Προς το περιεχόμενο

Από σήμερα και η Εθνική τράπεζα στο Google Pay


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, 1nsom-n1k said:

Ρε ξεκολλάτε, επειδή 5000 τύποι  θέλετε να πουλάτε μούρη

Συμφωνώ. Είναι διαστημική τεχνολογία το να έχεις κινητό με NFC το 2022 και πουλάς τρελή μούρη πληρώνοντας με αυτόν τον τρόπο.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια ανησυχω για το αν η ειρωνεια ειναι αρρωστια τελικα.

πιανω τον εαυτο μου να θελω να γινω ειρωνικος..αρχιζω τις αναπνοες και ολα καλα.

Ζητω η τεχνολογια που μας παει στον Γεροντα Διαολο και συντομα θα καθετε μαζι μας στο σαλονι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Ρε ξεκολλάτε, επειδή 5000 τύποι θέλετε να πουλάτε μούρη, νομίζετε ότι θέλει το ίδιο όλος ο κόσμος εκεί έξω. 

Δεν θα πω για τους μεγαλύτερους και οι νεότεροι ακόμα δεν θέλουμε ψηφιακά πορτοφόλια και βλακείες, μόνο κάτι 15 χρονα μπορεί να συμφωνούν μαζί σας. 

Μετρητά μόνο. 

Κυριολεκτικά τα λέω όχι ειρωνικά.  

"Μούρη πουλάς" πάρα πολύ άνετα και με τα μετρητά.

Αν έχει κάνει κάποια έρευνα πάνω στο θέμα μπορείς να μας την παραθέσεις να δούμε τα αποτελέσματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Thessgr είπε

Φυσικά και μπορεί να είναι. Κάτι άλλο;

Δε χρειάζεται κάτι άλλο. Και μόνο που με γλυτώνει από το να ανοίγω διαφορετικές εφαρμογές η ακόμα χειρότερα να πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να βάζω ποιο θέλω να είναι το προεπιλεγμένο πρότυπο πληρωμής φτάνει.  Επίσης είναι πολύ πιο γρήγορο από την εφαρμογή της εθνικής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dompred είπε

Και αν έπεφταν οι κάρτες σε λάθος χέρια; Και αν έπεφτε το πορτοφόλι με τα μετρητά σε λάθος χέρια; Τουλάχιστον με το κινητό έχεις το κλείδωμα που αν έχεις ασχοληθεί να μην βάλεις πιν 1234 και έχεις βάλει remote wipe είναι αρκετά πιο ασφαλές από το να έχεις τις κάρτες μαζί σου

 

Αυτό δεν λέω;Ο φίλος θελει να βγάλει το κλείδωμα απο το κινητό.

34 λεπτά πριν, kekos123 είπε

Δε θα πέσει. 

Αφού εχεις κάνει συμβόλαιο οκ.

Κοίτα όμως αν λετουργούν και οι τραπεζικές εφαρμογές σου σε κινητό που δεν έχει κλείδωμα.

41 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Ρε ξεκολλάτε, επειδή 5000 τύποι θέλετε να πουλάτε μούρη, νομίζετε ότι θέλει το ίδιο όλος ο κόσμος εκεί έξω. 

Δεν θα πω για τους μεγαλύτερους και οι νεότεροι ακόμα δεν θέλουμε ψηφιακά πορτοφόλια και βλακείες, μόνο κάτι 15 χρονα μπορεί να συμφωνούν μαζί σας. 

Μετρητά μόνο. 

Κυριολεκτικά τα λέω όχι ειρωνικά.  

Αφου βολευεσαι μονο με μετρητά μπράβο σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1nsom-n1k είπε

Ρε ξεκολλάτε, επειδή 5000 τύποι θέλετε να πουλάτε μούρη, νομίζετε ότι θέλει το ίδιο όλος ο κόσμος εκεί έξω. 

Δεν θα πω για τους μεγαλύτερους και οι νεότεροι ακόμα δεν θέλουμε ψηφιακά πορτοφόλια και βλακείες, μόνο κάτι 15 χρονα μπορεί να συμφωνούν μαζί σας. 

Μετρητά μόνο. 

Κυριολεκτικά τα λέω όχι ειρωνικά.  

Mετρητα και Windows XP μονο.

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dead-Poet είπε

Τώρα, αν ζητήσω και να ενεργοποιηθούν οι NFC δέκτες που έχουν κάποια ATMs της Εθνικής, ώστε να μπορείς να κάνεις και ανάληψη με το κινητό ή το ρολόι (όπως γίνεται σε αρκετά ATMs της Eurobank) και να αφήσεις οριστικά τη φυσική κάρτα στο σπίτι, θα ζητάω πολλά; Ο εξοπλισμός υπάρχει (όχι σε όλα, αλλά σε αρκετά), γιατί δεν τα ενεργοποιούν τα ρημάδια;

Καλα τα λες το θεμα ειναι να εχεις λεφτα μεσα να κανεις αναληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κίτα όμως αν λετουργούν και οι τραπεζικές εφαρμογές σου σε κινητό που δεν έχει κλείδωμα.

 

 

Μία χαρά δουλεύει, απλά όταν θέλω να πληρώσω βάζω pin! Χωρίς κλείδωμα οθόνης φυσικά, τεσπα, γούστα είναι αυτά, απλά εγώ δε θέλω κλείδωμα οθόνης, με καθυστερεί πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στα καταστήματα να είναι και μετά ηλεκτρονικά, έχουν καταντήσει όλες οι τράπεζες μια ταλαιπωρία, τσάμπα χρήμα θέλουν, προσωπικό ανύπαρκτο 

23 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Mετρητα και Windows XP μονο.

Η τράπεζα χρεώνει σε κάθε πληρωμή με pos,αλλά δεν βλέπω να σε ενοχλεί, έξω από τον χώρο είμαστε οι πρώτοι

Φούσκα λέγεται η πραγματικότητα σού

Αποταμίευση μόνο σε χρυσό

Ηλεκτρονικά τίποτε,και ρευστό στο χέρι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρός ήταν. Εμένα η native εφαρμογή της εθνικής ποτέ δεν δούλεψε ανέπαφα. 

Επίσης πολλές φορές προσωπικά έτυχε να βγω μια γρήγορη βόλτα με τα παιδιά και να μην έχω πάρει λεφτά, κάρτα μαζί και να ζητάνε κάτι για φαγητό. Ε τώρα θα εχω. Είναι μια ευκολία.

 

Επεξ/σία από Skatzivas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...