Προς το περιεχόμενο

Από τα 1599€ έως τα 3150€ οι τιμές του νέου MacBook Air (M2 SoC) στην Ελλάδα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, Herald είπε

Eλά βρε σύ, αφού και εσύ και όσοι διαβάζουν το πόστ σου ξέρουν ότι αυτό που γράφεις είναι απλά ψέμα. Ακού εκεί, ποτέ δεν κρέμασε ένα apple προιόν. Απόπειρα εξαπάτησης του εαυτού σου είναι, γιατί κανείς μέσα στο φόρουμ δεν θα σε πιστέψει. Άντε ίσως ο atix που σου έκανε like :P 

ok Λοιπόν, άνοιξε ένα pro tools session, με μερικές Avid HD I/O σε rack, ηχογράφησε 16-32 κανάλια ήχου και περιμένω να μου πεις πότε θα κρεμάσει το δικό σου mac σε σένα, πάτα το rec και περιμένω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ που δικαιολογείτε τις αυξήσεις στην τιμή των προϊόντων επειδή είναι apple .  Όλα πάνε προς τα πάνω δυστυχώς .Ειδικά στην Ευρώπη οι τιμές έχουν εκτροχιαστεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Eλά βρε σύ, αφού και εσύ και όσοι διαβάζουν το πόστ σου ξέρουν ότι αυτό που γράφεις είναι απλά ψέμα. Ακού εκεί, ποτέ δεν κρέμασε ένα apple προιόν. Απόπειρα εξαπάτησης του εαυτού σου είναι, γιατί κανείς μέσα στο φόρουμ δεν θα σε πιστέψει. Άντε ίσως ο atix που σου έκανε like :P 

Ο AtiX έχει κλείσει 30 χρόνια χρήσης Windows και 17 χρόνια macOS και ξέρει να διακρίνει την σταθερότητα που ζητάει κάποιος από έναν υπολογιστή…

Μου κάνει εντύπωση να μιλάει κάποιος για σταθερότητα λειτουργικού έχοντας χρησιμοποιήσει Milenium, Vista, 8, 10 τα πρώτα τρία χρόνια και 11 και να κατηγορεί τους άλλους για απόπειρες εξαπάτησης… 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pokemon640 είπε

ok Λοιπόν, άνοιξε ένα pro tools session, με μερικές Avid HD I/O σε rack, ηχογράφησε 16-32 κανάλια ήχου και περιμένω να μου πεις πότε θα κρεμάσει το δικό σου mac σε σένα, πάτα το rec και περιμένω :)

Ενω τα windows θα κρεμασουν... Γνωστό θέμα, όλες οι επιχειρήσεις και οι content creators με mac τρεχουν γιατι τα Windows κρεμανε. Ελα ρε μαν, μην προσπαθείς, αφου και εσυ ο ίδιος το ξερεις οτι εχεις αδικο. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Herald είπε

Ενω τα windows θα κρεμασουν... Γνωστό θέμα, όλες οι επιχειρήσεις και οι content creators με mac τρεχουν γιατι τα Windows κρεμανε. Ελα ρε μαν, μην προσπαθείς, αφου και εσυ ο ίδιος το ξερεις οτι εχεις αδικο. 

Πάντως δυο τρεις τεχνικούς, που γνωρίζω προσωπικά, έχουν απαγορεύσει μετά την έλευση των windows 10 τα update σε όλες τις εταιρίες που συνεργάζονται χωρίς την παρουσία τους…

το ίδιο και από προσωπική εμπειρία με εταιρίες που γνωρίζω, καμία δεν κάνει update χωρίς την άδεια από τον IT τους…

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Herald είπε

Ενω τα windows θα κρεμασουν... Γνωστό θέμα, όλες οι επιχειρήσεις και οι content creators με mac τρεχουν γιατι τα Windows κρεμανε. Ελα ρε μαν, μην προσπαθείς, αφου και εσυ ο ίδιος το ξερεις οτι εχεις αδικο. 

σου το έριξα χύμα αγαπητέ, απέδειξε ότι έχω άδικο, το αποφεύγεις να το απαντήσεις, σου έδωσα software + hardware συνολάκι που λειτουργώ για να αποδείξεις ότι έχω άδικο, πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις, που καταλήγουμε ; καλά θα κάνεις να μην έχεις καν άποψη για κάτι που δεν το έχεις στα χέρια σου και ΔΕΝ το κατέχεις το θέμα. .&- :)

και για την ιστορία, δεν εξαρτώμαι από 1 πηγή εγγραφής, έχω ρεζέρβα μηχάνημα που γράφει ως redundancy ακόμη και αν 1:10000 συμβεί τίποτα περίεργο, πατήσω το stop εν αγνοία μου η πέσει καφές μέσα στο mac pro trash can (2013). Αλλά έτσι και ανοίξω κουβέντα για VST και τα Plugins που δουλεύω, αρμονικές χώρου, κούρδισμα οργάνων κλπ δεν παίζει να καταλάβεις ούτε λέξη. Σε αφήνω στη κοσμάρα σου λοιπόν αφού δεν έχεις αποδείξεις ούτε επαφή με την ειδικότητά και το content creation, και ούτε έχεις κάνει το κόπο να νοικιάσεις studio για ηχογράφηση, βρωμάει από χιλιόμετρα ότι δεν ξέρεις τι λες !

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

σου το έριξα χύμα αγαπητέ, απέδειξε ότι έχω άδικο, το αποφεύγεις να το απαντήσεις, σου έδωσα software + hardware συνολάκι που λειτουργώ για να αποδείξεις ότι έχω άδικο, πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις, που καταλήγουμε ; καλά θα κάνεις να μην έχεις καν άποψη για κάτι που δεν το έχεις στα χέρια σου και ΔΕΝ το κατέχεις το θέμα. .&- :)

και για την ιστορία, δεν εξαρτώμαι από 1 πηγή εγγραφής, έχω ρεζέρβα μηχάνημα που γράφει ως redundancy ακόμη και αν 1:10000 συμβεί τίποτα περίεργο, πατήσω το stop εν αγνοία μου η πέσει καφές μέσα στο mac pro trash can (2013). Αλλά έτσι και ανοίξω κουβέντα για VST και τα Plugins που δουλεύω, αρμονικές χώρου, κούρδισμα οργάνων κλπ δεν παίζει να καταλάβεις ούτε λέξη. Σε αφήνω στη κοσμάρα σου λοιπόν αφού δεν έχεις αποδείξεις ούτε επαφή με την ειδικότητά και το content creation, και ούτε έχεις κάνει το κόπο να νοικιάσεις studio για ηχογράφηση, βρωμάει από χιλιόμετρα ότι δεν ξέρεις τι λες !

Εγω να αποδείξω οτι εχεις αδικο? Λολ, εξορισμού παράλογος. Εσυ πρεπει να αποδείξεις ότι έχεις δικιο. Εσυ είπες οτι τα windows κρεμανε... Εγω λεω οτι και τα 2 κρεμανε εξισου. 

Οι προσωπικες επιθέσεις φαντάζομαι ειναι για να καλύψουν τον παραλογισμο σου? Νταξει, δεν πειράζει, εγω σε συγχωρώ 

 

Εσυ εισαι αυτος που κανει claims χωρις αποδειξεις, εγω δεν χρειαζομαι αποδειξεις για να μην σε πιστεύω. Δεν σε πιστευω ακριβως επειδη δεν εχεις αποδειξεις 😊

26 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πάντως δυο τρεις τεχνικούς, που γνωρίζω προσωπικά, έχουν απαγορεύσει μετά την έλευση των windows 10 τα update σε όλες τις εταιρίες που συνεργάζονται χωρίς την παρουσία τους…

το ίδιο και από προσωπική εμπειρία με εταιρίες που γνωρίζω, καμία δεν κάνει update χωρίς την άδεια από τον IT τους…

Λογικο δεν ειναι? Γιατι στα mac το επιτρεπουν δηλαδη? 

Με το κρεμανε φανταζομαι εννοει οτι κρασαρι η εφαρμογη η και τα ιδια τα windows. Πραγμα που προφανώς ισχυει, αλλα το ιδιο ισχυει και για τα mac. Εκτος αν υποστηρίζεται οτι ποτε κανενα mac δεν κρέμασε, οποτε παω να κρεμαστω εγω 😂

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Λογικο δεν ειναι? Γιατι στα mac το επιτρεπουν δηλαδη? 

Να πω την αλήθεια δεν ασχολούνται καν, τα βάζουν στο δίκτυο και μετά τα ξεχνάνε… 🙂

κάποτε κολλητός μου είπε χαρακτηριστικά ότι ευτυχώς που οι εταιρίες συνεχίζουν να αγοράζουν μηχανήματα με windows και έχουν δουλειά… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Να πω την αλήθεια δεν ασχολούνται καν, τα βάζουν στο δίκτυο και μετά τα ξεχνάνε… 🙂

κάποτε κολλητός μου είπε χαρακτηριστικά ότι ευτυχώς που οι εταιρίες συνεχίζουν να αγοράζουν μηχανήματα με windows και έχουν δουλειά… 

Ενταξει, δεν βγαζουν software και security updates στα mac. Παραιτούμαι, κερδίσατε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ενταξει, δεν βγαζουν software και security updates στα mac. Παραιτούμαι, κερδίσατε. 

Ελληνικά γράφω, μην τα ξεχνάς όταν δεν σε συμφέρει…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ελληνικά γράφω, μην τα ξεχνάς όταν δεν σε συμφέρει…

Τι να με συμφερει, δεν με συμφερει κατι. Εσυ και ο ποκεμον λετε ότι δεν κρεμανε τα mac. Σηκώθηκε μεχρι και ο steve και γελάει. Σε λιγο θα με πεισεις ότι όντως το πιστευεις αυτό και δεν το γράφεις απο fanboyismo 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Τι να με συμφερει, δεν με συμφερει κατι. Εσυ και ο ποκεμον λετε ότι δεν κρεμανε τα mac. Σηκώθηκε μεχρι και ο steve και γελάει. Σε λιγο θα με πεισεις ότι όντως το πιστευεις αυτό και δεν το γράφεις απο fanboyismo 😂

Είναι φανμποϊσμός να λες ότι εμπιστεύεσαι το macOS περισσότερο από τα Windows γιατί δεν σε κρεμάσανε ποτέ και να το επιβεβαιώνουν οι χρήστες τους ενώ δεν είναι φανμποϊσμός να παραβλέπεις τα δεκάδες προβλήματα που παρουσιάζονται κάθε εξάμηνο που παρουσιάζονται τα update τους και να έρχεσαι σε κόντρα με τους χιλιάδες χρήστες που αναζητούν λύσεις μετά από ένα update…

ξέρω τώρα θα βάλεις link που να αποδεικνύει ότι κάπου μέσα στα τελευταία 30 χρόνια παρουσιάστηκε σε κάποιους πρόβλημα σε macOS ξεχνώντας ότι ποσοστιαία αυτές οι περιπτώσεις ίσως να είναι 1/1000 σε σχέση με τα Windows…

είπαμε εγώ είμαι φανμπόι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είναι φανμποϊσμός να λες ότι εμπιστεύεσαι το macOS περισσότερο από τα Windows γιατί δεν σε κρεμάσανε ποτέ και να το επιβεβαιώνουν οι χρήστες τους ενώ δεν είναι φανμποϊσμός να παραβλέπεις τα δεκάδες προβλήματα που παρουσιάζονται κάθε εξάμηνο που παρουσιάζονται τα update τους και να έρχεσαι σε κόντρα με τους χιλιάδες χρήστες που αναζητούν λύσεις μετά από ένα update…

ξέρω τώρα θα βάλεις link που να αποδεικνύει ότι κάπου μέσα στα τελευταία 30 χρόνια παρουσιάστηκε σε κάποιους πρόβλημα σε macOS ξεχνώντας ότι ποσοστιαία αυτές οι περιπτώσεις ίσως να είναι 1/1000 σε σχέση με τα Windows…

είπαμε εγώ είμαι φανμπόι…

Μα συμφωνω απολυτα οτι πολλοι περισσοτεροι χρηστες windows αντιμετωπιζουν προβληματα, αφου ΥΠΑΡΧΟΥΝ πολλοι περισσοτεροι χρηστες windows.

Ποια τελευταια 30 χρονια, στο 9to5mac και macrumors αμα googlaris bugs security issues κλπα θα σου βγαλει 100αδες αναφορες μονο για τους τελευταιους μηνες. . Μονο στο forum τους αμα μπεις θα δεις πλειαδα τα προβληματα. 

 

Εδω στο guide "τα 5 πρωτα βηματα ενος windows χρηστη στο mac" ειναι πως να bootaris σε safe mode γιατι μουλαρώσε το mac και δεν bootari, πως να κλεινεις τις εφαρμογές που κρεμασανε από το task manager και τετοια. Σε MAC. Που δεν κρεμανε ποτέ. Και ειναι τα βασικα βηματα που πρεπει να μαθει ενας windows χρήστης. LOL?! 

Παρακάτω διαβαζω χιλιάδες αναφορές που το big sur update BRICKARE macbooks. 😂😂

Στα windows δεν δουλεύει ο εκτυπωτης για 2 μέρες και γινεται της τρελης, στα apple brickari όλο το pc και οι χρήστες του σου λενε δεν κολλαει ποτε. 😂😂

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα συμφωνω απολυτα οτι πολλοι περισσοτεροι χρηστες windows αντιμετωπιζουν προβληματα, αφου ΥΠΑΡΧΟΥΝ πολλοι περισσοτεροι χρηστες windows.

Ποια τελευταια 30 χρονια, στο 9to5mac και macrumors αμα googlaris bugs security issues κλπα θα σου βγαλει 100αδες αναφορες μονο για τους τελευταιους μηνες. . Μονο στο forum τους αμα μπεις θα δεις πλειαδα τα προβληματα. 

 

Εδω στο guide "τα 5 πρωτα βηματα ενος windows χρηστη στο mac" ειναι πως να bootaris σε safe mode, πως να κλεινεις τις εφαρμογές που κρεμασανε και τετοια. Σε MAC. Που δεν κρεμανε ποτέ. Και ειναι τα βασικα βηματα που πρεπει να μαθει ενας windows χρήστης. LOL?! 

Σε είχα για καλό στα μαθηματικά και δεν περίμενα να μπερδέψεις το ποσοστιαία… βέβαια σε συμφέρει στο δίνω για την προσπάθεια, δεν παύει όμως να μην στέκει ως συλλογισμός…

Τώρα αν έχεις κάποια στοιχεία που να αποδεικνύει ότι οι χρήστες macOS αντιμετωπίζουν τις ίδιες πιθανότητες να κρασσάρει το σύστημα τους με αυτούς των Windows, εδώ είμαστε να τα μελετήσουμε…

ΥΓ1: έχει γελοίο να προσπαθείς να πείσεις τον οποιοδήποτε χρήστη macOS ότι χρειάζεται να μάθει πως να μπει σε safe mode… οποίος έχει, γελάει και μάλιστα με την ψυχή του…

ΥΓ2: για την ιστορία στα 17 χρόνια έχω μπει τρεις φορές σε recovery boot και αυτό γιατί άλλαξα και τις τρεις φορές δίσκο…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...