Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αγορά από E-infinity;


JimmyDS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

    Από Κίνα πάντως , πριν μήνα ένα φίλτρο ( όχι βρύσης ) ήρθε μέσω courrier χωρίς άλλα , ενώ δύο καλωδιάκια OTG , αυτά που μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες μέσω αναγνώστη απευθείας στο κινητό , έφτασαν μέσω ΕΛΤΑ με επιβάρυνση τελωνείου + 2.5 ευρώ περίπου . Η συνολική τους αξία ήταν 5 και κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, m4is είπε

Καλησπέρα, κατά το checkout δε βγάζει paypal πλέον. Καταργήθηκε όντως το paypal το Φλεβάρη;

Κάνως copy paste αυτό που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. 

 

"Όχι απλά είναι κρυμμένη γιατί κάνουν μετάβαση από paypal σε πληρωμή με κάρτα. Αλλά για την ώρα είναι διαθέσιμο. Πήγαινε στο tab SUPPORT και μετά κάνε κλικ στο ABOUT. Χαμηλά θα δεις το σύμβολο του paypal. Κάνε κλικ πάνω του και θα σου βγάλει μήνυμα που θα λέει πως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή. Διάλεξε ό,τι θες και στο checkout θα σου βγάλει το σύμβολο του paypal."

 

Υ.Γ.  έχε στο νου σου επίσης πως πλέον καθυστερούν λίγο περισσότερο. Μπορεί να φτάσει π.χ. σε 3 βδομάδες από τη μέρα της καταχώρισης. 
 

Επεξ/σία από pifilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 11/2/2022 στις 11:07 ΜΜ, pifilos είπε

Κάνως copy paste αυτό που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. 

 

"Όχι απλά είναι κρυμμένη γιατί κάνουν μετάβαση από paypal σε πληρωμή με κάρτα. Αλλά για την ώρα είναι διαθέσιμο. Πήγαινε στο tab SUPPORT και μετά κάνε κλικ στο ABOUT. Χαμηλά θα δεις το σύμβολο του paypal. Κάνε κλικ πάνω του και θα σου βγάλει μήνυμα που θα λέει πως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή. Διάλεξε ό,τι θες και στο checkout θα σου βγάλει το σύμβολο του paypal."

 

Υ.Γ.  έχε στο νου σου επίσης πως πλέον καθυστερούν λίγο περισσότερο. Μπορεί να φτάσει π.χ. σε 3 βδομάδες από τη μέρα της καταχώρισης. 
 

Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα με PP...... υπάρχει άλλο site για φωτογραφικά αξιόπιστο Ευρώπη κατά προτίμηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, toni31 είπε

Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα με PP...... υπάρχει άλλο site για φωτογραφικά αξιόπιστο Ευρώπη κατά προτίμηση?

Όντως... τουλάχιστον δεν βρίσκω κάπου στο site έστω κρυμμένη την επιλογή όπως ήταν πριν. Πφφφφ κρίμα...  Εν τω μεταξύ αγόρασα πριν 1 μήνα περίπου, πρέπει να είναι αρκετά πρόσφατη η αλλαγή (είναι και η σελίδα διαφορετική λίγο οπότε μάλλον έγιναν πακέτο).  Αξιόπιστο είναι το Panamoz γενικά αλλά δεν είναι φθηνό ή τελοσπάντων σημαντικά φθηνότερο από τιμές Ελλάδας απλώς δηλώνει ότι δίνει μεγαλύτερη διάρκεια εγγύησης. Δεν έχω κάποιο άλλον υπόψιν εκτός αν σε ενδιαφέρουν μεταχειρισμένα οπότε το MPB είναι πολύ τίμιο. 

Υ.Γ.  έχοντας αγοράσει από εκεί 1 σώμα και 4 φακούς προσωπικά το θεωρώ αξιόπιστο μαγαζί και λογικά θα αγόραζα και μέσω κάρτας. Μεγαλύτερο μπελά θεωρώ τις ελληνικές τράπεζες με τις οποίες θα έπρεπε να μπλέξω αν προέκυπτε κάποιο ζήτημα. 

Επεξ/σία από pifilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, toni31 είπε

Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα με PP...... υπάρχει άλλο site για φωτογραφικά αξιόπιστο Ευρώπη κατά προτίμηση?

 

22 ώρες πριν, pifilos είπε

Όντως... τουλάχιστον δεν βρίσκω κάπου στο site έστω κρυμμένη την επιλογή όπως ήταν πριν. Πφφφφ κρίμα...  Εν τω μεταξύ αγόρασα πριν 1 μήνα περίπου, πρέπει να είναι αρκετά πρόσφατη η αλλαγή (είναι και η σελίδα διαφορετική λίγο οπότε μάλλον έγιναν πακέτο).  Αξιόπιστο είναι το Panamoz γενικά αλλά δεν είναι φθηνό ή τελοσπάντων σημαντικά φθηνότερο από τιμές Ελλάδας απλώς δηλώνει ότι δίνει μεγαλύτερη διάρκεια εγγύησης. Δεν έχω κάποιο άλλον υπόψιν εκτός αν σε ενδιαφέρουν μεταχειρισμένα οπότε το MPB είναι πολύ τίμιο. 

Υ.Γ.  έχοντας αγοράσει από εκεί 1 σώμα και 4 φακούς προσωπικά το θεωρώ αξιόπιστο μαγαζί και λογικά θα αγόραζα και μέσω κάρτας. Μεγαλύτερο μπελά θεωρώ τις ελληνικές τράπεζες με τις οποίες θα έπρεπε να μπλέξω αν προέκυπτε κάποιο ζήτημα. 

Επικοινώνησα μαζί τους.....

There are few steps for access to PayPal option:
1. During your checkout, please click " Ten Times" between the logos of "Visa Secure" and "MasterCard Secure Code"
2. Paypal option is now available

δουλεύει όντως, το τσέκαρα κ προχωράω....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, toni31 είπε

 

Επικοινώνησα μαζί τους.....

There are few steps for access to PayPal option:
1. During your checkout, please click " Ten Times" between the logos of "Visa Secure" and "MasterCard Secure Code"
2. Paypal option is now available

δουλεύει όντως, το τσέκαρα κ προχωράω....

Για 1-2 δευτερόλεπτα έψαχνα να βρω κάποιο logo Ten Times συνειδητοποίησα ότι δεν υπήρχε και άρχισα να κάνω κλικ ανάμεσα σε αυτά τα δύο λέγοντας από μέσα μου δεν παίζει αυτό... και όταν βγήκε απλώς πάγωσα. Τι φάση ; Τι άλλο θα σκεφτούν ;  Υπάρχει κάποιο θέμα με το Paypal τους και σκέφτονται ευφάνταστους τρόπους για ενεργοποίηση ; Καλή αγορά !!! Ευτυχώς η ελπίδα δε χάθηκε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pifilos είπε

Για 1-2 δευτερόλεπτα έψαχνα να βρω κάποιο logo Ten Times συνειδητοποίησα ότι δεν υπήρχε και άρχισα να κάνω κλικ ανάμεσα σε αυτά τα δύο λέγοντας από μέσα μου δεν παίζει αυτό... και όταν βγήκε απλώς πάγωσα. Τι φάση ; Τι άλλο θα σκεφτούν ;  Υπάρχει κάποιο θέμα με το Paypal τους και σκέφτονται ευφάνταστους τρόπους για ενεργοποίηση ; Καλή αγορά !!! Ευτυχώς η ελπίδα δε χάθηκε :D

Θα σταματήσουν σε λίγο καιρό να δέχονται PP. Αυτή τη στιγμή είναι σε μεταβατικό στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, toni31 είπε

Θα σταματήσουν σε λίγο καιρό να δέχονται PP. Αυτή τη στιγμή είναι σε μεταβατικό στάδιο.

26 Απριλίου 2021 μου είχαν απαντήσει το παρακάτω σε αντίστοιχη ερώτηση με τις οδηγίες που είχα γράψει στο παλιό σχόλιο. 

Yes, we accept PayPal payment but are sorry to inform you that PayPal payment will be suspended in the near future, rest assured PayPal is still available to use during the transition period, you may follow the instructions as below.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pifilos είπε

26 Απριλίου 2021 μου είχαν απαντήσει το παρακάτω σε αντίστοιχη ερώτηση με τις οδηγίες που είχα γράψει στο παλιό σχόλιο. 

Yes, we accept PayPal payment but are sorry to inform you that PayPal payment will be suspended in the near future, rest assured PayPal is still available to use during the transition period, you may follow the instructions as below.
 

copy paste απάντηση, το ίδιο μου είπαν κ εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν ενα μηνα περιπου αγορασε η ανηψια μου αυτο το φακο (αποστολη απο αυτους 21/3)..
SAMYANG AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Μεσα στη συσκευασια δεν υπηρχε το lens hood που αν δεν κανω λαθος ολοι το εχουν στη συσκευασια.
Τους το λεει σε email και απαντανε:
We apologize for this situation.
May you please search for a local price for the lens hood? If the price is reasonable, we are happy to reimburse you.

Τους απανταει οτι δεν μπορει να βρει εδω γιατι ειναι out of stock και αν μπορουν να της στειλουν αυτοι το hood και η απαντηση:
We're afraid that we don't carry only the lens hood with us. In this case, would you like to keep the lens without the lens hood? If yes, we'd be happy to offer a 20euros discount to you for the missing part.

Δεν τους ειχε απαντησει σε αυτο η ανηψια, αλλα ειχε και καποια θεματα με το φακο και μερικες μερες μετα που πηγαμε στη PhotoVision της το τσεκαραν τα παιδια στο περιπτερο καποιου καταστηματος και της επιβεβαιωσαν οτι ειχε θεματα.. Συγκεκριμενα:
Η ροδελα του φακου (focus ring) και στα δυο mode αντι να αλλαζει το focus της αλλαζει το διαφραγμα αλλα χωρις να φαινεται στην καμερα..Και δεν υπαρχει επιλογη να απενεργοποιησει εντελως την ροδελα του φακου να μην αλλαζει τιποτα..Επισης καθε λιγο και λιγακι σταματαει να κανει επαφη ο φακος με την καμερα.

Τους τα γραφει και απαντανε:
Will you want to return the lens for us?
Please have your order returned to us in its new and undamaged condition at the address below within 14 days of receipt and get a full refund.


Εχει περασει ενας μηνας απο την αγορα..τωρα μου εδειξε τα email και θελει αυριο να στειλει το φακο.
Αλλα γιατι γραφουν within 14 days of receipt οταν ουσιαστικα εχει περασει το DOA?

Επισης, να το στειλει συστημενο με ΕΛΤΑ για να μη πληρωσει πολλα χρηματα; εχει εμπειρια καποιος απο αναλογη επιστροφη;
Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
13 λεπτά πριν, iOLA0s_ είπε

Παραγγελία prime φακού στις 1/3.

Μέχρι και σήμερα βλέπω αυτό.

Τα κλαίω;

576756756.jpg

     Μάλλον όχι , δεν έχουν τμήμα παράδοσης στην DHL οπότε περιμένουν να πάει εκεί η εταιρεία ....... να παραλάβει το δέμα ....... πιθανόν ....... το mpb συνήθως κάνει μία με δύο μέρες για παράδοση του δέματος στην DHL ....... κι' από εκεί και πέρα μιάμιση εβδομάδα χοντρικά για να φτάσει εδώ , αφού συνήθως μεσολαβεί και κάποιο Σαββατοκύριακο . Μην ξεχνάτε να συνυπολογίζετε τις αργίες ανάμεσα ......... αν δεν φανεί μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας ....... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...