Προς το περιεχόμενο

Καθυστέρηση στο λανσάρισμα της GeForce GTX 1630 και της σειράς RTX 40 της Nvidia


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, umbrella co. είπε

Σιγουρα εχουν πολλες απουλητες RTX 3000. Tωρα, τι θα γινει με τις τιμες ειναι αλλο θεμα.

οσοι μαγαζατορες εχτισαν στοκ με καρτες το 2021 επι μαινιγκ θα τις πουλανε για μπρελοκ απο την τσεπη τους, κ δε θα θελει να τις ξαναφερει κανεις εκτος αν του δωσουν πρωτα κανα 500αρικο κερδος ή τριπλες τιμες. τι άλλο ?

ελεγες μισ καρτα για φορθνιτ κ μετα ελεγες ...ποσοοοοο???!!

ε,τωρα αντιστραφηκαν οι ρολοι

solved

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η gt1030 πωλείται σήμερα στα 100 ευρώ κι ας κυκλοφόρησε το 2017, κι ας χάνει από τα ενσωματωμένα των 5600g/5700g όταν συνδυάζονται με γρήγορες μνήμες. Η 1630 πόσο θα έχει δηλαδή όταν θα κυκλοφορήσει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Εδώ η gt1030 πωλείται σήμερα στα 100 ευρώ κι ας κυκλοφόρησε το 2017, κι ας χάνει από τα ενσωματωμένα των 5600g/5700g όταν συνδυάζονται με γρήγορες μνήμες. Η 1630 πόσο θα έχει δηλαδή όταν θα κυκλοφορήσει ;

κανα 150αρι πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Δεν ξερω αν αυτη η καρτα εχει λογο ύπαρξης με τα χαρακτηριστικά που βρισκω στο διαδίκτυο. Ποια καρτα αντικαθιστά η ποιο κενο γεμίζει.

Επιδόσεις κάπου κοντά σε 1050 ,σαν μια 7870 με 4GB vram  (LOL), 

Καταναλωση 75watt (LOL)

Τιμουλα???

σαν την 1050 τι , πιθανως στα 180 ευρω εως 150 αργοτερα. λογω εγγυησης θα πουλανε ,ειδικα αν ειναι πσι 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

σαν την 1050 τι , πιθανως στα 180 ευρω εως 150 αργοτερα. λογω εγγυησης θα πουλανε ,ειδικα αν ειναι πσι 3.0

df563ccdbd8180322966b6b49f2cf632.png

 

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Πως γίνεται να έχουν απούλητο στοκ και ταυτόχρονα οι τιμές να είναι στα ύψη???

Και να πέσουν οι τιμές, σαν αυτές που είχαμε πριν τις αυξήσεις δεν νομίζω να έχουμε…

οταν ερθουν καρτες απο μαινερ κ βρισκεις 1080 gtx με 200ευρω, 2060,2070 φτηνα, θα γινει εγκεφαλικο κ κραχ στις καρτες.

αλλα το θεμα ειναι οτι εχει γινει ηδη κ γινεται στις τσεπες κ τις δουλειες μας

Επεξ/σία από Stefanos683
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

οταν ερθουν καρτες απο μαινερ κ βρισκεις 1080 gtx με 200ευρω, 2060,2070 φτηνα, θα γινει εγκεφαλικο κ κραχ στις καρτες.

αλλα το θεμα ειναι οτι εχει γινει ηδη κ γινεται στις τσεπες κ τις δουλειες μας

Μιλάς για μεταχειρισμένες, οι οποίες δεν μπορούν μα επηρεάσουν τις τιμές των καινούριων…

πιο πιθανό βλέπω να πουλάνε ακριβά τις μεταχειρισμένες πάρα πάμφθηνα τις καινούριες… 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Stefanos683 είπε

οσοι μαγαζατορες εχτισαν στοκ με καρτες το 2021 επι μαινιγκ θα τις πουλανε για μπρελοκ απο την τσεπη τους, κ δε θα θελει να τις ξαναφερει κανεις εκτος αν του δωσουν πρωτα κανα 500αρικο κερδος ή τριπλες τιμες. τι άλλο ?

ελεγες μισ καρτα για φορθνιτ κ μετα ελεγες ...ποσοοοοο???!!

ε,τωρα αντιστραφηκαν οι ρολοι

solved

φιλε μου εσύ ζεις στο φανταστικό σου κόσμο , είσαι από αυτούς που ακόμα πιστεύετε ότι τα μαγαζιά είχανε και stock κιόλας και τους έμεινε και απούλητο για να τις κάνουνε μπρελοκ , εδώ πουλήθηκε το κάθε μεταχειρισμένο σκουπίδι διπλάσια τιμή θα μένανε στο ράφι οι καινούργιες ?, και αυτό που λες θα γινόταν με τον Έλληνα καταναλωτή που έχει μεγαλώσει με κατοχικό σύνδρομο ,που άμα δεν υπάρχει κάτι το πληρώνει και τριπλάσιο και γουστάρει και τους έπιασε και κορόιδο φάση γιατί είχε βύσμα και βρήκε ενώ οι άλλοι δεν μπορούνε , τώρα που επανήρθαν κάπως οι τιμές και τα αποθέματα είναι εντελος αδιάφορος να αγοράσει... άσε το άλλο με τον Τοτο .. είναι γνωστό πλέον όλοι τις αγοράζαμε τις κάρτες σε τιμές msrp και σας τις δίναμε δυο και τρις φορες πάνω , εγώ ήδη τελειωσα τι βίλα μου στην Εκάλη μονο από τι κονόμα από τις κάρτες που έκανα αυτά τα δυο χρονια , σε πληροφορώ ότι το κέρδος μας σε ποσοστό επί τις εκατό ήταν όσο ήταν πάντα , οι κάρτες ερχόντουσαν με το σταγονόμετρο και πανάκριβες ήδη από τους προμηθευτές , που σημαίνει ότι και αυτοί με τι σειρά τους τις περνάνε πανάκριβες , τα παράπονα σου στις μαμά εταιρίες , εκτος και αν ακόμη πιστεύεις το παραμύθι με το msrp .....αυτά από μένα φιλικά πάντα......

Επεξ/σία από MTX
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Stefanos683 είπε

οσοι μαγαζατορες εχτισαν στοκ με καρτες το 2021 επι μαινιγκ θα τις πουλανε για μπρελοκ απο την τσεπη τους, κ δε θα θελει να τις ξαναφερει κανεις εκτος αν του δωσουν πρωτα κανα 500αρικο κερδος ή τριπλες τιμες. τι άλλο ?

ελεγες μισ καρτα για φορθνιτ κ μετα ελεγες ...ποσοοοοο???!!

ε,τωρα αντιστραφηκαν οι ρολοι

solved

άμα πάρω μια 3090 μπρελοκ, υπάρχει περίπτωση να στραβώσει κάνα κλειδί που είναι σα γκουμουτσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Μιλάς για μεταχειρισμένες, οι οποίες δεν μπορούν μα επηρεάσουν τις τιμές των καινούριων…

πιο πιθανό βλέπω να πουλάνε ακριβά τις μεταχειρισμένες πάρα πάμφθηνα τις καινούριες… 

Οι μεταχειρισμένες κάρτες τουλάχιστον στο ινσομνια ειναι στο φάσμα * αδύνατο να πουληθούν * η στην κατηγορία δεν την πουλαω.. Τεσπα. Βασικά έχεις δίκιο. Τώρα οτι ειναι να γίνει θα γίνει :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με απλα λογια οι τιμες στις gpu δεν θα ξαναγινουν οπως πριν....Οποιος ειναι τυχερος ή ατυχος και εχει αποκτησει πανακριβα μια καρτα (π.χ σειρα 3000) θα αραξει εκει για αρκετο καιρο και δεν θα ξαναδωσει τοσα λεφτα, αυτη ειναι η γνωμη μου. Stock σε καρτες δεν υπαρχει. Ακομα και στο skroutz 7 στα 10 μαγαζια εχουν παραδοση 4-10 μερες που μπορει να ειναι 2-3 μηνες. Αμεση παραδοση την χρυσοπληρωνεις απλα. Μεταχειρισμενες απο mining υπαρχουν αρκετες. Οποιος θελει αγοραζει. Προσωπικα εγω δεν θελω.Μεταχειρισμενη απο gamer ναι.

Επεξ/σία από andreww2211
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποση μνημη νομιζετε πως θα εχει? 4? 3? δεν αναφερει πουθενα.

παντως ως μικεοτερη της 1650 μπορει να εχει κ 3..

κ αν η 1650 εχει 200ευρω τωρα, για κανα χρονο η 1630 μπορει να εχει ..190..

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, andreww2211 είπε

Με απλα λογια οι τιμες στις gpu δεν θα ξαναγινουν οπως πριν....Οποιος ειναι τυχερος ή ατυχος και εχει αποκτησει πανακριβα μια καρτα (π.χ σειρα 3000) θα αραξει εκει για αρκετο καιρο και δεν θα ξαναδωσει τοσα λεφτα, αυτη ειναι η γνωμη μου. Stock σε καρτες δεν υπαρχει. Ακομα και στο skroutz 7 στα 10 μαγαζια εχουν παραδοση 4-10 μερες που μπορει να ειναι 2-3 μηνες. Αμεση παραδοση την χρυσοπληρωνεις απλα. Μεταχειρισμενες απο mining υπαρχουν αρκετες. Οποιος θελει αγοραζει. Προσωπικα εγω δεν θελω.Μεταχειρισμενη απο gamer ναι.

συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα , αλλα αν αξίζει από θέμα χρημάτων και έχει και καναδυο χρονια εγγύηση περίπου γιατί να σε φοβίζει μια κάρτα που έχει κάνει mining?, εγώ έχω κάρτες που κάνουνε mining και είναι πιο δροσερές από αυτή που έχω σπίτι και παίζω γιατί δουλεύουν με χαμηλότερα ρεύματα , επίσης πως θα τι ξεχωρίσεις αν έκανε mining η όχι , μονο και μονο επειδή στο είπε αυτός που στην πουλάει , αφού δεν είναι κρυφό πλέον όλοι έχουν από 10 λογαριασμούς εδώ μέσα και θα σου πούνε ότι η κάρτα έχει παίξει μονο LOL δεν έχει κάνει ποτε oc και τις γνωστες παπατζες , άρα η ουσία είναι μονο θέμα ψυχολογίας , σαv το Αλβανικό αρνάκι που μόλις περνάει τα σύνορα βαφτίζεται Ελληνικό και ο κόσμος το τρώει μια χαρά με μεγάλο κέφι , αφού πριν το ψήσει του είπε και δυο κουβέντες στα Ελληνικά ,  , έτσι και εδώ θα πάρεις μια κάρτα από mining και θα είσαι και ευχαριστημένος μονο και μονο γιατί δεν το γνωρίζεις τι έκανε πριν , κάτι άλλο δεν πρόκεται να συμβεί , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, MTX είπε

συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα , αλλα αν αξίζει από θέμα χρημάτων και έχει και καναδυο χρονια εγγύηση περίπου γιατί να σε φοβίζει μια κάρτα που έχει κάνει mining?, εγώ έχω κάρτες που κάνουνε mining και είναι πιο δροσερές από αυτή που έχω σπίτι και παίζω γιατί δουλεύουν με χαμηλότερα ρεύματα , επίσης πως θα τι ξεχωρίσεις αν έκανε mining η όχι , μονο και μονο επειδή στο είπε αυτός που στην πουλάει , αφού δεν είναι κρυφό πλέον όλοι έχουν από 10 λογαριασμούς εδώ μέσα και θα σου πούνε ότι η κάρτα έχει παίξει μονο LOL δεν έχει κάνει ποτε oc και τις γνωστες παπατζες , άρα η ουσία είναι μονο θέμα ψυχολογίας , σαv το Αλβανικό αρνάκι που μόλις περνάει τα σύνορα βαφτίζεται Ελληνικό και ο κόσμος το τρώει μια χαρά με μεγάλο κέφι , αφού πριν το ψήσει του είπε και δυο κουβέντες στα Ελληνικά ,  , έτσι και εδώ θα πάρεις μια κάρτα από mining και θα είσαι και ευχαριστημένος μονο και μονο γιατί δεν το γνωρίζεις τι έκανε πριν , κάτι άλλο δεν πρόκεται να συμβεί , 

Δεν είναι θέμα ψυχολογίας.. Και αυτό με το υπόλοιπο εγγύηση 9 στις 10 φορές για άπειρους λόγους είναι μουφα. Τεσπα. Το θεμα που δεν καταλαβαίνει συχνά ο κόσμος σε τι κοινό απευθύνεται το μεταχειρισμένο. πόσα ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΚΕΊΝΟ πρέπει να προσπεράσει. Για να παει σε μεταχ. Δεν έχει να κάνει μινιγκ η οχι. Οταν παίρνεις κάρτα θα παίξεις παιχνίδια.. Διαφορετικά ένα οποίο apu   κάνει για γραφείο - ταινίες - σερφιγκ.. Τεσπα. Κουβέντα να γίνεται. Εγω δεν θα άγγιζα μεταχ κάρτα αν  δεν ηταν ευκαιρία ( ώστε να ξεπεράσω όλα αυτά τα ΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΕΊΝΟ) και όχι... Η 4 ετών 1050 τι στα 190 ευρω παράδειγμα δεν είναι ευκαιρία.. Ειναι τρόλια.. Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από Mythoplasths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...