Προς το περιεχόμενο

4g internet για το σπίτι χωρίς σταθερό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να βάλω σπίτι το 4g WiFi router της cosmote. Κοστίζει 129 ευρώ και με 25 ευρώ το δίμηνο έχεις απεριόριστα data. Είναι dual band και με το κινητό στο σπίτι η cosmote πιάνει 100mbs download και 50 upload. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2022 στις 7:05 ΠΜ, orediam είπε

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να βάλω σπίτι το 4g WiFi router της cosmote. Κοστίζει 129 ευρώ και με 25 ευρώ το δίμηνο έχεις απεριόριστα data. Είναι dual band και με το κινητό στο σπίτι η cosmote πιάνει 100mbs download και 50 upload. Τι λέτε;

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2022 στις 1:58 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό;

Έχει η cosmote prepaid 25 ευρώ απεριόριστα data το δίμηνο. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν θα τα έχει και την υπόλοιπη χρονιά η είναι καλοκαιρινή προσφορα. Δεν γράφει κάτι τέτοιο πσντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, orediam είπε

Έχει η cosmote prepaid 25 ευρώ απεριόριστα data το δίμηνο. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν θα τα έχει και την υπόλοιπη χρονιά η είναι καλοκαιρινή προσφορα. Δεν γράφει κάτι τέτοιο πσντως

Το βρήκα https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

ναι δεν λεει για πόσο θα ισχύει.

(μονο εγώ χάνομαι στο site της cosmote;Μονο μέσω google βρίσκω ότι θέλω,απο την πλοήγηση εντός site δεν βγάζω άκρη)

Εγω έχω σπίτι το vodafone gigawifi ,με 20€ σου δίνει 200GB.Eίναι καρτοσυμβόλαιο χωρίς πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το βρήκα https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

ναι δεν λεει για πόσο θα ισχύει.

(μονο εγώ χάνομαι στο site της cosmote;Μονο μέσω google βρίσκω ότι θέλω,απο την πλοήγηση εντός site δεν βγάζω άκρη)

Εγω έχω σπίτι το vodafone gigawifi ,με 20€ σου δίνει 200GB.Eίναι καρτοσυμβόλαιο χωρίς πάγιο.

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-home-xwris-stathero/c-200129/?_source=google&c_medium=paid-search&c_term=mobile-brand-vodafone-eksoxiko&c_owner=mk-hv&c_phase=performance&c_name=20220420-giga-wifi-home&s_kwcid=AL!8229!3!593814219975!p!!g!!vodafone giga wifi home&gclid=CjwKCAjw-8qVBhANEiwAfjXLricdbYk5Ig6mDjv1GvnCUdvcvVOyjwuZt7kgp9SLl00FlPElhvYlHxoCEk8QAvD_BwE

300gb εννοείς. Το είδα και εγώ αυτό. Καλό φαίνεται και τα GB λογικά θα φτάνουν για λίγο νετφλιξ, YouTube και καμιά βιντεοκληση. Το μόνο που με κάνει να κλίνω προς την cosmote είναι το router που είναι dual band ενώ της Vodafone είναι 5ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, orediam είπε

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-home-xwris-stathero/c-200129/?_source=google&c_medium=paid-search&c_term=mobile-brand-vodafone-eksoxiko&c_owner=mk-hv&c_phase=performance&c_name=20220420-giga-wifi-home&s_kwcid=AL!8229!3!593814219975!p!!g!!vodafone giga wifi home&gclid=CjwKCAjw-8qVBhANEiwAfjXLricdbYk5Ig6mDjv1GvnCUdvcvVOyjwuZt7kgp9SLl00FlPElhvYlHxoCEk8QAvD_BwE

300gb εννοείς. Το είδα και εγώ αυτό. Καλό φαίνεται και τα GB λογικά θα φτάνουν για λίγο νετφλιξ, YouTube και καμιά βιντεοκληση. Το μόνο που με κάνει να κλίνω προς την cosmote είναι το router που είναι dual band ενώ της Vodafone είναι 5ghz

Οχι,λέω για το https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/ που πληρώνεις μονο όταν το ενεργοποιείς.Οσα πακέτα χρειάζεσαι ενεργοποιείς.Δεν βάζεις πακέτο κάποιον μήνα τότε δεν πληρώνεις.Τα ίδια πακέτα κάνουν rollover.

Η γυναίκα όλη μερα στο λαπτοπ βλέπει τηλεόραση και δεν χαλάει τα 200GB,κάτι πάνω απο τα μισά φευγουν.

 

Το όλο θέμα είναι ποια έχει καλύτερο σήμα εκεί που το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Οχι,λέω για το https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/ που πληρώνεις μονο όταν το ενεργοποιείς.Οσα πακέτα χρειάζεσαι ενεργοποιείς.Δεν βάζεις πακέτο κάποιον μήνα τότε δεν πληρώνεις.Τα ίδια πακέτα κάνουν rollover.

Η γυναίκα όλη μερα στο λαπτοπ βλέπει τηλεόραση και δεν χαλάει τα 200GB,κάτι πάνω απο τα μισά φευγουν.

 

Το όλο θέμα είναι ποια έχει καλύτερο σήμα εκεί που το θες.

Καλό. Οποτε πρεπει να παρεις ρουτερ με σιμ. Δεν σου δίνουν από την Vodafone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orediam είπε

Καλό. Οποτε πρεπει να παρεις ρουτερ με σιμ. Δεν σου δίνουν από την Vodafone;

αμα κατεβεις στην σελίδα λέει για ρουτερ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, --Shady-- είπε

Πολυ ενδιαφερον πακετο, γιατι να βαλει καποιος GIGAMAX Unlimited εφοσον υπαρχει αυτό?

Το συγκεκριμένο πακέτο δίνει μόνο data και όχι αριθμό τηλεφώνου (κλήσεις κλπ) όπως το Gigamax. Στην καλοκαιρινή

προσφορά το πακέτο με τα 25ευρώ για δυο μήνες, σου χαρίζει 2.5 ευρώ. Οπότε βάζεις 25 και ενεργοποιείτε, δε σου κρατά για φόρους κλπ.

Αν το πακέτο μείνει σταθερά σαν επιλογή μετά το καλοκαίρι, προσωπικά εμένα που δε χρειάζομαι σταθερό τηλέφωνο για κλήσεις  θα πάω

από τα 30ευρώ μηνιαίο κόστος 100mbps  στα 12.5, μια μείωση 17.5 ευρώ και χωρίς διετίες συμβόλαια κλπ

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Καλός ο ενθουσιασμός με τις προσφορές, αλλά θα ήταν μάλλον καλύτερα, πριν κάνουμε σχέδια και αγορές, να ξέρουμε και με τι ταχύτητες θα συνδεθούμε.

- Για παράδειγμα στο σπίτι μου που είναι σε κεντρική περιοχή της Πετρούπολης μπορώ να συνδεθώ, σύμφωνα με το χάρτη της Vodafon, με ταχύτητες ≥ 2 Mbit/s < 10 Mbit/s (οπότε στην περίπτωσή μου, «άνθρακες ο θησαυρός»)…

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, filipN είπε

- Καλός ο ενθουσιασμός με τις προσφορές, αλλά θα ήταν μάλλον καλύτερα, πριν κάνουμε σχέδια και αγορές, να ξέρουμε και με τι ταχύτητες θα συνδεθούμε.

- Για παράδειγμα στο σπίτι μου που είναι σε κεντρική περιοχή της Πετρούπολης μπορώ να συνδεθώ, σύμφωνα με το χάρτη της Vodafon, με ταχύτητες ≥ 2 Mbit/s < 10 Mbit/s (οπότε στην περίπτωσή μου, «άνθρακες ο θησαυρός»)…

Περιστέρι

με 5G cosmote από 150 μέχρι 480mbps.

Vodafone 5G 40 με 80 και

Wind 4G 60 Με 180  και 5G στη καλύτερη 80. Αυτά χαμηλά προς μπουρνάζι.

πάντως cosmote σε όπου και αν έχω πάει Αθήνα κέντρο, Ίλιον Πετρούπολη, Καματερό,

Πειραιά, Πεντέλη, Λαμία και Αμπελόκηπους ταχύτητα κάτω από 80 με εκατό δεν έχω δει.

Μάλιστα στις περισσότερες περιπτώσεις έπαιζε πάνω απο 170mbps dl και τρομερό upload κοντά στα 60 με 80

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...