Προς το περιεχόμενο

QUICKFIX (FIX SERVER)


John-n78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχουμε ένα πρόγραμμα στην δουλειά το οποίο το δίνουμε σε χρηματιστές για να παίζουν στο χρηματιστήριο. Το πρόγραμμα αυτό χρησιμοποιεί odl πρωτόκολλο. Όμως με βάση οδηγίας που μας ήρθε από το Athexgroup, το odl πρωτόκολλο θα πρέπει να καταργηθεί και να αντικατασταθεί με Athex Fix Server 4.4. Απ' ότι έχω ψάξει γίνεται μέσω Quickfix (https://quickfixengine.org/) το οποίο μπορεί να υλοποιηθεί σε διάφορες γλώσσες όπως Java, C++, C#, Go, Python κλπ... Το πρόβλημα είναι ότι όποιο project και να προσπάθησα να τρέξω, όλα κάπου κολλάγανε. Είτε το building είχε error μέσα απο το visual studio είτε το οτιδήποτε. Ενώ οι πληροφορίες που παρέχονται δεν απευθύνονται σε αρχάριους αλλά σε προχωρημένους καθώς τα βήματα δεν είναι step by step και επί της ουσίας δεν γνωρίζεις εάν τελικά τρέξει αυτό το περιβόητο Quickfix, ποιο είναι το αποτέλεσμα το οποίο θα δεις, πώς θα το διαχειριστείς και πώς όλο αυτό εάν είναι εφικτό να ενσωματωθεί στο πρόγραμμα όπου έχουμε έτσι ώστε να μην λειτουργεί με odl αλλά Fix Server 4.4. Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με Quickfix ή οποιαδήποτε άλλο Fix engine πρόγραμμα ώστε να μας διαφωτίσει στο πως θα κινηθούμε για να καταφέρουμε να υλοποιήσουμε αυτό το project διότι από όπου και να προσπάθησα να βρω πληροφορίες μέσα στο internet είτε δεν θα ήταν ξεκάθαρες είτε όπως έγραψα και παραπάνω θα απευθυνόταν σε προχωρημένους χρήστες. Ευχαριστώ !   

Επεξ/σία από John-n78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε θα κατεβάσεις το quickfix (είναι βιβλιοθήκη, δεν είναι πρόγραμμα να τρέξει) και ως δια μαγείας θα παίζουν όλα. Πρέπει να αλλάξετε την υλοποίηση στο πρόγραμμα που έχετε ήδη, και το quickfix θα σας βοηθήσει να κάνετε την αλλαγή πιο εύκολα. Φαίνεται να έχει καλό documentation και έχει και sample projects για κάθε γλώσσα. Τι ακριβώς εννοείς "προχωρημένους χρήστες";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, masteripper είπε

Νομίζω ξεκάθαρη περίπτωση 

No money ...no honey

Μιλάμε για καταστάσεις με χρηματιστήρια και χοντρά λεφτά και ψαχνομαστε σε forum?

 

 

Φίλε, απλός υπάλληλος είμαι και παίρνω περίπου το βασικό μισθό. Δεν σημαίνει ότι όπου ακούτε την λέξη Χρηματιστήριο όσοι περικλείονται γύρω απο αυτό παίρνουν χοντρά λεφτά όπως λες. Μπορεί κάποιοι να οικονομάνε στις πλάτες μας για να το θέσω με τον τρόπο με τον οποίο έκανες διατύπωση, αλλά όπως και να έχει παίρνουν και τα αντίστοιχα ρίσκα. Τίποτα δεν είναι σίγουρο και γενικά το Χρηματιστήριο έχει την λογική όπως και του στοιχήματος. Δηλαδή εάν ο εκάστοτε Χ που έβγαλε τα 10.000 € το προηγούμενο μήνα, χάσει στον επόμενο 30.000  τότε δικό του το ρίσκο, δικό του και το κέρδος. Μεγάλα καράβια, μεγάλες φουρτούνες . . .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ΔΕΝ κάνω λάθος τουλάχιστον από ότι έχει γραφτεί κατά καιρούς IT + Χρηματιστήριο == πολλά λεφτά..για Αμερική.. συνήθως συζητιούνται μισθοί στα 250k...αν εδώ είναι τόσο υποβαθμισμένα τότε πάω πάσο.

Από εκεί και πέρα όπως προειπωθηκε είναι μια βιβλιοθήκη...βλέπεις παράδειγματα..συζητάς σε forum που είναι targeted στο QuickFix  .... ειδάλλως προσλαμβάνεται κάποιον να σας κάνει την δουλειά...

Αν έχει μέλλον σαν δουλειά ρίξε μια ενημέρωση μπας και έχει ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Kercyn είπε

Δε θα κατεβάσεις το quickfix (είναι βιβλιοθήκη, δεν είναι πρόγραμμα να τρέξει) και ως δια μαγείας θα παίζουν όλα. Πρέπει να αλλάξετε την υλοποίηση στο πρόγραμμα που έχετε ήδη, και το quickfix θα σας βοηθήσει να κάνετε την αλλαγή πιο εύκολα. Φαίνεται να έχει καλό documentation και έχει και sample projects για κάθε γλώσσα. Τι ακριβώς εννοείς "προχωρημένους χρήστες";

Ναι το γνωρίζω αυτό. Δεν περιμένω με το που κατεβάσω το quickfix να λυθούν όλα ως δια μαγείας όπως λες αλλά υποτίθεται πως αυτήν την βιβλιοθήκη με τα παραδείγματα όπου έχει, μπορείς να τα τρέξεις μέσω visual studio αλλά πάντοτε δεν τρέχει τίποτα με building errors και αρκετά που γράφει στο documentation να μην αποσαφινίζονται ενώ πιο κάτω όπου γράφει "Creating Your Application" αυτό τί σημαίνει ? Ότι για να τρέξει κάποιο interface το quickfix θα πρέπει να γράψω εγώ τον αντίστοιχο κώδικα ή δεν είναι υποχρεωτικό ? Και εάν είναι, πού το γράφω πού το σώζω ? Τα ίδια ισχύουν λίγο πολύ και για το Sample Settings File. κ.α. Εν ολίγοις το documentation δεν απευθύνεται σε κάποιον που ασχολείται πρώτη φορά με quickfix αλλά σε ήδη υπάρχον χρήστες και γι΄αυτό έγραψα για advanced users.

1 ώρα πριν, masteripper είπε

Αν ΔΕΝ κάνω λάθος τουλάχιστον από ότι έχει γραφτεί κατά καιρούς IT + Χρηματιστήριο == πολλά λεφτά..για Αμερική.. συνήθως συζητιούνται μισθοί στα 250k...αν εδώ είναι τόσο υποβαθμισμένα τότε πάω πάσο.

Από εκεί και πέρα όπως προειπωθηκε είναι μια βιβλιοθήκη...βλέπεις παράδειγματα..συζητάς σε forum που είναι targeted στο QuickFix  .... ειδάλλως προσλαμβάνεται κάποιον να σας κάνει την δουλειά...

Αν έχει μέλλον σαν δουλειά ρίξε μια ενημέρωση μπας και έχει ενδιαφέρον

250 Κ το μήνα ? Τόσα πολλά ? Ούτε ποδοσφαιριστές στην Ελλάδα δεν παίρνουν τόσα. Για να έχω καταλήξει εδώ, ήδη έχω ψαχτεί και σε άλλα forum αλλά το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι το quickfix δεν είναι κάτι το διαδεδομένο ώστε να ρέει η πληροφορία μέσα στο google, αλλά στην δική μου περίπτωση το όλο πρόβλημα είναι πως θα το στήσω το quickfix και όχι ότι είναι ήδη σεταρισμένο και μου γεννήθηκε μία πληροφορία για ένα συγκεκριμένο tag (ή κάτι αντίστοιχο) όπου συνήθως ρωτάνε. Και το στήσιμο υπάρχει μόνο στο documentation, το οποίο δεν είναι για beginners όπως εξήγησα και στην προηγούμενη απάντηση μου. Γι΄αυτό απευθύνθηκα εδώ, μήπως κάποιος έχει ασχοληθεί με quickfix (οποιασδήποτε γλώσσας) και με βοηθήσει να τρέξει για να δώ αυτά τα demo examples όπου έχει το project. Δεν ζήτησα να μου το προσαρμώσει και πάνω στο πρόγραμμα που ήδη έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχεις μια εφαρμογή η οποία χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο ODL που λες. Θέλετε να το αλλάξετε αυτό σε κάτι πιο μοντέρνο. Άρα θα πάτε στον κώδικα της εφαρμογής σας, και θα υλοποιήσετε το καινούριο πρωτόκολλο, ούτως ώστε η εφαρμογή σας να επικοινωνεί προς τα έξω με εκείνο. Με την quickfix πιθανότατα θα γλυτώσετε αρκετό κόπο και χρόνο στην υλοποίηση αυτή που θα πρέπει να κάνετε. Αν δεν έχεις συγκεκριμένες απορίες, δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς. Το "δεν τρέχουν τα παραδείγματα" δε λέει τίποτα. Αν έχουν build errors, μπορείς να ψάξεις να δεις τι σημαίνουν αυτά τα build errors και να τα διορθώσεις.

Επίσης δεν είμαι σίγουρος ποια είναι η θέση σου ακριβώς στην εταιρεία. Είσαι προγραμματιστής; Αν ναι, δεν υπάρχει κάποιος πιο έμπειρος να σε βοηθήσει; Αν όχι, δε θέλω να ξέρω καν γιατί έπεσε αυτό το πράγμα στα χέρια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John-n78 είπε

Ναι το γνωρίζω αυτό. Δεν περιμένω με το που κατεβάσω το quickfix να λυθούν όλα ως δια μαγείας όπως λες αλλά υποτίθεται πως αυτήν την βιβλιοθήκη με τα παραδείγματα όπου έχει, μπορείς να τα τρέξεις μέσω visual studio αλλά πάντοτε δεν τρέχει τίποτα με building errors και αρκετά που γράφει στο documentation να μην αποσαφινίζονται ενώ πιο κάτω όπου γράφει "Creating Your Application" αυτό τί σημαίνει ? Ότι για να τρέξει κάποιο interface το quickfix θα πρέπει να γράψω εγώ τον αντίστοιχο κώδικα ή δεν είναι υποχρεωτικό ? Και εάν είναι, πού το γράφω πού το σώζω ? Τα ίδια ισχύουν λίγο πολύ και για το Sample Settings File. κ.α. Εν ολίγοις το documentation δεν απευθύνεται σε κάποιον που ασχολείται πρώτη φορά με quickfix αλλά σε ήδη υπάρχον χρήστες και γι΄αυτό έγραψα για advanced users.

250 Κ το μήνα ? Τόσα πολλά ? Ούτε ποδοσφαιριστές στην Ελλάδα δεν παίρνουν τόσα. Για να έχω καταλήξει εδώ, ήδη έχω ψαχτεί και σε άλλα forum αλλά το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι το quickfix δεν είναι κάτι το διαδεδομένο ώστε να ρέει η πληροφορία μέσα στο google, αλλά στην δική μου περίπτωση το όλο πρόβλημα είναι πως θα το στήσω το quickfix και όχι ότι είναι ήδη σεταρισμένο και μου γεννήθηκε μία πληροφορία για ένα συγκεκριμένο tag (ή κάτι αντίστοιχο) όπου συνήθως ρωτάνε. Και το στήσιμο υπάρχει μόνο στο documentation, το οποίο δεν είναι για beginners όπως εξήγησα και στην προηγούμενη απάντηση μου. Γι΄αυτό απευθύνθηκα εδώ, μήπως κάποιος έχει ασχοληθεί με quickfix (οποιασδήποτε γλώσσας) και με βοηθήσει να τρέξει για να δώ αυτά τα demo examples όπου έχει το project. Δεν ζήτησα να μου το προσαρμώσει και πάνω στο πρόγραμμα που ήδη έχουμε.

Τον χρόνο..είπαμε για τρελλα λεφτά.. αλλά... όχι και περισσότερο από αθλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, John-n78 είπε

250 Κ το μήνα ? Τόσα πολλά ?

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, είναι λάθος ακόμα και εάν κάποιος πει 250k/year.

Μπορείς να κάνεις μία έρευνα και μόνος σου, αλλά ο μισθός στις ΗΠΑ για dev στο finance δεν πάει πάνω από 180k/year.

Π.χ.: https://amp.comparably.com/salaries/salaries-for-financial-systems-developer

Επεξ/σία από DrKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, John-n78 είπε

Ναι το γνωρίζω αυτό. Δεν περιμένω με το που κατεβάσω το quickfix να λυθούν όλα ως δια μαγείας όπως λες αλλά υποτίθεται πως αυτήν την βιβλιοθήκη με τα παραδείγματα όπου έχει, μπορείς να τα τρέξεις μέσω visual studio αλλά πάντοτε δεν τρέχει τίποτα με building errors και αρκετά που γράφει στο documentation να μην αποσαφινίζονται ενώ πιο κάτω όπου γράφει "Creating Your Application" αυτό τί σημαίνει ? Ότι για να τρέξει κάποιο interface το quickfix θα πρέπει να γράψω εγώ τον αντίστοιχο κώδικα ή δεν είναι υποχρεωτικό ? Και εάν είναι, πού το γράφω πού το σώζω ? Τα ίδια ισχύουν λίγο πολύ και για το Sample Settings File. κ.α. Εν ολίγοις το documentation δεν απευθύνεται σε κάποιον που ασχολείται πρώτη φορά με quickfix αλλά σε ήδη υπάρχον χρήστες και γι΄αυτό έγραψα για advanced users.

250 Κ το μήνα ? Τόσα πολλά ?

https://www.talent.com/salary?job=high+frequency+trading

 

Σκρολλαρεις προς τα κάτω για κάποιες ενδεικτικές αγγελίες

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@John-n78

Φιλική συμβουλή: όταν βλέπεις ανθρώπους που δεν ξέρουν να διαβάζουν απλή πληροφορία, τότε μην πιστεύεις ότι σου λένε. Δυστυχώς το επίπεδο ορισμένων είναι υπό του μηδενός. Θα το δεις και από τις απαντήσεις που θα έρθουν. Μην ψαρώνεις.

Εάν ήξερες και από machine learning, θα σου έλεγα για κάτι τραγικά που έχουν γραφτεί από ορισμένους, όπως το να αντιστραφούν οι κλάσεις για να αυξηθεί η απόδοση του συστήματος, αλλά δεν ξέρω πόσο familiar είσαι με αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, John-n78 είπε

250 Κ το μήνα ? Τόσα πολλά ?

https://www.talent.com/salary?job=high+frequency+trading

 

Σκρολλαρεις προς τα κάτω για κάποιες ενδεικτικές αγγελίες

Με μια πολύ γρήγορη ανάγνωση 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ksvali.com/wp-content/uploads/2018/07/fix_1day_allsections-2.pdf&ved=2ahUKEwik8bWjwOL4AhVf8LsIHepcA5QQFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw3DnoerA6uSnBMA1QHYA6hx

ίσως να μην είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα ...κατά βάση 1 delimited string βλέπω με μια συγκεκριμένη γραμμογραφηση .. οπότε ίσως να ξεκινήσεις με την λήψη αυτού και συνεχίζες στο manipulation

Αλλά χωρίς γνώση από 1ο χέρι ίσως να λείπουν αρκετά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Kercyn είπε

Έχεις μια εφαρμογή η οποία χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο ODL που λες. Θέλετε να το αλλάξετε αυτό σε κάτι πιο μοντέρνο. Άρα θα πάτε στον κώδικα της εφαρμογής σας, και θα υλοποιήσετε το καινούριο πρωτόκολλο, ούτως ώστε η εφαρμογή σας να επικοινωνεί προς τα έξω με εκείνο. Με την quickfix πιθανότατα θα γλυτώσετε αρκετό κόπο και χρόνο στην υλοποίηση αυτή που θα πρέπει να κάνετε. Αν δεν έχεις συγκεκριμένες απορίες, δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς. Το "δεν τρέχουν τα παραδείγματα" δε λέει τίποτα. Αν έχουν build errors, μπορείς να ψάξεις να δεις τι σημαίνουν αυτά τα build errors και να τα διορθώσεις.

Επίσης δεν είμαι σίγουρος ποια είναι η θέση σου ακριβώς στην εταιρεία. Είσαι προγραμματιστής; Αν ναι, δεν υπάρχει κάποιος πιο έμπειρος να σε βοηθήσει; Αν όχι, δε θέλω να ξέρω καν γιατί έπεσε αυτό το πράγμα στα χέρια σου.

Εννοείται πως είμαι ο προγραμματιστής και όχι κάποιος τυχαίος, ειδαλλιώς ποιος ο λόγος να κάτσω να αλλάξω κάποιο πρόγραμμα. Αλλά δεν είμαι ο αρχικός προγραμματιστής όπου έχτισε το υπάρχον πρόγραμμα. Τα builds error είναι αρκετά και όχι ένα δύο και απευθύνομαι κυρίως σε άτομα τα οποία έχουν ασχοληθεί με το συγκεκριμένο project ώστε να γνωρίζουν απο πρώτο χέρι τι δουλεύει και με ποιον τρόπο, ειδαλλιώς ένας οποιοδήποτε τρίτος δεν νομίζω πως είναι εφικτό να παρέχει κάποια ουσιαστική βοήθεια καθώς οι απαντήσεις που θα δίνονται θα είναι γενικού τύπου και όχι συγκεκριμένες. 

Επίσης μην μαλώνετε το πόσα παίρνουν το χρόνο ή το μήνα. Το θέμα συζήτησης δεν είναι αυτό και στο κάτω κάτω στην Ελλάδα που βρισκόμαστε τέτοια ποσά είναι μόνο κάτω απο το τραπέζι καθώς ακόμη και βουλευτές δεν τα αγγίζουν τέτοια ποσά... άσχετα αν κάποιοι τα έχουν με άλλες δραστηριότητες.

17 ώρες πριν, DrKo είπε

@John-n78

Φιλική συμβουλή: όταν βλέπεις ανθρώπους που δεν ξέρουν να διαβάζουν απλή πληροφορία, τότε μην πιστεύεις ότι σου λένε. Δυστυχώς το επίπεδο ορισμένων είναι υπό του μηδενός. Θα το δεις και από τις απαντήσεις που θα έρθουν. Μην ψαρώνεις.

Εάν ήξερες και από machine learning, θα σου έλεγα για κάτι τραγικά που έχουν γραφτεί από ορισμένους, όπως το να αντιστραφούν οι κλάσεις για να αυξηθεί η απόδοση του συστήματος, αλλά δεν ξέρω πόσο familiar είσαι με αυτά. 

Πάντα φιλτράρω αυτά που μου λένε και όπως έγραψα και πιο πάνω απευθύνομαι σε άτομα τα οποία γνωρίζουν απο πρώτο χέρι το quickfix διότι αυτοί είναι που μπορούν να βοηθήσουν άμεσα. Για το machine learning δεν έχω ασχοληθεί ποτέ αλλά νομίζω πως είναι η "εκπαίδευση" κάποιου προγράμματος στο να εντοπίζει κάτι συγκεκριμένο που του έχουμε θέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, masteripper είπε

https://www.talent.com/salary?job=high+frequency+trading

 

Σκρολλαρεις προς τα κάτω για κάποιες ενδεικτικές αγγελίες

Με μια πολύ γρήγορη ανάγνωση 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ksvali.com/wp-content/uploads/2018/07/fix_1day_allsections-2.pdf&ved=2ahUKEwik8bWjwOL4AhVf8LsIHepcA5QQFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw3DnoerA6uSnBMA1QHYA6hx

ίσως να μην είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα ...κατά βάση 1 delimited string βλέπω με μια συγκεκριμένη γραμμογραφηση .. οπότε ίσως να ξεκινήσεις με την λήψη αυτού και συνεχίζες στο manipulation

Αλλά χωρίς γνώση από 1ο χέρι ίσως να λείπουν αρκετά.

 

 

Κατα την παρουσίαση στα τέλη Μάρτη, μας έδωσαν ένα παρόμοιο αρχείο το οποίο αναφέρει τα πλεονεκτήματα του FIX Server, τον τρόπο και την δομή της επικοινωνίας μεταξύ των χρηστών και του Χρηματιστηρίου μέσω του FIX Server ενώ αναφέρεται και σε κάποια tags του FIX Server 4.4. Αυτά όμως είναι πάντα σε θεωρητικό επίπεδο, ενώ εγώ αναζητάω άτομα τα οποία θα έχουν ασχοληθεί με το Quickfix και θα γνωρίζουν απο πρώτο χέρι το πρακτικό μέρος κατα πως μπορεί να στηθεί το Quickfix για κάποιον που είναι beginner σε αυτό το κομμάτι, τι μας δείχνει το quickfix, εάν για να δουλέψει απλά το κατεβάζεις και το τρέχεις (που δεν είναι έτσι) ή χρειάζεται και τίποτα άλλο ως requirement π.χ. κάποιον Server να έχουμε διαμορφώσει ή εάν πρέπει να να πειράξουμε κάποια configuration files π.χ. του acceptor ή τα αφήνουμε όπως είναι ή εάν χρειάζεται να γράψουμε και δικό μας επιπλέον κώδικα για να τρέξει το quickfix και εάν ναι τί κώδικας θα πρέπει να είναι αυτό κλπ... Αντιλαμβάνεσαι ότι απο την θεωρία που βρίσκεις μέσα σε ένα pdf απέχει αρκετά στην πράξη και όλες αυτές (ή μέρος αυτών) των ερωτήσεων τις γνωρίζει μόνο κάποιος όπου έχει τρέξει quickfix. Το documentary το έχω δει, αλλά δεν αποσαφηνίζει όλα αυτά που ρωτάω καθώς καίρια πράγματα μπορεί να τα αναφέρει πολύ συνοπτικά και να μην καταλαβαίνεις τί ακριβώς είναι αυτό που λέει και τί το κάνεις, πόσο μάλλον που στον προγραμματισμό και η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...