Προς το περιεχόμενο

camera ή action camera


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα φίλοι,

θέλω την βοηθεια σας, σκέφτομαι να αγοράσω κάμερα κυρίως για να βιτεοσκοπω οικογενειακες στιγμές (2 αντράκια 4 & 20 μηνων). Αξιζει να πάρω την gopro 8 ή να πάω σε ποιο κλασικη βιντεοκαμερα τυπου Sony CX240E?

Να σημειώσω ότι όταν είχα ελέυθερο χρόνο έκανα snowboard, mountain bike οπότε στα επόμενα χρόνια θα μπορεί να χρησιμοποιηθει και εκει η  gopro.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Και εγώ σε μια παρόμοια φάση είμαι και θα σου πω πως το σκέφτομαι. Αν έχεις κινητό με τίμια φωτογραφική θα έλεγα gopro. Ειδικά τα καλοκαίρια θα μπορείς να την έχεις και στην θάλασσα μαζί. Επίσης όπως λες από μόνος σου θα μπορείς να της κάνεις απόσβεση και μέσα από τις δικές σου δραστηριότητες.

Απλά επειδή είπες για την gopro 8 είδα ότι στο σκρουτζ παίζει η τιμή της στα 350€ όταν μπορείς να πάρεις την gopro 10 από το site της gopro στα 380€ συν μεταφορικά 10€. Εκτός και αν σκοπεύεις να την πάρεις μεταχειρισμένη και σου βγει φθηνότερα.

Στα πλην της gopro ότι οι νυχτερινές λήψεις δεν είναι ότι καλύτερο σε αντίθεση με την φωτογραφική. Στα συν της gopro ότι κρατάει την τιμή της και ακόμα και αν πεις ότι τελικά δεν ήτανε αυτό που ήθελες θα μπορέσεις να την πουλήσεις σε κάλη τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους χαίρεσαι τους γιους.

Πάρε την gopro 8 που λες που όπως καταλαβαίνεις και εσύ, έχει τη δυνατότητα και για άλλες χρήσεις/χόμπυ που θες. Έχω την ίδια και την έχω κατ'ευχαριστηθεί.Και εγώ την πήρα πέρσυ για να βγάζω το μικρό στις διακοπές, θάλασσα κλπ.. τα βίντεο που τα παίζω σε μια 4k tv Samsung που έχω είναι άντε γειά.. 

ΥΓ: Μην την βάλεις σκέτη στο νερό και ας λέει αδιάβροχη. Πάρε θήκη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, G30RGE είπε

 

Απλά επειδή είπες για την gopro 8 είδα ότι στο σκρουτζ παίζει η τιμή της στα 350€ όταν μπορείς να πάρεις την gopro 10 από το site της gopro στα 380€ συν μεταφορικά 10€. Εκτός και αν σκοπεύεις να την πάρεις μεταχειρισμένη και σου βγει φθηνότερα.

 

300€ στο site  της gopro, 

Για φωτογραφίες είμαστε καλυμμένοι με τα κινητα, οπότε μαλλον για gopro με βλέπω....

Επεξ/σία από johnlefak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnlefak είπε

300€ στο site  της gopro, 

Για φωτογραφίες είμαστε καλυμμένοι με τα κινητα, οπότε μαλλον για gopro με βλέπω....

Κάνε λίγο υπομονή, παίζει να παίξουν από το site της πάλι τίποτα 300-350 ευρώ η GoPro 9 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο με την gopro είναι πως υπάρχουν πολλά mounts για να τη στερεώσεις όπου φανταστείς και να βγάζεις πλάνα με τις εκφράσεις των αγοριών σου! 

Πάντως μέσα στο σπίτι και αν δεν υπάρχει καλό φως χάνει πολύ σε ποιότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/7/2022 στις 10:09 ΠΜ, johnlefak είπε

Kαλημέρα φίλοι,

θέλω την βοηθεια σας, σκέφτομαι να αγοράσω κάμερα κυρίως για να βιτεοσκοπω οικογενειακες στιγμές (2 αντράκια 4 & 20 μηνων). Αξιζει να πάρω την gopro 8 ή να πάω σε ποιο κλασικη βιντεοκαμερα τυπου Sony CX240E?

Να σημειώσω ότι όταν είχα ελέυθερο χρόνο έκανα snowboard, mountain bike οπότε στα επόμενα χρόνια θα μπορεί να χρησιμοποιηθει και εκει η  gopro.... 

Ενα καλό κινητό που ίσως ήδη έχεις, σαφέστατα ειναι πιο βολικό και σίγουρα ποιοτικό και το σημαντικό είναι ότι ούτως ή αλλως το έχεις πάντα μαζί σου.

Μελλοντικά ΑΝ θες να κάνεις κάτι περισσότερο, παίρνεις και μια Go Pro.

Έχω ότι μπορεί να υπάρξει σε εναλλακτικές λύσεις. Στη θεωρία όλα καλά είναι, στην πράξη το κινητό όμως έχεις πάντα μαζί και χρησιμοποιείς / κάνεις άμεσα Share όταν θες. Και ο κύριος λόγος ειναι ο ελάχιστος διαθέσιμος χρόνος που απομένει με παιδιά, που κύρια βαρύτητα έχει η ευκολία πλέον. 

Εγω χρησιμοποιώ για φωτό / video, στο 99,99% του χρόνου το κινητό,  0,01% Go Pro και παντελώς καθόλου DSLR / Mirorless. Ακόμα και στο 0,01% Go Pro που τη χρησιμοποιώ, στο τέλος δεν βλέπω τι έχω τραβήξει γιατί θέλει και εκεί χρόνο. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...