Προς το περιεχόμενο

Καθυστέρηση στο λανσάρισμα της GeForce GTX 1630 και της σειράς RTX 40 της Nvidia


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, MTX είπε

συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα , αλλα αν αξίζει από θέμα χρημάτων και έχει και καναδυο χρονια εγγύηση περίπου γιατί να σε φοβίζει μια κάρτα που έχει κάνει mining?, εγώ έχω κάρτες που κάνουνε mining και είναι πιο δροσερές από αυτή που έχω σπίτι και παίζω γιατί δουλεύουν με χαμηλότερα ρεύματα , επίσης πως θα τι ξεχωρίσεις αν έκανε mining η όχι , μονο και μονο επειδή στο είπε αυτός που στην πουλάει , αφού δεν είναι κρυφό πλέον όλοι έχουν από 10 λογαριασμούς εδώ μέσα και θα σου πούνε ότι η κάρτα έχει παίξει μονο LOL δεν έχει κάνει ποτε oc και τις γνωστες παπατζες , άρα η ουσία είναι μονο θέμα ψυχολογίας , σαv το Αλβανικό αρνάκι που μόλις περνάει τα σύνορα βαφτίζεται Ελληνικό και ο κόσμος το τρώει μια χαρά με μεγάλο κέφι , αφού πριν το ψήσει του είπε και δυο κουβέντες στα Ελληνικά ,  , έτσι και εδώ θα πάρεις μια κάρτα από mining και θα είσαι και ευχαριστημένος μονο και μονο γιατί δεν το γνωρίζεις τι έκανε πριν , κάτι άλλο δεν πρόκεται να συμβεί , 

Εχεις τα δικια σου...η διαφορα ειναι οτι οπως εγω για παραδειγμα που εχω πουλησει gpu (οπως και εχω αγορασει μεταχειρισμενη )  δηλωνω ξεκαθαρα οτι δεν εχει κανει ποτε mining και δεν με απασχολει αν καποιος θα με πιστεψει ή οχι γιατι πολυ απλα δεν ειμαι απατεωνας. Οπως υπαρχουν και miners οι οποιοι πουλανε τις καρτες τους και το δηλωνουν οτι κανουν mining. Ενα σημαντικο κομματι μιας συναλλαγης ειναι και η εμπιστοσυνη που σου εμπνεει ή οχι η αλλη πλευρα. Αν καποιοι το εκμεταλευονται ειναι δικο τους προβλημα και οχι δικο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

25 χρονια με υπολογιστές, δεν θυμάμαι να μου πέθανε gpu(δεν είχα ποτέ τέρατα 300watt,ουτε τις αφήνω να ζεσταίνονται),μάλλον είμαι και τυχερος. Ποιο πολύ στο μεταχειρισμένο με φοβίζει αν εχει φαει κανα reflow η πωλητής κρύβει κάποιο πρόβλημα. Όλα εξαρτώνται από την τιμή, καλα εδώ στο ινσομνια 19/20 πανε να πιάσουν κανενα κοροΐδο. Κάρτες χωρις εγγυηση, 5ατιας σε τιμή καινούργιου.

Μασε όρεξη δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

25 χρονια με υπολογιστές, δεν θυμάμαι να μου πέθανε gpu(δεν είχα ποτέ τέρατα 300watt,ουτε τις αφήνω να ζεσταίνονται),μάλλον είμαι και τυχερος. Ποιο πολύ στο μεταχειρισμένο με φοβίζει αν εχει φαει κανα reflow η πωλητής κρύβει κάποιο πρόβλημα. Όλα εξαρτώνται από την τιμή, καλα εδώ στο ινσομνια 19/20 πανε να πιάσουν κανενα κοροΐδο. Κάρτες χωρις εγγυηση, 5ατιας σε τιμή καινούργιου.

Μασε όρεξη δλδ...

Συμφωνώ μέχρι κεραίας.. Αυτα τα δεκάδες αν και ισως.. Που υπάρχουν πίσω απο τα μεταχειρισμένα.. Σε τιμές καινούργιου. Κάνει το σύνολο την μεταχ αγοράς ενα ατελείωτω show για κλοουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

25 χρονια με υπολογιστές, δεν θυμάμαι να μου πέθανε gpu(δεν είχα ποτέ τέρατα 300watt,ουτε τις αφήνω να ζεσταίνονται),μάλλον είμαι και τυχερος. Ποιο πολύ στο μεταχειρισμένο με φοβίζει αν εχει φαει κανα reflow η πωλητής κρύβει κάποιο πρόβλημα. Όλα εξαρτώνται από την τιμή, καλα εδώ στο ινσομνια 19/20 πανε να πιάσουν κανενα κοροΐδο. Κάρτες χωρις εγγυηση, 5ατιας σε τιμή καινούργιου.

Μασε όρεξη δλδ...

άμα ήσουν σε service Η/Υ, σε ατελιέ η σε render farm που οι κάρτες λειτουργούν 24/7 θα είχες άλλη άποψη.

Οι μόνες που "βγάζουν τα λεφτά τους" είναι οι Quadro, εφόσον φυσικά πληρώνεσαι από τις εργασίες και έχεις πολλές αναμονές στη σειρά.

Αφαιρώ από τη συνάρτηση τις κάρτες που είναι πειραγμένες με vmods, mosfets, vrms και κάνιστρο υγρού αζώτου.

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εσεις περιμενετε την επομενη RTX 4090 η 40xx σειρα, αλλα περιμενω την 1630 σαν τρελλος! 😀 8Κ gaming που θα πεσει!

(ενταξει, πλακιτσα κανω, ξερω οτι δεν διατιθεται/μπορει ολος ο κοσμος να παρει πιο ακριβη/διαθεσιμη καρτα, απλα το λεω απο πλευρα επιδοσεων)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, amfil είπε

δεν ξερω αν εσεις περιμενετε την επομενη RTX 4090 η 40xx σειρα, αλλα περιμενω την 1630 σαν τρελλος! 😀 8Κ gaming που θα πεσει!

(ενταξει, πλακιτσα κανω, ξερω οτι δεν διατιθεται/μπορει ολος ο κοσμος να παρει πιο ακριβη/διαθεσιμη καρτα, απλα το λεω απο πλευρα επιδοσεων)

Κάτι περίπου σαν την 6500χτ θα είναι. Φτηνή προσιτή λύση για 1080. Που θα βρουν 20 άκυρους διαφορετικούς λόγους να την θάψουν... Μακάρι να έρθει άμεσα. Να βολεύτει κόσμος. Και τώρα που δεν υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με το μινιγκ μακάρι να βγει και στα 8 γιγα ξερω εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κρασιά Εδώ ο κόσμος κινδυνεύει αυτοί οι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, προκειμένου να μαζέψουν λεφτά βγάζουν με το κιλό τις κάρτες, εδώ ή 3080 και η 3090 έχουν τόση δύναμη και δεν τις έχουν ξεζουμίσει, ασε που δεν έχουν πουληθεί κιόλας θέλουν να μου πάνε στης 4Χ ? Έλεος δηλαδή με τους Καραγκιόζηδες το ξεφτίλισε η Nvidia, Εντάξει λέγαμε και ότι AMD το έχει ξεφτιλίσει και αυτή λίγο κάθε τρεις και μία με τις κάρτες, αλλά δεν βγάζουν και κάθε 3-6 μήνες όπως η Nvidia που λέει ο λόγος, ασε που για να έχεις μία τόσο μεγάλη κάρτα πρέπει να έχεις γκόμενο στη ΔΕΗ ειδικά αυτόν που φτιάχνει τα ρολόγια για να σου Μειώνει το ρεύμα 🤣🤣🤣 Εν τω μεταξύ να πω ότι υπήρχε και κανένα παιχνίδι της προκοπής να πεις Εντάξει θα την κάνουμε την καλή αλλά δεν υπάρχει τίποτα Όλο βλακείες Τα ίδια και τα ίδια να μας δείξουν τι ? Η καλύτερη δουλειά είναι να πάρεις ένα PlayStation Pro 4 η ενα PlayStation 5 να παίζεις τα παιχνίδια σου εκεί, και το PC να το έχεις για χαζομάρες χωρίς να πετάς κάθε τρεις και μία τα λεφτά σου, και μετά από 6 μήνες να τα κλαις η τελευταία κάρτα Εγώ που αγόρασα και δεν πρόκειται να αγοράσω άλλη, είναι η RX 6800ΧΤ που έχω δεν πάω παραπάνω για κανένα λόγο, ασε που το μετάνιωσα κιόλας που την πήρα γιατί Ότι παίζω τελικά το Παίζω στο PlayStation 5 και όχι στο PC, αλλά οι βλακείες πληρώνονται 🤣🤣🤣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Οι μόνες που "βγάζουν τα λεφτά τους" είναι οι Quadro, εφόσον φυσικά πληρώνεσαι από τις εργασίες και έχεις πολλές αναμονές στη σειρά.

Πραγματικά σκυλιά, ακόμα και οι εκδόσεις για laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...