Προς το περιεχόμενο

DREAMBOX DM 800 SE HD ORIGINAL


Petran1965

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα .

Δεν ήξερα που να τοποθετήσω το συγκεκριμένο είδος.

Έχω στην κατοχή μου ένα Δορυφορικό Δέκτη σχεδόν καινούριο  τον DREAMBOX DM 800 SE HD ( ORIGINAL )

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν το δέκτη αυτό μπορώ να τον χρησιμοποιήσω κάπου .....και αν πουλιέται σήμερα και πόσο.

dreambox.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποτε ηταν τοπ αυτοι οι δεκτες.. Τωρα δεν αξιζουν καθοτι και με φθηνοτερους κανεις το ιδιο πραγμα.

Αν εχεις δορυφορικό πιατο τον συνδέεις και απο εκει και περα μεσω καποιου emulatora (cam) πχ ccam, mgcamd  περνάς το τελευταίο SoftCam.Key και βλέπεις οτι ανοίγει τέλος πάντων.

Έχω χρονιά να ασχοληθώ. Ο δέκτης τρέχει linux "Enigma"

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο καμια 10ετία ήταν απο τους καλύτερους δορυφορικούς δέκτες κι έκανε παπάδες.
Το τοπίο στα δορυφορικά έχει αλλάξει άρδην, τα συνδρομητικά πακέτα έχουν παντρευτεί με τους δέκτες και η πειρατεία πλεον έχει μεταπηδήσει απο τους emulator και τα κλειδιά σε streaming υπηρεσίες. Οπότε εαν κάποιος θέλει να ακολουθήσει αυτή τη διαδρομή, με όλα της τα ρίσκα, δεν είναι πλεον απαραίτητο να αποκτήσει δορυφορικό δέκτη. Αρκεί ένα android box με kodi ή tablet/smartphone ή υπολογιστή.

Τα μόνα που λειτουργούν πλέον με κάρτες, κλειδιά κ emulator είναι δευτερότριτα μπουκέτα, τα ερωτικά και τα ελληνικά κανάλια μέσα απο τον δορυφόρο και δέσμη που χρησιμοποιεί το digea. Τα ελευθερα δορυφορικά κανάλια είναι αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2022 στις 1:14 ΜΜ, _filippos_ είπε

πριν απο καμια 10ετία ήταν απο τους καλύτερους δορυφορικούς δέκτες κι έκανε παπάδες.
Το τοπίο στα δορυφορικά έχει αλλάξει άρδην, τα συνδρομητικά πακέτα έχουν παντρευτεί με τους δέκτες και η πειρατεία πλεον έχει μεταπηδήσει απο τους emulator και τα κλειδιά σε streaming υπηρεσίες. Οπότε εαν κάποιος θέλει να ακολουθήσει αυτή τη διαδρομή, με όλα της τα ρίσκα, δεν είναι πλεον απαραίτητο να αποκτήσει δορυφορικό δέκτη. Αρκεί ένα android box με kodi ή tablet/smartphone ή υπολογιστή.

Τα μόνα που λειτουργούν πλέον με κάρτες, κλειδιά κ emulator είναι δευτερότριτα μπουκέτα, τα ερωτικά και τα ελληνικά κανάλια μέσα απο τον δορυφόρο και δέσμη που χρησιμοποιεί το digea. Τα ελευθερα δορυφορικά κανάλια είναι αδιάφορα.

 

Ενημερώνω ότι υπάρχει δορυφορικό πιάτο κινητό 1.20 ... Να τα βάλω για πούλημα μαζί με το δορυφορικό δέκτη ? 

20170222_100508.jpg

20170222_100657.jpg

20170222_100636.jpg

20170222_100622.jpg

20170222_100508.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτο αν και το ενδιαφερον για αυτα πλεον δεν υπάρχει. Εγω εχω 3 πιατα (σταθερα) πανω στην ταράτσα (συνολικά 6 LNB) και δεν τα χρησιμοποιώ πλέον. Δέκτη έχω combo DVB-S2,T2 και τον εχω μονο για επίγεια ψηφιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν μενεις επαρχια και το ιντερνετ σερνεται αν θες να δεις κατι ειναι μονοδρομος το δορυφορικο με καποιες βοηθειες εχει ενδιαφερον

βεβαια τωρα εχουν βγει 4Κ δορυφορικοι δεκτες και οι 1080 αρχιζουν σιγα σιγα να αποσυρονται αλλα εχουν 3-5 χρονια ζωης

φορμουλα1 ελευθερα ,το ματσ της παρασκευης του γερμανικου πρωταθηματος η της δευτερας,μηχανοκινητους αγωνες ,σκι ,παγκοσμιο ποδοσφαιρο που ερχεται

ειναι αρκετα για να μην τα βαλεις στην αποθηκη ...αν αυτα δεν τα βλεπεις, βαλτον αγγελια μαζι με το πιατο και οτι παρεις.....

η εικονα 1080 του δεκτη δεν εχει καμμια σχεση με την εικονα απο iptv σε tvbox πχ οχι σε οθονη πισι αλλα τηλεορασης....4Κ δεκτης δε συγκρινεται με τιποτα

 το μονο αρνητικο ειναι οτι θελεις χωρο και καταλληλη θεση για το πιατο αν ειναι κινουμενο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δικό μου πάντως όταν είδα ότι δεν θα "έφευγε¨ούτε για 50 ευρώ τον κράτησα και τον χρησιμοποιώ για το sat finder του. Είναι απίστευτα γρήγορο και μπορείς εύκολα με ένα μονιτορ και τον δέκτη να κεντράρεις πιάτο και LNB... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...