Προς το περιεχόμενο

Google: Η Gen Z προτιμά να πραγματοποιεί μέρος των αναζητήσεων της στο TikTok και το Instagram


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μeanwhile μέχρι και ο τελευταίος βλαμμένος εκεί μέσα βγάζει λεφτά απ αυτό και οι υπόλοιποι προσπαθούν να κάνουν το ίδιο.
Το κράζετε αλλά μια χαρά τους πληρώνει + η διαφήμιση του instagram τους κλπ απ τα οποία βγάζουν επίσης λεφτά.
Είναι αστείο το ότι βλέπεις 16χρονα εκεί μέσα να δείχνουν λόκω και να βγάζουν 4ψηφιο ποσό τον μήνα μόνο απ τα social. 

Βοηθάει φουλ ο αλγόριθμος που σου πετάει random users που μπορεί να έχουν 10 followers και μετά να καταλήξουν με 10k και 100.

Μπορεί να είναι βλαμμένα όπως τα αποκαλείτε, αλλά είναι έξυπνα βλαμμένα. 

ΥΓ. Ξέρω αρκετά απ αυτά τα βλαμμένα ΔΥΣΤΥΧΩΣ και το ότι βγάζουν τρελά φράγκα χωρίς να κάνουν τίποτα, είναι η αλήθεια.


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, HateMe είπε

 

Μπορεί να είναι βλαμμένα όπως τα αποκαλείτε, αλλά είναι έξυπνα βλαμμένα. 

ΥΓ. Ξέρω αρκετά απ αυτά τα βλαμμένα ΔΥΣΤΥΧΩΣ και το ότι βγάζουν τρελά φράγκα χωρίς να κάνουν τίποτα, είναι η αλήθεια.


 

Δεν ειναι εξυπνα βλαμμενα το εξηγησα τι θεωρω οτι συμβαινει, αυτος που ευθυνεται ειναι αποκλειστικα αυτος που δινει δυναμη στο καθε τσοκαρο που την εχει δει σεξοβομβα και τον καθε πανηλιθιο που την ειδε Ricky Gervais.. Δηλαδη ολοι αυτοι που συνεχιζουν και τους βλεπουν τους πατανε like τους μοιραζονται κ.ο.κ.

Ο ηλιθιος θα τα ανεβαζε τα βιντεος γιατι αυτη ειναι η αντιληψη του, απλα οταν βγαζει και χρημα δεν χρειαζεται να εχεις καν τριψηφιο αριθμο IQ για να καταλαβεις οτι μπορεις το κανεις για το χρημα συνεχεια..

Εαν σταματησετε να δινετε δυναμη στην απιστευτα πανηλιθια πλατφορμα τοτε δεν θα υπαρχει και traffic και αρα δεν θα υπαρχουν και διαφημισεις.. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

 

Ο ηλιθιος θα τα ανεβαζε τα βιντεος γιατι αυτη ειναι η αντιληψη του, απλα οταν βγαζει και χρημα δεν χρειαζεται να εχεις καν τριψηφιο αριθμο IQ για να καταλαβεις οτι μπορεις το κανεις για το χρημα συνεχεια..

Εαν σταματησετε να δινετε δυναμη στην απιστευτα πανηλιθια πλατφορμα τοτε δεν θα υπαρχει και traffic και αρα δεν θα υπαρχουν και διαφημισεις.. 

Μην παίρνεις και όρκο.

Όσο για το τελευταίο, αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ και το ξέρεις.

Πάντα ακολουθούν τις ηλίθιες μόδες και δεν μπορεί κανείς να κάνει τίποτα γι'αυτό. 

Λυπηρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να περιμένω και άλλα παππούδια στο μυαλό και στην ψυχή να γράψουν και μετά να σχολιάσω και εγώ, αλλά δεν κρατιέμαι.

Για αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ ο κόσμος, γιατί οι αριστεροί των '80s, αυτοί που άκουγαν Joan Baez,  Ramones, Παπακωνσταντίνου, Iron Maiden ή Madonna και αυτοί που αηδίαζαν με το κατεστημένο της εποχής μπαίνουν και βρίζουν το TikTok. Αλλά ξέχασα, τότε παίζαμε στις αλάνες, πίναμε νερό από το λάστιχο και κοιμόμασταν με ανοιχτές τις πόρτες. Πώς να το κάνουμε, είμασταν καλύτεροι.

Άντε βρε αφήστε ήσυχους τους νέους. Μείνετε στα δικά σας ή ακολουθήστε τους νέους, κάντε ό,τι θέλετε, αλλά αφήστε και αυτούς να βάλουν το λιθαράκι τους στο οικοδόμημα και όπου βγει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, HateMe είπε

Μην παίρνεις και όρκο.

Όσο για το τελευταίο, αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ και το ξέρεις.

Πάντα ακολουθούν τις ηλίθιες μόδες και δεν μπορεί κανείς να κάνει τίποτα γι'αυτό. 

Λυπηρό.

Τι ορκο ρε φιλε θελει πολυ μυαλο οτι αξιζει να συνεχισεις να κανεις την μαλ* αν επιβραβευεσαι κιολας για αυτο οικονομικα; Σε ποιον χαριζουν λεφτα χωρις να κανει απολυτως τιποτα ουσιαστικα και δεν τα περνει;

Το οτι δεν προκειται να γινει ακριβως ηθελα να θιξω γιατι το να καθομαι και να διαβαζω για το ποια γενεα ειναι εξυπνη και ποια χαζη ειναι το λιγοτερο διασκεδαστικο, οταν την λυση την εχουμε στα χερια μας και δεν το κανουμε.. Ποιος δινει δυναμη σε αυτη την ταχυτατα αναπτυσσομενη πλατφορμα; Περα απο το εξυπνο συστημα της να σε πεταει κατευθειαν και ταχυτατα σε αλλα βιντεο συνεχομενα και μικρης διαρκειας για να μην κουραζουν και που επαναλαμβανονται συνεχεια, για να συνεχιζει να σου αποσπαει την προσοχη (ενω εσυ μπηκες π.χ για ενα μονο), ο αποκλειστικα υπευθυνος για ολο αυτο εισαι εσυ και εγω που μπαινουμε και δινουμε δυναμη σε αυτην..

Δηλαδη ζωη και μεσα δικτυωσης πριν το τικ τοκ δεν υπηρχαν; Δεν εχω θεμα γενικα με κανενα μεσο δικτυωσης και ειμαι θεωρω αρκετα εξοικειωμενος με τις νεες ιδεες παροτι πλεον 46, μου αρεσει καθετι καινοτομο, νεο, αλλα εξυπνο και που δινει πραγματικα κατι το δημιουργικα διαφορετικο, αλλα ειδικα αυτη η πλατφορμα ειναι πραγματικα η αποθεωση της ηλιθιοτητας και οσο της δινουμε δυναμη τοσο θα συνεχιζει να ανθιζει και να αναπτυσσεται με εκθετικο ρυθμο..Το γεγονος μαλιστα οτι αυτη η πλατφορμα περνει τοση αξια λεει πολλα για τον μεσο ανθρωπο..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Ο κάθε λιγουρης 30-40 πριν το τικ τοκ την επεφτε στο Insta στο Facebook στο MySpace. Πριν τα social media ηταν στα Εξαρχεια και την παραλιακη. Επίσης δεν βλέπω που ειναι το κακο, ειδικα αν δυσκολευεσαι οικονομικα, να πεις μερικες βλακειες και να βγάλεις ενα χαρτζιλικι

 

Το τικ τοκ εχει απο χαζο trends μεχρι σοβαρα βιντεο. Οχι δεν θα παραστησω τον υπερανω οτι μπαινω στο τικ τοκ για να δω αστροφυσικη. Αλλά εχει μια χαρά χαβαλέ. Τώρα στα 39 μου κάποια τρεντ ισως δεν τα θεωρω αστεια ή τα θεωρώ και χαζα. Οπως οι 39ρηδες οταν ημουν εγω 15-20 θεωρουσαν αυτα που μαρεσαν χαζα. Το πρόβλημα μου δεν ειναι οτι πχ εσενα δεν σου αρεσει το τικ τοκ. Δικαιωμα σου ειναι. Το πρόβλημα μου ειναι οταν μετα απο τοσα χρονια ακομα δεν μπορουμε να καταλάβουμε απλα πραγματα. Ολα τα πιτσιρικια για τους μεγαλυτερους της προηγουμενης γενιας μοιάζουν βλαμμενα. Και ετσι ακριβως πρεπει. Οπως εγω στα 15 μου ακουγα Νιρβανα και οχι ατικ, ετσι και το 15χρονο σημερα θα περασει απο ολη την σαβουρα της δικης του εποχης μεχρι να κανει τις επιλογες του. Σταματηστε να φερεστε λες και εμεις στα χρονια μας ημασταν η ποιοτητα με ποδια. Γιατι ανρχισω να γραφω τι σαβουρα ακουγαμε, βλέπαμε και τις βλακείες καναμε στα early 00s/90s/80s θα χρειαστώ δικό μου blog για να χωρεσουν. 

 

TL:DR. Αφήστε τα παιδιά να κάνουν οτι γουσταρουν. Κάθε γενιά αφήνει τον κοσμο σε ακομα πιο σκατα κατασταση απο οτι τον παρελαβε. Αφήστε τα μέχρι να μπούνε στο βοθρο να χαρουνε με οτι βλακεία θελουν. 

Ε αμα δεν βλεπεις τιποτα κακο να λες τις πιο κοινοτοπες βλακειες και να βγαζεις χαρτζηλικι τοτε οκ πασο..Αυτο ακριβως θεωρω οτι ειναι το προβλημα της σημερινης εποχης αλλα μην επεκταθουμε.. Σαφεστατα και λιγουρια υπαρχουν παντου αλλα να βλεπεις σε ευρειας χρησης κοινωνικο δικτυο που και παιδακι 5 χρονων ανοιγει τετοια βιντεακια και να περνει ιδεες ο μικρος δεν ειναι και οτι καλυτερο νομιζω.. Αντε να δεχτω οτι το γυμνο και το σεξ παντα πουλουσαν παντου που δεν ειναι το ιδιο γιατι τοτε επρεπε να βγεις να παθεις για να μαθεις και να κανεις και σημερα απλα η μεση κοπελα μπορει να θεωρηθει και εκτος κολπου αν δεν ανεβασει εστω και μια "αθωα" μαλακιουλα με ερωτικο περιεχομενο. Υπαρχει μια ειδοποιος διαφορα θεωρω..

Το προβλημα δεν ειναι στο οτι υπαρχουν και αλλα βιντεο σαφεστατα και υπαρχουν για να εκμεταλλευτουν την ταχυτατα αναπτυσσομενη πλατφορμα. Βιντεος που πριν εβλεπες στο youtube και στο ιντερνετ ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.. Αλλα να βλεπω τωρα την κυρα Κικη να λεει τις πιπες της γειτονιας και να περνεις χιλιαδες likes ε οκ μου καθεται λιγο στραβα σορρυ κιολας.. 

Το προβλημα μου δεν ειναι οι νεες ιδεες το εγραψα αλλωστε και οχι δεν ειμαι ο κλασσικος boomer που απορριπτει οτιδηποτε νεο το ακριβως αντιθετο ειμαι.. Δεν με απασχολει τι μουσικη θα ακουσει ο νεος (αλλωστε αυτος που το "εχει" θα το εχει μια ζωη και στα παντα και οποιος καταλαβε καταλαβε οι αλλοι την πεπατημενη), που θα βγει και τι θα κανει και δεν περιοριζομαι στον νεο αν διαβασεις το ποστ μου..

Σαν ανθρωπος ζω απο το νεο,απο το καινοτομο, συχνα πυκνα απο μικρη ηλικια ημουν κοντρα στο ρευμα της εποχης μου οποτε μακρια απο εμενα αφορισμοι προς τους νεους και τετοια πανηλιθια.. Ο νεος θα κανει την διαφορα και θα φερει το αυριο για αυτο τσαντιζομαι υπερβολικα οταν βλεπω αυτη την πλατφορμα να περνει τετοιες διαστασεις. Και οπως τονισα το προβλημα μου δεν περιοριζεται στον νεο αλλα στον καθενα μας και κυριως στους μεγαλυτερης ηλικιας που κανουν και μαθηματα στους νεους αλλα ειναι χειροτεροι.. Αλλου τιθεται θεμα και οχι ηλικιακο αλλα ας μην γινουμε κακοι βραδιατικα.. 

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Ο κάθε λιγουρης 30-40 πριν το τικ τοκ την επεφτε στο Insta στο Facebook στο MySpace. Πριν τα social media ηταν στα Εξαρχεια και την παραλιακη. Επίσης δεν βλέπω που ειναι το κακο, ειδικα αν δυσκολευεσαι οικονομικα, να πεις μερικες βλακειες και να βγάλεις ενα χαρτζιλικι

Στις αληθινές στιγμές σου δεν μπορείς να ανοίξεις και κανα βιβλίο γιατί σε 7 γραμμές εχεις κανει 900 λάθη;

Το τικ τοκ εχει απο χαζο trends μεχρι σοβαρα βιντεο. Οχι δεν θα παραστησω τον υπερανω οτι μπαινω στο τικ τοκ για να δω αστροφυσικη. Αλλά εχει μια χαρά χαβαλέ. Τώρα στα 39 μου κάποια τρεντ ισως δεν τα θεωρω αστεια ή τα θεωρώ και χαζα. Οπως οι 39ρηδες οταν ημουν εγω 15-20 θεωρουσαν αυτα που μαρεσαν χαζα. Το πρόβλημα μου δεν ειναι οτι πχ εσενα δεν σου αρεσει το τικ τοκ. Δικαιωμα σου ειναι. Το πρόβλημα μου ειναι οταν μετα απο τοσα χρονια ακομα δεν μπορουμε να καταλάβουμε απλα πραγματα. Ολα τα πιτσιρικια για τους μεγαλυτερους της προηγουμενης γενιας μοιάζουν βλαμμενα. Και ετσι ακριβως πρεπει. Οπως εγω στα 15 μου ακουγα Νιρβανα και οχι ατικ, ετσι και το 15χρονο σημερα θα περασει απο ολη την σαβουρα της δικης του εποχης μεχρι να κανει τις επιλογες του. Σταματηστε να φερεστε λες και εμεις στα χρονια μας ημασταν η ποιοτητα με ποδια. Γιατι ανρχισω να γραφω τι σαβουρα ακουγαμε, βλέπαμε και τις βλακείες καναμε στα early 00s/90s/80s θα χρειαστώ δικό μου blog για να χωρεσουν. 

 

TL:DR. Αφήστε τα παιδιά να κάνουν οτι γουσταρουν. Κάθε γενιά αφήνει τον κοσμο σε ακομα πιο σκατα κατασταση απο οτι τον παρελαβε. Αφήστε τα μέχρι να μπούνε στο βοθρο να χαρουνε με οτι βλακεία θελουν. 

Nα αναφέρουμε βέβαια και μια μικρή λεπτομέρεια στα της τωρινής μουσικής συγριτικά με την μουσική που ακούγαμε τότε. Η τότε μουσική, είτε ήταν σκουπίδι, είτε επιτυχημένη, ακούγεται μέχρι σήμερα στις τηλεοράσεις και στα ραδιόφωνα και θα συνεχίσει να ακούγεται μέχρι το έτος 3100 (τυχαίο νούμερο) ενώ οι σημερινές "επιτυχίες" δεν κρατάνε περισσότερο από 2 μήνες και μετά τις ξεχνάνε και οι ίδιοι οι δημιουργοί τους. Κάνουν απλά ένα μπάμ, για ένα πολύ μικρό διάστημα και εξαφανίζονται. 

Κατά τ' άλλα συμφωνώ. Κι εγώ κάποτε άκουγα ελληνικό Hip Hop στα 90΄s κι όλοι οι μεγαλύτεροι μου έλεγαν "τι μουσική είναι αυτοί που ακούς", "αυτοί μιλάνε δεν τραγουδάνε", "κοίτα κάτι παντελόνια που φοράνε λες και είναι χεσμένοι" και διάφορα άλλα τέτοια. Αντίστοιχα και Black η Thrash η Death metal όταν άκουγα λίγο μετά, τα ίδια μου έλεγαν. Όπως πιστεύω ότι και οι γονείς μας αν άκουγαν στα χρόνια τους μουσικά είδη που δεν μπορούσαν να καταλάβουν οι δικοί τους γονείς και πάει λέγοντας όσο πάμε πίσω. Κι εγώ βλέπω σήμερα τους τραπάδες στα τρένα, στα λεωφορεία, στους δρόμους, με τα κοντά μαλλιά, τα δήθεν χρυσά ρολόγια και τα τεράστια γυαλιά ηλίου αλά κλόουν που φοράνε και γελάω. Αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί τους και να κοροιδέψω την μουσική τους. Τους αφήνω να το ζήσουν κι ας κάνουν ότι θέλουν. Αν αύριο μεθαύριο την δουν νταβάδες η γκανγκστερς κι αρχίζουν να αλληλοπυροβολούνται μεταξύ τους στους δρόμους, πρόβλημα τους.

Στα social media για το ελάχιστο χρονικό διάστημα που τα χρησιμοποίησα κάποτε στις αρχές τους (κυρίως facebook στα ντουζένια του και λίγο Twitter) αυτό που κατάλαβα είναι ότι όλοι εκεί μέσα έχουν ένα μικρό θεματάκι με την αυτοπροβολή τους. Επειδή είναι τιποτένιοι και πουθενάδες όλοι κι έχουν μεγάλα κενά ως άνθρωποι, θεωρούν ότι μέσα από αυτά θα προβληθούν, θα γίνουν φίρμες (όπως και γίνονται) και θα έχουν άποψη που νομίζουν ότι θα έχει κάποιο βάρος. Φυσικά όλο αυτό το έκτρωμα με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δεν είναι μονοπώλιο μόνο των νεών παιδιών, αλλά ακόμα περισσότερο και των μεγαλύτερων ηλικιακά ατόμων, που κάνουν η γράφουν ακόμα μεγαλύτερες μ@λ@κίες εκεί μέσα. Βέβαια όλα αυτά είναι πολύ μικρά ψεγάδια της παρακμής που ζει ο Δυτικός πολιτισμός

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Waiss είπε

Nα αναφέρουμε βέβαια και μια μικρή λεπτομέρεια στα της τωρινής μουσικής συγριτικά με την μουσική που ακούγαμε τότε. Η τότε μουσική, είτε ήταν σκουπίδι, είτε επιτυχημένη, ακούγεται μέχρι σήμερα στις τηλεοράσεις και στα ραδιόφωνα και θα συνεχίσει να ακούγεται μέχρι το έτος 3100 (τυχαίο νούμερο) ενώ οι σημερινές "επιτυχίες" δεν κρατάνε περισσότερο από 2 μήνες και μετά τις ξεχνάνε και οι ίδιοι οι δημιουργοί τους. Κάνουν απλά ένα μπάμ, για ένα πολύ μικρό διάστημα και εξαφανίζονται. 

 

Διαφωνώ κάθετα. Αυτο συμβαινει στην mainstream (οσο και αν δεν μαρεσει ο ορος) μουσική. Οπως συνεβαινε παντα. Απο τα 90s εχουν μεινει οι Nirvana, o Tupac κτλ. Κανεις δεν θυμαται την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ σε ποσοτητα σαβουρα των 90s. Paula Cole, LFO, New Radicals και τοσοι αλλοι που παιζανε ομως μερα νυχτα. Αυτο συμβαινει γιατι ο εγκεφαλος μας δεν κρατάει κατι που δεν μας αρεσε. Ετσι και σημερα. Το 2040 δεν θα θυμουνται τον Τρανο η τον FY. Θα θυμουνται την Adele, τους Daft Punk κτλ κτλ. 

Οσο για καποιους αλλους που κραζουν την σεξουαλικοποιηση η την βια της τραπ; Να τους θυμησω οτι ειναι η γενιά που ακουγε τον Eminem να περιγραφει απαγωγή και δολοφονία γυναικας, τον Ice Cube να φωναζει οτι ολα λυνονται με ενα ΑΚ47. Aκουγανε τη Alannis να περιγραφει πως εκανε.....στοματικο σε εναν τυπο στο σινεμα, την μαντονα να περιγραφει αλλη σταση σε καθε τραγουδι και για ονομα ο μισος πλανητης στα mid 90s τραγουδουσε σε ολα τα club ενα τραγουδι του Sisqo με στιχους οπως she had dumps like a truck truck truck Baby, move your butt, butt, butt. Για να μην αναφερω ολα τα RnB και House κομματια που απο τις πολλες γυμνες ηθελες 30 θεασεις του βιντεο για να καταλαβεις οτι εχει και μουσικη

Επεξ/σία από TutaKachun
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Το μόνο θετικό σε όλο αυτό είναι πως οι boomers δεν θα μπορούν να σχολιάζουν για πολλά χρόνια ακόμα.! 

 Αλήθεια αυτοί που κράζετε το τικ τοκ, έχετε καθήσει 1-2 ώρες να κάνετε optimise το feed σας; Ναι υπάρχουν όλα αυτά που λέτε. Αλλά μέσα υπάρχουν και εξαιρετικοί καλλιτέχνες, πολλά επιμορφωτικά βίντεο και πολλά ντοκιμαντέρ (μικρής διάρκειας). Υπάρχει περιεχόμενο για όλους. Θες ποδόσφαιρο, θες video games, θες ταινίες, θες anime? Έχει τα πάντα μέσα. Ξοδέψτε λίγο χρόνο να κάνετε personalize το feed και θα σας δείχνει περιεχόμενο που σας ενδιαφέρει κατά 95%. 

Spoiler

Όσοι φυσικά από εσάς έχετε κάποια σχέση με τη τεχνολογία και δεν τρομάζετε κάθε φορά που ξεμένει από χαρτί ο εκτυπωτής.

 

 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Καλά ηρεμήστε Αϊνστάιν. Δεν δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια από την γενιά που έγραφε στον browser "Google" για να πάει στο site της Google και να κάνει αναζήτηση 🤣🤣🤣

Δίκιο έχεις, μόνο που αυτή η είδηση αποδεικνύει ότι αντί να πάμε μπροστά πάνε λ πάμε πίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Titos301 είπε

δεν θα ηθελα να μεγαλωνω παιδι που παει δημοτικο-γυμνασιο αυτα τα χρονια με τετοιες πλατφορμες εκει εξω

Εγώ θα πω "τέτοιες πλατφόρμες εκεί μέσα"(σπίτι), "τέτοια εγκληματικότητα εκεί έξω"(δρόμος, πάρκα, βιασμοί σε αθλητικούς χώρους-προπονητήρια). Άστο φίλε είναι να τρελαίνεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν ήταν της ByteDance (Η κάποιας άλλης Κινέζικης πχ Tencent) θα το χρησιμοποιούσα, γενικά πολύ καλή εφαρμογή αλλά...

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...