Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες των νέων Samsung Galaxy Watch5 και Galaxy Watch 5 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, johnnieinlab είπε

Επαναστατικό design! Μοιάζει με ρολόι, φοριέται σαν ρολόι, δείχνει την ώρα. Είναι ρολόι.

Το ρολόι θέλεις συνήθως να σου δείχνει την ώρα όταν ξυπνάς, χωρίς να το ψάχνεις στο κομονδίνο. Επίσης, όταν έχεις ρολόγια που διαφημίζουν sleep tracking , τότε καλό είναι να μπορείς να τα φοράς και στο ύπνο

Πες μου πως δεν είχες ποτέ Smartwatch χωρίς να μου πεις πως δεν είχες ποτέ Smartwatch.

Το βάζεις το βράδυ για μία ώρα και σε πάει άνετα μέχρι το επόμενο βράδυ. Προσωπικά έχω το Galaxy Watch 3 κι ακολουθώντας το παραπάνω το φορτίζω κάθε βράδυ ενώ είναι στο 25-30%, στο 85-90% για να διατηρήσω την μπαταρία του. Και το χρησιμοποιώ πολύ γιατί το βάζω να δείχνει τις οδηγίες στο GPS.

Μια χαρά είναι η μπαταρία. Ένας μικρός υπολογιστής είναι. Αν θέλει κάποιος ρολόι, ας πάρει ρολόι. 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, fytotech είπε

Πες μου πως δεν είχες ποτέ Smartwatch χωρίς να μου πεις πως δεν είχες ποτέ Smartwatch.

Το βάζεις το βράδυ για μία ώρα και σε πάει άνετα μέχρι το επόμενο βράδυ. Προσωπικά έχω το Galaxy Watch 3 κι ακολουθώντας το παραπάνω το φορτίζω κάθε βράδυ ενώ είναι στο 25-30%, στο 85-90% για να διατηρήσω την μπαταρία του. Και το χρησιμοποιώ πολύ γιατί το βάζω να δείχνει τις οδηγίες στο GPS.

Μια χαρά είναι η μπαταρία. Ένας μικρός υπολογιστής είναι. Αν θέλει κάποιος ρολόι, ας πάρει ρολόι. 

Ελπίζω να μην είσαι στον επιστημονικό κλάδο. Όχι μόνο βασίστηκες σε ασύνδετα δεδομένα αλλά κατέληξες και σε λάθος συμπεράσματα.

Έχω το Samsung Gear S3 και το Amazfit Bip, το οποίο αντικατέστησε ένα band Mi2. Μάντεψε ποιο φοράω (το Bip), καθώς έχει GPS, ειδοποιήσεις από το κινητό, ξυπνητήρια, sleep tracking, παλμούς, χρονόμετρα, υπενθυμήσεις αλλά το βασικότερο είναι ότι το φορτίζω κάθε 10 μέρες! Το Samsung είναι στο συρτάρι και χαίρεται στην ιδέα ότι αν κρατούσε η μπαταρία "μπορεί" κάποιος να το χρησιμοποιούσε για να δει YouTube (γελάσαμε πάλι)!!!!!

Επεξ/σία από johnnieinlab
ξέχασα τη λέξη "αντικατέστησε"
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, johnnieinlab είπε

Επαναστατικό design! Μοιάζει με ρολόι, φοριέται σαν ρολόι, δείχνει την ώρα. Είναι ρολόι.

Το ρολόι θέλεις συνήθως να σου δείχνει την ώρα όταν ξυπνάς, χωρίς να το ψάχνεις στο κομονδίνο. Επίσης, όταν έχεις ρολόγια που διαφημίζουν sleep tracking , τότε καλό είναι να μπορείς να τα φοράς και στο ύπνο

Δεν διευκρινίζουν όμως ποιον ύπνο.

Είναι όταν κοιμάσαι όρθιος 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν στην Ελλάδα μπορείς να δεχθείς κλήσεις στο smartwatch?

Για εμάς που περπατάμε πολύ θα ήταν θεόσταλτο δώρο να μην κουβαλάμε το βάρος του κινητού μαζί μας.

Μια μάτια που έριξα όμως στο skroutz στα σχόλια των χρηστών δείχνει ότι δεν μπορούμε ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, fytotech είπε

Όταν πάω διακοπές, βάζω το βράδυ για φόρτιση κινητό (x2), ακουστικά, powerbank, ebook reader, action camera, gimbal, ηλεκτρική οδοντόβουρτσα, tablet, laptop. Βάλε και τα αντίστοιχα της γυναίκας.

Αλλά ναι. Απαράδεκτο να βάλω και το ρολόι.

Να μας πεις τι πολυμπριζο χρησιμοποιείς γιατί θέλω να πάρω ένα καλό !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fytotech είπε

Όταν πάω διακοπές, βάζω το βράδυ για φόρτιση κινητό (x2), ακουστικά, powerbank, ebook reader, action camera, gimbal, ηλεκτρική οδοντόβουρτσα, tablet, laptop. Βάλε και τα αντίστοιχα της γυναίκας.

Αλλά ναι. Απαράδεκτο να βάλω και το ρολόι.

Ε ναι είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Ολοι αυτό κάνουν. ΝΟΤ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η Samsung που πάντα τα είχε επτασφράγιστα μυστικά αυτά..μας κοροϊδεύουν αυτοί και κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας..καλύτερα ο τίτλος να ήταν τύπου «Αυτά θα είναι τα νέα smartwatch κτλ κτλ»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρέστε με άλλα διαφωνώ με την άποψη ότι η samsung κυριαρχεί στον χώρο των Android wearables. Το galaxy 4 ξεκίνησε με τιμή στα 350 χοντρικά και τώρα το βλέπουμε στα 100, το ίδιο με το galaxy 1...αυτο για μένα είναι ή κορεσμός της αγοράς ή απόδειξη των χρηστών. 

16 ώρες πριν, Georgenkl είπε

Προφανώς υπάρχουμε και εμείς οι χαζοί που υποστηρίζουμε αυτή την καταναλωτική συνήθεια... Από την άλλη αγριευοντας την επιχειρηματολογία (άρε Κούγια σε έχω για σάντουιτς...) πόσο ανυπόμονουσες, όταν η μαμά έφτιαχνε αυτό το παστιτσακι που κάθε φορά το έκανε απλά τέλειο (αντε να είχε κάνα τυράκι διαφορετικό)? Εεε κάτι παρόμοιο γίνεται και εδώ. Η τεχνολογία έγινε άρρωστο αλλά αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας και οι εταιρείες το εκμεταλλεύονται.

 

19 ώρες πριν, Titos301 είπε

"διερρευσαν"  αχ αυτες οι εταιριες με το marketing τους

Κατά λάθος εξεπιτηδες..... Με αθώο συναίσθημα κατασπαραξης του αυτοβουλα θυσιαζομενου υπερκαταναλωτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, thanoik34 είπε

Μόνο τα Casio G-Shock αντέχουν σε μπαταρίες, βγαίνουν και σε smartwatch 🤜🤛👊

Έχω το trex που είναι ένα βασικό "smart watch" με προβιά gshock. Η αυτονομία που έχω είναι 30 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...