Προς το περιεχόμενο

Αγορά Φωτογραφικού Εξοπλισμού απο Εξωτερικό (Panamoz & E-infinity)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ειμαι στην αγορά για την A7IV και τους φακους sigma 24-70 η tamron 28-70 g2. Η A7IV αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει στην Ελλάδα ετοιμοπαραδοτη και η τιμη της ανέρχεται στα 3000 περίπου κατόπιν παραγγελίας.

Στο E-infinity οι τιμες ειναι νορμαλ αλλα δεν ξερω πλεον τι ισχύει με φορολογιες κτλπ. 

To Panamoz το εμαθα πρόσφατα εχει καποιος πρόσφατη εμπειρία; εκει οι τιμές ειναι ακομη καλύτερες 

Amazon πανω κατω ειναι ίδιες τιμες με Ελλαδα

Για μεταχειρισμένα θα κοίταγα μονο στους φακους και παλι με δυσκολία χωρίς να δω κατι απο κοντα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Επεξ/σία από fotis9713
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από τον Μάρτη που πήρα τελευταία φορά. Η αποθήκη πλέον είναι Γαλλία οπότε δεν υπάρχει κάποιο ζήτημα. Στην απίθανη περίπτωση που κάτι θα τύχει μάλλον θα είναι καθώς θα μπαίνει στην Ε.Ε. γενικά και όχι στην Ελλάδα οπότε εκεί θα στα γυρίσουν πίσω. Για το e-infinity αυτά. Αν δεν έχεις πάρει ξανά τσέκαρε απλώς στη σελίδα τους τι παίζει με εγγύηση γενικά. Επίσης για να ενεργοποιήσεις την επιλογή για PayPal τσέκαρε εδώ στο thread την απάντηση του Toni31


https://www.insomnia.gr/forums/topic/727990-αξίζει-αγορά-από-e-infinity/page/8/#comments

Panamoz δε γνωρίζω προσωπικά αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fotis9713 είπε

To Panamoz το εμαθα πρόσφατα εχει καποιος πρόσφατη εμπειρία; εκει οι τιμές ειναι ακομη καλύτερες 

Το panamoz, έχει την canon rp με τον κιτ φακό κάπου 90€ ακριβότερα από τιμή σκρουτζ. Για την ακρίβεια 1260 στερλίνες, που είναι 1560€ , ενώ σκρουτζ ξεκινά από 1470€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Το panamoz, έχει την canon rp με τον κιτ φακό κάπου 90€ ακριβότερα από τιμή σκρουτζ. Για την ακρίβεια 1260 στερλίνες, που είναι 1560€ , ενώ σκρουτζ ξεκινά από 1470€.

Την Α7IV που κοιταω τωρα την εχει 2110 pounds δηλαδη 2440 ευρω ειναι η φθηνoτερη τιμη στην Ευρωπη.

2 ώρες πριν, pifilos είπε

Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από τον Μάρτη που πήρα τελευταία φορά. Η αποθήκη πλέον είναι Γαλλία οπότε δεν υπάρχει κάποιο ζήτημα. Στην απίθανη περίπτωση που κάτι θα τύχει μάλλον θα είναι καθώς θα μπαίνει στην Ε.Ε. γενικά και όχι στην Ελλάδα οπότε εκεί θα στα γυρίσουν πίσω. Για το e-infinity αυτά. Αν δεν έχεις πάρει ξανά τσέκαρε απλώς στη σελίδα τους τι παίζει με εγγύηση γενικά. Επίσης για να ενεργοποιήσεις την επιλογή για PayPal τσέκαρε εδώ στο thread την απάντηση του Toni31


https://www.insomnia.gr/forums/topic/727990-αξίζει-αγορά-από-e-infinity/page/8/#comments

Panamoz δε γνωρίζω προσωπικά αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. 

 

Ειδα το κοπλο με το paypal, φοβερο. Σκεφτομαι να παρω τον sigma 24-70 απο e-infinity και την a7iv απο το panamoz με τελικη τιμη και τα 2 στα 3400 ενω Ελλαδα 4100+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, fotis9713 είπε

Ειδα το κοπλο με το paypal, φοβερο. Σκεφτομαι να παρω τον sigma 24-70 απο e-infinity και την a7iv απο το panamoz με τελικη τιμη και τα 2 στα 3400 ενω Ελλαδα 4100+

Δε νομίζω πως θα είχες θέμα και με τράπεζα αν προκύψει κάτι αλλά ου μπλέξεις με ελληνικές τράπεζες καλού κακού. Τώρα για το ουσιαστιακό μέρος δεν έχω ιδέα ούτε περί φακών ούτε περί μοιράσματος των παραγγελιών. Είναι και η διαθεσιμότητα που ζορίζει. Πάντως για τον Tamron είναι μεν 140 ευρώ παραπάνω η τιμή του στην Ελλάδα αλλά μήπως αξίζει λόγω της 5ετούς εγγύησης ; Αν δηλαδή προτιμηθεί αυτός αντί του Sigma. Ωστόσο δεν έχω ιδέα ξαναλέω για αυτούς τους 2 συν ότι οκ τα 24mm είναι δέλεαρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, pifilos είπε

Δε νομίζω πως θα είχες θέμα και με τράπεζα αν προκύψει κάτι αλλά ου μπλέξεις με ελληνικές τράπεζες καλού κακού. Τώρα για το ουσιαστιακό μέρος δεν έχω ιδέα ούτε περί φακών ούτε περί μοιράσματος των παραγγελιών. Είναι και η διαθεσιμότητα που ζορίζει. Πάντως για τον Tamron είναι μεν 140 ευρώ παραπάνω η τιμή του στην Ελλάδα αλλά μήπως αξίζει λόγω της 5ετούς εγγύησης ; Αν δηλαδή προτιμηθεί αυτός αντί του Sigma. Ωστόσο δεν έχω ιδέα ξαναλέω για αυτούς τους 2 συν ότι οκ τα 24mm είναι δέλεαρ. 

Ναι ισχυει ο Tamron αξιζει απο Ελλαδα. Μια ερωτηση ακομη, επειδη βρεθηκε τροπος να παρω με τιμολογιο χωρις φπα. και η A7IV επειτα απο ερευνα δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμη στην Ελλαδα υπαρχει δυνατοτητα τιμολογιου στο e-infinity η στο panamoz εχει καποιος εμπειρια και πως γινεται η διαδικασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...