Προς το περιεχόμενο

Asus Zenfone 9 Review - Μικρό σε μέγεθος, μεγάλο σε δυνατότητες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το βάζανε 550-600€ θα ήταν τέλειο ! Σε αυτά τα λεφτά δεν αξίζει αν και μου αρέσει πάρα πολύ! Ας το έβγαζαν με τον sd 870 και πιο χαμηλή τιμή και η αυτονομία θα ξέφευγε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Πλέον έχει μπερδέψει και η flagship κατηγορία.

Για παράδειγμα θεωρούνται όλα τα iphone 13 flagship ή μόνο το Pro Max ? ή και το  Pro ? Αν θεωρούνται μόνο αυτά τα δύο το Asus είναι φτηνό.

Αν όμως θεωρούνται και το Iphone 13 mini και iphone 13 flagship τότε όχι η τιμή του Asus δεν είναι και τόσο χαμηλή.

Το iphone 13 και 13 mini ειναι flagshit, οχι flagship. Το Pro και το Pro Max ειναι αλλη κατηγορια, οπως και αλλο κοστος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψυχραιμία με την τιμή...Τα ίδια λέγατε και για το Xiaomi 12 pro και "γιατι να μη πάρω iphone μπλα μπλα μπλα" και σε 1 μήνα είχε πέσει πάνω από 100 ευρώ και σε 2-3 έφτασε στα 700. Απλά μην πάτε να το πάρετε από την πρώτη μέρα...

Όχι ότι θα το παίρνατε, απλά επειδή δεν είναι iphone όπως λέτε, έχετε την απαίτηση να σας δίνουν ίδιες και καλύτερες τεχνολογίες για 300 ευρώ. Να χαμε να λέγαμε που έχει πει και ένας 'φιλόσοφος'...

Επεξ/σία από nickem7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, nickem7 είπε

Ψυχραιμία με την τιμή...Τα ίδια λέγατε και για το Xiaomi 12 pro και "γιατι να μη πάρω iphone μπλα μπλα μπλα" και σε 1 μήνα είχε πέσει πάνω από 100 ευρώ και σε 2-3 έφτασε στα 700. Απλά μην πάτε να το πάρετε από την πρώτη μέρα...

Όχι ότι θα το παίρνατε, απλά επειδή δεν είναι iphone όπως λέτε, έχετε την απαίτηση να σας δίνουν ίδιες και καλύτερες τεχνολογίες για 300 ευρώ. Να χαμε να λέγαμε που έχει πει και ένας 'φιλόσοφος'...

δεν πεφτουν ουτε αυτα πλεον. περιμενω να πεσει το 12Χ και ειναι στα 500 ευρω! κάποια στιγμη έκανε ενα dip στα 400 αλλα ουτε καν το πηρα χαμπαρι. το 12 ειναι στα 600+! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν πεφτουν ουτε αυτα πλεον. περιμενω να πεσει το 12Χ και ειναι στα 500 ευρω! κάποια στιγμη έκανε ενα dip στα 400 αλλα ουτε καν το πηρα χαμπαρι. το 12 ειναι στα 600+! 

Να έχεις το νου σου στο best price φτιάξε ένα λογαριασμό να σου έρχονται ειδοποιήσεις. Όντως ήταν στα 400 πριν μερικές μέρες.

Εγώ περιμένω αν πέσει το 12 pro στα 600-650 θα το πάρω. Και πάνω σ αυτό που έλεγα πριν, βλέπω ότι τον Απρίλιο ξεκίνησε στα 1100 και τέλος Μαίου έπεσε στα 700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά δεν θεωρώ flagship το iPhone 13/iPhone 13 mini αλλά κι εγώ αν είναι να δώσω 800 ευρώ για κινητό θα πάω σε Μήλο και όχι σε αυτό όσο και να σε δελεάζουν το μέγεθος και τα χαρακτηριστικά του Asus!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Asus σε τιμή IPhone...... καλα ειπαμε οτι παιρνετε χρηματα για τα review-διαφημιση, αλλα δεν απεθυνεστε και σε ασχετους, ημαρτον, αντικημενικοτητα δεν βλαπτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με τον τηλεφακό έλεος κάπου...... σιγά το πρόβλημα πόσες φορές θα βγάλει κάποιος μια αξιοπρεπή φωτογραφία με τον τηλεφακό η μόνη περίπτωση που θα έκανα θα ήταν να έβγαζα κάποια μαχητικά τζέτ όπως κάνω με την κανονική μου μηχανή αλλα εκεί δεν νομίζω κινητό να μπορει να το κάνει ακόμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι περισσότερες εταιρείες επενδύουν σε hardware μόνο και προσπαθούν να δελεάσουν τους αγοραστές. Samsung & Apple είναι στην κορυφή γιατί προσέχουν ιδιαιτέρως το software της κάμερας. Και βλέπεις ένα iphone με έναν πολύ μικρό σε μέγεθος αισθητήρα να κάνει απίστευτα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχα αλλάξει πρόσφατα οικοσύστημα πηγαίνοντας στο iOS θα ήταν η πρώτη μου επιλογή.Παρά το μικρό μέγεθος έχουν κάνει ένα μικρό θαύμα με την μπαταρία και την αυτονομία της.Τεχνικά χαρακτηριστικά και κάμερες σχεδόν flagship μόνο μελανό σημείο κατ εμε η υποστήριξη της συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι διακοπές στην Κρήτη, μέχρι στιγμής δεν έχω δει άλλο κινητό πέρα από iPhone. Άγγλοι, Ιταλοί, Αμερικάνοι, Γερμανοί, Σκανδιναβοί, Έλληνες δεν κρατάνε Android. 

Οπότε πιστεύω εδώ και χρόνια ότι ο ανταγωνισμός δεν κάνει τίποτα*. Όλοι το iPhone  θα θέλουν άντε και κανένα Samsung. Τώρα άμα βγάζουν οι εταιρείες κινητά πάνε άλατα, ακόμα και οι CEO  έχουν ενα iPhone  κρυμμένο και σκάνε στην εταιρεία με το κινητό που αντιπροσωπεύουν....

* Είναι σαν να μην υπάρχουν άλλα κινητά, οπότε και τις τιμές θα ανεβάζει όσο θέλει η Apple και δεν θα επηρεάζεται αν πχ. Έβγαλε η Asus κινητό ή ο zervoudakis phone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...