Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
20 minutes ago, Waiss said:

Με λίγα λόγια τα κουτιά της Cosmote στην πολυκατοικία, μπορεί να τα χρησιμοποιήσει κι άλλος πάροχος αν θελήσω να μπω στην διαδικασία;

Ναι, αρκεί να το θέλει. Πχ η Wind/Νova τα χρησιμοποιεί, η Vodafone δεν θέλει και δίνει μόνο σε περιοχές που έχει αναλάβει η ίδια, αν δεν κάνω λάθος.

Για σιγουριά τσεκάρεις είτε στο sfbb.gr, έλεγχο διαθεσιμότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Thresh είπε

Κάτι τέτοια διαβάζει κόσμος με aDSL συγχρονισμό 6-8 Mbps, δίχως επιλογή για VDSL/FTTH  κι ανεβάζει 22 πίεση. 

Να είσαι σε τέτοια περιοχή, να έχεις δυνατότητα για κουπόνι και πάγιο 29-31.9 ευρώ για 200Mbps και να μην το κάνεις γιατί φαίνεται άσχημα ή δεν θες μερεμέτια.

Σας "χαρίζουν" γάιδαρο και τον κοιτάτε στα δόντια. :(

Εδω οι περισσοτεροι ειναι θετικοι στην ανακοινωση ,αλλα υπαρχουν κι αυτοι που δεν κερδιζουν ...τιποτα .Οπως :

1)Αν εχεις ταχυτητα μεχρι 10mbps κι δεν εχει διαθεσιμο vdsl η ftth στην περιοχη σου

2) Αν η ταχυτητα που εχεις ειναι η μεγιστη που δινει στη περιοχη σου.

3) αν εχεις προβληματα ταχυτητας κι αποσυνδεσεις σε μια ταχυτητα vdsl δεν κερδιζεις κατι αν διπλασιαστει η ταχυτητα, μαλλον χανεις

Μαλιστα αν αυξηθουν συμαντικα οι κατοχοι γραμμης με μεγαλυτερη ταχυτητα σε μια καμπινα ,τοτε λογο χαλκου δεν ειναι συγουρο οτι θα εχεις τις ιδιες ταχυτητες και την ιδια σταθεροτητα στην γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Waiss είπε

Το πρόβλημα εντωμεταξυ είναι ότι κι εγώ θέλω να αποφύγω τα σκαψίματα και τις τρύπες στο διαμέρισμα για την εγκατάσταση της ίνας, οπότε VDSL θα με βόλευε περισσότερο. Αλλά απ'όσο γνωρίζω η κάπου είχα διαβάσει νομίζω, ότι καμπίνες με VDSL υπάρχουν από μια απόσταση και πάνω από τα κεντρικά του ΟΤΕ. Εγώ έχω μια απόσταση γύρω στα 650-700 μέτρα. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το παραπάνω με τις αποστάσεις των καφαο με VDSL. 

Με το ζόρι 50mbps vdsl στα 700 μέτρα χαλκού. Κάνε την μετάβαση τώρα που είναι φτηνό το FTTH. Τα μερεμέτια μαζεύονται και μην το πολυσκεφτεσαι γιατί μετά που δεν θα έχει κουπόνια και επιδοτήσεις θα δίνεις κάτι 4χιλιαρα και 5χιλιαρα όπως δίναμε κάποτε για να έρθουν οι μισθωμενες γραμμές σε μεγάλους οργανισμούς (στο λέω ως εγκαταστάτης). 

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, power_1 είπε

Υπαρχει διαθεσημοτητα σε ftth στο σπιτι σου ? ελενχος 

https://sfbb.gr/LandingPage.html

Αν δεν υπαρχει και δεν υπαρχει διαθεσημοτητα για vdsl τωτε οντος μενεις σε adsl μεχρι να αποκτησεις διαθεσημοτητα vdsl η ftth

Μόλις μπήκε και ο δικός μου ΤΚ. Η Wind δίνει FTTH?

Α, δίνει. Α ρε Wind πόσο μπροστά είσαι;

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε λετε να το ανακοινωσει και η WInd? Γιατι τοσο καιρο που εχω 50 με 28ε και τους λεω να παω στα 100 θελουν 33ε και δεν τα δινω γιατι πιστευω ειναι κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

ποτε λετε να το ανακοινωσει και η WInd? Γιατι τοσο καιρο που εχω 50 με 28ε και τους λεω να παω στα 100 θελουν 33ε και δεν τα δινω γιατι πιστευω ειναι κοροιδια.

Δεν θα αργησουν αν δεν θελουν να χασουν υφισταμενους πελατες κι μαλιστα λιγο πριν την ενοποιηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
54 minutes ago, xariskk24 said:

ποτε λετε να το ανακοινωσει και η WInd? Γιατι τοσο καιρο που εχω 50 με 28ε και τους λεω να παω στα 100 θελουν 33ε και δεν τα δινω γιατι πιστευω ειναι κοροιδια.

Και να σε διπλασιάσουν,  τα 28E για  100Mbps πλέον θα είναι "άσχημα", σίγουρα καλύτερα από τα 33...ίδια τιμή με ΟΤΕ ffs.

Σκέψου ότι κάποιοι πήραν 100αρα με 26 ευρώ (κι ένα πάγιο δώρο) και θα πάνε (όσοι μπορούν) σε 200. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Και να σε διπλασιάσουν,  τα 28E για  100Mbps πλέον θα είναι "άσχημα", σίγουρα καλύτερα από τα 33...ίδια τιμή με ΟΤΕ ffs.

Σκέψου ότι κάποιοι πήραν 100αρα με 26 ευρώ (κι ένα πάγιο δώρο) και θα πάνε (όσοι μπορούν) σε 200. 

Οταν θα παρεις με 26€ 100αρα κι με διπλασιασμο γινει 200αρα δισκολα η wind/nova θα κρατησουν τους πελατες τους .

Ο OTE με το δυπλασιασμο συγουρα θα αυξησει το μεριδιο αγορας του.(51% τελος 2021)

Η Vodafone θελει να " δεσει" τους υφησταμενους πελατες για 24 μηνες με τον δυπλασιασμο (22% τελος 21 )

Η wind/nova λιγο πριν την συνχωνευση πρεπει να παρει αποφασεις αμεσα αφου οι αλλες δυο εταιρειες της τραβηξαν το χαλακι κατω απο τα ποδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, power_1 said:

Οταν θα παρεις με 26€ 100αρα κι με διπλασιασμο γινει 200αρα δισκολα η wind/nova θα κρατησουν τους πελατες τους .

Για Wind είναι αυτή η περίπτωση, μιας και γι' αυτή ρωτάει ο xariskk24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για Wind είναι αυτή η περίπτωση, μιας και γι' αυτή ρωτάει ο xariskk24

Η wind δινει την 100αρα στην τιμη της 50αρας με 24,9( 26+1 παγιο δωρο) αυτο αφωρα ΝΕΟΥΣ πελατες ,οι υφησταμενοι εχουν αλλη τιμολογιακη πολιτικη.

Η τιμες της vodafone για νεους συνδρομητες ειναι :

24αρα 21,4  €    50αρα 26,5 €  κι 100αρα 27,40  αρα θα πανε σε 100αρα για 0,9 € παραπανω απο 50αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, power_1 said:

Η wind δινει την 100αρα στην τιμη της 50αρας με 24,9( 26+1 παγιο δωρο) αυτο αφωρα ΝΕΟΥΣ πελατες ,οι υφησταμενοι εχουν αλλη τιμολογιακη πολιτικη.

Ναι, γι' αυτούς λέω ότι θα πάρουν 200αρα εφόσον μπορούν με 26, γι' αυτό τα δικά του 100Mbps με 28 είναι "άσχημα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Ναι, γι' αυτούς λέω ότι θα πάρουν 200αρα εφόσον μπορούν με 26, γι' αυτό τα δικά του 100Mbps με 28 είναι "άσχημα".

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Για Wind είναι αυτή η περίπτωση, μιας και γι' αυτή ρωτάει ο xariskk24

 

H αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα και τους πηρα τηλ. 100 δε μου την εκαναν αλλά από 28 μου τ πήγαν 23! αρα αν οντως βγάλουν διπλασιασμό θα εχω 100 με 23 :P kalh fash 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

H αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα και τους πηρα τηλ. 100 δε μου την εκαναν αλλά από 28 μου τ πήγαν 23! αρα αν οντως βγάλουν διπλασιασμό θα εχω 100 με 23 :P kalh fash 

Σου δωσαν την τιμη της 50αρας (χωρις τον 1 μηνα δωρεαν που δεινουν στους νεους συνδρομητες ).

Δεν ξερουμε αν θα ισχυσει και με ποιους ορους ο δυπλασιασμος των ταχυτητων στη nova/wind παντος αν ισχυσει , θα ισχυσει κι για τους δυο παροχους .Ισως γινει ταυτοχρονα με κοινα πακετα οπως εγινε με το eon .

Οποιαδηποτε προσφορα καλοδεχουμενη .

Απλα να μην φτασουμε να μειωθουν  κι αλλο οι παροχοι στη  σταθερη (απο 6 παροχους το 2016  φτανουμε  στους 3  το 2022 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, power_1 είπε

Σου δωσαν την τιμη της 50αρας (χωρις τον 1 μηνα δωρεαν που δεινουν στους νεους συνδρομητες ).

Δεν ξερουμε αν θα ισχυσει και με ποιους ορους ο δυπλασιασμος των ταχυτητων στη nova/wind παντος αν ισχυσει , θα ισχυσει κι για τους δυο παροχους .Ισως γινει ταυτοχρονα με κοινα πακετα οπως εγινε με το eon .

Οποιαδηποτε προσφορα καλοδεχουμενη .

Απλα να μην φτασουμε να μειωθουν  κι αλλο οι παροχοι στη  σταθερη (απο 6 παροχους το 2016  φτανουμε  στους 3  το 2022 )

Απλα δεν καταλαβα γιατι δεν μου την εκαναν 100 χωρις να πληρωσω κατι και να μην εχαναν τα 5 ευρω που τωρα μου εκοψε.. δεν τους καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

Απλα δεν καταλαβα γιατι δεν μου την εκαναν 100 χωρις να πληρωσω κατι και να μην εχαναν τα 5 ευρω που τωρα μου εκοψε.. δεν τους καταλαβαινω.

Γιατι πολιτικη της nova ειναι σε αυτη τη φαση η προωθηση της 50αρας vdsl ενω voda και wind προωθουν τις 100αρες ξεκαθαρα φαινεται απο την τιμολογιακη πολιτικη των πακετων τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...