Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντεμπούτο κάνει από σήμερα στην Ελλάδα το Disney+, η video streaming υπηρεσία της Disney.

Μετά από αρκετό καιρό αναμονής, το Disney+ έρχεται στη χώρα μας και σε 41 ακόμη χώρες, ως μέρος της μεγαλύτερης επέκτασης της υπηρεσίας στην οποία έχει προχωρήσει ποτέ η Disney. Με  κόστος 8,99 € για μηνιαία συνδρομή, ή 89,90 € για ετήσια συνδρομή, οι Έλληνες συνδρομητές έχουν πρόσβαση σε συνολικά 450 σειρές αλλά και 120 αποκλειστικές, πρωτότυπες σειρές και ταινίες των Disney, Pixar, Marvel, Star Wars και National Geographic. Επιπλέον στην ενότητα Stars, οι συνδρομητές θα βρουν περιεχόμενο πιο γενικής ψυχαγωγίας. Η Disney παρέχει ένα και μοναδικό πακέτο συνδρομής το οποίο διαθέτει μέγιστη ανάλυση 4K αλλά και τη δυνατότητα ταυτόχρονης θέασης έως 4 ατόμων εντός μιας οικογένειας.

Όπως βλέπουμε, η Disney παρέχει ελληνικούς υπότιτλους για τη συντριπτική πλειοψηφία του περιεχομένου που υπάρχει στο Plus ενώ αναμενόμενα το πολύ πλούσιο περιεχόμενο που προορίζεται για τις μικρές ηλικίες, είναι μεταγλωττισμένο σε μεγάλο του μέρος. Επιπλέον η Disney έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και στο μενού της υπηρεσίας αφού στις περισσότερες σειρές και ταινίες συναντάμε ελληνική περιγραφή. Σε αντίθεση με άλλες video streaming υπηρεσίες, η Disney προτιμά την εβδομαδιαία κυκλοφορία κάθε επεισοδίου μιας νέας σειράς, χωρίς να τα διαθέτει όλα άμεσα.

223375410_CleanShot2022-06-14at10_36.59@2x.jpg.1fcb517033b554da3bc194eedf797e54.jpg

Στις πιο πρόσφατες κυκλοφορίες, ξεχωρίζει η πρωτότυπη σειρά Star Wars, «Obi-Wan Kenobi» ενώ σε ότι αφορά το σύμπαν της Marvel, είναι διαθέσιμες οι σειρές «Moon Knight», «Loki», «Ms. Marvel», «hawkeye» και «WandaVision». Ακόμη, οι συνδρομητές μπορούν να παρακολουθήσουν τη βραβευμένη με Όσκαρ ταινία «Ενκάντο: Ένας Κόσμος Μαγικός» των Walt Disney Animation Studios αλλά και όλες τις ταινίες της Pixar όπως τα Toy Story, Cars κ.α.

Στο επερχόμενο περιεχόμενο που θα δούμε μέσα στο μήνα, ξεχωρίζει στις 24 Ιουνίου η πρωτότυπη ταινία «Άνοδος: Η Ιστορία των Αντετοκούνμπο» που αφηγείται την αληθινή ιστορία της οικογένειας Αντετοκούνμπο και το ταξίδι τους από την Ελλάδα, στις ΗΠΑ και την κορυφή του παγκόσμιου μπάσκετ. Μέσα στο μήνα (22 Ιουνίου) αναμένεται και η προσθήκη του Dr. Strange in the Multiverse of Madness, της τελευταίας κινηματογραφικής ταινίας της Marvel.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το καλύτερο με το λανσαρισμά του Disney+ στην Ελλαδα ειναι ότι κατεβάζεις απο τον θείο και ειναι του Disney+ εδω και καιρό έχουν και τους ελληνικούς υπότιτλους ενσωματωμενους............

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάθει αυτό που παρακαλάμε να μας στείλει η Disney ένα email να την πληρώσουμε και η άτιμη δεν μου το στέλνει....στείλε email να πάρεις τα λεφτά μου μωρή Disney! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kostasfil said:

Που μπορούμε να δούμε τι περιεχόμενο (σειρές και ταινίες) έχει πριν κάνουμε συνδρομή; 

https://www.androidauthority.com/disney-plus-movies-tv-shows-1040529/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη κιόλας που επαναλαμβάνομαι, αλλά το ελληνικό θα έχει ότι περιεχόμενο έχει και το αμερικάνικο; 

Επειδή στο netflix πχ, δεν έχουν το ίδιο περιεχόμενο, επειδή στην Ελλάδα πολλές ταινίες ή σειρές, τις έχει άλλο κανάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Έχω πάθει αυτό που παρακαλάμε να μας στείλει η Disney ένα email να την πληρώσουμε και η άτιμη δεν μου το στέλνει....στείλε email να πάρεις τα λεφτά μου μωρή Disney! 

Το πήρα το mail σήμερα το πρωί, οπότε δεν θα αργήσει να έρθει και σε εσένα. Το μόνο που χρειαζόταν ήταν να έχεις ήδη λογαριασμό, πριν από τη σημερινή ημέρα.

Επεξ/σία από Charismo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Charismo είπε
18 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Έχω πάθει αυτό που παρακαλάμε να μας στείλει η Disney ένα email να την πληρώσουμε και η άτιμη δεν μου το στέλνει....στείλε email να πάρεις τα λεφτά μου μωρή Disney! 

 

Το πήρα το mail σήμερα το πρωί, οπότε δεν θα αργήσει να έρθει και σε εσένα. Το μόνο που χρειαζόταν ήταν να έχεις ήδη λογαριασμό, πριν από τη σημερινή ημέρα.

 

 

To πήρα το μειλ σήμερα στις 07:30. Αν έχεις gmail είναι στα promotions. Εγγραφή εγώ έκανα σήμερα και μου έβγαλε την προσφορά, δε νομίζω να έπρεπε να είχες κάνει πιο πριν, απλώς να είχες δηλώσει ενδιαφέρον, το οποίο για να περιμένεις μειλ το έχεις ήδη κάνει.

Αν κάποιος ολοκλήρωσε τη διαδικασία να μας πει αν οι 4 οθόνες τις "οικογένειας" διαχειρίζονται εύκολα ή ζητάει διάφορα περίεργα.

Επεξ/σία από Atropos28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...