Προς το περιεχόμενο

Χρόνος για αντικατάσταση πινακίδων


flienky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

μου έκλεψαν τις πινακίδες στο αμάξι και αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω αίτηση να βγουν καινούριες. 

Πήγα στα ΚΕΠ και μου είπαν οτι αν γινει μέσω αυτονών, χρειάζεται 30 ημέρες για να έρθουν οι καινούριες(!). 

Μένω Αθήνα, οπότε θα πάω στο Συγκοινωνιών. Ξερετε ποσο καιρός χρειάζεται για να πάρω τις καινούριες; Εχει κανείς καμία ανάλογη εμπειρία;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μηχανακι που ειχα παθει το ιδιο (οχι 50αρι) μεσω αστυνομιας και συγκοινωνιων με τη χαρτουρα κλπ πηρε αν θυμαμαι καλα καμια 10αρια μερες. Δε θυμαμαι ακριβως αλλα σιγουρα πολυ λιγοτερο απο 30. Ελπιζω να εχεις δηλωσει ηδη την απωλεια/κλοπη, μην τυχον μπλεξεις πουθενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lector είπε

Σε μηχανακι που ειχα παθει το ιδιο (οχι 50αρι) μεσω αστυνομιας και συγκοινωνιων με τη χαρτουρα κλπ πηρε αν θυμαμαι καλα καμια 10αρια μερες. Δε θυμαμαι ακριβως αλλα σιγουρα πολυ λιγοτερο απο 30. Ελπιζω να εχεις δηλωσει ηδη την απωλεια/κλοπη, μην τυχον μπλεξεις πουθενα. 

Εχω δηλώσει ναι. Σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο υπουργείο στον Σταυρό τις είχα πάρει επιτόπου αλλά δεν είχα δηλώσει κλοπή, απλά μου είχε πέσει η μπροστινή πινακίδα κάπου. Το χειρότερο είναι ότι επειδή σου δίνουν καινούργια άδεια με άλλα νούμερα, έπρεπε να αλλάξω και ένα σωρό άλλα χαρτιά.

edit: Πριν 10 χρόνια αυτό βεβαια 

Επεξ/σία από G.bar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά, πήγα σήμερα (Πεμπτη) και μου είπαν οτι την Τριτη θα ειναι έτοιμες. Παρέδωσα και την άδεια κυκλοφορίας οπότε θα ανανεωθεί ή θα γραφτεί πανω ο νέος αριθμός. 

Τώρα εκτός από την αλλαγή στην ασφάλεια που αλλού πρεπει να δηλωθεί η αλλαγή στις πινακίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2022 στις 1:11 ΜΜ, flienky είπε

Όλα καλά, πήγα σήμερα (Πεμπτη) και μου είπαν οτι την Τριτη θα ειναι έτοιμες. Παρέδωσα και την άδεια κυκλοφορίας οπότε θα ανανεωθεί ή θα γραφτεί πανω ο νέος αριθμός. 

Τώρα εκτός από την αλλαγή στην ασφάλεια που αλλού πρεπει να δηλωθεί η αλλαγή στις πινακίδες;

Που πήγες τελικά φίλε μου; Από το ΚΕΠ θα κάνουν τόσο ή το υπουργείο;

Ξέρεις αν πρέπει να πας στο δήμο που ανήκεις ή δεν έχει σημασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kiko33gr είπε

Που πήγες τελικά φίλε μου; Από το ΚΕΠ θα κάνουν τόσο ή το υπουργείο;

Ξέρεις αν πρέπει να πας στο δήμο που ανήκεις ή δεν έχει σημασία;

Πηγα στο Συγκοινωνιων στην Αθηνα. Στα ΚΕΠ μου ειπαν 30+ ημερες. Η πινακιδες ειχε εκδοθει στην επαρχια οποτε δεν νομιζω να εχει σημασια, πας οπου θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ σημερα έχασα τη μπροστά παιδια, εκανα αιτηση και μ ειπαν απο το ΑΤ περιστερίου να παω σε 10 μέρες για το αντίγραφο - φαντάζομαι τοσο μήπως τις βρουν.

Το κακο ειναι οτι έφυγε η πινακίδα Στα νερά στη κωνσταντινουπόλεως που ηταν ποτάμι ΔΙΠΛΑ στο ΑΤ λολ..Εφαγα το τόπο σημερα αλλα τιποτα.  Ευτυχώς ηταν μονο αυτο. Ελπίζω να ξεμπερδέψω γρήγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...