Προς το περιεχόμενο

Κατέρρευσε το Bitcoin, με την αξία του να διαμορφώνεται πλέον κοντά στα $21.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Panoskoopa είπε

Εσείς οι οικονομολόγοι του insomnia.

Προτείνετε να αγοράσω ή να περιμένω να κατέβει λίγο ακόμα ;

Πιστευω θα πέσει κάτω απο τα 15k,αλλα όπως και να εχει εγώ πριν λιγο αγορασα αρκετο πραμα 😊

9 λεπτά πριν, Orpheas1992 είπε

Μισος, ζηλια και πανηγυρια απο αδαεις πανω απο τον "ταφο" του btc....μυρισε 2018.

Γκουντ γκουντ....παμε σαν τοτε.

Μακάρι να συνεχιστει το θάψιμο κάνα μήνα ακομα, να κατρακυλησει κιαλλο. Αμα πεσει στα 10k εχω μπει all in, οποτε παρακαλω τους haters να συνεχίσουν το hating σε ολα τα μεσα κοινωνικης δικτύωσης. Ρίξτε κράξιμο οσο δε πάει 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fuz10n είπε

δε μπορω εχω βαρεθει την καραμελα με τον καθενα που με λιγο διαβασμα και γνωσεις κανει 2-3% τη μερα.

για να καταλαβετε οσοι απλα διαβαζετε και χαζευετε και λετε βρε μπας και...:

image.png.9ecb8285703141897842b3e33af87722.png

δε θελω να παω στη 2η χρονια.

επισης τι φαση με τους "οικονομολογους"? που ειπαν αυτο και κεινο? δωρεαν πληροφορια #2, κανενας οικονομολογος δε ξερει απολυτως τιποτα για οτιδηποτε εχει αξια σημερα, τι αξια θα εχει μεθαυριο. αλλιως θα ηταν αυτοι στις πρωτες θεσεις δισ/χων. 

οπως ειπε και ενας γνωστος οικονομολογος που ξερω, ευχομαι αυριο να παει 100Κ το bitcoin για να εχουν αδικο οι αλλοι μισοι...

Εντωμεταξύ εγώ κάποια groupάκια που ξέρω, που ασχολούνται επαγγελματικά με day trading, είναι στα 6-15% το μήνα.. 2-3% τη μέρα ΛοΛ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Herald είπε

Πιστευω θα πέσει κάτω απο τα 15k,αλλα όπως και να εχει εγώ πριν λιγο αγορασα αρκετο πραμα 😊

Μακάρι να συνεχιστει το θάψιμο κάνα μήνα ακομα, να κατρακυλησει κιαλλο. Αμα πεσει στα 10k εχω μπει all in, οποτε παρακαλω τους haters να συνεχίσουν το hating σε ολα τα μεσα κοινωνικης δικτύωσης. Ρίξτε κράξιμο οσο δε πάει 😂

Αν όμως ανοίξεις εκτροφείο με κατσίκες, θα βγάζεις γκαφρά ότι και να γίνει.

-Να πεθάνει η κατσίκα σ...

-ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ!

-Νιάου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, toni50 είπε

Στο καλό.

Θα γινόταν με την μια αφορμή ή την άλλη. Μια ζωή ο κόσμος τσιμπάει με το εύκολο χρήμα. Είναι η ανθρώπινη φύση. 

Επεξ/σία από afantos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκαθαρα το τυπωμα χρηματος τα τελευταια χρονια και τα δανεια που εδιναν οχι απλα χαλασαν τα κρυπτο αλλα εχει γυρισει ολικο μπουμερανγκ

σε ολους τους τομεις της οικονομιας και ολου του κοσμου. βεβαια μεχρι να γινει αυτο ολα εκτοξευτηκαν ανουσια μετοχες , κρυπτος κλπ

με τετοιο inflation γενικως θα πεινασει πολυς κοσμος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, icenex είπε

Καποια γερα πορτοφολια εχουν αγορασει με το τσουβαλι φθηνα btc και ολοενα πεφτουν τα αποθεματικα στα ανταλλακτηρια.Για παραδειγμα ενα πορτοφολι τις προαλλες αγορασε 1.5 δις btc απο ανταλλακτηριο και τα εστειλε σε hardware wallet.

Προφανως ο συγκεκριμενος μαλλον ηθελε να καψει 1.5 δις αφου θα παει στο μηδεν ή μαλλον κατι ξερει περισσοτερο και που θα καταληξει αυτη η ιστορια.

Δεν ξερω το μελλον και σιγουρα τα κρυπτος εχουν ρισκο οπως καθε αλλη επενδυση και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για το btc και οχι shitcoins, αλλα το να μην βλεπει καποιος την δυναμικοτητα που εχουν πρεπει να εθελοτυφλει, εδω τα αναγνωριζουν αναλυτες-γνωστες και οικονομολογοι του χωρου.Αλλα οχι τα μελη του ινσομνια που σπουδασανε στο 43ο λυκειο κολωνου ξερουν καλυτερα.

Αναθεμα οσοι τα λετε αυτα αν εχετε κατσει να διαβασετε την τεχνολογια απο πισω και τι μπορει να προσφερει αν στο μελλον γινει mainstream.

 

Εγω δεν τελειωσα το λυκειο στον Κολωνο αλλα εβγαλα το δημοτικο στην Εκαλη.Τις προαλες περνουσα εξω απο το μαγαζακι του LOUIS VUITTON -Βουκουρεστιου 19 για οσους δεν γνωριζουν-και βλεπω μια θεια σχιστοματα με τι βοηθεια δυο καταιδρομενων υπαλληλων να γεμιζει ενα GRAND CHEROKEE με τα γνωστα καφετια κουτια.Μπουκαρω μεσα και ερωταω.Παιζει μετακομιση να δωσω ενα χερακι βοηθειας.Ξεπουλησαμε σημερα μου λεει η πωλητρια, δεν εμεινε ουτε λουρακι.Συγνωμη αλλα τι θα τη κανει τοση πραματια η θεια - παιζει μηπως κανενα φιλανθρωπινο gala για τα απορα πακομπαγκλα να παμε να αγορασουμε κανενα χαιμαλι.

Με κοιτα η πωλητρια με σκοτεινο βλεμμα και που λεει κοφτα:

Η πελατισα κανει arbitrage στην αγορα της Κινας.

Οποτε αν σας περισευουν ευρωπουλα καντε μια βολτα στο εν λογω μαγαζι και ψωνιστε αναλογα.Η  εστω αν γνωριζεται την τεχνολογια πισω απο τα κρυπτονομισματα και εχετε βασικες γνωσεις οικονομικων σορταρετε το BTC στο BINANCE η στο FTX πουλωντας ενα συμβολαιο μελλοντικης εκπληρωσης.Γ' αυτο δεν θα χρειαστειτε ουτεRTX καρτουλες ουτε αναβαθμισμενη παροχη ΔΕΗ.

ΥΓ1:Η παραπανω ιστορια ειναι αληθινη

ΥΓ2:Η θεια εκανε λογαριασμο 100Κ αλλα δεν μπορεσα να μαθω αν αφησε πουρμπουαρ στα παιδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα σε εμάς, που είμαστε και κάποιας ηλικίας, να βλέπουμε την ιστορία να επαναλαμβάνεται και να επαναλαμβάνεται και να επαναλαμβάνεται…

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έχει πολύ πλάκα σε εμάς, που είμαστε και κάποιας ηλικίας, να βλέπουμε την ιστορία να επαναλαμβάνεται και να επαναλαμβάνεται και να επαναλαμβάνεται…

Δεν έχει και τόσο πλάκα γιατί όπως και στο χρηματιστήριο το 2000 και με τα μνημόνια το 2008 πολλοί δυστυχώς αυτοκτόνησαν ή στην καλύτερη 

των περιπτώσεων έπεσαν σε κατάθλιψη...

Την ίδια στιγμή θησαύρισαν λαμόγια σε τράπεζες και "χρηματιστές" του κώλου

Οι ίδιοι κανονίζουν και τον τζόγο των κρυπτονομισμάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Εντωμεταξύ εγώ κάποια groupάκια που ξέρω, που ασχολούνται επαγγελματικά με day trading, είναι στα 6-15% το μήνα.. 2-3% τη μέρα ΛοΛ..

αρα σε 5-6 χρονακια εκατομμυριουχοι και αυτοι με 1000€ αρχικο κεφαλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostasperv είπε

Δεν έχει και τόσο πλάκα γιατί όπως και στο χρηματιστήριο το 2000 και με τα μνημόνια το 2008 πολλοί δυστυχώς αυτοκτόνησαν ή στην καλύτερη 

των περιπτώσεων έπεσαν σε κατάθλιψη...

Την ίδια στιγμή θησαύρισαν λαμόγια σε τράπεζες και "χρηματιστές" του κώλου

Οι ίδιοι κανονίζουν και τον τζόγο των κρυπτονομισμάτων

Μα αν δεν γίνει μάθημα αυτές οι καταστάσεις θα διαιωνίζονται και θα έχουμε και πάλι ίδιες καταστάσεις…
Όταν μιλάγαμε μας κορόιδευαν, και να σου πω και την σκληρή αλήθεια, κανένας δεν τους πίεσε και κανένας δεν τους ανάγκασε να κάνουν κάτι που δεν ήθελαν! Δεν θα τα βάψω και μαύρα για όσους την πάτησαν…

Ακούγεται χαιρέκακο, αλλά πραγματικά δεν είναι, άλλο ξέρω ότι θα παθαίνει η κατσίκα του γείτονα και άλλο εύχομαι να πεθάνει…

* που στην ουσία είναι περισσότερο η πάπια με τα χρυσά αυγά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ngodly είπε

Αν είναι να πέσουν οι τιμές των gpu ας πέσει και στα τάρταρα

Βασικά ας κάνουν εξόρυξη ακόμα και με κονσόλες ATM είτε με την ecu του αυτοκινήτου, ας αφήσουν τις gpus στους gamers και ας τζογαρουν η όχι είναι αδιάφορο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το κακό είναι ότι κανένας δεν γνωρίζει γιατί έγινε, ποιο πρόβλημα επεκτάθηκε, κανείς δεν ξέρει τίποτα από οικονομία, αλλά παρόλα αυτά όλοι έχουν στηλωσει τα πόδια και δεν θέλουν να μάθουν τίποτα. 

Οταν επιδιώκεις να μεταπείσεις ένα ιδεοληπτικό άτομο με λογικά επιχειρήματα, εκείνο αναπτύσσει ισχυρότατους μηχανισμούς άμυνας και οι πεποιθήσεις του αντί να κάμπτονται, ισχυροποιούνται.

Και έτσι τα θύματα παραμένουν θύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hetfield είπε

Εστω οτι καποιος εχει εσοδα απο εγκληματικες δραστηριοτητες και τοποθετει τα χρηματα του σε bitcoins.

Αυτος για μενα ειναι μονο εξυπνος γιατι ανεξαρτητα απο την τιμη του bitcoin θα νομιμοποιησει τα εσοδα του. Δεν ασχολουμαι με αυτον, ας ασχοληθουν οι διωκτικες αρχες.

Καλε εσυ ξερεις πολλα, διδασκεις και σε καφενειο; 

1 ώρα πριν, cosmic73 είπε

Εγω δεν τελειωσα το λυκειο στον Κολωνο αλλα εβγαλα το δημοτικο στην Εκαλη.Τις προαλες περνουσα εξω απο το μαγαζακι του LOUIS VUITTON -Βουκουρεστιου 19 για οσους δεν γνωριζουν-και βλεπω μια θεια σχιστοματα με τι βοηθεια δυο καταιδρομενων υπαλληλων να γεμιζει ενα GRAND CHEROKEE με τα γνωστα καφετια κουτια.Μπουκαρω μεσα και ερωταω.Παιζει μετακομιση να δωσω ενα χερακι βοηθειας.Ξεπουλησαμε σημερα μου λεει η πωλητρια, δεν εμεινε ουτε λουρακι.Συγνωμη αλλα τι θα τη κανει τοση πραματια η θεια - παιζει μηπως κανενα φιλανθρωπινο gala για τα απορα πακομπαγκλα να παμε να αγορασουμε κανενα χαιμαλι.

Με κοιτα η πωλητρια με σκοτεινο βλεμμα και που λεει κοφτα:

Η πελατισα κανει arbitrage στην αγορα της Κινας.

Οποτε αν σας περισευουν ευρωπουλα καντε μια βολτα στο εν λογω μαγαζι και ψωνιστε αναλογα.Η  εστω αν γνωριζεται την τεχνολογια πισω απο τα κρυπτονομισματα και εχετε βασικες γνωσεις οικονομικων σορταρετε το BTC στο BINANCE η στο FTX πουλωντας ενα συμβολαιο μελλοντικης εκπληρωσης.Γ' αυτο δεν θα χρειαστειτε ουτεRTX καρτουλες ουτε αναβαθμισμενη παροχη ΔΕΗ.

ΥΓ1:Η παραπανω ιστορια ειναι αληθινη

ΥΓ2:Η θεια εκανε λογαριασμο 100Κ αλλα δεν μπορεσα να μαθω αν αφησε πουρμπουαρ στα παιδια.

 Και μετα πεταχτηκε ο Αϊνστάιν απο την πισω γωνια, ειπε "True Story Bro" και μετα ολοι χειροκροτησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...