Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ψυγείου


Bradner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, xp-user είπε

Μακρυα και αλαργα απο Πιτσος. Πριν 7-8 χρονια αγορασα ενα και κανει δυνατους ΚΡΟΤΟΥΣ ΑΠΟΨΥΞΗΣ Δεν ειχα ξανα ακουσει κατι τετοιο και τον ηπια Εχουν περασει απο τα χερια μου 4-5 ψυγεια Οταν καταλαβα τι παιζει πηγα στη mediamarkt που το ειχα αγορασει και ανοιξα το βιβλιο με τις οδηγιες σε ΟΛΑ τα Πιτσος  Τα μισα ελεγαν μεσα οτι κανουν κροτους αποψυξης τα μισα οχι που σημαινει οτι ειναι κατασκευαστικο λαθος Τους πηγα Συνηγορο του Καταναλωτη πατησαν στο οτι σε αυτο που πηρα το ελεγε το βιβλιαρακι του και αρνηθηκαν οτι εχουν οποιαδηποτε ευθυνη Για να μην τη πατησεις και εσυ -δεν ξερω αν το κανουν και αλλα μοντελα- ανοιξε το βιβλιαρακι που εχουν μεσα και διαβασε το ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ

xa xa και σε μένα το ίδιο κάνει μιλάμε σαν να σπάει σανίδα. Έχει τυχει πολλάκις αν ξυπνήσουμε το βράδυ από τον κρότο. Και σε μένα τα ίδια είπαν ότι είναι φυσιολογικό..... Μου πέταξε και σκουριές....δράμα.

 

6 ώρες πριν, chemkyr είπε

εγώ έχω ένα general electric δίπορτο (αυτό με την κατάψυξη επάνω). Είναι πολύ απλή αλλά συνάμα στιβαρή κατασκευή με πολύ χώρο και πολύ καλή ψύξη. Ακούγεται όμως αρκετά. Μου πέρασε και μενα η ιδέα να το αλλάξω τώρα με την επιδότηση, αλλά μάλλον δεν θα το κάνω. Έβλεπα ένα sharp στο skroutz γύρω στα 1000 ευρώ, αλλά δεν υπάρχουν κριτικές. Επίσης και ένα bosch για τα οποία έχω ακούσει καλά λόγια, και αυτό γύρψ στο 1000ρικο. Αλλά όπως είπα και πιο πάνω, μάλλον θα μείνω με το παλιό....

Αν η επιδοτηση σου ειναι 45% και πάνω ίσως να το σκεφτόσουν λόγω κατανάλωσης . Σίγουρα ο,τι πάρεις δεν θα είναι το ίδιο ανθεκτικό σε σχέση με αυτό που ήδη έχεις αλλά θα είναι σίγουρα πιο οικονομικό στη χρήση οπότε κερδίζεις μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, louben είπε

xa xa και σε μένα το ίδιο κάνει μιλάμε σαν να σπάει σανίδα. Έχει τυχει πολλάκις αν ξυπνήσουμε το βράδυ από τον κρότο. Και σε μένα τα ίδια είπαν ότι είναι φυσιολογικό..... Μου πέταξε και σκουριές....δράμα.

 

 

Εγω τους ειχα ταξει οτι απο μενα θα χασουν εκατονταδες πωλησεις Οπου πεφτω σε συζητηση για ψυγεια γραφω πως τη πατησα εγω Μακρυα και αλαργα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξει μόλις παρατήρησα οτι, μεταξύ άλλων , οι οδηγοι των ραφιών της κατάψυξης "ψώριασαν" με αποτέλεσμα να φέυγουν κομματάκια. Οσονούπω θα σπάσουν τελείως και δεν θα μπορεί να μπέι το ράφι. Τελειως μάπα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 3/7/2022 στις 4:22 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Πγρα πριν 2 μηνες αυτο και  η γυναικα μου ειναι πολυ ικανοποιημενη

Εχει και δεξαμενη 2 λιτρων περιπου για κυο νερο

 

https://www.bestprice.gr/item/2156949479/psygeiokatapsykths-whirlpool-wb70i-952-x-aqua.html?qid=9OCUYLSxtzJ_fe37c&seq=3&filter=store%3Akotsovolos.gr

Μόλις το παράγγειλα από Praktiker που το έχει προσφορά, μπήκα κι εγώ πρόσφατα στο "αλλάζω συσκευή". Κριτήριο επιλογής να είναι "μεγάλο" και η τιμή φυσικά. 

Τώρα που πέρασαν κάποιοι μήνες, έχετε μείνει ικανοποιημένοι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, noths είπε

Μόλις το παράγγειλα από Praktiker που το έχει προσφορά, μπήκα κι εγώ πρόσφατα στο "αλλάζω συσκευή". Κριτήριο επιλογής να είναι "μεγάλο" και η τιμή φυσικά. 

Τώρα που πέρασαν κάποιοι μήνες, έχετε μείνει ικανοποιημένοι; 

Ναι μια χαρα ειναι !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μακάρι να υπήρχαν τα αμερικανικά GM, Kelvinator, Philco θα το αγόραζα με κλειστά μάτια αλλά δεν έχω δει πουθενά. Έχει δουλέψει ή εάν έχει πληροφορίες κάποιος από εσάς για τα ψυγεία της ΤΕΚΑ ? για κουζίνες και τα υπόλοιπα ξέρω ότι είναι σούπερ 

 

Μόλις τώρα, Binis1967 είπε

Μακάρι να υπήρχαν τα αμερικανικά GM, Kelvinator, Philco θα το αγόραζα με κλειστά μάτια αλλά δεν έχω δει πουθενά. Έχει δουλέψει ή εάν έχει πληροφορίες κάποιος από εσάς για τα ψυγεία της ΤΕΚΑ ? για κουζίνες και τα υπόλοιπα ξέρω ότι είναι σούπερ 

Υ.γ είναι Γερμανική εταιρεία 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/6/2022 στις 9:37 ΜΜ, Bradner είπε

Καλησπερα σε όλους, 

Τον καιρό αυτό με την επιδότηση για την αναβάθμιση ενεργοβόρων συσκευών σκέφτομαι να αντικαταστήσω ένα παλιό ψυγείο pitsos ( σκύλι του πολέμου) με κάποιο καινούριο και είχα βρει αυτό 

https://www.skroutz.gr/s/32068593/Morris-B7552CAP-Ψυγειοκαταψύκτης-338lt-NoFrost-Υ185-8xΠ59-5xΒ66εκ-Μαύρος.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios

Δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες! 
Αξίζουν τα Morris? 
Σε περίπτωση βλάβης η εταιρεία είναι εξυπηρετική; 
Γενικά οποία πληροφορία έχετε καλοδεχούμενη! 

Δεν θα έδινα τόσα χρήματα για προϊόν Morris (συνήθως φασόν)

Ότι συσκευή έχει αγοραστεί από εμένα ή από φίλους, έχει πάρει φούντο...

Μέχρι ανεμιστήρα, άντε και αφυγραντήρα ίσως να το σκεφτόμουν.

Γενικά η Αμοιρίδης-Σαββίδης δεν μπορείς να πεις ότι έχει και τα πιο ποιοτικά brands... οικονομικά ναι!

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pintourikio είπε

Δεν θα έδινα τόσα χρήματα για προϊόν Morris (συνήθως φασόν)

Ότι συσκευή έχει αγοραστεί από εμένα ή από φίλους, έχει πάρει φούντο...

Μέχρι ανεμιστήρα, άντε και αφυγραντήρα ίσως να το σκεφτόμουν.

Γενικά η Αμοιρίδης-Σαββίδης δεν μπορείς να πεις ότι έχει και τα πιο ποιοτικά brands... οικονομικά ναι!

Προσωπικα απο Moris εχω πολυ θετικη εντυπωση και απο διαρκεια ζως και απο service απο πλυντήριο στεγνωτήριο  που το εχουμε καπου 13 χρονια 

Αλλάχτηκε μοτερ δωρεάν στα 10 χρονια  παρα κατι .

Επισης απο 2 ανεμιστηρες με εγγυηση 5 χρονια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...