Προς το περιεχόμενο

Σκούτερ 50cc


ziaba

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο σκούτερ να πάρω 50αρι...? Μ ενδιαφέρει η αξιοπιστία και αντοχή στον χρόνο.. Καινούριο πάντα!!! Είδα η Yamaha και η Honda δεν βγάζουν πλέον 50αρια ή κάνω λάθος δηλ έλεος αναγκαστικά μόνο piaggio, sym και kymco? 😢😢😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, czarjuly είπε

Η Yamaha βγαζει αλλα μαλλον δεν τα φερνουν εδω......https://www.yamaha-motor.eu/baltic/en/products/scooters/50cc/

Αυτό εννοούσα ότι δεν βγαίνουν για την Ελλάδα πια 😢

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μοναδικος λογος που εχει νοημα το 50αρι, ειναι οταν καποιος ειναι 16 ετων και τον περιοριζει η νομοθεσια για κατι μεγαλυτερο, αλλιως δεν εχουν νοημα υπαρξης τα μoτοποδηλατα.

Ειναι τοσο αδυναμα που με 2 ατομα νιωθεις οτι  πρπει να τα σπρωξεις με τα ποδια για να ξεκινησουν.

Για αστικη μετακινηση κατι σε 110-150 κυβικα  ειναι το ιδανικο, εχουν ελαχιστη καταναλωση καυσιμου και μπορεις να κινηθεις αξιοπρεπως χωρις να τα σπρωχνεις με τα ποδια γιατι δεν χουν δυναμη να ξεκινησουν.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2022 στις 1:35 ΠΜ, ziaba είπε

Ποιο σκούτερ να πάρω 50αρι...? Μ ενδιαφέρει η αξιοπιστία και αντοχή στον χρόνο.. Καινούριο πάντα!!! Είδα η Yamaha και η Honda δεν βγάζουν πλέον 50αρια ή κάνω λάθος δηλ έλεος αναγκαστικά μόνο piaggio, sym και kymco? 😢😢😢

το έλεος κολλάει με το ότι θέλεις να πάρεις 50αρι. δηλ έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω μόνο 50αρι γιατί οι υπόλοιποι στην οικογένεια έχουν ΑΜ δίπλωμα τίποτα άλλο και δεν μπορώ να τους πιέσω να βγάλουν διπλώματα, προσωπικά αγοράζω Hayabusa αν θέλω είναι τελείως άλλο θέμα ... Ποιο σκουτερ κατηγορίας ΑΜ θα κρατήσει αρκετά χρόνια χωρίς προβλήματα και κάθε Τρίτη μάστορα είναι το ερώτημα μου αν υπήρχε καινούριο Honda ή έστω Yamaha θα έπαιρνα ένα απ αυτά και δεν θα άνοιγα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ziaba είπε

Κοιτάω μόνο 50αρι γιατί οι υπόλοιποι στην οικογένεια έχουν ΑΜ δίπλωμα τίποτα άλλο και δεν μπορώ να τους πιέσω να βγάλουν διπλώματα, προσωπικά αγοράζω Hayabusa αν θέλω είναι τελείως άλλο θέμα ... Ποιο σκουτερ κατηγορίας ΑΜ θα κρατήσει αρκετά χρόνια χωρίς προβλήματα και κάθε Τρίτη μάστορα είναι το ερώτημα μου αν υπήρχε καινούριο Honda ή έστω Yamaha θα έπαιρνα ένα απ αυτά και δεν θα άνοιγα θέμα 

Βρες τότε ένα παλαιότερο μοντέλο μεταχειρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tasanton είπε

Ορισμένες φορές, αν δίνονται οι εξηγήσεις έγκαιρα, δεν χρειάζονται τα σχόλια μετά...

 

Πιστεύω ήμουν σαφής στο πρώτο ποστ θέλω σκούτερ 50αρι, αξιόπιστο με αντοχή στον χρόνο και καινούριο... Δεν θέλω ούτε κατηγορία να ανέβω, ούτε δίπλωμα να πάρω, ούτε μεταχειρισμένο ή δεν ξέρω τι άλλο...

1 ώρα πριν, Tasos19s είπε

Βρες τότε ένα παλαιότερο μοντέλο μεταχειρισμένο

Και να έψαχνα εδώ που μένω (Μυτιλήνη) δεν υπάρχει τίποτα που να αξίζει να το δεις έστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ziaba είπε

Πιστεύω ήμουν σαφής στο πρώτο ποστ θέλω σκούτερ 50αρι, αξιόπιστο με αντοχή στον χρόνο και καινούριο... Δεν θέλω ούτε κατηγορία να ανέβω, ούτε δίπλωμα να πάρω, ούτε μεταχειρισμένο ή δεν ξέρω τι άλλο...

Και να έψαχνα εδώ που μένω (Μυτιλήνη) δεν υπάρχει τίποτα που να αξίζει να το δεις έστω 

Πας για μικρό ηλεκτρικό τότε αν είσαι νησί και θες τόσο μικρό και καινούργιο 

Βάλε και 2 πάνελ κάποια στιγμή και να το φορτίσεις 9 μήνες εκεί δωρεάν 

Άμα εμείς λέμε είναι ακριβή η βενζίνη τι να πείτε κι εσείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...