Προς το περιεχόμενο

Xiaomi mi 11t pro και μετάδοση οθόνης σε mi tv box S


d@mi@NOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σε όλους . 

Κατευθείαν στο ζουμί.  

Έχω ένα mi 11t pro και ένα tv box s της xiaomi επίσης. ( Στην τελευταία τους αναβάθμιση)

Κατεβάζω το home της google εντοπίζει κανονικά το tv box λειτουργεί από το κινητό η ένταση αλλά μόλις πάω στο μετάδοση της οθόνης ασύρματα δείχνει ότι πάει να κάνει κάτι μαυρίζει η tv αλλά τελικά διακόπτει την μετάδοση χωρίς λόγο και επιστρέφει στο αρχικό μενού. 

Βάζω της γυναίκας μου το mi 9t pro και όλα καλά. 

Επιστρέφω στο 11τ σβήνω την εφαρμογή την ξαναβάζω τίποτα . Χαμηλώνω τα fps της οθόνης από 120 σε 60 πάλι δεν είναι αυτό το πρόβλημα . 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Προφανώς και είμαι συνδεδεμένος στο ίδιο δίκτυο.

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από d@mi@NOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξήλωσε το Google Home και δοκίμασε με την μετάδοση του Xiaomi.

Επίσης αυτό εδώ είναι πολύ καλό https://play.google.com/store/apps/details?id=miracast.android.to.tv

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα φίλε tasvar και GATE 123 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Η πιστοποίηση ασύρματης οθόνης είναι ενεργή . 

Όπως είπες ξηλωσα το home αλλά η μετάδοση δεν λειτουργεί εντοπίζει μόνο την Samsung smart tv του σαλονιού και λειτουργεί κανονικά σε εκείνη η μετάδοση αλλά δεν εντοπίζεται στο δωμάτιο το mi tv box που έχω. Όσο αναφορά την εφαρμογη που μου προτεινατε την κατέβασα και στον εντοπισμό της ασύρματης οθόνης εντοπίστηκε το tv box αλλά μενει στο γίνετε σύνδεση και μέχρι εκεί τίποτα παρακάτω. 

 

Επεξ/σία από d@mi@NOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d@mi@NOS είπε

Όσο αναφορά την εφαρμογη που μου πρότεινες την κατέβασα και στον εντοπισμό της ασύρματης οθόνης εντοπίστηκε το tv box αλλά μενει στο γίνετε σύνδεση και μέχρι εκεί τίποτα παρακάτω. 

 

Καμιά φορά το κάνει και σε εμένα αυτό και λύνεται με μια επανεκκίνηση του κινητού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Καμιά φορά το κάνει και σε εμένα αυτό και λύνεται με μια επανεκκίνηση του κινητού.

 

Ναι έχεις δίκιο έκανα επανεκκίνηση και λειτούργησε όπως ακριβώς στο home μαύρισε η tv σαν να ξεκίνησε η μετάδοση έμεινε μαύρη για 10 δευτερολεπτα και μετά έγραψε τερματίστηκε η μετάδοση. 

Σαν να μην σηκώνει την ανάλυση κάνει ή κάτι τέτοιο . Στο mi 9t pro δουλεύει κατευθείαν και απροβληματιστα. 

Τι να πω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, d@mi@NOS είπε

Ναι έχεις δίκιο έκανα επανεκκίνηση και λειτούργησε όπως ακριβώς στο home μαύρισε η tv σαν να ξεκίνησε η μετάδοση έμεινε μαύρη για 10 δευτερολεπτα και μετά έγραψε τερματίστηκε η μετάδοση. 

Σαν να μην σηκώνει την ανάλυση κάνει ή κάτι τέτοιο . Στο mi 9t pro δουλεύει κατευθείαν και απροβληματιστα. 

Τι να πω ...

Άρα ένα από τα δύο δεν είναι συμβατά(mi tv box +  mi 11t pro)

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...