Προς το περιεχόμενο

It's Always Sunny In Philadelphia


Charismo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

It's Always Sunny in Philadelphia (TV Series 2005– ) - IMDb

Έψαξα και δεν είδα να υπάρχει topic για τη συγκεκριμένη σειρά.

Με την έλευση του Disney+ στην Ελλάδα, αποφάσισα να ξαναρχίσω αυτό το διαμαντάκι που έβλεπα πριν χρόνια, μιας και συμπεριλαμβάνεται στη streaming πλατφόρμα.

Για όσους δε γνωρίζουν περί τίνος πρόκειται, είναι η ιστορία μιας παρέας ιδιοκτητών ενός μπαρ στη Φιλαδέλφια και όλων των ευτράπελων που τους συμβαίνουν. Πρόκειται για άκρως εγωιστικούς χαρακτήρες, χωρίς ίχνος αλτρουισμού οι οποίοι είναι ικανοί να κάνουν τα πάντα για να ικανοποιήσουν τα προσωπικά τους συμφέροντα. Έχει άκρως κάφρικο χιούμορ και δεν συμβιβάζεται ούτε περιορίζεται από political correctness ειδικά στις πρώτες σεζόν.

Είναι από τις λίγες σειρές που με έχουν κάνει να κλάψω από τα γέλια (κυριολεκτικά) σε τόσο πολλά επεισόδια. Το χιούμορ ομολογουμένως μπορεί να μην είναι για όλους, αλλά όσοι το βρουν πετυχημένο και συμβαδίζει με το γούστο τους νομίζω πως θα βρουν τη σειρά εξαιρετική.

 

scale.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ανανεωθεί μέχρι και για 18η σεζόν. Δεν έχω δει ακόμη την 15η, αλλά έχω την εντύπωση πως πλέον στερεύει και σίγουρα δεν είναι στα ύψη που έχει φτάσει σε παλαιότερες σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη σειρά, ή τουλάχιστον κωμική σειρά, που έχει βγει (ή και που θα βγει για τα επόμενα πολλά χρόνια).
Μέχρι την 9η σεζόν αγγίζει την τελειότητα με τα επεισόδια να πυροβολάνε ατάκες, καταστάσεις, κ.λπ.

Προφανώς και δεν είναι για όλους όπως είπαν παραπάνω. Πρέπει νομίζω να έχεις μια επαφή με το κάφρικο χιούμορ πριν το δεις.

Όντως από τη 10η και μετά υπάρχει μια πτώση, κυρίως στη συνέπεια. Παρόλα αυτά, 3 από τα αγαπημένα μου επεισόδια είναι στις σεζόν 10, 12 & 13.
Η 15η σαιζόν πάντως ήταν αρκετά καλύτερη από την 14 @Random User

Πείτε και αγαπημένο χαρακτήρα.

Θα έλεγα τον παρακάτω ψυχοπαθή τις περισσότερες μέρες του χρόνου :P.

Always Sunny Golden God GIF by hero0fwar

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kasrith είπε

Καλά ε εάν ταυτίζεστε με τους χαρακτήρες, παίζει να έχετε χάσει λίγο το point της σειράς 😄

 

Δε νομίζω να ταυτίζεται κανείς με τους χαρακτήρες. Όλοι ανεξαιρέτως είναι αποδεδειγμένα κοινωνιοπαθείς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομερή η σκηνή με τον Τσάρλι στην Ιρλανδία. Μαζί με τον χορό του Mac με λύγισαν.

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...