Προς το περιεχόμενο

Επέκταση του προγράμματος Super Fast BroadBand μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, dieksodo είπε

χμμμ ενδιαφερον

καινουρια εταιρια?

πως γινεται να δινει 100 up και ο οτε να ειναι ακομα στα 10?

Λέγεται λεσιά φίλε μου. Εμένα όταν ήρθε ο τεχνικός της HCN να με συνδέσει την οπτική ίνα, πιάσαμε κουβέντα σχετικά με τις τιμές και τις ταχύτητες.

Συγκεκριμένα είπε, ότι δεν υπάρχει λόγος να σου κάνουν Limit το UP σε 10. Απλά το κάνουν για να πας στα επαγγελματικά προγράμματα και σου λένε ΑΝ ΘΕΣ.

Το αστείο είναι ότι αν τυχόν στο μέλλον αποφασίσουν να το αλλάξουν και να το ανεβάσουν ή αφαιρέσουν το limit θα στο πουλήσουν ως feature ή δώρο.

Αυτό είναι ντροπή...

2 ώρες πριν, toylis είπε

το προβλημα δεν ειναι η ταχυτητες του οτε ή του καθε παροχου που διαβαζω σχολια απο κατω, το προβλημα δεν ειναι για το ποσο καιρο θα παιζει ακομα επιδοτηση αναβαθμισης.. Το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα ειναι η διαθεσιμότητα.. απλα πουθενα.. εδω ειδικα θεσσαλονικη εχουν διαθεσιμότητα μονο απο οπου περναει το μετρό. 🤣

ειναι λογω ταχυτητας της περιοχης ή γιατι δεν αλλαξατε ποτε το καλωδιο απο το κουτι της οικοδομης μεχρι το σπιτι με ενα καινουριο utp? να τα λεμε αυτα

Ο πατέρας μου που έχει ΟΤΕ, έχει εδώ και 10 χρόνια τώρα θέμα με το ίντερνετ του. Συγκεκριμένα χάνει το DSL συγχρονισμό λόγο CRC Errors (ειδικά για καμία εβδομάδα μετά αν έχει βρέξει κιόλας, που ο αριθμός φτάνει κάτι αστρονομικά μεγέθη και "πέφτει" κάθε 2 λεπτά).

Το έχει αναφέρει στον ΟΤΕ και κυριολεκτικα του δίνουν καινούργιο Modem ή του το κάνουν αναβάθμιση σε καινούργιο firmware (κάποιες φορές και downgrade 🤣). Και πριν προλάβει να πει κανένας τίποτα για την καλωδίωση του σπιτιού, την άλλαξα ήδη 2 φορες μέσα στα τελευταία 10 χρόνια.

Όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημα δεν είναι ούτε ο εξωπλισμός που σου παρέχουν, ούτε η καλωδίωση του σπιτιού, αλλά τα σάπια καφάο που χρησιμοποιούν και αρνούνται να αλλάξουν και κάνοντας κυριολεκτικά Gaslighting τους πελάτες τους.

Προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία.

Σε μισό χρόνο θα του αλλάξω τη σύνδεση σε HCN να ησυχάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιοχή Σιδηροδρομικού Σταθμού στο κέντρο της Λάρισας και δεν έχει ακόμη υποδομή!!!! Πριν δύο χρόνια αξιώθηκε η Wind που είχε αναλάβει το έργο να βάλει VDSL δεν το κάνουν με την μία όλα να γλιτώσουν και τα έξοδα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vaskor είπε

Κανετε λες κ δεν εχετε ψωμι να φατε, με το γρηγορότερο ιντερνέτ . 

Δε χαλασε ο κόσμος πια, ηρεμειστε. Σας εχουν βαλει σε λουκι και σκουζετε για το  ιντερνέτ που δεν ειναι πολυ γρηγορο...

Κι οταν γινει θα λετε πως ειναι και ακριβο...

Ναι, το super fast ίντερνετ δεν είναι το main πρόβλημα της εποχής μας και σίγουρα δεν χάλασε ο κόσμος αν δεν έχεις 100άρα ή 200άρα, αλλά όπως ανέφερα και προηγουμένως, τον κόσμο τον ενοχλεί η κοροϊδία που σου πουλάνε, οι λέσικες πρακτικές τους με τις τιμές και τις ταχύτητες και η ποιότητα του δικτύου τους (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ), αλλά πιστεύω χείροτερο είναι το Gaslighting που κάνουν που σου λένε έλα μωρέ, μια αναβάθμιση θα το κάνουμε το modem και θα στρώσει ή ότι η καλωδίωση σου φταίει (που είναι ολοκαίνουργια και τεσταρισμέμη) και προσπαθούν να ρίξουν το φτέξιμο σε εσένα.

Και εντέλει το καταλαβαίνεις ότι είναι ψέματα όταν προσπαθούν να δικαιολογίσουν γιατί τελικά δεν μπορείς να τις πιάσεις ή γιατί δεν είναι σταθερή η συνδεσή σου, αλλά ταυτόχρονα αποκρύπτοντας το γεγονός ότι τα δικά τους ΚΑΦΑΟ είναι σάπια και φταίνε και προσπαθούν να σε κλειδώσουν σε συμβόλαια για άλλα 2 και 3 χρόνια γιατί ίσως η παραπάνω ταχύτητα διορθώσει το προβλημά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις περιμενουμε ποτε θα αξιωθεί η VODAFONE να περασει οπτικες ινες στην περιοχη..

Ενταξη μωρε ειναι και η περιοχη λιγο απομακρυσμενη , αγνωστη , υποβαθμισμενη.

Τωρα το καλοκαιρι δεν εχει και καθολου κοσμο.

Τουρισμο δεν εχουμε τι να το κανουμε το γρηγορο ιντερνετ....

Ολα αυτα συμβαινουν στο μαγευτικο ΚΟΥΚΑΚΙ !!! 

Με 9 καμπινες VDSL απο την VODAFONE για να εξυπηρετησουν κυριως μικρα ξενοδοχεια μουσεια και σχολεια.

Ολοι οι αλλοι απο Α/Κ με ταχυτητες εως 50mbps.

Μπαινουν οι τουριστες σε wifi καταστηματος ,γελανε και ανοιγουν τα DATA για να κανουν την δουλεια τους...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vaskor είπε

Κανετε λες κ δεν εχετε ψωμι να φατε, με το γρηγορότερο ιντερνέτ . 

Δε χαλασε ο κόσμος πια, ηρεμειστε. Σας εχουν βαλει σε λουκι και σκουζετε για το  ιντερνέτ που δεν ειναι πολυ γρηγορο...

Κι οταν γινει θα λετε πως ειναι και ακριβο...

Εσυ που εργάζεσαι στα βουνά και στα χωράφια κανένα πρόβλημα, αρκετοί από εδώ εργαζόμαστε από το internet, time=money, βάζω και τον εαυτό μου μέσα καθώς κάθε φορά που πρέπει να παραδώσω έργο αναγκάζομαι να χάνω 2 ώρες+ πήγαινε έλα σε νετ καφέ (που τα έχω χρυσώσει), για να μπορώ να στείλω τις δουλειές. Είχα κάνει αιτήσεις και για μισθωμένη γραμμή αλλά χιλιάρικο το μήνα δεν μπορώ να δίνω για 24 μήνες, 80-120€ το μήνα σε 200άρα συμμετρική μεταχαράς χωρίς 2η σκέψη. Βερολίνο που ζούσα μήνες, το στάνταρ είναι 200άρες μέχρι και 1Gbps, έχει και 10 Gbps για τους ποιο απαιτητικούς με λιγότερο από 100€, όταν εδώ είμαστε με ατμομηχανές και καίμε ακόμη μαζούτ.

3 ώρες πριν, k_w_t είπε

Μπαινουν οι τουριστες σε wifi καταστηματος ,γελανε και ανοιγουν τα DATA για να κανουν την δουλεια τους...

Έτσι ακριβώς, έχει καταντήσει να μπαίνω με 4G (data) όποτε έχει προσφορές unlimited, και να έχω ποιο γρήγορες ταχύτητες από την "σταθερή" adsl στο μαγευτικό έτος 2022 !

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα Σμύρνη εδώ , είχαμε Vodafone 24 η οποία σερνόταν (στις καλές 10mbps πολλές φορές όμως απελπιστικά στα 1mbps) .
Μας έκατσε η επιδότηση καθώς καλύπτεται η περιοχή , πλέον είμαστε σταθερά στα 100 /10 mbps. Για τους επόμενους 24 μήνες οκ , μετά να δούμε πως θα είναι οι τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να δείτε που μου έλεγε ένας φίλος μου με μαγαζί εδώ στην περιοχή του Χίλτον και του είχε έρθει η γιαπωνέζα και του λέει δεν θέλω το ίντερνετ γιατί είναι για γέλια εμείς στην Ιαπωνία Είμαστε δέκα φορές μπροστά από σας και άνοιξε με το laptop το δορυφορικό Internet που είχε έκανε τη δουλειά της και μόλις μου το πε αυτό Ο φίλος μου του λέω Ε αυτά εγώ τα ξέρω ότι η Ελλάδα είναι με κάρβουνο ακόμα εδώ μην πάτε μακριά θα μπορούσαμε να έχουμε φωτοβολταϊκά πάρκα σε όλες τις ταράτσες στις πολυκατοικίες να κάνουμε φωτοβολταϊκά πάρκα με τόσο ήλιο που έχουμε και τόσα χωράφια Που κάθονται να δίνουμε σε όλη την Ευρώπη λόγω του απέραντου ήλιου που έχουμε ρεύμα και δεν έχει κάνει η κυβέρνηση τίποτα Οπότε τι περιμένετε το ίντερνετ είναι μόνο το θέμα μας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Εσυ που εργάζεσαι στα βουνά και στα χωράφια κανένα πρόβλημα, αρκετοί από εδώ εργαζόμαστε από το internet, time=money, βάζω και τον εαυτό μου μέσα καθώς κάθε φορά που πρέπει να παραδώσω έργο αναγκάζομαι να χάνω 2 ώρες+ πήγαινε έλα σε νετ καφέ (που τα έχω χρυσώσει), για να μπορώ να στείλω τις δουλειές. Είχα κάνει αιτήσεις και για μισθωμένη γραμμή αλλά χιλιάρικο το μήνα δεν μπορώ να δίνω για 24 μήνες, 80-120€ το μήνα σε 200άρα συμμετρική μεταχαράς χωρίς 2η σκέψη. Βερολίνο που ζούσα μήνες, το στάνταρ είναι 200άρες μέχρι και 1Gbps, έχει και 10 Gbps για τους ποιο απαιτητικούς με λιγότερο από 100€, όταν εδώ είμαστε με ατμομηχανές και καίμε ακόμη μαζούτ.

Έτσι ακριβώς, έχει καταντήσει να μπαίνω με 4G (data) όποτε έχει προσφορές unlimited, και να έχω ποιο γρήγορες ταχύτητες από την "σταθερή" adsl στο μαγευτικό έτος 2022 !

Ενα μικρο θεμα προσωπικο σου, προσπαθεις να το κανεις μειζον ζητημα ανεπαρκειας πανελληνιως. Εχεις δυστυχως, νοοτροπια ελληναρα, παρολο που εζησες και στο εξωτερικο...

Ξεκινα απο την προσωπικη σου βελτιωση καλυτερα.

Τα δικτυα βελτιωνονται και αναπτυσσονται. Απλως επειδη δεν εχεις ιδεα τι σημαινει κατι τοσο μεγαλο και πολυπλοκο, το κατηγορεις αγονα, χωρις να προσφερεις κατι θετικο παρα μονο αρνητικοτητα.

 Δεν ειναι καθολου ασχημα τα πραγματα, θελουν χρονο και καταλληλες συνθηκες για να πραγματοποιηθουν γρηγοροτερα, φυσικα και κεφαλαια απο τις εταιρείες . Αυτα φαινονται, ποιος επενδυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κλασικοι παροχοι που εχουμε το 99% της Ελλαδας στα σπιτια μας ειναι γυφτοι. Το οτι δινουν αυτο το τραγικο upload εν ετη 2022 ειναι ανεπιτρεπτο. Να πληρωνεις 30 ευρω για 50αρα και να σε δινουν το αθλιο 5mb upload. Αναβαθμισεις δεν κανουν πουθενα ακομα ξεζουμιζουν το 100 χρονων δικτυο χαλκου που εχουν. Δηλαδη οποιοι θελουμε σοβαρο upload η μονη λυση ειναι με τα δικτυα κινητης που πανε 40-50MB αλλα εκει ζητανε 10 ευρω για 2gb. 50 χρονια πισω ειμαστε αλλα τελος παντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kakis είπε

H Nova/Wind  προσάρμοσε τις τιμές προς τα κάτω με 200αρα στα 33 και μετην επιδότηση βγαίνει στα 34 αχαχαχα

@tresh είχαμε μια συζήτηση ως προς αυτό σε αλά φόρουμ. Το λες και κοροϊδία πιστεύω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vaskor είπε

Ενα μικρο θεμα προσωπικο σου, προσπαθεις να το κανεις μειζον ζητημα ανεπαρκειας πανελληνιως. Εχεις δυστυχως, νοοτροπια ελληναρα, παρολο που εζησες και στο εξωτερικο...

Ξεκινα απο την προσωπικη σου βελτιωση καλυτερα.

Τα δικτυα βελτιωνονται και αναπτυσσονται. Απλως επειδη δεν εχεις ιδεα τι σημαινει κατι τοσο μεγαλο και πολυπλοκο, το κατηγορεις αγονα, χωρις να προσφερεις κατι θετικο παρα μονο αρνητικοτητα.

 Δεν ειναι καθολου ασχημα τα πραγματα, θελουν χρονο και καταλληλες συνθηκες για να πραγματοποιηθουν γρηγοροτερα, φυσικα και κεφαλαια απο τις εταιρείες . Αυτα φαινονται, ποιος επενδυει.

Ο Ελληναράς και τα "προσωπική βελτίωση" τα αφήνω πάνω σου, σκάσε τα φράγκα και σε περιμένουν αρκετοί λάιφ κόουτς, εμένα δεν με αφορά ούτε άνοιξα τέτοια συζήτηση. Αν δεν μπορείς να δεχτείς την αλήθεια και την βαπτίζεις "αρνητικότητα" δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο. Για την ιστορία εργαζόμουν σε γνωστή εταιρεία τηλεπικοινωνιών κιόλας και ξέρω τι λέω. Αν η ίδια εταιρεία δεν λειτουργεί επιθετικά στην αγορά και δεν κάνει έργα με ποιο γρήγορους ρυθμούς μένει πίσω. Ξέρω και από DSLAM και κατασκευές ONU. Μόλις ταξιδέψεις και δεις ποιος επενδύει περισσότερο θα δεις ότι έχω δίκιο. Εγώ εδώ είμαι, περιμένω. :)

και στις μέρες μας τα πάντα είναι online και διαδικτυακά, δεν γίνεται να συζητάμε για αργές ταχύτητες 15ετίας, και όμως από την αργοπορία αναγκαζόμαστε να το λέμε. Κέντρο Αθηνών και παίζει με ταχύτητες χελώνας. Ρουμανία-Βουλγαρία-Γερμανία-Αγγλία είναι έτη φωτός μπροστά σε αυτόν τον κλάδο.

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/7/2022 στις 7:56 ΜΜ, Thresh είπε

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod2870041_prod

H 200αρα FTTH της Cosmote είναι πλέον στα 31.90, καλή φάση.

- Τις τιμές σε FTTH 200 έριξε η Nova και η Cosmote αναγκάστηκε να ακολουθήσει.

- Η ξαφνική πτώση των τιμών της Cosmote δεν πρέπει να είναι άσχετη και με τη δυναμική είσοδο της ΔΕΗ (ως παρόχου χονδρικής) στο χώρο των δικτύων οπτικών ινών (FTTH), που όπως ανακοίνωσε πρόσφατα έχει ως στόχο να έχει καλύψει 450.000 νοικοκυριά -μάλλον μόνο μέσω των παρόχων ανταγωνιστών της Cosmote- σε περίπου 10 δήμους της χώρας μέσα στους επόμενους 6-8 μήνες. Ενώ ο απώτερος στόχος της ΔΕΗ, είναι να καλύψει τα επόμενα τέσσερα χρόνια 3 εκατομμύρια σπίτια και επιχειρήσεις.

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Hope39 είπε

Λέγεται λεσιά φίλε μου. Εμένα όταν ήρθε ο τεχνικός της HCN να με συνδέσει την οπτική ίνα, πιάσαμε κουβέντα σχετικά με τις τιμές και τις ταχύτητες.

Συγκεκριμένα είπε, ότι δεν υπάρχει λόγος να σου κάνουν Limit το UP σε 10. Απλά το κάνουν για να πας στα επαγγελματικά προγράμματα και σου λένε ΑΝ ΘΕΣ.

Το αστείο είναι ότι αν τυχόν στο μέλλον αποφασίσουν να το αλλάξουν και να το ανεβάσουν ή αφαιρέσουν το limit θα στο πουλήσουν ως feature ή δώρο.

Αυτό είναι ντροπή...

Ο πατέρας μου που έχει ΟΤΕ, έχει εδώ και 10 χρόνια τώρα θέμα με το ίντερνετ του. Συγκεκριμένα χάνει το DSL συγχρονισμό λόγο CRC Errors (ειδικά για καμία εβδομάδα μετά αν έχει βρέξει κιόλας, που ο αριθμός φτάνει κάτι αστρονομικά μεγέθη και "πέφτει" κάθε 2 λεπτά).

Το έχει αναφέρει στον ΟΤΕ και κυριολεκτικα του δίνουν καινούργιο Modem ή του το κάνουν αναβάθμιση σε καινούργιο firmware (κάποιες φορές και downgrade 🤣). Και πριν προλάβει να πει κανένας τίποτα για την καλωδίωση του σπιτιού, την άλλαξα ήδη 2 φορες μέσα στα τελευταία 10 χρόνια.

Όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημα δεν είναι ούτε ο εξωπλισμός που σου παρέχουν, ούτε η καλωδίωση του σπιτιού, αλλά τα σάπια καφάο που χρησιμοποιούν και αρνούνται να αλλάξουν και κάνοντας κυριολεκτικά Gaslighting τους πελάτες τους.

Προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία.

Σε μισό χρόνο θα του αλλάξω τη σύνδεση σε HCN να ησυχάσει.

Υπάρχει λόγος να σου κάνουν cap το upload - να μην κάνεις την οικιακή σου σύνδεση server, που θα ανεβάζει συνέχεια σχεδόν στο max και θα μπουκώνει το δίκτυο, ενώ θα πληρώνεις για πάγιο στραγάλια.
Στις απλές vdsl (όχι ftth) είναι και τεχνικοί οι λόγοι
 

Στις 2/7/2022 στις 9:14 ΠΜ, toylis είπε

το προβλημα δεν ειναι η ταχυτητες του οτε ή του καθε παροχου που διαβαζω σχολια απο κατω, το προβλημα δεν ειναι για το ποσο καιρο θα παιζει ακομα επιδοτηση αναβαθμισης.. Το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα ειναι η διαθεσιμότητα.. απλα πουθενα.. εδω ειδικα θεσσαλονικη εχουν διαθεσιμότητα μονο απο οπου περναει το μετρό. 🤣

ειναι λογω ταχυτητας της περιοχης ή γιατι δεν αλλαξατε ποτε το καλωδιο απο το κουτι της οικοδομης μεχρι το σπιτι με ενα καινουριο utp? να τα λεμε αυτα

Οι περισσότεροι θέλουν απλά μια adsl σύνδεση για να μπαίνουν facebook και να κάνουν like. Δεν τους ενδιαφέρει το vdsl. Και αν ποτέ το χρειαστούν, κλαίνε σαν τις χήρες, γιατί αργείτε, το θέλω τώρααααααα. Όταν όμως στην ανανεώση τους λένε να αναβαθμίσουν, φωνάζουν όοοοχι θέλω το πιο χαμηλό πάγιο, μετά αν το χρειαστούν ουρλιάζουν που δεν γινεται σε μια μέρα.

Είναι απορίας άξιο που υπάρχει και αυτή η διαθεσιμότητα που υπάρχει σήμερα, με τόσο χαμηλό καταναλωτικό ενδιαφέρον (και πιθανότατα οφείλεται σε τέτοιες επιδοτήσεις, η αγορά όπως είπαμε μια adsl για like θέλει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, BILL5 είπε

Πού να δείτε που μου έλεγε ένας φίλος μου με μαγαζί εδώ στην περιοχή του Χίλτον και του είχε έρθει η γιαπωνέζα και του λέει δεν θέλω το ίντερνετ γιατί είναι για γέλια εμείς στην Ιαπωνία Είμαστε δέκα φορές μπροστά από σας και άνοιξε με το laptop το δορυφορικό Internet που είχε έκανε τη δουλειά της και μόλις μου το πε αυτό Ο φίλος μου του λέω Ε αυτά εγώ τα ξέρω ότι η Ελλάδα είναι με κάρβουνο ακόμα εδώ μην πάτε μακριά θα μπορούσαμε να έχουμε φωτοβολταϊκά πάρκα σε όλες τις ταράτσες στις πολυκατοικίες να κάνουμε φωτοβολταϊκά πάρκα με τόσο ήλιο που έχουμε και τόσα χωράφια Που κάθονται να δίνουμε σε όλη την Ευρώπη λόγω του απέραντου ήλιου που έχουμε ρεύμα και δεν έχει κάνει η κυβέρνηση τίποτα Οπότε τι περιμένετε το ίντερνετ είναι μόνο το θέμα μας ?

Πάρε ανάσα φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, filipN said:

Τις τιμές σε FTTH 200 έριξε η Nova και η Cosmote αναγκάστηκε να ακολουθήσει.

Δεν ακολούθησε ακριβώς, η Nova/Wind τις δίνουν χωρίς κουπόνι ενώ η τιμή της Cosmote είναι με κουπόνι.

37 minutes ago, hln3 said:

Υπάρχει λόγος να σου κάνουν cap το upload - να μην κάνεις την οικιακή σου σύνδεση server, που θα ανεβάζει συνέχεια σχεδόν στο max και θα μπουκώνει το δίκτυο, ενώ θα πληρώνεις για πάγιο στραγάλια.
Στις απλές vdsl (όχι ftth) είναι και τεχνικοί οι λόγοι

Sorry αλλά bullshit. 

Όλο το backbone είναι symmetric, όπως υποστηρίζει το download υποστηρίζει και αντίστοιχο upload. Αν δεν μπουκώνει από το download δεν θα μπουκώνει κι από το upload.

Το 10% είναι απαράδεκτο, μέχρι και στη Γερμανία η μαμά DT δίνει μεγαλύτερο ποσοστό.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...