το VPN μλκίζεται πολλές φορές και ενώ έχεις Τούρκικη IP σύμφωνα με το '"WhatsmyIP'' σου βγάζει Τσεχία στην δημιουργία gmail.

Καθαρισμό ιστορικού και δημιουργία ξανά λογαριασμού σε όσους το πάθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας γίνω εγώ ο "κακός" του θέματος και θα ξαναπώ την παράκληση μου 

Παρακαλώ πολύ σεβαστείτε τους υπόλοιπους συνομιλητές σας το θέμα αφορά την υπηρεσία Disney+ και το επίσημο λανσάρισμα της στην ελλάδα όπως και το περιεχόμενο και κάθε βοήθεια προς τους ενδιαφερόμενους. (είναι κρίμα να γεμίζει με ανούσια/άσχετα μηνύματα)

Δεν αφορά να μάθουμε τρόπους να αγοράσουμε συνδρομή από την Τουρκία ή από την Αργεντινή ή από την Βενεζουέλα ή και εγώ δεν ξέρω που δημιουργήστε ένα θέμα σχετικό με το πως και που θα αγοράσετε συνδρομή για το Disney+ ή όποια άλλη υπηρεσία και πείτε τα εκεί πέρα.

(2) δύο έως (5) πέντε λεπτά θα σας πάρει να δημιουργήσετε σχετικό θέμα και οι υπεύθυνοι να μεταφέρουν τα μηνύματα εκεί.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mesagala είπε

Ευχαριστώ για το λογαριασμό που έστειλες φίλε, έβαλα και εγώ δοκιμαστικά για 1 μήνα disney και δουλεύει άψογα, μέσω κάρτας revolut, για ένα μήνα 2,88 ευρώ.

Εν τω μεταξύ αν βρεις άλλους 3 σου βγαίνει 2.25€ το μήνα η original συνδρομή! 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, mariosraptor1984 είπε

Σαν να το κατάλαβε το Netflix (αφού φυσικά το σταμάτησα και κατά σύμπτωση έληγε 14/6) τώρα μου στέλνει προσφορά για 7.99. Χαχαχα. Διαβολικό. 

F1232EAA-921F-433D-BB86-182BB3947D5E.jpeg

Άμα κάνετε έτσι για ένα έξτρα 50αρικο το χρόνο ( δεν λέω σεβαστό ποσο) και εγγράφεστε όλοι από Τουρκία στο τέλος θα τα μαζέψει τα μπαγκάζια της και δεν θα έχει Ελλάδα. Όποτε γιόκ υπότιτλους και ίσως να γεμίσει με τουρκικές σειρές. 
μιλάμε κάνετε όλο αυτό για 0.13 σεντς την ημέρα. 
στηριξτε μια προσπάθεια ειδικά όταν είναι αρκετά τίμια. 
μου θυμίζει εποχές που έκαναν όλοι Jaibreak τα iPhone για τσάμπα εφαρμογές και στο τέλος η devs και η Apple όχι μόνο έκλεισαν τις τρύπες αλλά αύξησαν και τις τιμές. 

ήδη η αγορά της Τουρκίας (60-80 μύρια πληθυσμός) υπολογίζετε καλύτερα και μετράει περισσότερο από την αγορά της Ελλάδας (10 μύρια πληθυσμός)

δεν θέλει και πολύ να συμβεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με 10€ για 2 χρόνια από αυτό που έχει βάλει ο φίλος στην αρχή. 

Νομιζω μόνο για τα παιδικά στα ελληνικά αξίζει. 

Για ενήλικες δεν έχει νόημα ούτε για τόσα λίγα. 

Πολύ φτωχό περιεχόμενο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κατά πάσα πιθανότητα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα θα πρέπει να έχεις και το vpn ανοιχτό όταν θα βλέπεις ,

διότι δεν θα μπορείς να δεις σε άλλη χώρα από αυτήν που αγόρασες.

ο λόγος είναι οι πάρα πολλές συνδρομές με τούρκικο λογαριασμό που έχουν γίνει σε παγκόσμιο επίπεδο.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τελικά έχει απόλυτα δίκιο (100%) ο φίλος poulinos σε αυτά που λέει ... όταν κάτι δεν μας εξυπηρετεί ή γιατί δεν μπορούμε να το έχουμε δωρεάν ή σε χαμηλή τιμή αμέσως είναι κακιά η εταιρεία να κλείσει , να βάλει λουκέτο , να χάσει την δουλειά του ο εργαζόμενος εκεί...δεν πειράζει απλά να θυμάστε ότι στην "Ζωή όλα πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα" αγαπητοί μου φίλοι και συνομιλητές άρα κάποια στιγμή της ζωής σας κάποιος-ια που θα σκέφτεται όπως εσείς θα ευχηθεί το ίδιο με εσάς γιατί δεν θα έχει δωρεάν ή σε φτηνή τιμή την υπηρεσία που πουλάει η εταιρεία που θα εργάζεστε και τότε αυτή θα κλείσει/θα βάλει λουκέτο και εσείς θα μείνετε άνεργοι τότε θα καταλάβετε με τον δύσκολο τρόπο ότι δεν πρέπει να ευχόμαστε κάποια πράγματα επειδή δεν αρέσουν σε εμάς προσωπικά καμία Disney+ , Netflix , Amazon Prime , Apple TV+ , Ant+ , κτλ δεν σας ανάγκασε να γίνετε συνδρομητές της υπηρεσίας τους εσείς το επιλέξατε να γίνετε άρα βαδίζεται με τους όρους χρήσης/κανόνες του και φυσικά με τους νόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά περιεχόμενο και για ενήλικες έχει. Βάλτο στο 18+

11 ώρες πριν, adi32 είπε

Πήρα με 10€ για 2 χρόνια από αυτό που έχει βάλει ο φίλος στην αρχή. 

Νομιζω μόνο για τα παιδικά στα ελληνικά αξίζει. 

Για ενήλικες δεν έχει νόημα ούτε για τόσα λίγα. 

Πολύ φτωχό περιεχόμενο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα του stream είναι ψιλό χάλια η μου φαίνεται; Τώρα για το υλικό τα λέγαμε στα τοπικ του νετφλιξ όταν κραζανε. Για 18... εε 72 ευρώ καλά είναι πάντως 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, privateer είπε

Η ποιότητα του stream είναι ψιλό χάλια η μου φαίνεται; Τώρα για το υλικό τα λέγαμε στα τοπικ του νετφλιξ όταν κραζανε. Για 18... εε 72 ευρώ καλά είναι πάντως 😂

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το stream. Ακόμα και από 2 ή 3 συσκευές ταυτόχρονα δεν κολλάει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν για όσους θέλουν τις παλιες σειρες κινουμενων σχεδιων, μεχρι στιγμης απαγοητευση

Talespin & Ηρακλής: Λείπει η ελληνική μεταγλώττιση προς το παρον. Ελπιζω να λυθει το θεμα και να την προσθεσουν.

Darkwing Duck: ελληνική μεταγλώττιση αλλά λείπει ένα επεισόδιο της τελευταιας σαιζον (Hot Spells) γιατι ταχα μου περιεχει θρησκευτικο περιεχομενο. Ο Νταρκγουινγκ πηγαινει αιχμαλωτος απο τον Βελζεβουλ στην κολαση. Ομως στον πρωτο κυκλο σε ενα επεισοδιο πεθαινει και παρολα αυτα πηγαινει και βλεπει και το Βελζεβουλ και τον Αγιο Πετρο και το βαλαν κανονικα. Μαλλον το βγαλαν γιατι ηταν τρομακτικο για τα παιδια; Τι να πω.....

Απουσιαζει η σειρα Gummi Bears όπως και ο Αλαντίν η σειρά (μαλλον ειναι στα σκαρια ακομα οι μεταγλωττισεις και αναμενονται).

Απουσιαζει η σειρα Bonkers που ειναι δυσευρετη online ενω ουτε σε DVD κυκλοφορει. Στο αμερικανικο ομως την εχει.

Η σειρα Chip and Dale Rescue Rangers ειναι μεν HD remastered αλλα την μετατρεψανε σε 16χ9 αναλογια αντι για 4χ3, κοβοντας μερος της εικονας. Στο Amazon Prime ωστοσο τη δειχνει σε HD και κανονικη αναλογια, οπως φαινεται και απο ενα υπαρχον webrip. Το ίδιο κάναν και με τη μικρή Γοργόνα, που έχει τουλάχιστον την ελληνική μεταγλώττιση, όπως και με το Good Troop. 

Ιστορίες των Τσιπ και Ντεηλ ενώ δείχνει ελληνικό ήχο στο μενού, ακούγεται άλλη Γλώσσα. 

τα επεισόδια των ducktales είναι ανακάτεμενα με 63 την πρώτη αντί 65, και 30 στη δεύτερη και 5 στην τρίτη. Κανονικα ειναι 4 κύκλοι. Ενώ και η σειρά διαφέρει από αυτήν της επίσημης τηλεοπτικης μετάδοσης 

 

Από τις ταινίες λείπουν επίσης ο Όλιβερ και η παρέα του και Basil Great Mouse Detective. 

 

Δοκιμαστικα ενα μηνα διαλεξα αλλα δεν θα το ανανεωσω.

Τα καινουργια Ducktales με τετοιο σχεδιο μου προκαλουν εμετο....

Επεξ/σία από petran79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...