Προς το περιεχόμενο

Black Panther: Wakanda Forever (MCU, 2022)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6/10 απο εμένα και ευτυχώς που δεν πλήρωσα σινεμα για να την δω, μαζι με το Thor: Love and Thunder πρέπει να εχω γλυτώσει κανα 30αρι ευρω μαζι εισιτήρια και παρελκόμενα.   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κ απο εμενα 6/10 με αγαπη κιολας.

Η Σουρι... δεν ξερω πως και γιατι το σκεφτηκαν οτι κολλαει σαν BP. απο το πουθενα εμαθε και να παιζει φαπες να κανει flips, ψαλιδακια, roundhouse kicks κτλ :Ρ lmfao, πολυ περισσοτερη λογικη (αν ηθελαν γυναικα σονι και καλα) θα ειχε η Νακια.

Ο ολος χαρακτηρας της Riri ειναι απλα οτι "sHe Is a GeNiOuS" ανα 10-20 λεπτα.

Ο Ναμορ μου αρεσε... δεν πηρε αρκετο screen time. Ωραια εδειχναν τον τροπο με τον οποιο τις επαιζε mid-air , περιμενα αθλιοτητα και βρηκα κατι πολυ ωραιο.

Spoiler

Η προηγμενη τεχνολογικα Wakanda πηγε στο τελευταιο fight ... εναντια σε ανθρωπους που ζουν στο νερο.... να πολεμησει πανω σε ενα πλοιο στη θαλασσα(Hovercrafts? something? huh?). ΕΝΑ. 

οι Talocan απο την αλλη α) ξεχασαν απο ενα σημειο και μετα οτι κανουν ανθρωπους να αυτοκτονουν με το τραγουδι τους. και β) ξεχασαν οτι "ο στρατος μας ειναι περισσοτερος απο το καθε γρασιδι-blade of grass που υπαρχει στην wakanda" και πηγαν με καμια 300αρια ατομα δικαβαλα. 

Γενικα οπως την πηγαν την ταινια, κρατησε καμια ωρα παραπανω απο οτι χρειαζοταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 05/02/2023 at 03:29, omghi2u said:

δεν ξερω πως και γιατι το σκεφτηκαν οτι κολλαει σαν BP

Από τα comics, τα οποία υποθέτω ότι είχαν αρκετό backstory για να στηρίξουν αυτή την επιλογή σε αντίθεση με τις ταινίες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ιδια επιπεδα  με Thor Love and Thunder,  αν στο Thor βαζω ενα 4/10 επειδη ηταν προσβλητικα κακη ταινια σε αυτο βαζω ενα 5/10 και αυτο γιατι δεν προσεβαλε τη νοημοσυνη μου τοσο προφανως.

Παρ ολα αυτα ηταν μια τελειως βαρετη, ανεμπνευστη ταινια με πολλες σκηνες cringe (να αναφερονται σε "white chick did this better, "first time I see a colonizer in chains" κτλ. Η Riri Williams (aka Ironheart) ηταν το χειροτερο κομματι της ταινιας, μια αταλαντη, αχαρη ηθοποιος σε ενα σεναριο που θελει να πιστεψουμε οτι μια 19χρονη απ το πουθενα χτιζει στολες Ironman, εκσκαφεις που πανε στον πυθμενα του ωκεανου "επειδη την προκαλεσε ο καθηγητης της κτλ. Το ιδιο αχαρη και ξυλινη και η Σουρι και σχεδον ολοι οι χαρακτηρες. Μονα saving grace η Angela Bassett και η Νακια. Τα εφε επισης τρισαθλια, απορω πως προταθηκαν για Οσκαρ...

Και ερχομαστε στον Ναμορ που τον κατακρεουργησαν, απορω τι σας αρεσε. Πηραν ενα χαρακτηρα που το κυριο στοιχειο στα κομιξ ηταν η αλαζονεια του και το οτι αισθανοταν ανωτερος φυλετικα απο τους υπολοιπους (ορισμος του anti-hero) και τον εκαναν sympathetic στα ματια του κοινου.

Ειναι η μονη φορα απο το Ironman 1 που 2 συνεχομενες ταινιες της Μαρβελ (Thor και Black Panther) δεν τις βλεπω σινεμα και ευχαριστω το Θεο που δεν ξοδεψα τα λεφτα μου και τον χρονο μου να δω τετοια σκουπιδια. Θεωρώ αδυνατον να καταφερει η Μαρβελ να κανει ενα turnaround καθως το χει χασει οριστικα το παιχνιδι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thermo-sifounas είπε

Στα ιδια επιπεδα  με Thor Love and Thunder,  αν στο Thor βαζω ενα 4/10 επειδη ηταν προσβλητικα κακη ταινια σε αυτο βαζω ενα 5/10 και αυτο γιατι δεν προσεβαλε τη νοημοσυνη μου τοσο προφανως.

Παρ ολα αυτα ηταν μια τελειως βαρετη, ανεμπνευστη ταινια με πολλες σκηνες cringe (να αναφερονται σε "white chick did this better, "first time I see a colonizer in chains" κτλ. Η Riri Williams (aka Ironheart) ηταν το χειροτερο κομματι της ταινιας, μια αταλαντη, αχαρη ηθοποιος σε ενα σεναριο που θελει να πιστεψουμε οτι μια 19χρονη απ το πουθενα χτιζει στολες Ironman, εκσκαφεις που πανε στον πυθμενα του ωκεανου "επειδη την προκαλεσε ο καθηγητης της κτλ. Το ιδιο αχαρη και ξυλινη και η Σουρι και σχεδον ολοι οι χαρακτηρες. Μονα saving grace η Angela Bassett και η Νακια. Τα εφε επισης τρισαθλια, απορω πως προταθηκαν για Οσκαρ...

Και ερχομαστε στον Ναμορ που τον κατακρεουργησαν, απορω τι σας αρεσε. Πηραν ενα χαρακτηρα που το κυριο στοιχειο στα κομιξ ηταν η αλαζονεια του και το οτι αισθανοταν ανωτερος φυλετικα απο τους υπολοιπους (ορισμος του anti-hero) και τον εκαναν sympathetic στα ματια του κοινου.

Ειναι η μονη φορα απο το Ironman 1 που 2 συνεχομενες ταινιες της Μαρβελ (Thor και Black Panther) δεν τις βλεπω σινεμα και ευχαριστω το Θεο που δεν ξοδεψα τα λεφτα μου και τον χρονο μου να δω τετοια σκουπιδια. Θεωρώ αδυνατον να καταφερει η Μαρβελ να κανει ενα turnaround καθως το χει χασει οριστικα το παιχνιδι.

Σύμφωνο απόλυτα φίλε μου για μένα κάθε πλάκα που είχε όλη η φάση τελείωσε μη πω καν πριν το Endgame (η Η Τελευταία Πράξη περί των μεταφραστών χα-χα) με το Infinity War έπιασαν κορύφωση και από τότε είναι μια σκέτη κατηφόρα στην μαλάκια αφού δεν πολύ γουστάρω το Endgame ήταν πολύ μέτριο σαν φινάλε αλλά από την στιγμή που δεν είχαν τα αρχ. να τελειώσουν το σύμπαν με ένα τολμηρό αλλά ωραίο φινάλε με τον Θάνο να νικάει τότε ξέρεις ότι δεν πρόκειται ποτέ να κάνουν τίποτα ποιοτικό με καλλιτεχνική σοβαρότητα που είναι χοντρή λέξη για Ντίσνεϊ το ξέρω. 

Η τέταρτη φάση ήταν ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΉ. Κάποιοι λένε για Σπάιντερμαν που το ακούω αλλά ας είμαστε σοβαροί εκτός από την εισαγωγή του Tobey και του Daredevil ήταν άλλη μια μάπα ήταν που χρησιμοποιήθηκε για να δελεάσουν τους φανατικούς (δήθεν) το να μην προσέξουν και πολύ πόσο χάλια είναι η κατάσταση στην Μάρβελ με μια μάπα μετά την άλλη που ήρθαν πριν το Σπάιντερμαν και μετά.

Αν έχεις ένα αφτί στο τι γίνεται φαίνεται ότι ο μόνος τρόπος να καταλάβουν τα γουρούνια στην Ντίσνεϊ είναι να ελαφρύνουν οι τσέπες τους και αφού καμία ταινία Μάρβελ η Ντίσνεϊ δεν έφτασε ούτε καν ένα δις κόβουν πολλά πρότζεκτ και αναθεωρούν το μέλλον αλλά δεν ελπίζω για να πάρουν σωστή στροφή.

Η DC στα χάλια της ακόμα χειρότερα. Πήραν ένα μέτριο σκηνοθέτη και του έδωσαν όλων τον έλεγχο στους χαρακτήρες τους και τα σχέδια του είναι χάλια αλλά σε μια άποψη είναι σε καλύτερη θέση να αναρρώσουν όταν η φούσκα σκάσει για το superhero genre γιατί έχουν το Πάτινσον Μπάτμαν και το Τζόκερ του Φίνιξ που δεν είναι γέλια καρτούν αλλά ταινίες που σκοπεύουν για ανώτερο σκοπό και ποιότητα. 

Με το τρίτο Αντ-Μαν να φαίνεται η πιο βαρετή και επαναλαμβανόμενη μ*λακιά που το βλέπω για flop μπορώ να πω ότι IT'S OVER για την Μάρβελ αν δεν κόψει της μαλακιες με σύμπαν και κάνει ταινίες σόλο αλλά πριν γίνει αυτό θα καταστρέψουν το καλύτερο πράγμα που έχουν κάνει - το Daredevil που πήραν από το Νετφλιξ και θα το ακρωτηριάσουν στην πλατφόρμα τους. Κρίμα. 

Υ.Γ: Σόρρυ για την έκθεση χαχα αλλά απλώς το βγάζω από το σύστημα μου. 

Επεξ/σία από achileesxi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι χάλι ταινία ήταν αυτή, μια απ τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ.... Ανύπαρκτο σενάριο χωρίς συνοχή, εφέ 20 χρόνια πίσω, ηθοποιοί αν εξαιρέσεις την βασίλισσα όλοι παιζαν σαν ερασιτέχνες, η εικόνα της ταινίας δεν ήταν καν καθαρή, χωρίς να ακουστεί ρατσιστικό κάποια στιγμή έβλεπα τις γυναίκες της ταινίας και προσπαθούσα να καταλάβω ποια είναι ποια όλες ήτανε ίδιες.... όχι απλά η χειρότερη ταινία της marvel αλλά μια απ τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών και αν στο box office τους έσωσε ο θάνατος του Boseman και πήγε σχετικά καλά αν τολμήσουν να βγάλουν τριτη ταινία τόσο χάλια η αποτυχία είναι σίγουρη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να τη δω....με πήρε ο ύπνος στα πρωτα λεπτά. Χειρότερα απο τον Batman με τον Βρυκόλακα. Τουλάχιστον στο τελευταίο Τhor γέλαγα λογω της γελοιότητας. Εδω δεν υπήρχε το παραμικρό ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2023 στις 2:18 ΠΜ, epicouros είπε

6/10 απο εμένα και ευτυχώς που δεν πλήρωσα σινεμα για να την δω, μαζι με το Thor: Love and Thunder πρέπει να εχω γλυτώσει κανα 30αρι ευρω μαζι εισιτήρια και παρελκόμενα.   

Να δώσεις τόσα λεφτά για μια τέτοια ταινία. Μόνο η σκέψη μου δίνει ανατριχίλα με κακή έννοια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ κακο για το τιποτα δυστυχως. Ακομα μια marvel ταινια της σειρας με ενα ενδιαφερον πρωτο 30λεπτο και ενα βαρετο και κλισεδιαρικο με βεβιασμενες καταστασεις συνεχομενο 2ωρο μεχρι να τελειωσει. Πραγματικα θα μπορουσε να ειναι 1 ωρα λιγοτερο και ο θεατης να μην εχανε τιποτα. Το σεναριο της ειναι γραμμενο στο χερι με τρυπες παντου και ασυνεχες σεκανς ενω ολη η ταινια εγινε απλα για να κανουν introduce το εθνος των Talokan μονο που καταφεραν να καταστρεψουν και ολη την ταινια για να γινει αυτο. Οι ανδρες ειναι κυριολεκτικα καρικατουρες και η 40 κιλων πρωταγωνιστρια απλα δεν κανει για το ρολο. Προφανως συνεχιζουν τα χαζα αστεια κλασικη marvel τα οποια μπαινουν απλα για να μπουν φαινεται οτι ειναι force μιας και δεν βγαζουν καθολου γελιο και γενικα μια κακη ταινια. Μεινετε μακρια ειναι παρα πολλα τα 150 λεπτα για να χασετε απο το χρονο σας για μια τετοια ταινια. 5/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2023 στις 11:23 ΜΜ, achileesxi είπε

Σύμφωνο απόλυτα φίλε μου για μένα κάθε πλάκα που είχε όλη η φάση τελείωσε μη πω καν πριν το Endgame (η Η Τελευταία Πράξη περί των μεταφραστών χα-χα) με το Infinity War έπιασαν κορύφωση και από τότε είναι μια σκέτη κατηφόρα στην μαλάκια αφού δεν πολύ γουστάρω το Endgame ήταν πολύ μέτριο σαν φινάλε αλλά από την στιγμή που δεν είχαν τα αρχ. να τελειώσουν το σύμπαν με ένα τολμηρό αλλά ωραίο φινάλε με τον Θάνο να νικάει τότε ξέρεις ότι δεν πρόκειται ποτέ να κάνουν τίποτα ποιοτικό με καλλιτεχνική σοβαρότητα που είναι χοντρή λέξη για Ντίσνεϊ το ξέρω. 

Η τέταρτη φάση ήταν ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΉ. Κάποιοι λένε για Σπάιντερμαν που το ακούω αλλά ας είμαστε σοβαροί εκτός από την εισαγωγή του Tobey και του Daredevil ήταν άλλη μια μάπα ήταν που χρησιμοποιήθηκε για να δελεάσουν τους φανατικούς (δήθεν) το να μην προσέξουν και πολύ πόσο χάλια είναι η κατάσταση στην Μάρβελ με μια μάπα μετά την άλλη που ήρθαν πριν το Σπάιντερμαν και μετά.

Αν έχεις ένα αφτί στο τι γίνεται φαίνεται ότι ο μόνος τρόπος να καταλάβουν τα γουρούνια στην Ντίσνεϊ είναι να ελαφρύνουν οι τσέπες τους και αφού καμία ταινία Μάρβελ η Ντίσνεϊ δεν έφτασε ούτε καν ένα δις κόβουν πολλά πρότζεκτ και αναθεωρούν το μέλλον αλλά δεν ελπίζω για να πάρουν σωστή στροφή.

Η DC στα χάλια της ακόμα χειρότερα. Πήραν ένα μέτριο σκηνοθέτη και του έδωσαν όλων τον έλεγχο στους χαρακτήρες τους και τα σχέδια του είναι χάλια αλλά σε μια άποψη είναι σε καλύτερη θέση να αναρρώσουν όταν η φούσκα σκάσει για το superhero genre γιατί έχουν το Πάτινσον Μπάτμαν και το Τζόκερ του Φίνιξ που δεν είναι γέλια καρτούν αλλά ταινίες που σκοπεύουν για ανώτερο σκοπό και ποιότητα. 

Με το τρίτο Αντ-Μαν να φαίνεται η πιο βαρετή και επαναλαμβανόμενη μ*λακιά που το βλέπω για flop μπορώ να πω ότι IT'S OVER για την Μάρβελ αν δεν κόψει της μαλακιες με σύμπαν και κάνει ταινίες σόλο αλλά πριν γίνει αυτό θα καταστρέψουν το καλύτερο πράγμα που έχουν κάνει - το Daredevil που πήραν από το Νετφλιξ και θα το ακρωτηριάσουν στην πλατφόρμα τους. Κρίμα. 

Υ.Γ: Σόρρυ για την έκθεση χαχα αλλά απλώς το βγάζω από το σύστημα μου. 

Συμφωνώ 100% με όλα. 

Κορύφωση στο Infinity War. Μετά οκ το έκλεισαν με End-game αλλά μπήκαν στo - πολύ δύσκολο εώς αδύνατο να αποδοθεί καλά - κομμάτι του time travel και χάλασε. Το αποτελείωσαν με τo multiverse που θεωρούν ότι είναι "κουλ" αλλά στην πραγματικότητα η μεταφορά σε cinematic multiverse είναι ο καρκίνος του cinematic universe. Χάνονται πλέον όλα τα stakes. Όλοι ξέρουμε ότι τίποτε που μπορεί να δούμε, είτε είναι shocking είτε όχι δεν είναι τελειωτικό. Είναι σαν να βλέπουμε κάτι δυο φορές fake. Μια φορά γιατί βλέπουμε ταινία και μια φορά γιατί ο κόσμος της ταινίας είναι σαν ταινία. Μπορείς να σκοτώσεις και να επαναφέρεις όποιον θες μέσω ταξιδιού στο χρόνο ή άλλου σύμπαντος οπότε πραγματικά ο συναισθηματικός δεσμός με όποιο χαρακτήρα ισοπεδώνεται. Πλέον το αν θα "πεθάνει" κάποιος χαρακτήρας περισσότερο είναι θέμα συμβολαίων. Να σκέφτεσαι πότε ο ηθοποιός θα βαρεθεί να παίζει τον ρόλο, ε τότε μπορεί να τον πεθάνουν/αποσύρουν. 

Πέρα απ' όλ' αυτά τα οποία έχουν εξ' ορισμού καταστρέψει/χειροτερέψει τον κόσμο της Μαρβελ, στην τελευταία φάση το έχουν ξεφτιλύσει και σεναριακά. Οικτρές ταινίες. Κακά σενάρια, έλλειψη λογικής στις πράξεις του καθενός, κορύφωση wokeness, απλά δεν βλέπονται. 

Έχω φτάσει σε σημείο που από εκεί που πήγαινα πρεμιέρα για κάθε ταινία πλέον να τις βάζω στο background. To Black Panther μου πήρε 5 μέρες για να το δώ επειδή το σταμάταγα από βαρεμάρα. Thor love and thunder, dr strange multiverse of madness, όλα απαίσια. Και το spiderman που είναι όπως είπε ο φίλος τρομερά overvalued σαν ταινία. Απλά λόγω nostalgia άξιζε, αλλά αυτό είναι όλο. 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Babis_allos είπε

Συμφωνώ 100% με όλα. 

Κορύφωση στο Infinity War. Μετά οκ το έκλεισαν με End-game αλλά μπήκαν στo - πολύ δύσκολο εώς αδύνατο να αποδοθεί καλά - κομμάτι του time travel και χάλασε. Το αποτελείωσαν με τo multiverse που θεωρούν ότι είναι "κουλ" αλλά στην πραγματικότητα η μεταφορά σε cinematic multiverse είναι ο καρκίνος του cinematic universe. Χάνονται πλέον όλα τα stakes. Όλοι ξέρουμε ότι τίποτε που μπορεί να δούμε, είτε είναι shocking είτε όχι δεν είναι τελειωτικό. Είναι σαν να βλέπουμε κάτι δυο φορές fake. Μια φορά γιατί βλέπουμε ταινία και μια φορά γιατί ο κόσμος της ταινίας είναι σαν ταινία. Μπορείς να σκοτώσεις και να επαναφέρεις όποιον θες μέσω ταξιδιού στο χρόνο ή άλλου σύμπαντος οπότε πραγματικά ο συναισθηματικός δεσμός με όποιο χαρακτήρα ισοπεδώνεται. Πλέον το αν θα "πεθάνει" κάποιος χαρακτήρας περισσότερο είναι θέμα συμβολαίων. Να σκέφτεσαι πότε ο ηθοποιός θα βαρεθεί να παίζει τον ρόλο, ε τότε μπορεί να τον πεθάνουν/αποσύρουν. 

Πέρα απ' όλ' αυτά τα οποία έχουν εξ' ορισμού καταστρέψει/χειροτερέψει τον κόσμο της Μαρβελ, στην τελευταία φάση το έχουν ξεφτιλύσει και σεναριακά. Οικτρές ταινίες. Κακά σενάρια, έλλειψη λογικής στις πράξεις του καθενός, κορύφωση wokeness, απλά δεν βλέπονται. 

Έχω φτάσει σε σημείο που από εκεί που πήγαινα πρεμιέρα για κάθε ταινία πλέον να τις βάζω στο background. To Black Panther μου πήρε 5 μέρες για να το δώ επειδή το σταμάταγα από βαρεμάρα. Thor love and thunder, dr strange multiverse of madness, όλα απαίσια. Και το spiderman που είναι όπως είπε ο φίλος τρομερά overvalued σαν ταινία. Απλά λόγω nostalgia άξιζε, αλλά αυτό είναι όλο.

 

Στο τελευταίο, ναι ήταν μάπα ταινία πολύ μαλάκια ο καινούργιος Σπάιντερμαν δεν έχει καθόλου ικανότητες υποκριτικής και μοιάζει σαν κανένα "κατοικίδιο" ενός διαστρεβλωμένου σκηνοθέτη (που η Χόλιγουντ έχει μπόλικο) αντί για σοβαρός ηθοποιός γιατί σαν κανένα μοντέλο είναι όχι ηθοποιός και είναι χάλια σαν Σπάιντερμαν, μην πω καν για την Zendaya που έκλεψε το ρόλο της MJ γιατί νεποτισμός όπως τον πρωταγωνιστή μαζί τον χάλια φίλο του που είναι ότι πιο ενοχλητικό έχω δει σε ταινία και είναι Μάρβελ ταινία να σκεφτείς, πλέον, μόνο ενοχλητικές μαλακίες είναι πια.

Το ξέρουν ότι κανείς δεν το πάει στα σοβαρά όπως τον Τόμπι και τον Άντριου και τους έβαλαν για να σώσουν την ταινία, μαζί με Ντερντεβιλ που η σειρά του είναι το καλύτερο πράγμα που έχει βγει ποτέ από το MCU. Αξίζει ότι υπάρχει μόνο για αυτήν την σειρά αλλιώς θα προτιμούσα να μην υπήρξε ποτέ.

Κάτι λέγεται ότι το ίδιο κόλπο θα κάνουν και με το Σπάιντερμαν 4 (του νέου μαλακά όχι του Τόμπι δυστυχώς) να βάλουν ΠΑΛΙ τον Ντερντεβιλ μαζί με Κινγκπιν στην καινούργια του ταινία για να κλέψουν την προσοχή και πάλι και να σωθεί και πάλι οι ταινίες του Τομ Χόλαντ που κανείς σοβαρός φαν της Μάρβελ, εκτος από μανιακόυς φανς του MCU (σκλάβοι, περίπου), δεν αρέσουν.

Ελπίζω μετά από το Secret Wars να τελειώσουν της μαλακίες με σύμπαν και crossovers και να κάνουν κανονικές ταινίες αλλά πολλά ζητάω.

Επεξ/σία από achileesxi
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...