Προς το περιεχόμενο

Χρέωση ATM Πειραιώς με Revolut


teris2212

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα 03/07/2022 ο γιος μου έκανε ανάληψη από ATM Πειραιώς στην Αθήνα και για 40 ευρώ του κράτησε 43 . Δεν είχε κάνει ποτέ ανάληψη , ήταν πρώτη φορά.Νομίζω πως το όριο είναι 200 ευρώ. Αν γνωρίζει κάποιος τι παίζει , και εάν υπάρχει κάποια τράπεζα με μικρότερη χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, teris2212 είπε

Σήμερα 03/07/2022 ο γιος μου έκανε ανάληψη από ATM Πειραιώς στην Αθήνα και για 40 ευρώ του κράτησε 43 . Δεν είχε κάνει ποτέ ανάληψη , ήταν πρώτη φορά.Νομίζω πως το όριο είναι 200 ευρώ. Αν γνωρίζει κάποιος τι παίζει , και εάν υπάρχει κάποια τράπεζα με μικρότερη χρέωση.

Αυτά τα 3 ευρώ τα κράτησε η Πειραιώς και όχι η Revolut. Όλες οι ελληνικές τράπεζες κρατάνε από 2,5 έως 3,5 ευρώ (πανευρωπαική πρωτοτυπία) για ανάληψη από τη Revolut και άλλες αντίστοιχες τράπεζες / κάρτες. Νομίζω η Alpha Bank έχει χρέωση 2,5 ευρώ.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/7/2022 στις 11:34 ΠΜ, blademyc είπε

δυστυχώς δε μπορούμε να το αποφύγουμε , οπότε κάνουμε μόνο αγορές

 

δυστυχώς δε μπορούμε να το αποφύγουμε , οπότε κάνουμε μόνο αγορές

Επεξ/σία από teris2212
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Savvas765 είπε

Υπάρχει χρέωση για αλλαγή pin από ATM της Πειραιώς; 

Δεν ξέρω καν αν γίνεται. Γιατί να μην το αλλάξεις από την εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george1807 είπε

Δεν ξέρω καν αν γίνεται. Γιατί να μην το αλλάξεις από την εφαρμογή;

Αλλάζει απο την εφαρμογή το πιν;Μονο να το δεις/ξεμπλοκάρεις έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Αλλάζει απο την εφαρμογή το πιν;Μονο να το δεις/ξεμπλοκάρεις έχει.

Όντως δεν αλλάζει. Παλιά νομίζω με άφηνε, τώρα βλέπω ότι λέει να πας σε συγκεκριμένα ATM τα οποία δεν κατονομάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george1807 είπε

Όντως δεν αλλάζει. Παλιά νομίζω με άφηνε, τώρα βλέπω ότι λέει να πας σε συγκεκριμένα ATM τα οποία δεν κατονομάζει.

Σε ολα πρέπει να γίνεται.Λογικά θα βγάζει επιλογή όταν βάζεις την κάρτα στο ΑΤΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση πάνω σε αυτό, εάν χρησιμοποιήσεις την Paypal ως διαμεσολαβητή θα υπάρχει σχετική χρέωση; Σε μεταφορές από Paypal σε τραπεζικό λογαριασμό δεν έχω δει ποτέ χρέωση, εάν όμως μεταφέρεις χρήματα από Revolut σε Paypal θα υπάρξει χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kolperski είπε

Ερώτηση πάνω σε αυτό, εάν χρησιμοποιήσεις την Paypal ως διαμεσολαβητή θα υπάρχει σχετική χρέωση; Σε μεταφορές από Paypal σε τραπεζικό λογαριασμό δεν έχω δει ποτέ χρέωση, εάν όμως μεταφέρεις χρήματα από Revolut σε Paypal θα υπάρξει χρέωση;

Δεν έχει να κάνει με το από που έρχονται τα χρήματα. Εφαρμόζεται ο τιμοκατάλογος της τράπεζας για εισερχόμενα εμβάσματα.

Μηπως μεταφέρεις max 20€ με PayPal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, george1807 είπε

Δεν έχει να κάνει με το από που έρχονται τα χρήματα. Εφαρμόζεται ο τιμοκατάλογος της τράπεζας για εισερχόμενα εμβάσματα.

Μηπως μεταφέρεις max 20€ με PayPal;

Τελικά όντως αυτές με μικροποσά δεν έχουν χρέωση, μόνο μία μεγάλη που έχω κάνει είχε 3,5€

Επεξ/σία από kolperski
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/8/2022 στις 4:23 ΠΜ, teris2212 είπε

δυστυχώς δε μπορούμε να το αποφύγουμε , οπότε κάνουμε μόνο αγορές

Δεν είναι δυνατόν να μεταφερθούν χρήματα από τη Revolut στην τράπεζά μας χωρίς χρέωση και ακολούθως να γίνει ανάληψη; Πρέπει μόνο να τα τρώμε από τη Revo?

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zoranb είπε

Δεν είναι δυνατόν να μεταφερθούν χρήματα από τη Revolut στην τράπεζά μας χωρίς χρέωση και ακολούθως να γίνει ανάληψη; Πρέπει μόνο να τα τρώμε από τη Revo?

Αν έχεις υπομονή κάνεις πολλές μεταφορές μέχρι το όριο του δωρεάν εισερχομένου εμβάσματος σε κάθε τράπεζα.
πχ Eurobank έως 20€ είναι χωρίς χρέωση, Alpha έως 5 €, Πειραιώς έως 15€ και Εθνική έως 15€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...